|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.11.2013 16:51:26   
nataly86
user posted image user posted image user posted image Cestitki I LOve lesna i ubava bremenosttt

Ajde branot na pozitivni vesti neka prodolzi

Jas od denes pocnuvam so mikroginon na 15 den na kontrola pa ke vidime sto ke bide

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.11.2013 17:05:52   
maceee
so srka ilove se raduvam za tebe user posted image sega samo uzivajsi i imaj lesna bremenostuser posted image user posted image user posted image user posted image

devijki jas denes bev na kontrola doktor dimitrov mi rece odlicno ne mi objasni mnogu imase guzva vo cetvrtok mi rece uste edna kontrola i nedela ili ponedelnik punkcijauser posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 18.11.2013 23:02:44 >

(Одговор на членот I LOVE)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.11.2013 17:56:41   
Felly RR
Честиткииииииииииииии I Love!!!! Со лесно!!!!
Ете новата тема започна со убави вести. Така нека продолжи и за другите исчекувалки. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.11.2013 20:50:38   
butterfly 00
I Love cestitki i od mene, ne mozam da vi opisam kolku se izraduvav koga procitav mi dojdoa solzi na oci, bravo za tvojata borba user posted image user posted image user posted image
Povlece noga i od sega natamu na ovoj post ke se pisuvaat samo vakvi ubavi rab user posted image user posted image
user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.11.2013 23:40:20   
tea 88
I Love cestitki i od mene mnogu mi e milo za tebeuser posted image user posted image user posted image user posted image
imaj lesna i uspesna bremenostuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.11.2013 1:43:14   
MademoiselleNina
I LOVE Честитки и од менеuser posted image user posted image user posted image , имај си лесна и убава бременостuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот tea 88)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.11.2013 22:59:51   
I LOVE
Vi blagodaram na cestitkite,devojki mnogu sum srekna i vi ja pustam cela sreka i vie da uspeete. Neka prodolzi vozot so trudniciuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.11.2013 0:00:27   
butterfly 00
Devojki kako sto se nablizuva punkcijata me faka strav zosto prethodnite dve IVF na spontan ciklus ne mi izvadija jajce kletki i nekako sum uplasena, ne sakam da mislam na toa, no nekako ovie denovi me maci :(
Ne sakam da se povtori denot koga se utepav od placenje, neznam kako da go nadminam toa.
Doktorot mi vika sega e so stimulacii i deka ke ima, ama jas sepak se plasam user posted image user posted image user posted image

Vo cetvrtok mi e prvoto eho pa ke ve izvesatam sto ke mi kazat, se nadevam deka moite folikulcinja ovoj pat ke izvadat se molam barem dve :) Hormonite site mi bea dobri, neznam sto da kazam

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.11.2013 14:19:10 >

(Одговор на членот I LOVE)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.11.2013 9:06:09   
LoveableMe RR
Butterfly00, ne se sekiraj, koga e stimulirana ovulacijata, togas sigurno ke imas folikuli za oploduvanje, ne se sekiraj. Pozz

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.11.2013 11:12:22   
maceee
mila ke imas folekulcinja ne se nerviraj misli samo pozitivno i ke bide se vo red ke si gi vidis tvoiteuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.11.2013 11:59:01   
baby77
I LOVE cestitki i imaj ubava i lesna bremenost.user posted image user posted image user posted image
Buterfly 00 ne se otkazuvaj .Nadez sekogas imaj dlaboko vo sebe . i jas bev isplasena no se izraduvav.
Vcera imav punkcija.Od 4 folikuli bea izvadeni 2 j.k i denes se javija deka utre imame transver.Ne gubete nadez i ne se otkazuvajte .naskoro ke gi vidime i nasite user posted image user posted image .

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.11.2013 12:19:54   
bubble
I LOVE chestitki... sega prochitav user posted image user posted image user posted image imaj si ubava i lesna bremenost, so lesno da e...user posted image user posted image
butterfly00 so stimulacija sigurno ke imash ubavi zdreli jajcekletki....ajde misli samo pozitivno...toa e toa shto ke ne dovede do uspeh....user posted image user posted image

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.11.2013 15:42:05   
I LOVE
Taka e devojki mislete samo pozitivno i toa ke vi se slucuva,eve me mene kako primer od 10jk samo 1 se oplodi a jas kolku bev razocarana oti bese samo 1,pa ete se fati od prvauser posted image user posted image user posted image
isto taka i prolaktinot mi bese visok pa ne piev nikakva terapija pa se fati.Taka da se e bozja rabota veruvajte vo nego...so sreka na site ajde da citame se ubavi vestiuser posted image

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 11:28:43   
butterfly 00
Devojki jas bev na prvoto eho i doktorot mi rece deka se e vo red, utre ke odam da mi proverat estradiol pa pak na eho i rece deka moite folikulcinja brzo rastat najverojatno vo vtornik ke mi bide punkcijata :) user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот I LOVE)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 14:10:14   
LoveableMe RR
Devojki, denes imav malku sukrvica, bev na test, slabo pozitiven e, doktorot mi rece da go isfrlam aspirinot, mi pojacha progesteron cela ampula na 4 dena, plus gelot progesteronski Crinone sekoja vecer. Ke zemam magnezium i vitamin D. Kontrola slednata nedela

*******2013*******

user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

14.10. -latica -почеток со терапиј
31.10.- maceee - почеток со терапија
6.11. - butterfly00а - почеток со терапија
11.11. -baby77 -почеток со терапија
13.11. -kate.. -почеток со терапија

=========================

3.11. -latica= пункција / 8.11. = ЕT
19.11. -baby77 =пункција /21.11. =ET
26.11 - butterfly 00 = punkcija/ 28.11= ET

user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
22.11. - latica = ТЕСT
3.12- baby77= TEST
12.12- butterfly00= TEST


ПОДДРШКА
user posted image

Kolachence , firenca didi , Adelle, gina , milasteve , mesecina83 , Bogdancanka RR , bubble , koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , Lina* , taci14 , Herco , trust, kapina , Didi80, Tajci_pp, bybe10 , cacim , babyhope

=====================
2013 година
Ema$user posted image nadezdauser posted image bebus1user posted image beblak user posted image menadauser posted image belliuser posted image marijana81user posted image caciskuser posted image I LOVEuser posted image LoveableMe RR
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 21.11.2013 20:12:29 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 15:45:21   
Hopeful RR
Loveable Me, слабо позитивен, ама позитивен!!! Ова значи да се радуваме, така? user posted image user posted image user posted image Ако да, јеееее!!! Е значи ептен ми е мило!!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 17:09:15   
Bethany
LoveableMe и јас да прашам: слабо позитивен е сепак позитивен, нели?
Тест преку крв правеше? Сега треба бетата да се зголемува нели?
Леле колку се радувам - НАЈМНОГУ! Ептен ми е мило user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 18:20:49   
butterfly 00
Devojki po kolku folikuli imavte pred punkcija ?

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 18:58:13   
LoveableMe RR
Mi rece pozitiven e pozitiven, samo ke me sledi da vidi kako odi rastot na Betata. Pozzzuser posted image

Butterfly00, ne e vazen ich brojot na folikuli za uspesna bremenost. I so eden I so dva ostanuvale bremeni, pozz

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 19:30:43   
Kvisko
Честитки и од мене. Со лесно нека ви е на двете.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 19:35:50   
kapina
Jas imav 5 tri se oplodija eden mi vratija embrion oti drugite ne se razvivaa

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 20:17:04   
Felly RR
Честитки ЛавблМи!!!user posted image user posted image user posted image Многу се радувам и јас!!! user posted image user posted image user posted image
Само вакви убави вести да читаме. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 20:25:46   
Melanija RR
user posted image user posted image user posted image
LoveableMe RR user posted image user posted image user posted image мила бетата да расте и се ќе биде во ред
Уживај и одмарај user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 21.11.2013 20:26:08 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 20:37:21   
bucko mal
Cestitki za site novi trudnici,so lesno da si gi iznosite bebuskote.user posted image user posted image

Ajde neka ne izraduva uste nekoja nova trudnicauser posted image user posted image


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.11.2013 20:45:59   
sandriana RR
Честитки и од мене LoveableMe - прекрасна новина user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?