|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.12.2013 16:19:12   
butterfly 00
Devojki denes mi e rodenden, telefonot non stop mi zvoni, mnogu luge mi se javija kako da pretcustvuvaat deka mi se potrebni vo ovie momenti najmnogu, no srekna sum sto imam tolku mnogu prijateli, megu drugoto imam da vi soopstam edna ubava rabota. Vcera se vidov so doktorot, go potvrdivme testot preku krv, se cudese vika tolku kvalitetni embrioni blastocisti da ne se fatat, mi rece ke napravime pregled na matkata, 4d, kolposkopija li mi rece ili laparaskopija ne go zapamtiv i mi gi pobara snimkite od hsg-to uste ednas da gi vidi. Rece za bremenost e najvazno embrionite i matkata, a se drugo e sporedno sto treba da se napravi. Go prasav za dopolnitelnite ispituvanja rece sega ne. Sledniot mesec ke pravime transver YEEEEEEEEEEEE user posted image user posted image user posted image
Se nadevam deka ovoj pat ke ni se posreki, duri pocnav da cuvstvuvam deka e nevozmozno da gi vidam user posted image user posted image
Ne se predavam, sega ke se boram za sledniot ciklus da uspeeme user posted image

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.12.2013 16:31:58   
Hopeful RR
butterfly 00, среќен, најсреќен роденден! Ти посакувам година полна со љубов и насмевки, и секако со user posted image user posted image user posted image Супер за трансферот, пуштам среќа за следниот месец! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.12.2013 16:38:11   
zzaa
Bube10 Честитки имај лесна бременост.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот gondola!19)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.12.2013 16:46:54   
Zoya
Butterfly среќен роденден и ти посакувам најбрзо што може да ти се исполни најпосакуваната желба user posted image

_____________________________

Обиди од 2012;
IUI x 4 = /;
HSC 2013 (отстранет септум, изваден полип)
IVF #1 - /

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.12.2013 18:54:13   
Melanija RR
butterfly 00 user posted image следно user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Zoya)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.12.2013 20:46:17   
maceee
butterfly sreken rodenden se najubavo i drugiot da si go slavis so bebence u raceuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Вештачко оплодување V дел
18.12.2013 21:03:41   
kapina
Buterfly sreken rodenden I se najubavo jas denes bev na crkvata sveti nikola vo gradsko baldovci strumicko tamu ima sveta voda I odat tie sto nemaat deca jassekoja godina vecerta pred sveti nikola odam tamu nosam posno jadenje koe utroto se razdava a taa vecer koga odam tamu se dava vecera za sveti nikola da ni bide na pomos

(Одговор на членот maceee)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.12.2013 9:32:18   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Butterfly00, се ми се чини дека следен трансфер ти си за список на user posted image user posted image .



butterfly00, среќен нека ти е роденденот, се најубаво ете тој ден ти донесе убави вести и чекаме во новата година да не израдуваш најмногу на светuser posted image . Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.12.2013 11:24:22   
Anna78
Butterfly 00 sreken rodenden, na prekrasen praznik si se rodila, i daj boze da ti pomogne Sv. Nikola da ti se ispolni zelbata za decinja sto najmnogu ja posakuvas, pa veke sledniot rodenden da si lulash user posted image user posted image

_____________________________

обиди = 5 год., 4 IUI = /, терапија еутирокс, 2 IVF = /, 3 FET = /

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.12.2013 11:43:24   
kate..
rr mene denes mi potese kafeavo sto veke nema nades za mene a taman se izraduvav si vikav stom 13 dena pominaa uste dva dena ke pominaat i ke proveram za bremenost no ne bilo sreka da ostanam bremena stom kafeavo mi potece togas nisto od mojata nades

(Одговор на членот Anna78)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.12.2013 11:57:54   
Kvisko
Kate.. не очајувај не е се изгубено. Некогаш акфеав исцедок не мора да значи дека ништо не биднало. Смао нормално менструално крварење означува дека нема ништо.
Ао почне нормално крварење тогаш исплачи се, а потоа со ниви сили напред.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.12.2013 12:31:46   
kate..
mila preed godina vreme koga po priroden pat ostanav bremena isto taka imav kafeav iscedok pa potoa krvarenje i ne bidna nisto sega se plasam pak da ne izleze kako sto treba

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Вештачко оплодување V дел
19.12.2013 14:29:57   
Kvisko
Знач душичке и јас имам лошо искуство со кафеав исцедок (missed miscarriage) ама не мора секогаш да значи дека ќе испадне лошо. Само верба во себе и се ќе се среди. Верувај и мене ми е полесно тебе ова да ти го кажам отколку лично да го применам ама сите сме тука за да си давамме поддршка едни на други. Стискам палци за тебе и твоето меше:)

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.12.2013 11:11:27   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko

Знач душичке и јас имам лошо искуство со кафеав исцедок (missed miscarriage) ама не мора секогаш да значи дека ќе испадне лошо. Само верба во себе и се ќе се среди. Верувај и мене ми е полесно тебе ова да ти го кажам отколку лично да го применам ама сите сме тука за да си давамме поддршка едни на други. Стискам палци за тебе и твоето меше:)

fala kvisko na podrskata daj boze se da izleze dobro pozz.

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.12.2013 14:10:00   
LoveableMe RR
kate..ништо не е посигурно од тест преку крв, место да претпоставуваш, направи тест и тогаш ќе знаеш на што си. Позз, те чекаме.



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.12.2013 19:06:15   
kate..

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

kate..ништо не е посигурно од тест преку крв, место да претпоставуваш, направи тест и тогаш ќе знаеш на што си. Позз, те чекаме.



denes uste imam kako kafeavo ama po malku.a vcera mi padna nesto kako parce bese ismesano bese belo kafeavo ama toa mislam deka e od utrogestanot go zemav v raka go fativ i bese rasteglivo kako lastik neznam so da mislam.ako do nedela ne dobijam krvarenje u pondelnik odam preku krv taka mi rece doktorot

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Вештачко оплодување V дел
20.12.2013 21:59:50   
LoveableMe RR
кате.., да не те плашам, тоа е емрбионот, мене така ми се случи....но ако се повеќе, да се надеваме другите да останале...позз, ти посакувам да не израдуваш со убави вести и да ми негираш тоа што кажав претходноuser posted image user posted image дај Боже

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.12.2013 11:12:47   
kate..
LoveableME RR so dva embriona me oplodija pa da se nadevam deka barem ednoto ostanalo seuste nemam menstruacija no uste imam po malku kafeavo pa so gospod napored vo ponedelnik ke znam sto tocno se slucuva so mojot organizam

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Вештачко оплодување V дел
21.12.2013 15:36:02   
Melanija RR
kate.. се надеваме на убава вест user posted image

*******2013*******

user posted image user posted image user posted image АКТУЕЛНОuser posted image user posted image user posted image

13.11. -kate.. -почеток со терапија
03.12 - nataly86 - почеток со терапија

=========================

02.12 - kate.. = пункција/06.12 = ЕТ

user posted image ИСЧЕКУВАЛКИuser posted image

20.12 -кате.. = ТЕСТ

ПОДДРШКА
user posted image

Kolachence , firenca didi , Adelle, gina , milasteve , mesecina83 , Bogdancanka RR , bubble , koki12 , skopjance, mimiiiiiiiiiiiii , Lina* , taci14 , Herco , trust, kapina , Didi80, Tajci_pp, bybe10 , cacim , babyhope, LoveableMe RR, I LOVE, baby77, Anna78, Butterfly00

=====================
2013 година
Ema$user posted image nadezdauser posted image bebus1user posted image beblak user posted image menadauser posted image belliuser posted image marijana81user posted image caciskuser posted image laticauser posted image Stefanija Stefi user posted image Gondola!19user posted image maceeeuser posted image bube 10user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Вештачко оплодување V дел
22.12.2013 20:26:35   
kate..
ringerajkii za zal jas vcera dobiv menstruacija seuste ne sum bila preku krv da proveram no zaradi red zaradi dokumentot ke odam.mnogu mi e tesko no so novi sili so gospod napred ke se borime so mm za sledno invitro

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Вештачко оплодување V дел
22.12.2013 21:17:42   
kapina
Sakam da prasam dali e mozno da se ostane prirodno bremena posle IVF konkretno vo mojot slucaj dobiv menstruacija predmenstruacija imavme odnos so mm on ovie dva meseci piese sumlivi tableti selen cink. Vita, c ie jadese jatki I piese maticen mlec I jas ovie denovi po menstruacijata mi se gade mi se povraka 'ovie dva dena ciklusot mi dojde na16i mi traese 4dena neznam sto da pravam sega

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.12.2013 0:22:18   
nataly86
Капина секако дека можи, чуда се случуваат, сведоци сме на искуства и на други РР дека после ИВФ природно останале бремени..само верба и се ќе биде..

Инаку јас бев саботата на контрола и некако докторот не беше задоволен од ехото па ми продолжи уште два дена терапија
Естрадилот ми беше 862 а ЛХ 2,2 незнам како треба да се движат во овај период. Утре сум пак на проверка на хормони па на ехо држете среќа да има многу фоликулиuser posted image user posted image

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.12.2013 9:45:39   
Anna78
Kate, zal mi e dusicke, mozam da pretpostavam kolku ti e tesko, isplaci se mila i so novi sili napred, mora da soberes hrabrost i sila za da uspees sledniot pat, takva e ovaa borba, bara mnogu od nas.
Kapina, najdobro napravi si test da proveris, ne mu ja misli mnogu, cuda se slucuvaat, sum slusnala za mnogu devojki sto posle ivf ostanale prirodno bremeni.
Nataly86 ti posakuvam sreka, stiskam palci za tebe user posted image

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.12.2013 10:24:59   
Kvisko
Кате баш ми е
ал. Ајде со нови сили напред.

Капина апсолутно е можно да дојде до природна бременост во било кое време. Ако се погоди се како што треба може. Особено после ИВФ зашто во телото сеуште има дејство на „силната“ стимулација. Знам за случаи каде првата бременост е постигната со ИВФ и лекарите ги советиваа веднаш по пороѓајот (неколгу месеци после тоа) да се обидиваат природно зашто сеуште има влијание од хормоните од ИВФ и на првиот роденден од малата си се направи братчето.

(Одговор на членот Anna78)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Вештачко оплодување V дел
23.12.2013 11:09:12   
Hopeful RR
Кате, баш ми е жал... user posted image Исплачи се, и нема откажување, секој месец е нов почеток, нова можност.
Капина, и јас мислам одма да направиш тест, дај Боже да си видиш user posted image user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?