|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  84 85 [86] 87 88   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР Кафемат
11.9.2014 13:53:50   
Melanija RR
pcelica ти ја зголемив шољата ми се пиеше такво чајчеuser posted image знаеш што е фората во Сликомат user posted image треба да го копираш кодот за форуми user posted image
Yummy Mammy не дека може ме памтиш ама пред некој ден те помислив негде те читнав ама стварно не изуми user posted image стварно теми за ученици слабо
И јас идната недела да пратам во градинка па 1 саат на раат да ве дружам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2126
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 9:25:51   
pcelica
Dobro utro devojki... izgleda ke bide i denes ubav den, taman pocna pak ubavo vreme a jas od ponedelnik na rabota, ke treba da se navikavam pak, da se podsetam sto i kako e.
Melanija RR ma da da...i jas taka go pravam ama jedino kaj mene ne uspeva...ne znam vo sto e problemot user posted image
Vi posakuvam ubav den user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2127
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 12:01:44   
Felly RR
Дефенитивно убав ден само да задржи така и викендов.user posted image
Ајде денес од мене нека биде кафето, со благо нормално.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот pcelica)
Непосредна врска до пораките: 2128
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 14:30:35   
Melanija RR
Викедов па некој циклон ураган што и да е, есен е user posted image
Felly RR јас ќе си кснм баш ми се јаде некое тортиче така фино ама да има некој да направи user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2129
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 14:40:41   
LoveableMe RR
Ауу Фели, ќе ни расипеш линијата со овие убавини. И покрај климавото расположение, ќе си земам и ќе си се почастам од твојата понуда. Имајте убав ден.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2130
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 14:44:15   
Melanija RR
LoveableMe RR незнам за тебе ама мене ми треба кригла user posted image и јас сум со напната последно време ,ех живот и сите тие патишка кои незнаеме како ќе ги минеме но ќе ги поминеме зошто нели животот е убав па треба најдобро што можеме да го преживееме user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2131
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 14:46:39   
LoveableMe RR
Арно викаш Меланија и мене ми треба не една, туку гајба кригли, работава пијем да заборавим, тоа е....

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2132
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 22:47:36   
Felly RR
Девојки, немојте така, дај да се разведриме малку, и мене денов не ми е баш. Од вчера кога ми соопштија една вест, ми дојде како последната капка која фалеше чашата да се прелее. Не ми се пишува многу, ама стварно како да ме дотолчи, и денес цел ден сум нерасположена, нервозна, избувнувам за безвезе. Само овде кога отворив на РР, малку заборавив, и се расположив. Ајде, земајте сите по една чаша, и да се расположиме малку.user posted image И една порака за сите.
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2133
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 22:58:41   
elenak
Уф Фели, не една сите ги испив, ама со очи само.user posted image Ми се дрмка и мене, каков турбулентен период ми е овој, за прв пат годинава едвај чекам зима да дојде. Многу ми е мачно што работам и сабота,како си уживав дома 2,5 години сега одеднаш само еден ден во неделата имам слободен, па и тој еден за што поскоро.user posted image Време за зимници, за средување плакари, за генералка по дома, а јас немам време за ништо.
Хаха си се изнакукав. user posted image Ајде добра ноќ од мене, пијте си коктели вие, јас морам утре во 6.30 да сум будна.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2134
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 23:11:59   
Felly RR
Море, дрмни една и вистински,поубаво ќе заспиеш. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2135
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 23:17:31   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak RR

Уф Фели, не една сите ги испив, ама со очи само.user posted image Ми се дрмка и мене, каков турбулентен период ми е овој, за прв пат годинава едвај чекам зима да дојде. Многу ми е мачно што работам и сабота,како си уживав дома 2,5 години сега одеднаш само еден ден во неделата имам слободен, па и тој еден за што поскоро.user posted image Време за зимници, за средување плакари, за генералка по дома, а јас немам време за ништо.
Хаха си се изнакукав. user posted image Ајде добра ноќ од мене, пијте си коктели вие, јас морам утре во 6.30 да сум будна.

Wellcome to the clubuser posted image На мајките на 21 век, тоа е жртвата кога сакаме да бидеме, модерни деловни жени, домаќинки и мајки, ама цврсти сме ние жените ќе издржиме се, немаме гајле, да бевме мажи ќе се откажаевме до сега хехе
Убав викенд и на тие што не работат, посекако ќе работат низ домаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2136
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 23:35:25   
Melanija RR
Дрмнувам и јас за поговорката user posted image туку која ќе меси мекици утре рано наутро ?user posted image јас ќе каснам да оставите некоја user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2137
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 23:36:43   
mommy_angels RR
Dobra vecer i od mene,ama aj dosta zalenje.Ne drugo me vlecete za jazik,da pocnam i jas.Elenak eve ti slika od mojot utresen den,pa moze ke ti olesni-na noga pred sedum,pa pojadok so dete,pa da zgotvam rucek,da podsredam kuka i da prosetam dete.I seto toa mora da bide zavrseno do 13.00-13.30,pa tushiranje i trcanje na rabota.A posle toa dobri sedum casa smeshkanje i muabetenje so totalni stranci.A pomosh od nikoj,predavanje na obvska okolu dete e so mm na vrata,toj vleguva,jas izleguvam .I taka mi ide edno vakvo celo da si goltnam i da si legnam
user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2138
   RE: РР Кафемат
12.9.2014 23:40:05   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


Убав викенд и на тие што не работат, посекако ќе работат низ домаuser posted image

Ааааааааааа, не, какво работење, јас се во петок си средувам за викендот да сум слободна. Немојте сега да ви почнам со предавања за добра организација. user posted image И мекици ако треба ќе ви замесам утре рано, заедно со кафе.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2139
   RE: РР Кафемат
13.9.2014 0:33:25   
Defne90 RR
Еве ме и мене,ги намирисав јас пијачките овде па идам да се честам и јас.user posted image Гледам дискусии имало овде околу тоа колку жената работи и колку од обврските паѓаат на нејзин грб.Реалноста е таа дека жената не седи со скрстени раце ни кога не оди на работа.Едноставно за жената нема ден без работа.Секако дека со тоа што и таа самата оди на работа и придонесува за фамилијата е дополнителна обврска заради која понекогаш станува тешко и да се излезе на крај со домашните.user posted image
Ама сноу имаш право жените се силни и истрајни во секоја своја намера и замисла и многу ретко може нешто да не спречи.Така да на крај со се може да се излезе ако се има добра организација како што потенцира Фели.user posted image
Јас ептен се расприкажав,и заборавив сосема на пијалокот.Ете дрмнувам и јас една виртуелна и отидов да поспијам малку,оти утре рано сабалје на нога.user posted image
Поздрав женски и имајте си убав викенд.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2140
   RE: РР Кафемат
13.9.2014 1:12:18   
nataly86
Остана уште нешто од тоа да дрмнан и јас или све се испило?user posted image user posted image
Незнам дали тоа или кафе ми треба..трета смена сум со бебињата ќе видиме дали ке се смилуваат мајка им да одмори или ке биди веселоuser posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2141
   RE: РР Кафемат
13.9.2014 1:18:22   
Defne90 RR
Ах натали душо знам како ти е,јас цели три години си бев трета смена со првиот синко,мада не се ни споредува тоа што кај тебе се и две.Ништо јас само си викам нека бидат тие живи и здрави се поминува.user posted image Не се испило се море дрмни си и ти малку троа да се орасположиш,знам јас тепаат луди мисли кога човек нема спиено.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 2142
   RE: РР Кафемат
13.9.2014 8:46:18   
elenak
Добро утро! Ајде јас како најдомаќинка, со едната рака на компјутер со другата ви испржив мекици, па повелете почастете се и бирајте што ви е ќеф, солено,благо, се си има.user posted image Уште еднаш нека е жива и здрава Илина и нека е најмирна и најумна на мајка.
user posted image

< Поракaта ја уредил elenak RR -- 13.9.2014 8:47:13 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2143
   RE: РР Кафемат
13.9.2014 9:17:39   
Felly RR
Пошто Еленка се погрижила за мекиците, јас еве крофни направив, по прилепски, за нашата Илина!!! Нека ни е здрава и жива, и повелете почестете се.
user posted image
А еве со благото и кафе, да се расониме user posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 13.9.2014 9:20:03 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2144
   RE: РР Кафемат
13.9.2014 10:40:20   
Defne90 RR
Добро утро женски гледам сте биле вредни и сте се погрижиле околу мекиците и крофните.Си земам и и јас нека ни е жива и здрава Илина и да биде најсреќното и најумното дете на мама и тато.user posted image

Јас денеска пак без план,станати сме сите уште рано сабалје,ама некако така лежечки си го фатив денот па си се заседнав да си ве подружам додека не се прибрал син ми од надвор оти после толку.user posted image

Ај поздравче и имајте си убав ден.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2145
   RE: РР Кафемат
13.9.2014 10:53:59   
Mihaela 2010
Zdravo na site...jas rano rano si pojdov na lekar za krvna slika pa sega sum kaj moite cekam rezultati..sonce si pece se mislam da peram tepisi ama ke vidimeuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 2146
   RE: РР Кафемат
13.9.2014 13:58:05   
LoveableMe RR
Значи женски алал да ви е и за пијачкиве и за мекициве и се останато, јас прво ќе дрмнам алхохол за предјадење, после ќе удрам на мекиците и софрите. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2147
   RE: РР Кафемат
13.9.2014 19:00:42   
Mihaela 2010
Auuuu vremevo od strasno postrasno...mislam deka pola saat bev legnata i glavava pokriena so pernica od pusto grmenje...se poremeti sve

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2148
   RE: РР Кафемат
14.9.2014 8:07:40   
Snowhite RR
Dobro utro, naseto nedelno utro pocna od 6.30 koga tato tropna so vratata od plaharot i na Jana tolku i trebase da stani. Inaku i jas obicno si sreduvam vo petok, za vikendot da mi e sloboden, ama vcera pravev generalka i cel den okapav i tepisi perev i snosti koga zavrna trcavme so mm da gi soberimeuser posted image Tuku me zastrvivte so ova mekicive sto stvarno ke napravam, uste recept da najdam,user posted image
P.S. Izvinete za latinicava ama telefonot nesto mi se poremeti


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2149
   RE: РР Кафемат
14.9.2014 10:00:20   
elenak
И ние сме станати од 7 исто по вина на тато, стана па и на ѕверчево толку му требаше, немој да пропушти нешто. Удривме на музика сабајлечки,ечи цела куќа, песни бира Јоавана и весело е ептен.user posted image Некако времево се мурти па и мене ме фаќа мрза, не ми се работи ништо а работа еден куп по дома. Јас еден килим имам само,во дневна и тој минатиот викенд го исправме, вчера сок од боровинки и лимон правевме,лека полека тргна есенската работа. Е следниот викенд ќе биде ајвар викенд,се надевам само времево ќе се опраи до тогаш.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2150
Страница:   <<   < Претходна страница  84 85 [86] 87 88   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  84 85 [86] 87 88   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?