|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  55 56 [57] 58 59   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.5.2014 15:04:15   
lolla RR
Vesnik, ајде со среќа постапката, пишувај како си задоволна од Систина.
мери, те мислам ти посакувам среќа да се дуплира бетата , биди храбра

Еве ме мене 4ден за боцкање со пурегон. Досега имав само емотивен испад после втората инекција (која беше мислам заради таа сестрата во ремедика) и после тоа главоболка на трет ден до средина на ден. Денес засега сум ок, а да и жедна сум доста до кај ручек.

Девојки, кога почнавте да ги чувствуватѕе јајниците, досега примив 3 инекции а некако како да ги осеќам дека се таму. Утре сум на ехо па се надевам дека се ќе е добро.

Убав ден на сите user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1401
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.5.2014 15:14:51   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lolla

Еве ме мене 4ден за боцкање со пурегон. Досега имав само емотивен испад после втората инекција (која беше мислам заради таа сестрата во ремедика) и после тоа главоболка на трет ден до средина на ден. ........Девојки, кога почнавте да ги чувствуватѕе јајниците, досега примив 3 инекции а некако како да ги осеќам дека се таму. .....



lolla, допрва ќе следат емотивни испадиuser posted image user posted image , а главоболки се исто така пропратна појава, јас ги имав уште кога пиев јасмин (микрогинон), па во текот на целата постапка. Јајниците обично почнаа да ме болат кога бев при крај на боцкањето, така што имаш време уште малце. Од докторот како си задоволна? Како ви е комуникацијата? Позз


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1402
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.5.2014 15:23:48   
весник
дали ќе дозволат од Систина да се боцкам дома,мислам не во Систина бидејќи картата до Скопје ми е 700 ден.(леле кај проблем си имам па уште и на париве да мислам)Па дали ќе ми ги дадат инекциите дома,да ме боцкаат сестрите кај мојот матичен гинеколог.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1403
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.5.2014 15:27:20   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: весник

дали ќе дозволат од Систина да се боцкам дома,мислам не во Систина бидејќи картата до Скопје ми е 700 ден.(леле кај проблем си имам па уште и на париве да мислам)Па дали ќе ми ги дадат инекциите дома,да ме боцкаат сестрите кај мојот матичен гинеколог.


Во Систина ќе ти дозволат да се боцкаш каде сакаш, е сега проблем е дома дали сестрите ќе сакаат да те боцкаат, малсе се прават на три и пол, демек не знаат како треба, се занесуваат, да не имаш пробем, но на гинекологија кај вас во вашиот град, мислам дека не смеат да те одбијат. Прашај во Систина, може ќе знаат од претходни случаи како тебе, па ќе ти дадат совет. Позз, со лесно

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот весник)
Непосредна врска до пораките: 1404
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.5.2014 16:23:18   
Hopeful RR
весник, со среќа user posted image , ти посакувам се да помине во најдобар ред. И мене Ивановски ми ги кажа отприлика истите работи, и да, јасмин/микрогинон не оди на товар не Фонд, што е глупост според мене бидејќи се плаќаат, но нејсе. За Лазаревски и јас сум го чула истото, дека не е многу зборлив, но си ја знае работата. Секако, ако нешто не ти е јасно, слободно прашај си, ич да не ти е гајле user posted image

mery, те мислам од прееска, ти праќам позитивна енергија и те чекам со убави вести user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1405
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.5.2014 16:29:28   
LoveableMe RR
Kapina, твојот пост ќе го префрлам во Стерилитет кај мажот.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1406
   RE: Вештачко оплодување V дел
29.5.2014 17:41:16   
lolla RR
Lovable dr dimitrov go vidov dva pati dosega ne sum nesto posebno impresionirana no toprva sledi pocesto gledanje so nego. Jas ovie dva dena se bockam kaj maticen gin te sestrite od tamu. ZA toj del ne sum zadovolna od remedika. izvinete za fontot od mob pisuvam. Pozz

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1407
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.5.2014 10:56:46   
mery
Devojki nisto od ivf-ot. Rezultatot mi bese 2. 89. Ne znam kade e problemot, se e vo red a na kraj neuspesno.. :-(. Zdravje sledniot mesec ako ima uslovi so zamrznatiot embrion ma da nemam nadez, sega dve mi vratija I nisto kamo samo so eden.
Vi posakuvam mnogu sreka na site devojki... Ubav den

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1408
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.5.2014 11:04:01   
lolla RR
Ах мери, многу ми е жал, биди храбра но и дај си време да си истагуваш. Ама ние исчекувалките сме мислам похрабри и од мајките зш имаме поминато толку многу работи. Дозволи си и приушти си нешто убаво за тебе кое ке ти ги оттргне мислите. Знам,,,, полесно е да се каже отколку да се направи. А за тоа дали ке се фати со замрзнатиот ембрион само еден Бог знае, на многумина им вратиле еден па е успешен. Наше е да се бориме и да не се предаваме, си ја изгубила битката но не и војната душо.


(Одговор на членот mery)
Непосредна врска до пораките: 1409
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.5.2014 11:06:34   
Lilja Maria
Ајде Мери за наредното ИВФ нека има user posted image макар и со еден ембрион.Нема разочарување,кога сме решени за бебенце нема што може да не спречи на тој пат!user posted image Уживај и чекај го наредното ИВФ со многу позитивна енергија user posted image

(Одговор на членот mery)
Непосредна врска до пораките: 1410
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.5.2014 13:22:16   
lolla RR
Јас само што се вратив од ехо, естрадиолот после 4 боцкања ми е 186, др рече добра е вредноста. Ме виде и на ехо, имало фоликули но уште било рано да ги изброи и така. Ке примам до вторник пурегон па среда пак ехо и естрадиол. Др димитров беше супер денс, убав впечаток ми остави, мада сабајлето при крв земање ми направија огромен тромб и оток на раката :( ама се случува.

Ве поздравувам имајте убав викенд

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 1411
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.5.2014 13:33:45   
Hopeful RR
mery, многу ми е жал... Немој да губиш верба и надеж, не се предавај на очај и пробај да бидеш што попозитивна. Ова не била вистинската прилика, ама наскоро ќе биде

user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 1412
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.5.2014 13:45:48   
nadbet
mery, mislam deka i so eden zamrznat embrion imash shansi, taka da samo pozitivno, ne se otkazzuvaj i ke bide! Jas imam zdravo, zivo prekrasno bebence od samo edna folikula, i eden embrion taka da ke bide!

(Одговор на членот mery)
Непосредна врска до пораките: 1413
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.5.2014 15:11:06   
LoveableMe RR
Mery, со тебе сме, штом имаш смрзнат ембрион не се секирај, некогаш и од еден чуда се случуваат. Lolla, известувај не како ќе оди и кога пункцијаuser posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 2.6.2014 10:21:46 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1414
   RE: Вештачко оплодување V дел
30.5.2014 22:00:03   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: mesecina83

ni se javija da ni kazat deka vo ponedelnikot da odime vo fondot da si go zememe vaucerot i potoa kje odime vo remedika na exo pregled i da mi ja dadat semata za bockanje i zdravje so gospod napred od vtornikot pocnuvam so bockanje ,sakam da prasam koe vreme e nadobro da se odredi da se bockam dali napladne ili navecer i dali treba da se naizmenicno bockam eden den vo raka eden den vo stomak ,znaci od votrnikot kje mozete da me dodadete na spisokot samo da vidime so koja doza kje pocneme na suprefakt kolku smao sum vozbudeno konecno sto dojde za moeto 2 ivf se nadevam i posledno kje bide


Месечина среќно, кај кој доктор си во Ремедика? Важно е да се боцкаш секогаш во исто време, плус минус 30 минути, не е важно рака стомак, кај тие полесно. Те додавам на список и ти посакувам овојпат да биде успешно.user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1415
   RE: Вештачко оплодување V дел
31.5.2014 10:06:19   
mesecina83
ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Месечина среќно, кај кој доктор си во Ремедика? Важно е да се боцкаш секогаш во исто време, плус минус 30 минути, не е важно рака стомак, кај тие полесно. Те додавам на список и ти посакувам овојпат да биде успешно.user posted image


Повторно сум кај доктор Петановски во Ремедика

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 31.5.2014 10:30:49 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1416
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.6.2014 15:04:10   
macika4
LoveableMe RR, znaci se e provereno i hsg i hormoni i 4 d i kaj maz mi isto e se odlicno ,jas ssamo sto imam premnogu bolna ovulacija znaci 3 dena placenje nemozam ni u wc da odam i nespijam navecer neznam kako ke pomine ovaa invitro .Koga bev kaj dr Dimitrov me prasuvase kakov mi e sekretot posle ovulacija i rekov deka mi e gust mi rece isto ko od kniga i nikoj nemozese da najde do sto e problemot ,sto mi kaza doktorot od remedika so vakva neobjasneta neplodnost ja bi preporacal laparoskopija da se vidi da ne koci nesto vnatre a vo nasata drzava treba da gi potplatis doktorite za da te gledaat ,ama ja se mislam deka mnogu se plasam mnogu sum nervozna i se e do psihata ...

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 1.6.2014 19:14:48 >


_____________________________

обиди= 3 години, 4 инсеминации ,podneseni dokumenti za ivf,neobjasneta neplodnost

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1417
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.6.2014 16:23:00   
kapina
Mery, ne gubi nadez i so eden embrion se ostanuva bremena jas bev takov slucaj i toa kaj tebe e dobro sto e imalo tri kaj mene bese samo toj eden

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 1.6.2014 19:16:00 >

(Одговор на членот macika4)
Непосредна врска до пораките: 1418
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.6.2014 20:48:21   
Kolachence
Zdravo devojki. Eve me posle podolgo vreme. Vo cetvrtokot imav embriotransfer. Dva embriina vo faza na blastocista. In vitroto povtorno vo Remedika. Sega stiskam palci! :) Pozdrav do site i so uspeh!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1419
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.6.2014 21:48:27   
Hopeful RR
Јухууу, браво Kolachence! user posted image user posted image Ти пуштам позитивна енергија да им стане се поубаво и поубаво во мешето, и да си седат мадро и да растат во следните 9 месеци user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Kolachence)
Непосредна врска до пораките: 1420
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.6.2014 22:14:31   
sasaiciko
Ti ja pustam seta sreka user posted image a koj Dr. ti go pravese invitroto

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1421
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.6.2014 23:33:48   
Kolachence
Kaj d-r Dimitrov, Remedika. Tret obid.

(Одговор на членот sasaiciko)
Непосредна врска до пораките: 1422
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.6.2014 8:51:33   
lolla RR
Кolachence, и јас сум кај Димитров, ајде трета среќа нека биде user posted image user posted image . Стискам палци и пуштам среќа.

Ако не ти е тешко пиши подетално како ти одеше боцкањето, пункцијата (детали) и ембриотрансферот.

Имајте убава недела

(Одговор на членот Kolachence)
Непосредна врска до пораките: 1423
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.6.2014 10:24:35   
LoveableMe RR
Kolacence, со среќа, овој пат да се радуваме на user posted image . Lolla, до каде си?

*******2014*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

14.05 - lolla - почеток со терапија
02.06 - mesecina83 - почеток со терапија
.06 - весник - почеток со терапија
.06 - lily98 - почеток со терапија
06.07- macika4 - почеток со терапија


=========================
24.05 - Коlacence = пункција/ 29.05 = ЕТ
/.06 - lolla = пункција / = ET


user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
12.06- Kolacence = ТЕСТ
/06 lolla = ТЕСТ

=========================

user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

ПОДДРШКА
user posted image

Kolachence,firenca didi, Adelle,gina,mesecina83,Bogdancanka RR, koki12, skopjance, mimiiiiiiiiiiiii, taci14 ,Herco, trust, kapina, cacim, babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, kate.., dzvezda, bubble, SOLE, butterfly00, snekki, milasteve, almushka, Yaya,skriena, brm_bm, mery
=====================

2014 година
nataly86 user posted image Lina*user posted image Каrmauser posted image biljana87user posted image Anonimenuser posted image babylove**user posted image avgustina2 user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 2.6.2014 10:25:54 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1424
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.6.2014 10:46:36   
lolla RR
Јас сум во среда пак на мерење естрадиол и ехо и тогаш ке знам дали ке се боцкам до среда или и во среда. Проценка на сестрата беше дека ке завршиме до крајот на неделата ама валда мислеше со пункција. Ако завршам во вторник со инекции знаете кога би примила Прегнил? Ах веќе јајниците ме пецкаат и имам нелагодност и подуеност долу.

Едитирано да додадам: Ако треба постапка да се прави во неработен ден, што се случува? Ке дојде мојот доктор или пак кој е дежурен ке заврши работа?

< Поракaта ја уредил lolla -- 2.6.2014 10:48:00 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1425
Страница:   <<   < Претходна страница  55 56 [57] 58 59   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  55 56 [57] 58 59   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?