|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
31.12.2013 14:21:42   
Karma
nataly86 со среќа...нека двете user posted image user posted image те гушнат во новата 2014...

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 476
   RE: Вештачко оплодување V дел
31.12.2013 17:19:47   
bube10
Devojkiiiiii presrekna sum i vozbudena user posted image Sega samo sto se vrativme od prviot pregled, edno se fatilo i mu go slusnavme i srcenceto i nemozam da vi opisam kolku neznaev kade se naogam :)

Pozz do site idni user posted image i ovaa 2014 godina da bideme vo sto pogolem broj i site da si docekate vakva radost kako jas deneska sto doziveav.
Srekni Vi praznici mili moi RR

_____________________________

obidi = 3 godini, 2013= 1 inseminacija = / , 1-vo ivf = neuspesno, 2-ro ivf so zamrznati embrioni = uspesno ; terapija - crinone gel, aspirin, estrofen 2x2, folna, dexamethason, vitamin c, cink, magnezium i kalcium i vitamin D3

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 477
   RE: Вештачко оплодување V дел
31.12.2013 17:25:33   
Melanija RR
bube10 уживајте во прекасните миговиuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 478
   RE: Вештачко оплодување V дел
31.12.2013 19:04:12   
butterfly 00
Bube10 znaci nemam zborovi da ti kazam kolku mi e drago sto ti se ispolni dusata, a i zelbata da stanes majka, zasluzi i sega uzivaj si vo bremenosta i srekata koja ti se nasmea. Se nadevam deka i nie sto cekame sto pobrzo ke go doziveeme toa sto sega ti go cuvstvuvas. Na site im posakuvam srekni praznici i neka ovaa godina na site sto cekame ni donese user posted image

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 479
   RE: Вештачко оплодување V дел
1.1.2014 18:49:35   
LoveableMe RR
Бубе се најубаво честиткииииииииииииииииииииииииииииииииииииииииuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 480
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.1.2014 9:54:04   
Karma
Bube10 честитки...Биди среќна весела и имај лесна бременост.


_____________________________

2,5 години неуспешно природно, уредни резултати, хормони и проодни канали, олигоспермија кај мм, 4 инсеминации=неуспешни, 1 ИВФ - успешно

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 481
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.1.2014 11:35:49   
Anna78

Bube 10 cestitki, znaci ovaa godina prva informacija sto ja procitav na forumov e tvojata i me napravi mnogu srekna, pa neka tvojata srekicka se prenese na site nas i site da si ja doziveeme user posted image
Nataly86 ti posakuvam sreka, pa da ni se pofalis so user posted image user posted image
Pozz do site user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 2.1.2014 14:49:16 >


_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 482
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.1.2014 11:42:20   
Melanija RR
Минатата 2013 година имавме 14 трудници (со ИФВ) кои ги дочекаа своите две црти.
Нова година , нови надежи за user posted image да има многу нови user posted image и живи и здрави user posted image

*******2013*******
user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

03.12 - nataly86 - почеток со терапија
27.12 - Anna78 -почеток со терапија
10.01. - Karma - почеток со терапија
14.01 - dzvezda - почеток со терапија
05.01. -Lina* -почеток со терапија -

=========================
26.12 - nataly86 = пункција / 31.12 = ЕТ

user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image
10.01 -nataly86 = ТЕСТ

ПОДДРШКА
user posted image

Kolachence , firenca didi , Adelle, gina , milasteve , mesecina83 , Bogdancanka RR , bubble , koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , Lina* , taci14 , Herco , trust, kapina , Didi80, Tajci_pp, bybe10 , cacim , babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00, kate..
=====================
2014 година


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 5.1.2014 0:16:15 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anna78)
Непосредна врска до пораките: 483
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.1.2014 14:41:42   
Felly RR
Бидејќи имаме отворено тема за новогодишни честитки, ќе ве замолам сите честитки да ги упатувате таму КЛИК Истите од оваа тема ќе бидат избришани и префрлени во соодветната. Ви благодарам на разбирањето.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот baby77)
Непосредна врска до пораките: 484
   RE: Вештачко оплодување V дел
2.1.2014 18:35:24   
kate..
bube10 cestitki imaj lesna bremenost i neka vi e srekan novata godina na site pozz


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 485
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.1.2014 11:16:24   
LoveableMe RR
Девојки здраво, сакам нешто да ве прашам. Деновиве ми е средина на циклус, имав страшни болки во јајниците исто како за ИВФ терапијата, кога имав многу фоликули, иста таква болка чувствував деновиве и вчера и денес имам кафеаво на вешот, како пред добивање малце кафеаво, па се чудев што е, бидејќи досега ми се нема случено. Која од вас имате слично искуство, пишете. Фала ви, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 486
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.1.2014 13:20:52   
Anna78
LoveableMe, нели во средина на циклус се плодните денови (14-ти, 15-ти ден) така, на тоа мислеше? Тогаш е овулацијата и нормално е да имаш болки, а велат дека малото прокрварување во тој период може да биде и знак на формирање на ембрионот, како што сум слушала, а познавам и една другарка што исто така имаше болки во јајниците и мало крварење во плодните денови, па после испадна дека останала бремена. Немам искуство во ова, но ете само една мала претпоставка.....

_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 487
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.1.2014 13:50:58   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anna78

LoveableMe, нели во средина на циклус се плодните денови (14-ти, 15-ти ден) така, на тоа мислеше? Тогаш е овулацијата и нормално е да имаш болки, а велат дека малото прокрварување во тој период може да биде и знак на формирање на ембрионот, како што сум слушала, а познавам и една другарка што исто така имаше болки во јајниците и мало крварење во плодните денови, па после испадна дека останала бремена. Немам искуство во ова, но ете само една мала претпоставка.....


Плодните денови отприлика се 14-15 ден, може да биде викаат од овулација, од вгнездување на емрбион (ако овулацијата се случила порано) ит..., само што јас досега немав вакво нешто никогаш, затоа ве прашувам. Пишете кој имал слично искуство, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Anna78)
Непосредна врска до пораките: 488
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.1.2014 14:55:19   
Kvisko
LoveableMe може да се јави и таков исцедок при овулација. Мора да имаш во предвид дека ти до пред некое време си била изложена на јака хормонска стимулација па сега јајниците може сеуште да ти произведуваат повеќе јајце клетки. Сеуште има ефект од стимулацијата. Токму затоа кај парови без некој проблем се случува после неколку неуспешни ИВФ да дојде до природна бременост. Кај нас тоа народски се виак чудо, а устрави е само продолжена реакција на стимулацијата.
Затоа ајде на работа па да се пофалиш набрзо со едно „чудо“.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 489
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.1.2014 15:02:12   
Melanija RR
Чуда се случуваат, од продолжено дејство на кломифен при инсеминација се случило да имам овулација и да настане нашето чудо кое ме буди секој ден во 6 user posted image

LoveableMe RR искористи го моментот и чекаме чудо user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 490
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.1.2014 15:20:39   
sandriana RR
иста таква болка чувствував деновиве и вчера и денес имам кафеаво на вешот, како пред добивање малце кафеаво,


Кај мене истава ситуација беше моментот кога ден потоа ги видов user posted image (со таа разлика што никогаш не сум примала терапија).

Чекаме чудо Loveable user posted image


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 491
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.1.2014 17:19:38   
kapina
Toa ti e od 'ovulacijata I jas imav takvo krvarenje pred edna nedela I go prasav gin mi kaza od ovulacijata e. denes na ehoto mija gledaa stitnata zlezda I bese super zlezdata mi e zdrava dr se cudese zosto jas pijam eutirox duri koga tsh kaj mene granicnavrednost pred da pocnam so eutirox

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 492
   RE: Вештачко оплодување V дел
3.1.2014 18:25:58   
butterfly 00
LoveableMe RR jas isto imav ovoj ciklus malku krvce ama si znam deka e od ovulacija, duri ponekogas sum dobivala silni bolki vo jajnicite, sestra mi so vtorata bremenost koga pocna da i kazni i tecese kafeno i bese bremena i do treti mesec i tecese. Daj boze da e za ubavo i frlete se na rabota sega zosto nikogas ne se znae :) moze i prirodno da si ostanes bremena. Jas deneska povtorno se javuvav vo Sistina se rasprasuvav za dijagnosticka histeroskopija mi rekoa deka samo so kamera da te vidat e 16 500, a dokolku najdat nesto i mi pravat operacija togas cenata e 38 000. I vikam na taa kako koga prasav i mi rekoa 75 000 epa vika tie sto vi kazale zgresile boze ne mi se veruva i vikam na taa ve molam proverete uste ednas zosto celo vreme mi kazuvate razlicni ceni.
Jas cekam da dobijam pa ke vidime neka pominat praznicive pa so Gospod napred.

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 493
   RE: Вештачко оплодување V дел
4.1.2014 14:58:06   
LoveableMe RR
Фала ви девојки, вредни сме, но ова уште трае еве веќе трети ден како имам кафеаво на вешот, јајниците уште ме болат и ми се гади. Ајде ќе видиме што ќе биде. Позз на сите

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 494
   RE: Вештачко оплодување V дел
4.1.2014 19:32:41   
biljana87
bube10 cestitki imaj lesna bremenost , Nataly86 ti ja prakam seta sreka da si gi vidis user posted image user posted image crti,a na site ostanati im posakuvam vo 2014 da stanat mamicki pozz.

_____________________________

обиди=4,5години,лапаро-хистеро,полупроодни јајцеводи,подготовка за IVF;

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 495
   RE: Вештачко оплодување V дел
4.1.2014 20:19:26   
kate..
zdravo rr sakam da prasam za vtoro invitro koj dokumenti se potrebni.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот biljana87)
Непосредна врска до пораките: 496
   RE: Вештачко оплодување V дел
4.1.2014 20:21:01   
kapina
Loveableme odi si na ginekolog zatoa ovde moze samo da pogoduvame od sto moze da e mozda e od terapijata od ovulacijata od bremenost odi I ke znaes na sto si

(Одговор на членот biljana87)
Непосредна врска до пораките: 497
   RE: Вештачко оплодување V дел
4.1.2014 20:21:21   
nataly86
Фала Ви на сите за убавите зборови и позитивни мисли...
Јас еве деновите ѓи минавам повеќе во лежење, гледам колку што можам да не бројам денови или да барам симптоми ама некогаш тоа е посилно.

Поздравчиња до сите и чекаме убави вести

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот biljana87)
Непосредна врска до пораките: 498
   RE: Вештачко оплодување V дел
4.1.2014 21:59:23   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..

zdravo rr sakam da prasam za vtoro invitro koj dokumenti se potrebni.


Во постот на LoveableMe RR што е ТУКА пишува што е потребно

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 5.1.2014 0:10:50 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 499
   RE: Вештачко оплодување V дел
4.1.2014 23:07:20   
Lina*
Devojki mozi da me stavite na spisokot,pocnav od deneska so 4 fostimon ineksii,pet dena ke treba da se bockam pa vo cetvrtok na kontrolauser posted image user posted image

_____________________________

Obidi-7,5godini,1bremenost-spontan,1 IFV-bremenost i povtorno spontan.Vo procedura vtoro IFV

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 500
Страница:   <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?