|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
4.12.2014 19:04:27   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR
...
641 .............. caciana
534 .............. scared
298 .............. Ki4iko
173 .............. Melanija RR
171 .............. blond
130 .............. lolla
130 .............. AneLav RR
98 .............. gina
68 .............. mili4kask
66 .............. Defne90


Драга цацијана, јас навистина сакам да се дружиме, на многу од постовите те читам и навистина ми е задоволство што си со нас на форумот. Но, сега откако ја видов листата, морам да бидам искрена најфер да кажам дека ниеден од нас наназад статистички, дури ни модератор/администратор нема преку 600 постови за толку краток период и тоа навистина е воочливо и ги нервира постојаните членки кои се секојдневно на форумот. Тоа слободно можеш да го провериш во статистиките на РР.

Навистина посакувам да продолжиш вака да бидеш активна и понатаму, тоа е најважно за рингераја, бидејќи сите тука сме првенствено да се дружиме, да се советуваме, да размениме мислења и тоа е она што е најбитно.

Исто така, сметам дека не треба да се потценуваат наградите на спонзорите, кои ете ги доделуваат само за активност на форум, подготово што колекцииве кои се доделуваат се навистина квалитетни и чинат пари, не се било какви производи.

А дека сме првично овде за дружба и за муабет овде повеќето од нас, тоа е видливо кој сме тука и колку смеuser posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
4.12.2014 19:09:02   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Dragi ringerajki.
Milo mi e sto imav moznost da se druzam so vas,barem izvesno vreme.Navistina mojata aktivnost bese precka za nekoj koj "Ne saka nagrada", a vsusnost trca po nea.Jas nikogo Ne navrediv Vo moite postovi,korektno se pridrzuvav do pravilata na forumot,iako bev napagana I navreduvana.Koga pocnav DA pisuvam na forumot imase 3-4prisutni ,a sega gledam veke akcija,Milo mi e.Dokolku moite postovi se pogresen mod. adminite i moderatorite neka brisat slobodno.No ne me osuduvajte bidejki ne sum mazena I nemam deca deka nemam pravo Na RR. Iako Ne sum majka I Ne sum mazena,go izbrav ovoj forum , od tolku mnogu forumi,mislejki deka IMA sto DA se spodeli I razmenat informacii. No naidov na " toplo gostoprimstvo". Moite postovi Ne se laicki,jas Kako sto kazav prethodno sum tetka Na 3 vnuci,koi bukvalno porasnaa Vo moi race,moeto iskustvo nikoj nema pravo DA go osuduva I potcenuva.So mojata struka isto taka se nadevam deka pomognav nekomu.Sepak se raduvam bidejki ja gledam Ringeraja razigrana kako vo starite dobri denovi.A toa sto starite forumi od "Dedo Noe" se povtorno aktivni e dokaz deka ringeraja ne zapira taa se aktivira odnovo i odnovo.
Ti blagodaram Ringeraja sto me primi I sto postois.Dokolku moeto prisustvo nastetuva Na Ringeraja,jas bi zaminala uste ovoj moment.
Pozdrav.


ciciana ovaa diskusija ne e vo nasoka da si zamines ti nitu bilo koj drug clen pa makar da e tuka samo za nagrada
no pozelno e koga veke se natprevaruvate za nagrada da bidete malku pokreativni
sigurna sum deka ti imas svoj zivot koj ima ubavi i pomalku ubavi momenti, problemi dilemi prasanja, sonista ambicii interesi isl i slobodno mozes da ni pisuvas za se toa
sosem sum sigurna deka ke ima i koj da cita i koj da replicira i ke najdes istomislenici kako i so sprotivni mislenja
jas a i mnogu drugi ringerajki koi se majki trudnici ili cekalki so zadovolstvo bi citale za celokupniot zivot na edna mlada devojka vo makedonija za se sto toj zivot go ispolnuva, od iskacanje do studii do intervjua za rabota, odnosi so roditeli so braka sestri so semejstvo so decko so prijateli so kolegi od fax so profesori
taka bi naucile nesto za mladite od mladite taka bi mozele da pomogneme so soveti, taka bi mozele da prasame za mislenje od aspekt na mlad covek bidejki nasite deca koe porano koe podocna ke stane mlad covek i ke se soocuva so istite ili slicni raboti kako ti
na ovoj nacin bi mozela da privleces i drugi mladi luge da postiraat tuka na ovoj nacin bi pridonela forumov da bide vistinski aktiven i poln so diskusii i nagradite zasluzeno ke si gi zemes bez zamerki od drugite

drugiot problem koj se javuva koga ima nagradna igra e sledenjeto na temite
i toa ne e problem koj go sozdavaat clenovite koi postiraat bidejki kako ke osvojat nagrada ako ne postiraat
toj problem treba da go resat programerite nie kako clenovi reagirame od pricina sto nemame vreme za gubenje vo listanje na cel forum za da najdeme toa sto barame
na drugi forumi poinaku e reseno toa i treba da se razmisluva vo taa nasoka
zaradi nemanjeto vreme majkite posle porodilno veke gubat interes za forumov bidejki malkuto vreme koe go imaat da go posvetat na forumot go trosat vo baranje na temite
sto znaci treba da se najde pobrz i popregleden nacin za gledanje na aktivni temi za site da mozeme da gi izdrzime nagradnive igri koga forumov vrie a i treba da vrie za toa postoi



< Поракaта ја уредил niki -- 4.12.2014 19:15:41 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
4.12.2014 19:39:53   
niki
brojot na postovi mene ne mi e ic problem ama mi bodat oci vakvi postovi i ke obrazlozam zosto
ciciana izvini te stavam na tapet sega no ova e samo primer od mnogu slicni takvi koi gi imalo i prethodno na razlicni temi i razlicni clenovi i novi i stari

ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Na vnuka mi omilena igra kako mala i bea vesnicite i spisanijata.. pa okolu 3-4 godini zapocna da raspoznava bukvi... A veke na 5 znaese da napisi nekoj zbor i da cita bukva po bukva. Pametno devojce od teta zapocna vo skolo kako pismeno prvace user posted image . No takvo si e deteto i den denes so nea nemame problem, veke e 4 odd i ucenjeto i e pred se. Toa e temperament user posted image user posted image user posted image


vprocem sto sakam da kazam jas kako majka na dete koe e 2 odd i koja sum pominala niz procesot na ucenje citanje i koja imam slusnato iskustva na drugi majki od ucilisteto na kerka mi i procitala se sto mi doslo pod race na ovaa tema od ovoj post ne nauciv nisto osven sto edna tetka e gorda na svoeto vnuce
i toa nisto ne mi znaci bidejki veke znam deka 50% od decata naucuvaat da citaat pred 1 odd i uste znam deka toa nit e pozitivno nit negativno bidejki kaj nekoi toa im e od pomos a kaj drugi vo 1 oddelanie pretstavuva problem bidejki se soocuvaat so dosada na casovite
uste znam deka i onie koi ne naucile da citaat pred skolo naucuvaat i toa ne im e precka da bidat pametni i ucenjeto da im e pred se

i taka na vakvi postovi nemam sto da repliciram osven bravo za vnuka ti, no jas otvarajki ja temata i citajki go napisanoto edinstveno sto postignav e da izgubam vreme

taka da ne mora da si majka za da zboruvas za ucenje za citanje ili bilo koja druga tema no ako veke zboruvas potrudi se da mi kazes nesto sto ke mi bide novo i nesto sto ke me predizvika na postot da ti repliciram za da ja razvrzeme diskusijata
izvini uste ednas sto te zemam za primer, se ova pogore se odnesuva za bilo koj forum i na bilo koja tema i vazi za bilo koj clen se vklucuvam tuka i sebe si

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
4.12.2014 19:50:21   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Dragi ringerajki.
Milo mi e sto imav moznost da se druzam so vas,barem izvesno vreme.Navistina mojata aktivnost bese precka za nekoj koj "Ne saka nagrada", a vsusnost trca po nea.Jas nikogo Ne navrediv Vo moite postovi,korektno se pridrzuvav do pravilata na forumot,iako bev napagana I navreduvana.Koga pocnav DA pisuvam na forumot imase 3-4prisutni ,a sega gledam veke akcija,Milo mi e.Dokolku moite postovi se pogresen mod. adminite i moderatorite neka brisat slobodno.No ne me osuduvajte bidejki ne sum mazena I nemam deca deka nemam pravo Na RR. Iako Ne sum majka I Ne sum mazena,go izbrav ovoj forum , od tolku mnogu forumi,mislejki deka IMA sto DA se spodeli I razmenat informacii. No naidov na " toplo gostoprimstvo". Moite postovi Ne se laicki,jas Kako sto kazav prethodno sum tetka Na 3 vnuci,koi bukvalno porasnaa Vo moi race,moeto iskustvo nikoj nema pravo DA go osuduva I potcenuva.So mojata struka isto taka se nadevam deka pomognav nekomu.Sepak se raduvam bidejki ja gledam Ringeraja razigrana kako vo starite dobri denovi.A toa sto starite forumi od "Dedo Noe" se povtorno aktivni e dokaz deka ringeraja ne zapira taa se aktivira odnovo i odnovo.
Ti blagodaram Ringeraja sto me primi I sto postois.Dokolku moeto prisustvo nastetuva Na Ringeraja,jas bi zaminala uste ovoj moment.
Pozdrav.


ciciana ovaa diskusija ne e vo nasoka da si zamines ti nitu bilo koj drug clen pa makar da e tuka samo za nagrada
no pozelno e koga veke se natprevaruvate za nagrada da bidete malku pokreativni
sigurna sum deka ti imas svoj zivot koj ima ubavi i pomalku ubavi momenti, problemi dilemi prasanja, sonista ambicii interesi isl i slobodno mozes da ni pisuvas za se toa
sosem sum sigurna deka ke ima i koj da cita i koj da replicira i ke najdes istomislenici kako i so sprotivni mislenja
jas a i mnogu drugi ringerajki koi se majki trudnici ili cekalki so zadovolstvo bi citale za celokupniot zivot na edna mlada devojka vo makedonija za se sto toj zivot go ispolnuva, od iskacanje do studii do intervjua za rabota, odnosi so roditeli so braka sestri so semejstvo so decko so prijateli so kolegi od fax so profesori
taka bi naucile nesto za mladite od mladite taka bi mozele da pomogneme so soveti, taka bi mozele da prasame za mislenje od aspekt na mlad covek bidejki nasite deca koe porano koe podocna ke stane mlad covek i ke se soocuva so istite ili slicni raboti kako ti
na ovoj nacin bi mozela da privleces i drugi mladi luge da postiraat tuka na ovoj nacin bi pridonela forumov da bide vistinski aktiven i poln so diskusii i nagradite zasluzeno ke si gi zemes bez zamerki od drugite

drugiot problem koj se javuva koga ima nagradna igra e sledenjeto na temite
i toa ne e problem koj go sozdavaat clenovite koi postiraat bidejki kako ke osvojat nagrada ako ne postiraat
toj problem treba da go resat programerite nie kako clenovi reagirame od pricina sto nemame vreme za gubenje vo listanje na cel forum za da najdeme toa sto barame
na drugi forumi poinaku e reseno toa i treba da se razmisluva vo taa nasoka
zaradi nemanjeto vreme majkite posle porodilno veke gubat interes za forumov bidejki malkuto vreme koe go imaat da go posvetat na forumot go trosat vo baranje na temite
sto znaci treba da se najde pobrz i popregleden nacin za gledanje na aktivni temi za site da mozeme da gi izdrzime nagradnive igri koga forumov vrie a i treba da vrie za toa postoi




Jas ja sakam Ringeraja bez ogled na toa sto e semeen portal,za majki,deca,trudnici,iscekuvalki i bebinja. No realno jas kako mlada devojka temite koi gi pronajdov gi popolniv za mojata diplomska,decko,semejstvo,sakam/ne sakam ,parfemi i kozmetika,depilacii i sl. No ne e toa edinstveno nesto sto znam...Smetam deka sekojdnevieto ne uci na mnogu drugi raboti,semejstvoto,vnucite ,sestri i braka. Jas ednostavno si pisav toa sto znaam,prasav za toa sto ne znam ,no ete toa me vbroi vo grupata na tupaci i sl. Ni najmalku ne ocekuvav takvi kritiki,bidejki nikogo ne navrediv vo moite postovi.Del od moeto iskustvo kako nutricionist probav da go prenesam tuka,otvoriv temi za koi sakav diskusija,razlicni mislenja,a dobiv samo prezir i pogrdni tituli.
Navistina sekoja cest za korektnosta na nekoi clenovi,no mnogu se razocarav od drugi koi pocnaa da frlaat kamenja po mene,bez da procitaat del od temite kade sto ucestvuvav.
No Ringeraja ne ja pravat 2-3 clenovi, taa e nasa, site sme Ringeraja.Site pridonesuvame za nea i jas se nadevam deka ke bidam del od nejzinite stranici.Pred mene e zivotot,sega sum samo tetka,no ke bidam majka koja ke spodeluva del od sekojdnevieto so nasata Ringeraja.user posted image
Zatoa smetam deka nikoj ne moze da go uspori moeto clenstvo ,samo zatoa sto ne sum majka ili ne sum mazena.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
4.12.2014 21:09:09   
caciana

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

brojot na postovi mene ne mi e ic problem ama mi bodat oci vakvi postovi i ke obrazlozam zosto
ciciana izvini te stavam na tapet sega no ova e samo primer od mnogu slicni takvi koi gi imalo i prethodno na razlicni temi i razlicni clenovi i novi i stari

ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Na vnuka mi omilena igra kako mala i bea vesnicite i spisanijata.. pa okolu 3-4 godini zapocna da raspoznava bukvi... A veke na 5 znaese da napisi nekoj zbor i da cita bukva po bukva. Pametno devojce od teta zapocna vo skolo kako pismeno prvace user posted image . No takvo si e deteto i den denes so nea nemame problem, veke e 4 odd i ucenjeto i e pred se. Toa e temperament user posted image user posted image user posted image


vprocem sto sakam da kazam jas kako majka na dete koe e 2 odd i koja sum pominala niz procesot na ucenje citanje i koja imam slusnato iskustva na drugi majki od ucilisteto na kerka mi i procitala se sto mi doslo pod race na ovaa tema od ovoj post ne nauciv nisto osven sto edna tetka e gorda na svoeto vnuce
i toa nisto ne mi znaci bidejki veke znam deka 50% od decata naucuvaat da citaat pred 1 odd i uste znam deka toa nit e pozitivno nit negativno bidejki kaj nekoi toa im e od pomos a kaj drugi vo 1 oddelanie pretstavuva problem bidejki se soocuvaat so dosada na casovite
uste znam deka i onie koi ne naucile da citaat pred skolo naucuvaat i toa ne im e precka da bidat pametni i ucenjeto da im e pred se

i taka na vakvi postovi nemam sto da repliciram osven bravo za vnuka ti, no jas otvarajki ja temata i citajki go napisanoto edinstveno sto postignav e da izgubam vreme

taka da ne mora da si majka za da zboruvas za ucenje za citanje ili bilo koja druga tema no ako veke zboruvas potrudi se da mi kazes nesto sto ke mi bide novo i nesto sto ke me predizvika na postot da ti repliciram za da ja razvrzeme diskusijata
izvini uste ednas sto te zemam za primer, se ova pogore se odnesuva za bilo koj forum i na bilo koja tema i vazi za bilo koj clen se vklucuvam tuka i sebe si


Kasno go vidov postov... Ako razgledas na istata tema imas ostaveno slicen post. Ne samo ti niki tuku i ostanatite clenki . No ocigledno e deka samo so mojot post " nesto ne e vo red" a jas ne mozam da sfatam sto? Eve i po vtor pat gi citam mislenjata na ostanatite clenki vo vrska so temata "Дали вашето дете знаеше да чита пред да тргне во I одделение?" , i ne gledam nekoja razlika megu mojot post i ostanatite . Dali e razlikata vo toa sto jas pisuvam za mojata vnuka??
Da nemam dete no imam vnuka... mislam deka i toa e nekakvo iskustvo.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
4.12.2014 22:02:19   
lukajana RR
Cel den se vozdrzuvam da pisam na temava ama moram .Jas sum clen od skoro mnogu ne sum aktiven imam malo bebe i obvrski okolu nego ama ve citam cekoj den od telefon ,za da pisam treba da sednam na pc itoa e glavniot problem zosto ne pisuvam.Pisuvam koga mi trba sovet ili imam iskustvo za nekoja dilema na ringerajki.Vo red e da se bide aktiven zatoa e forumot no ova e preterano.
Caciana ne se odnesuva samo na tebe ima uste nekoj sto isto kako i ti trcate po temite.I starite temi se vo red za diskusija no ne znaci deka treba sekoja tema da se nacne.Drugo sto mi smeta e sto komentirate na sekoja tema i toa ne za vase iskustvo.Jas imam dve deca pa nikogas ne bi se drznala da komentiram vo temata zabremenuvanje zasto takov problem ne sum osetila,gi citam sekoj den prvo niv no ne mozam da im pisam nisto zosto ne sum vo nivna koza niti pa sum bila.
komentiras bremenost zasto nekoj ti bil bremen sto go znaes.I maz mi ziveel so mene vo moite de bremenosti pa ne znaci deka moze da debatira za bremenost.Imas svoe mislenje i za bebe i za dete ama drugo e da si majka a drugo tetka.Iskustvata na majkata nikoj ne moze da gi ima dodeka ne stane majka.
I na tema sto kupivte denes odgovor da bide toaletna i voda mislam ve molam,na taa tema treba da se pofalime za nesto sto ne se kupuva sekoj den kako Felli kupila postelnina za kerka i ili neznam sega koja pisa mazot i i kupil telefon ama toaletna i voda denes moze polasme kupile i sega ajde site da piseme.
Ne e nisto licno ama bodat oci vakvi postovi .Vo red e da postirate no ve molam fatete nekoj pravec za povtorno da uzivame vo taa ringeraja na koja jas sum naviknata da ja citam.
zabegav ama stvarno zbesnav.Pozdrav

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
4.12.2014 22:10:16   
niki
jas sum odgovorila na prasanje vednas stom bilo postaveno od aspekt na napredok koj togas moeto dete go imalo i uste nekolku pati potoa dodeka bila aktuelna diskusijata objasnuvajki sto se praktikuva vo eden drug obrazoven sistem nadvor od mk,ostanatite majki pak pisuvale za nivnite iskustva

a ti dojde posle edna godina da ni kazes deka vnukati koja sega e 4 odelenie naucila da cita pred 5 godini koga forumov ne ni postoese
vo toa e problemot, em ne si majka em nemas iskustvo po prasanjeto em pisuvas za nesto sto mu se slucilo na nekoj drug vo praistorija
toa za mene e cisto maltretiranje, nikomu za nisto ne mozat da posluzat tie informacii,
ako si postignala aktivnost posle toj tvoj post ke procitavme na istata tema uste bar 10 posta, no jas ne gi gledam
sekako bar 10 posta imame napisano zosto toj i slicni takvi ne treba da se pisuvaat

smeni taktika pisuvaj za ona za koe ke ti veruvame deka iskreno sakas da go spodelis


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
4.12.2014 22:21:51   
Felly RR
Мислам дека темава почна да забегува - сите постови кои се мислења за други членови ќе бидат избришани!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
4.12.2014 22:26:15   
kapina
znaci ke bidam ovde realna jas ne ni znaev za nagradnata igra posto ne me interesirase mnogu mnogu sto i kako si ja sakam ringeraja i redovno pisuvam na nea i sklop na okolnosti poradi ivf bev cel mesec doma ne odev na rabota i imav vreme i pisuvav redovno i moj sovet e samo edno nesto pisuvajte redovno ako ste vo moznost pa mozda ke dobiete i nagrada sramno i zalosno e ovaa da se navreduvate taka koj bil nov clen zosto imal najmnogu postovi i neznam sto znaci zalosno e toa mesto da gledame vo ovaa nesto da bide ringeraja uste po aktivna nie se navreduvame ovde treba da delime iskustva i da si pomagame a ne vaka

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
5.12.2014 8:43:51   
butterfly1
Мое мислење е дека откако се појави дотичната госпоѓица која е на прво место форумов стана бркотница. Таа иницираше да се пишува се и сешто на другите теми. Откако сум јас член нејзе ја немам забележано, од никаде се појави и за 2 недели напиша 641 мислење вауу што да кажам друго. Нека ја добие наградата и белки после раат ќе е форумов и нема да има вакви караници и навреди.

< Поракaта ја уредил butterfly1 -- 5.12.2014 8:57:16 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
5.12.2014 9:07:33   
Felly RR
Рингерајки, ајде овде да ја затвориме дискусијата, и да оставиме времето да покаже на кого РР вистински му значи нешто. Да се насочиме кон попозитивни теми - се ближат празници, тоа значи и дружби, убави моменти, веселби, насмеани лица, да не дозволиме да надвладее негативното расположение.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот butterfly1)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
12.12.2014 11:22:41   
scared RR
Кога ќе биде објавен конечниот список user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
13.12.2014 13:00:58   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

Кога ќе биде објавен конечниот список user posted image user posted image


Zavrsi igrata???

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
13.12.2014 21:22:34   
Felly RR
Со последниот круг на добитници ја завршуваме оваа игра на подароци. Овој месец подарок добиваат: caciana, scared i Melanija RR.

А еве ја и листата со вкупниот број на постови на 10-те најактивни членови:

726 ............. caciana
577 ............. scared
321 ............. Ki4iko
220 ............. Melanija RR
177 ............. blond
175 ............. lolla
134 ............. AneLav RR
128 ............. gina
107 ............. Bethany
101 ............. Defne90

Честитки за сите добитниците!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
14.12.2014 12:18:29   
scared RR
Честитки до мене , caciana и Melanija RR user posted image user posted image user posted image

Податоците да ги испратиме на simona.trencevska@danu.biz така? user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
14.12.2014 13:37:23   
caciana
Честитки до нас добитниците ..user posted image Јована ќе и се израдува на наградата user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
14.12.2014 22:45:59   
LoveableMe RR
Честитки за сите наградениuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
14.12.2014 23:29:10   
gina
cestitki za nagradenite user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
14.12.2014 23:46:00   
scared RR
Благодариме user posted image user posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
14.12.2014 23:58:01   
deluxe
Cestitki devojkiuser posted image zasluzivteuser posted image So zdravje da si gi koristite proizvodite na Sanosanuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
15.12.2014 0:01:14   
kapina
cestitki do dobitnicite inaku nagradata e super se mi se dopadna

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
15.12.2014 1:37:36   
caciana
Vi blagodarimeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
15.12.2014 10:25:43   
Melanija RR
Благодарам на Рингераја за можноста да се добие наградата user posted image Секако на рингерајките кои честитааuser posted image и до наградените caciana и scared user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
15.12.2014 10:32:53   
Carrie RR
Честитки девојки user posted image Се надевам ќе ви се допадне наградата! Ве молам за ваши податоци на simona.trencevska@danu.biz.

Подароците ќе ви стигнат на домашна адреса најдоцна за една недела,

Со ова ја завршуваме играта на подароци и се надеваме дека сепак се забавуваме и го размрдавме форумот, а оние најзаслужни за тоа, беа супер наградени user posted image

user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Подароци од Саносан за најдобриот форумџија!
20.12.2014 14:28:47   
scared RR
Јас да кажам дека денеска ми стигнаа подароците user posted image Се е преубаво, голема благодарност до Рингераја и Саносан user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 10 [11] 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?