|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
12.12.2013 9:56:23   
kate..
macee cestitki za bremenosta imaj ubava i lesna bremenost.me interesira domasen test koga se pravi posle transverot na koj den nekako nestrpliva sum do 20.ajde im posaskuvam nas site uspeh i site vo najbrzo da si gi vidaat user posted image user posted image crti

(Одговор на членот gondola!19)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Вештачко оплодување V дел
12.12.2013 10:04:17   
mommy_angels RR
Мацеее честитки и од мене user posted image user posted image user posted image user posted image ,лесна бременост ти посакувам

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Вештачко оплодување V дел
12.12.2013 10:11:43   
biljana87
mace cestitki i od mene imaj lesna i ubava bremenostuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Вештачко оплодување V дел
12.12.2013 10:22:31   
bubble
chestitki do site novi trudnici user posted image user posted image user posted image imajte si ubava, lesna bremenost user posted image user posted image user posted image vi posakuvam dva bebushi user posted image user posted image za da ne pominuvate povtorno po ovoj trnliv pat...ve pozdravuvam user posted image

(Одговор на членот gondola!19)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Вештачко оплодување V дел
12.12.2013 11:13:35   
Hopeful RR
maceee, значи YOU MADE MY DAY!!! user posted image user posted image user posted image Браво, да си здрава и жива, и дај боже две да се, и се да тера како што треба! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bubble)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Вештачко оплодување V дел
12.12.2013 11:48:41   
Bethany
мацеее, честитки за бременоста user posted image user posted image
Ти посакувам лесна бременост и здраво и живо бебе user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Вештачко оплодување V дел
12.12.2013 12:36:59   
Melanija RR
maceee имај најубава и лесна бременост user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Вештачко оплодување V дел
12.12.2013 14:37:45   
maceee
fala vi devojki na cestitkite vi posakuvam na site sto ste vo iscekuvanje da ve izraduva gospod kako mene i site da bideme mamicki ve guskam najmnoguuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Вештачко оплодување V дел
12.12.2013 14:42:22   
Kvisko
Честитки и од мене. Имај си најубава бременост

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Вештачко оплодување V дел
12.12.2013 15:07:55   
Zoya
Maceee честитки и ти посакувам да имаш лесна бременост user posted image
Поддршка и позитивна енергија за сите оние кои исчекуваат

_____________________________

Обиди од 2012;
IUI x 4 = /;
HSC 2013 (отстранет септум, изваден полип)
IVF #1 - /

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Вештачко оплодување V дел
13.12.2013 9:09:35   
LoveableMe RR
Девојки, постовите ќе ги префрлам во Тестови за бременост. Батерфлај таму ќе ти пишам тоа што те интересира. Поззuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Вештачко оплодување V дел
14.12.2013 14:31:53   
butterfly 00
Devojki me interesira dodeka go koristime krinon gelot dali moze da dobieme koga ke ni dojde terminot ili ne, ili ne daj boze ako ne sme bremeni otkako ke go prekineme posle nekolku dena dobivame?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Вештачко оплодување V дел
14.12.2013 18:12:59   
LoveableMe RR
Батерфлај, може да добиеш и покрај употребата на гелот, но не мора. Ајде, те чекаме со убави вести. Поззuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 11:05:45   
bube10
Najmili moi RR vcera mi bese 30-ti den od mojata posledna menstruacija i 10 den od transver i bidejki imav samo nekoi blagi bolki vo jajnicite se resiv popladneto da napravam test na koj vtorata crticka bese bleda megutoa se gledase user posted image Deneska na 11 den od transver pak napraviv test i mi se pojavija dvete user posted image user posted image od koi ednata bese pojaka od taa vcera . Vo sreda treba da napravam test preku krv, no bidejki sum nestrpliva utre ke odam vo Remedika da si ja zavrsam taa rabota i da si se raduvam. Nemozam da vi opisam kolku sum vozbudena user posted image user posted image user posted image
Pozz do site user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 11:29:27   
Melanija RR
bube10 чекаме утре потврда user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bube10)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 11:36:01   
maceee
bube 10 cestitki mila imajsi lesna i ubava bremenostuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 12:56:00   
butterfly 00
Bube 10 od se srce ti cestitam i ti posakuvam lesna i ubava bremenost, zasluzi da se raduvas.
Mene navistina mi e zal sto moram da go pisam ovoj post i da donesam neubavi vesti, no ete moeto moralo taka da zavrsi i pokraj toa sto se nadevav do posleden moment. Vcera mi bese 13 den od transver sakav vo ponedelnik da go napravam testot, se odese kako podmackano dodeka vcera okolu 11 casot ne otidov vo toalet i vidov kako mi protekuva rozevka krv, mnogu se isplasiv pocna rakata da mi se trese i pocnav silno da placam, vednas dojde soprugot pocna da me guska, a jas samo vo panika placev i vikav ne e mozno, ne e mozno. Vednas zaminav na Urgenten vo Sistina, mi rekoa dodeka ne se potvrdi bremenost ne mozat da mi stavat progesteronska inekcija, mi pobara da ja vidat uloskata mi rece deka ne mu lici na mestrualno krvarenje, no sepak se ogradi rece moze samo da cekame i da vidime dokolku dojde obilno toa e toa. Jas vecerta se vrativ doma na uloskata imase edna pogolema kapka i edna linija nadolu sto prokrvarelo, veruvajte edvaj zaspav se budev non stop i ja proveruvav uloskata nemase dopolnitelno krvarenje, se uste cekam dali ke ima promena, no dopolnitelno obeshrabruvanje bese domasniot test koj pokaza samo edna crta i rekov toa e toa.
Vo vtornik ke odam radi reda da go napravam testot, mnogu mi e tesko, no sobiram sili da go nadminam ova i da prodolzam so borbata..
Vi blagodaram sto ste tuka da mi dadete poddrska, ne uspeav da doziveam da se izraduvam ovoj pat, se nadevam ke imam sreka poveke sledniot.
Imame zamrznato 8 embrioni pa ke probame taka, eve Bube10 ima iskustvo so toa pa neka mi pise, sekoja informacija ke mi bide dobredojdena.
Ve guskam najmnogu i ve sakam
Mnogu mi e tesko, no sepak vo vtornik ke vi potvrdam za najsigurno :(

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 16:04:23   
kate..
butterfly oo mila ajde moze cudo ke se sluci site sme deca na gospod pa moze gospod ke te izraduva.pozz mene denes mi e 10 den posle transferot.

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 16:35:17   
maceee
butterflly duso mnogu mi e zal znam deka mnogu ti e tesko soberi sila moras napred pa so gospod napred naredniot pat ke bide..kazimi denes ti tece li?te guskam najmnogu user posted image

me interesira dali ti tece denes zosto ima moznost da prokrvaris a sepak da si bremena i daj boze da e taka


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 15.12.2013 21:23:51 >

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 16:58:32   
butterfly 00
Maceee denes barem do sega na dva pati po malku ke mi protece i tolku, se uste nemam obilno krvarenje kako menzis, toa e toa, svesna sum, ne si davam nadez zosto ke mi bide potesko, embrionite bea odlicni, doktorot bese prezadovolen, no zosto moeto telo ne gi prifati neznam.

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 17:11:13   
maceee
ama ako nemas menstroacija kako sto normalno imas togas ima moznost daj boze a zosto utre ne go pravis testot..neznam sto da kazam vidi za sigurno napravisi test ako nedaj boze e negativen togas sobiraj sila i vo nova borba mora da uspee naredniot pat..te guskam duso i ti posakuvam se najdobro

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 17:30:58   
kapina
Bube10 cestitki buterfly mila mozda e implantacisko toa krvarenje ima nadez do posleden moment

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 17:36:27   
butterfly 00
Ako imam vreme utre ke odam ako ne vo vtornik, ke proveram preku krv pa so gospod napred sigurno ke ni dadat dopolnitelni ispituvanja, vaka kaj nas se e odlicno, nemame nikakov problem barem do sega,no sigurno nesto ima sto sega ke se otkrie sto smeta. Jas sum hrabra, so glava vo dzid ke odam ama decinja ke dobijam, me butna ova ama ke se opravam, za den, dva ke sum kako nova, sama si davam sila, zosto ako otidam so psihava tesko mene.
Pa duri cudno cuvstvo imam uste ne se predavam, se uste se boram i ocekuvam deka cudo ke se sluci i jas sum gospodovo dete mora da me blagoslovi.
Nekoi vrtoglavici imam, sega nesto dodeka pisuvav ama me lupna vo glava nekoja nesvestica, ne e deka sum slabokrvna od tolku sokovi i ovosje sto da kazam. Ke bidam trpeliva i bas me interesira sto e rabotava zosto nesto ne sum na cisto, nesto me buni, nesto se slucuva so moevo telo.

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Вештачко оплодување V дел
15.12.2013 21:30:25   
Melanija RR
butterfly 00 и јас никогаш не сум за лажна надеж но неможе со сигурност да знаеш дека е готово.Твојот став и сигурност е најважен и само таков пат е исправен и води до user posted image .

Секогаш кога велев дека за еден ден се надминувам и сум опуштена многумина не ми веруваа.Само со опуштеност и верба дојдов до нашиот бебуш.

Од се срце верувам и знам дека на сите ќе дојде денот,патот каков таков мора и мора да се поминеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Вештачко оплодување V дел
16.12.2013 8:18:15   
Anna78
Bube 10 cestitki, ti posakuvam bliznacinja user posted image user posted image
Butterfly 00 zal mi e, ovoj pat e mnogu tezok i site davame se od sebe za da dojdeme do decinja, no ke bide mila ne gubi nadez, mora da bide, jas veruvam deka site ke uspeeme. Celata ovaa rabota nekako mi dava sila me napravi posilna licnost iako na momenti, se cuvstvuvam skrseno i obeshrabreno, sepak naogam slia da prodolzam ponatamu, taka i ti butterfly glavata gore, soberi hrabrost i prodolzi so borbata, na hrabrite gospod im dava da znaes

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?