|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Првиот збор
19.7.2010 10:04:35   
melody
Kerka mi prazna vodenica ne i e ramna.Po cel den vika taka e taka e taka e ama pocnuva tivko,a zavrsuva potocno i ne  zavrsuva osven ako ne i odzemes vnimanie, so piskanje.Drugi novo nauceni makedonski zborovi i se:tuka,se(citaj kirilica prvata bukvauser posted image )i tuka  imame i novo nauceni igri so ovoj zboruser posted image ,taka e,oko i znae da si go pokaze kade i euser posted image vika Kaja(ime na edno detence tuka)plus moeto od vreme na vreme,a od turski zborovi naucivme da vikame aba od abla(pogolema sestra)pa koga ke gi vidi devojcinjata sto se pogolemi od nea im vika aba, abauser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Првиот збор
24.8.2010 23:42:21   
Палешка РР
Миа вчера рече тата. Кога му кажав на мм, излезен беше си дојде дома и и купил чоколадо  user posted image , ама Марио го изеде user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Првиот збор
25.8.2010 0:10:19   
Тања РР
user posted image user posted image user posted image за Миа. user posted image user posted image
Палешка ако одите на трето ќе биде машко, така велат user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Првиот збор
25.8.2010 0:15:29   
Палешка РР
Ааааааааааааа, не не..не и беше ова првиот збор, прво рече баба (не знам кај видела баба) user posted image

Тања, а Јана прво што рече? user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Првиот збор
25.8.2010 0:43:59   
Тања РР
Она прво рече (т)ата ама не и го признавмеuser posted image user posted image  па потоа рече јасно и гласно МАМАuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Првиот збор
25.8.2010 0:52:25   
Felly RR
Матеа вчера убаво и неколку пати рече МАМА, а пред тоа си кажуваше мам,мам,мам, или бабабабаба, wawawawa........... Ама тоа не го рачунам за збор, едно е да си повторува слогови, а друго е да каже убаво само „Мама“user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Првиот збор
26.9.2010 12:30:03   
Martins mom
Мартин вчера ме бомбардира со муабетиuser posted image user posted image user posted image Прво сабајлето викаше тата тата (кога се галеа со татко му пред да оди на работа) , по некој час почна да ми вика ајде ајде и вечерта кога слеговме долу кај свекор ми, почна да вика дедеuser posted image user posted image user posted image Не знам дали е коинциденција или навистина им го знае значењето.
П.С Како да поставам клипче за да слушнете и видите како зборуваме?? 

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Првиот збор
22.10.2010 0:07:55   
денвер
Сара денес (за два дена правиме 6 месеци) го кажа првиот збор БЕБЕ инаку од 3 месеци вика не најчесто кога е лута и вика нене


< Поракaта ја уредил денвер -- 22.10.2010 0:08:51 >

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Првиот збор
22.10.2010 8:26:46   
Martins mom
Леле не знам кога ова моево дете намерава да каже мамаuser posted image user posted image user posted image
Во неговиот речник има полно зборчиња-тато, деде, баба, тета, ајде, дај, не, да, дете...Мама не кажува бреuser posted image user posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Првиот збор
22.10.2010 8:50:01   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Леле не знам кога ова моево дете намерава да каже мамаuser posted image user posted image user posted image
Во неговиот речник има полно зборчиња-тато, деде, баба, тета, ајде, дај, не, да, дете...Мама не кажува бреuser posted image user posted image



ах мила не дека незнае ама постојано си со него па нема потреба од викање на мамаuser posted image  кога ќе му притреба нешто од тебе ќе видиш како знае да вика мамаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Првиот збор
22.10.2010 8:54:03   
Martins mom
Еднаш се исплаши во сон и така низ плачење рече мамаааuser posted image user posted image ...Јас си реков, готово сеа и мама ќе вика, ама повеќе не го повтори user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Првиот збор
22.10.2010 10:47:51   
Џена
И на моето детенце прв збор му беше „ТАТА“ user posted image и јас не му кажувам на мм.... се враќа од работа и му викам да го слушне првото зборче и му викам „злато, ајде кажи мама“, а тој ТАТАААА ........user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Првиот збор
22.10.2010 23:18:32   
mama26
prviot zbor bese dada,ni tata ni mama user posted image user posted image user posted image deteto si barase sestra odma user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Џена)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Првиот збор
23.10.2010 0:07:07   
Snowhite RR
Михаил на 6 месеци прв збор му беше дада, после тоа тата, па баба, деде и конечно откако ги изреди сите редно беше да каже мама, пред неколку дена

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Џена)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Првиот збор
23.10.2010 17:03:11   
betpet
Првиот збор, за сите нас беше исполнет со солзи радосници. Со душа чекавме да почне да кажува нешто, кажувањето на првиот збор за нас значеше голем напредок, дека сите работи пополека си идат на место. Тоа беше зборот „баба“, а баба најсреќна.Јас бев најсреќната мајка оти детето почна да  зборува.  На жената толку и беше тоа непријатно оти рекла баба, а не мама па и вика, „мила на баба кажи мама, а не баба“. На смеата и немаше крај со мажот ми се изнасмејавме до солзи.


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Првиот збор
30.11.2010 12:40:07   
*miki mami*
Леле не знам кога ова моево дете намерава да каже мамаuser posted image user posted image user posted image
Во неговиот речник има полно зборчиња-тато, деде, баба, тета, ајде, дај, не, да, дете...Мама не кажува бреuser posted image user posted image


Леле исто еве веке 2месеца дрдори по несто веке вика дај..user posted image убаво чисто и нееееее она долго како што му викам јас додека го карам....ама мама нема абер да кажеuser posted image user posted image

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Првиот збор
30.11.2010 12:44:35   
arh_diz
Na Marko prviot zbor mu bese mama ,sto me iznenadi prijatno .Neocekuvav taka mal da kaze

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Првиот збор
19.1.2011 17:32:51   
skorpijana
denes dario prv pocna da vika ma ma ma ma farijan go slisna i pocana da vika ali nikako da kaze nesto a ima 7 meseci

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Првиот збор
1.2.2011 23:35:09   
MOJA DUSICKA
i kaj mene maliot ne zboruva nisto a ima godina i osum meseci osven mamamama drugo ne kazuva nisto se razbira sto i da mu se kaze znae da poslusa ama da prozbori nikako neznam i jas dali treba da go odnesam na logoped ili pak e rano uste .

(Одговор на членот betij)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Првиот збор
27.12.2011 14:57:36   
vezilka RR
Јас не знам кога мисли моево дете да каже мама!!! Тати, деде, баба даде вика одамна ама мама никако. Знае само кога нешто не му е по ќеф ептен, да испушти некое чудно МА.. Иначе вчера почна да кажува пази..се изнасмеавме, си викаме што не ќе го научи зборот кога цело време му викаме..пази Никола ова, пази Никола она..хе,хе.

(Одговор на членот MOJA DUSICKA)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Првиот збор
21.1.2012 0:03:39   
SkCura77
Првиот збор му е АЈДЕ! со вистинско значење на зборот. Го кажува за да го кренам од релаксатор, пред да цицаме, кога ќе го соблечам и го држам над кадичката со вода и кога му менувам пелена. Душе мајкин златен тој user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Првиот збор
1.2.2012 10:26:27   
Emanuelapp
Син ми има една година од 6 месеци вика баба, мама, тата ама и мојов мама никако да го слушнам да кажи мама освен некогаш ако му падни некоја играчка а јас не го гледам ќе почни ма ма ма ма до бескрај . Сега почна да вика тао тао тао (чао) user posted image срциња мали.

< Поракaта ја уредил Emanuelapp -- 1.2.2012 10:27:06 >

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Првиот збор
1.2.2012 11:07:46   
Bububebe
Првиот збор беше мама,на 8 месеци user posted image

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Првиот збор
1.2.2012 11:32:06   
Calypso
Prviot zbor bese tata, nekade okolu 6 i pol meseci, posle pocna baba, dede, a mama kaza na 9 meseci. E sega mele nonstop, povtoruva sto ke slusne, i pee koga slusa muzika. Zborliv se pogodi ko majka mu i tatko muuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Првиот збор
9.5.2012 11:33:55   
Natuska85
МАМА на негде 8 месеци,прво мислам дека инстинктивно го повторуваше,а сега веќе и знае што значиuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?