|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проверка на проодност на каналите
16.11.2009 23:11:28   
denicka
toa mu doaga kako zaden vlez na drzavna bolnica. ako dever ti e od sk ke znae kade e. inaku ne boli nisto samo e malku neprijatno. i jas bev kaj nego. ne se sekiraj i so sreka pa cekame rezultati user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Проверка на проодност на каналите
16.11.2009 23:16:13   
denicka
izvini jas pogresno sum go razbrala mm.user posted image user posted image kaj sto e "tree caffe" (toa e ednonasocna ulica) go pominuvas i  odis pravo i na 100-200 m ima ulica nagore samo sto ke svrti se gleda reklamata na Dr. Tolovski. so sreka again user posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Проверка на проодност на каналите
17.11.2009 8:17:49   
arh_diz
No mislam deka treba da prisustvuva i tvojot ginegolg netreba sama da odis. Jas bev so ginekologot moj kaj nego

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Проверка на проодност на каналите
17.11.2009 15:48:41   
denicka
Bogdancanka sto napravi? se snajdovte li? pisi koga ke se vratis. pozdrav

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Проверка на проодност на каналите
17.11.2009 18:42:49   
Bogdancanka
Здр милички се снајдовме,ми помогна еден братучед што студира во Ск зашто и девер ми е од Богданци и он незнаеше али важно помина.....е сега ми рече докторот дека многу ми се високо и многу тесни бев со Др.Здравко Палчевски од систина затоа што не бев со мојот матичен али пред проверката и после снимките мојот матичен и Др Палчевски беа во кон и сега треба со снимките да одам до мојот матичен и Др Палчевски ми рече дека со него ке се договарам што понатаму и да пробам прво со инсеминација а после нова година веројатно ке се обновувале списоците за инвитро преку фондот,па да се распрашаме за сигурно дали ке биде тоа така,зашто сега за во Систина бројот бил исполнетuser posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Проверка на проодност на каналите
18.11.2009 0:10:03   
skopska
da mila bogdancanka i ja s taka razbrav deka sega budzetot ni e prazen i mora da go napolnime malku a od nova godina zdravje ke pustele od fondot pak samo so participacija. Moja drugarka pred 3 mes pravese invitro i ja cinese 100000 den i sega ceka seuste pari od fondot da i bidat vrateni.Stiskame palci za tebe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Проверка на проодност на каналите
18.11.2009 12:09:38   
Bogdancanka
Фала многу Скопска се надевам фондот ке дозволи повторно да се прават други списоци зашто има многу кои чекаме на тоа,али сега прво ке пробам со инсеминација се надевам да успее дај боже али ако не е тогаш ке видиме по нова година како ке биде и што ке правиме поззззз

(Одговор на членот skopska)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.1.2010 17:29:12   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: mlada85

dali nekoj znae za hsg testot da mi objasni


ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Што е HSG?   HSG e хистеросалпингографија, слика на матката и фалопиановите туби. Некои доктори го применуваат бидејќи веруваат дека помага на жените кои имаат благо блокирани туби, бидејќи при ставање на течниот контраст доаѓа до отворање на тубите. HSH тестот помага да се открие причината за стерилитет и затоа е добро да се примени.




_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Проверка на проодност на каналите
11.1.2010 22:16:39   
andrijana
zenski..... i da vi se pofalamuser posted image i jas veke dva pati pravev HSG user posted image .Prviot pat voopsto ne me bolese bidejki kanalite mi bea katastrofa... prooodnost nikakva , pa za golema nesreka imav i nesto kako mreza na matkata user posted image . I togas ginekologot mi dade terapija od 90 dena> rimfamicin so eutizon.... i 90 den se mrdnav.. po dve tableti nautro i dve navecer.... prviot den koga imav mala nuzda se isplasiv...urinata ne da bese crvena...portokal crvena.. no istraev... izdrzav 90 den... potoa povtorno pravev HSG koj uzasno me bolese, otkako mi zavrsi terapijata.. Vo istiot period i mm primase vitamin e i vitamin A.... Vtoroto HSG pokaza deka terapijata mi deluva i deka treba da ja zemam uste eden ciklus odnosno uste 90 dena a vo toa vreme mas mi da zema SPEMAN 2x1 i Ce Shumlete 1x1... i sega zenski poluduvam i sekoj mesec poluduvam koga dobivam menstruacija..... Ginekologot mi kaza deka HSG -to e bolno no e eden vid na terapija bidejki tecnosta koja se vbrizguva dejstvuva vrz rascistuvanje na kanalite....

Vi preporacuvam da napravite sekakvi ispituvanja, bez ogled kolku se bolni i skapi... site gi sakame bebinjata najmnogu na svet user posted image . Ovoj test go pravev vo gradskata bolnica bidejkisme vo rodninska vrska i so ginekologot i so rengenologot user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Проверка на проодност на каналите
12.1.2010 7:23:50   
none
kazete mi za ispituvanje na kanalite treba li upat od maticniot i kolku pari e ispituvanjeto i dali bez zakazano moze da se odiuser posted image user posted image

(Одговор на членот andrijana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Проверка на проодност на каналите
20.1.2010 15:08:40   
delfinka
pisete ve molam dali posle ispituvanjeto na kanalite vi prepisaa nekoja terapija?
mene mi kaza deka edniot kanal bil zapusen i doktorot se obidel da go odzatne no rece deka neuspeal
arno ama ne mi dade nikakva terapija
rece sega 3meseci da se obiduvame prirodno da se fati,ama nerzbiram kako koga kaj mene sekogas jajce kletki ima samo na levata strab´na a i leviot kanal mi e zapusen
zimavte li vie nekakva terapija?

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Проверка на проодност на каналите
20.1.2010 17:18:25   
vezilka RR
..јас правев лапароскопија за отзатнување на каналите..

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Проверка на проодност на каналите
20.1.2010 17:30:09   
Anushka
Ајде, Везилке, ова летенце едно детенце!!!!!!!!!! (многу лесна нога имам!)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Проверка на проодност на каналите
20.1.2010 18:25:30   
Bogdancanka
jas pravev proverka na kanali ali nemav nikakva terapija posle toa.....

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Проверка на проодност на каналите
21.1.2010 9:13:31   
none
kade ljugje pravevte vo skopje kazete mi kade ne se cekauser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Проверка на проодност на каналите
21.1.2010 9:15:07   
arh_diz
None misla deka ti kazuvav a i od sajtov mnogu devojki pravele proodnost tamu. Znam posledna bese Bogdancanka kaj Tolovski pozadi Ramstor 4000 denari sega mozebi e druga cenata neznam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Проверка на проодност на каналите
21.1.2010 9:17:39   
Еца
И Везилка сега правела, ајде Везилка дај инфо тукаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Проверка на проодност на каналите
21.1.2010 11:45:19   
vezilka RR
Проверка на проодност на канали правев во една приватна ординација во Чаир, точно не знам како се викаше бидејќи јас си закажав кај мојот матичен, а тој си соработува со оваа ординација и заедно бевме на снимање. Чекав околу една недела и платив 4000,00 денари.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Проверка на проодност на каналите
3.2.2010 11:53:19   
mira
Везилка, по објаснувањето мислам дека одиме кај ист доктор. И јас таму правев. Ај па следниот пат да чекаме пред ординација со мешиња. Поздрав

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.2.2010 1:29:46   
suzeto
jas koga proveruvav kanalite dali se proodni bese mnogu bolno,neznam site pogore pisat deka e samo neprijatno,mi stavi doktorot nesto odozdola kako cevce na krajot kako balon i ispusti tecnost ne se sejcavam tocno kako bese,mozda ima i drugi nacini ako e drug kazetemi treba sestrami da proveruva pa da pobaraa toa sto e pomalku bolno,ova bese mnogu primav i inekcija za bolki ne mozev da izdrzam da doproverit

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.2.2010 1:30:13   
suzeto
ne sakam nikogo da uplasamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.2.2010 10:18:44   
none
e odlicno sega jas nameravam da odam i super kako sum plaslivka he he ,ama ke izdrzam samo da e vo red za bebe?cekam da vidam sega treba da dobijam temperaturata mi 36 /9 dekolku dena mada toa ne mi znaci imam simtomi na dobivanjeuser posted image user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Проверка на проодност на каналите
7.2.2010 17:41:21   
mira
Suze,boli no vednas po snimanjeto mene mi pomina bolkata. Samo mala poduenost vo stomakot imav toj den. Znaci snimanjeto na kanalite ili Hcg e podobro od drugoto(koe se vika HSS). megutoa tuka rengen snimkite ti gi davaat i kaj sekoj doktor mozes da se iskonsultiras i za vo idnina, a dodeka kaj drugoto momentalno ti gledaat na eho i tolku nemas dokaz. Taka da vo idnina, ako smenis doktor ili pak treba da pravis in vitro ke moras pak da gi smimas. Taka da neka istrpi sestrati da ne se maltretira nedaj Boze sto pati so istoto.Pozdrav

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Проверка на проодност на каналите
9.2.2010 22:23:21   
suzeto
mene ne mi pomina ....znacit hcg e pomalku bolno,jas go pravev toa drugoto posto ne mi dadoja nikakva snimka

(Одговор на членот mira)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Проверка на проодност на каналите
10.2.2010 14:07:21   
bibabt
ke ve molam dali znae nekoj da mi kaze sto znaci ,'' DEXTROPONIRAN UTERUS.HIDROSALPIX DESNO ,A LEVO KONTRASTOT SE IZLIVA VO ADHEZIONI DZEPOVI .ova mi e dijagnozata od rezultat na proodnost na kanali fala od napred na odgovorite se nadevam sto ke mi gi dadete, i dali e precka ovaa dijagnoza sto nemozam da zabremenam veke podolgo vreme, site drugi ispituvana mi se vo red ova e za edna moja rodnina


(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?