|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.11.2013 22:07:10   
maceee
vo remedika kaj doktor dimitrov

dali e normalno sto od vreme na vreme imam bodezi i slaba bolka vo jajnicite inaku vo cetvrtokot na eho bese sve vo red doktorot bese prezadovolenuser posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 23.11.2013 23:51:47 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 10:40:57   
I LOVE
macee duso ne se sekiraj toa e normalno,tebe sega jajnicite ti se polni so folekuli i normalno oti ke osejkas nesto. I jas osejkav napnanost vo jajnicite toa e najnormalno,ne gi analiziri nogo rabotite ednostavno opustise,osven ako imas prejaki bolki togas javi mu se na doktorot. pozz i ti pustam mnooogu srekauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 10:50:30   
LoveableMe RR
Maceee so srekja denes, utre da ne izraduvas so ubavi vestiuser posted image

(Одговор на членот I LOVE)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 10:56:32   
I LOVE
devojki inace jas vcera prokrvarev malku i mi stavija progesteron inekcija denes malku krvaram ama ne mnogu,mi rekoa da ja proberam beta i ona si raste,sega treba sekoi dva dena da ja proveruvam da pratime dali raste. dali nekoj se nasol vo vakva situacija od sto moze da krvaram

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 11:01:31   
cacisk
Ај Лов ставај прогестеронска инекција на секои 5 дена-јас така ставав. Исто ставај или пиј Утрогестан, или Кринон гелот и обавезно мирувај. Штом расте бетата се ќе биде во ред.

(Одговор на членот I LOVE)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 11:05:15   
I LOVE
lele mnogu se narviram,mene ni na eho uste ne se me gledale i samo pregu beta gledame dali uste ima bremenost,nemozat da me vidat na eho oti uste bilo mnogu rano,vikat stom raste beta e dobro ama jas baja prokrvarev vcera

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 11:08:19   
LoveableMe RR
Eve odma jas ke ti kazam: drugarka moja krvarese do petti mesec, odese vo sv.Lazar, I stavaa progesteroni inekcii, plus utrogestan. Duri vo pettiot mesec tolku mnogu iskrvari sto mislese gotovo e. A pazi, odese na rabota, a rabotata I e so stoenje. Sepak, plodot ne se izgubi, nemase nikakov problem, denes ja ima najubavata kjerka na svet. Sestra mi krvarese do treti mesec, denes ja imam najpalavkata vnuka na svet. Pozz

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 11:15:06   
I LOVE
fala duso malku me uspokoi ama mene mi e strav bidejki uste ne mi e potvrdena bremenosta na eho,i mene mi rekoa progesteron inekcija i crinone gelot i dabraston da pijam i ke cekame uste dve nedeli da potvrdame na eho dali e se ok a dotogas ima da puknamuser posted image

pa i nekoi prijatelki me isplasija mi vikat da ne e vonmatericna bremnost jas uste tolku poludev,ama pa ako e vonmatericno ke imam jaki bolki a jas nemam nikakvi bolki samo krvaram,sto i da e ke potvrdeme posle dve nedeli se nadevam oti ke bide se kako sto treba

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 24.11.2013 11:26:53 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 11:22:15   
LoveableMe RR
I Love rano e za eho mila, vo pravo se doktorite, obicno 6 ili 7 nedela zakazivaat eho. Miruvaj I vikaj si se ke bide vo red, potsvesta e strasno mokjna rabota. Pozz

A I obavezno izoliraj se od drugarki, tetki strini I ne slusaj nisto sto ke ti kazat, samo ke te nerviraat, slusaj gi doktorite I uzivaj.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 24.11.2013 11:24:57 >

(Одговор на членот I LOVE)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 12:42:19   
kapina
Moze I posleedna nedela da se vide na ehoto kaj meneu bese taka se vide gestaciski sakus

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 13:57:09   
butterfly 00
Devojki uste denes se bockam i vo sreda mi zakazaa punkcija user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 14:07:03   
cacisk
I Love NEMA SANSI DA E VONMATERICNA. Stom si so IVF embrionite direkno vo matka se vbrizguvaat. Utre otidi na exo sigurno si okolu 5 nedela moze da se vidi sakus. Ne cekaj uste 2 nedeli.

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 14:07:17   
butterfly 00
Kapina otkako ti go napravija transverot po kolku brazilski orevcinja jadese, znam deka ne se jadea mnogu po dve ili tri trebase ?
Ke moze li nekoj da mi pise kolku treba da bide debel endometriumot za da dojde do bremenost?
Kolku treba da se zdebeli do transverot ?

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 14:20:18   
cacisk
Brazilski orevcinja jas skoro sekoj den jadev po 5-6. A za endometriumot mislam od 8-9 nagore se smeta za dobar. \Mene mi bese 11 pred ET

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 14:39:45   
LoveableMe RR
butterfly so srekja, da ne izraduvasuser posted image

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 15:14:38   
kapina
Ima sansi za vonmatericna bremenost I so IVF zatoa se prave eho po edna nedela od pozitivniot testseuste ne se znae kakodoaga do toa pri IVF no doaga inaku brazilski orevcinja jadev po dve tri

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 15:41:27   
cacisk
Да не си грешка Капина. Како може да дојде до вонматерична бременост кога дирекно во матка се вбризгуваат ембрионит?? Значи ембрионите не патуваат низ каналите па да стигнат до матката. Тие се оплодени, ставени во утерус и само се чека дали организмот ќе ги прифати, т.е. дали ќе се фатат. Нели многу жени со запушени канали или без нив одат дирекно на ИВФ. НЕМА ШАНСИ СО ИВФ ВОНМАТЕРИЧНА БРЕМЕНОСТ нека не се плашат околу тоа.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 20:23:23   
kapina
Ne sum greska oti dr tase skoro drzese predavanje ovde vo strumica I kaza bas zatoa znam fala kade gi stavat embrionite no seuste ne se znae pricinata zosto doaga do vonmatericna bremenost I kaj tie so IVF

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Вештачко оплодување V дел
24.11.2013 21:32:34   
nataly86
Еве моментално читам книга од др.Слободан Радуловиќ каде точно е опишано баш све.. и каде стои дека и при ИВФ можно е да дојде до вонматерична
бременост кој сака нека ми пише ПП ке им го пратам линкот во пдф формат е
А исто така знам и една другарка која при ивф имаше вонматерична бременост,
Поздрави и среќа им пуштам на ситееееuser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.11.2013 13:11:31   
maceee
zdravo devojki da vi kazam vcera super pominav imam bolki ama ke pomine inace mi izvadija 16 folikulcina od koj 15 kvalitetni koj ke se oploduvaatuser posted image denes cekam da mi se javat pa ke ve izvestuvam za se pozdravceuser posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.11.2013 13:16:31   
butterfly 00
Mace ajde so sreka stom si izvadila tolku kvalitetni jajce kletki ke bide, ke bidis ke se raduvame. Kolku ti bese debel endometriumot pred punkcijata na poslednoto eho?
Ajde sega neka se oplodat pa da se raduvame user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.11.2013 14:06:48   
LoveableMe RR
Maceee so srekja super, ajde cekame transferuser posted image

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.11.2013 14:52:23   
baby77
Macee so sreka i so lesno.Zaedno ke si cekame.Od moite dolgi dve nedeli pominaa cetri dena,denes e peti den.Se molam moite gravcinja da se zakacat ubavo.Lelee ova cekanjevo e najmacno.Ima li uste nekoja “ cekacka “ so mene ?user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.11.2013 16:02:35   
maceee
mozebi cudno no jas od sto bev zbuneta ne prasav kolku mi e endometriumot samo doktorot rece deka e odlicen pa da se nadevame na dobar rezultatuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Вештачко оплодување V дел
25.11.2013 16:48:27   
kapina
Nataly ke moZe li linkot da mi go pustes na mene vo pp

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?