|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
16.11.2015 13:17:12   
wanna be mum
РР како сте ? Имате искуство со херпес? 15та недела сум плус некој ден. Ми се јави херпес под носот после стрес user posted image
тууу човек да не е раат

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1501
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
17.11.2015 20:15:45   
Despinka
Jas isto koga bev negde 16 nedela mi iskoci od stres :) nishto strashno mackaj go so herpesan ili lukce secni go na pola i namackaj se za 4 5 dena mi se iscisti...

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1502
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
18.11.2015 20:51:41   
ivoni4ka
Мешенца како сте еве јас да се пријавам 12 недела и 3 дена сум . се надевам дека има уште труднички за дружба . поздравче

(Одговор на членот Despinka)
Непосредна врска до пораките: 1503
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
19.11.2015 9:36:39   
Bea
Има има user posted image
Јас не ви пишав, минатата недела бев на контрола - го видовме бебушко, не застана немиркото на мајка! Ама и јас изедов еден твикс непосредно пред прегледот, па ме искара докторката да не јадам благо пред ехо.
Инаку бебенце е супер, 880 грама тежеше, 3-4 дена е понапредно од неделата. Плодова вода, постелка и проток исто така беа во ред.
Е сега, еден момент ме засекира, докторката виде некој секрет дека се собира околу грлото. На брисевите пред ИВФ бев позитивна на уреаплазма, а последните брисеви ми беа негативни. Докторката беше со став дека и да нема ништо на брисевите, по она што го гледа не би ме оставила без терапија.
Ми препиша Сумамед 3 дена по 500mg. Многу бев во дилема дали да ги испијам или не, но во консултација со докторката утврдивме дека ризикот од отварање и предвремено породување е поголем во однос на самиот антибиотик, за кој ми објасни дека е сложена формула која не продира низ плацентата до плодот. И така, само за нешто грижи...
Инаку да ве прашам во трето тромесечие се влегува со полни 27 или 28 недели?

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1504
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
20.11.2015 11:38:01   
bebea
Zdravo Zenicki , jas da se prijavam deka vlegov vo vtoroto tromesecie. Ama imam edno prasanje pravev bris i mi se pojavii kandida i Gardinela Vaginalis. Me interesira dali nekoj gi imal vo bremenost i dali se opasni posebno za vtorata nemam slusnato do sega. Fala

(Одговор на членот Bea)
Непосредна врска до пораките: 1505
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
20.11.2015 12:30:22   
milica1984
Мимички, Ве следам цело време нова сум на форумот и да се пријавам и јас трудница по прв пат user posted image во второ тромесечие 18н+2 носам машко бебе user posted image user posted image user posted image сега за сега фала му на Бога се е ок. Денес правев крвна слика претходно бев почесто слабокрвна па да видиме што се сменило. Инаку за слабокрвност акористам само аронија свежа, коприва чај и витамин ц 1000 мг. Од суплементи: фемибионх 2, магнезиум директ 375мг кесички, вит Д капки и дополнително утрогестан 200 2х1 и за бело прање лактогин таблети една на ден. Се радувам на дружбата!!! user posted image

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 1506
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
20.11.2015 13:53:22   
Melanija RR
milica1984 добре дојде на Рингераја user posted image сега си во најмирното тромесечје со многу убавини user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот milica1984)
Непосредна врска до пораките: 1507
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
21.11.2015 22:55:14   
angelce moe
Zdravo mamicki, jas sum 21+4 nosam masko bebeuser posted image i ako malku so problemi T.E. niska Karlıca sum so serklaj,i vo predhodnata bremenost imav Preeklampsija, momentalno fala mu na Gospod dobri sme. Strafot koga kako, nekoj den smirena super pozitivna nekoj den istresena pa vaka vaka ke ni pominuvaat nedelite

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1508
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
22.11.2015 14:03:56   
Melanija RR
angelce moe ти си силна, сега се ќе биде во ред user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 1509
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
22.11.2015 14:54:32   
angelce moe
Blagodaram Melanija RR , barem ovoj pat sum posvesna za nekoi raboti

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1510
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.11.2015 1:21:04   
Dziv_88
Zdravo na site. Eve i jas da se prijavam. Mnogu mi e milo sto sum pomegu vas. Vtora bremenost - 24 nedela. Dosega se OK. Se nadevam i ponatamu. Pozz

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 1511
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.11.2015 11:12:53   
TeaM
Да се пријавам и јас :) Втора бременост, 14 недела :)

(Одговор на членот Dziv_88)
Непосредна врска до пораките: 1512
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.11.2015 14:33:02   
Melanija RR
Со лесно user posted image TeaM пиши го твојот краен термин во темата ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 1513
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
25.11.2015 17:00:59   
SOLE
Мешковци да се пријам и овде, денес бев на скрининг и добро помина, во 13та недела сум, бебчињата си напреднале и се е во ред па дај боже така и да биде. Крв за приска не ми зедоа бидејќи докторката рече тоа го правиме ако има индикации според ехото и на постари жени обично над 37години (јас имам 33)или ако има некои фамилијарни наследни болести (кај нас нема фала богу ).Поздравче до сите

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1514
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.11.2015 13:46:14   
Kvisko
Соле супер вести. Нека растат само бебчињата во мешето на мама. Инаку и јас не правев Приска. Прво матичната на скринингот ми рече според ехото нема потреба и некогаш тестот може да те уплаши непотребно ама остави уште еднаш да ме види Адамова и да реши. На скринингот кај Адамова го добив истиот одговор и не направив Приска преку крв. Сега за сега се е ОК.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1515
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.11.2015 14:35:43   
ivoni4ka
Девојки ги добив резилтатите од приска совршени се и се е во ред . утре ќе одам за брисеви

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1516
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.11.2015 15:55:08   
SOLE
Фала Квиско, user posted image

Ивоничка супер штом се добри резултатите, user posted image јас денес ги зедов резултатите од микробиолошките брисеви и се е во ред, се уредно, фала Богу user posted image

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 1517
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.11.2015 19:07:04   
Nelle
Da se prijavam i jas vtora bremenost 16 nedeli :) pozz

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 1518
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.11.2015 19:57:43   
angelce moe
Devojki dalı imate razlika vo merkite na bebeto vo razlicni doktoru i razlicni eho aparati

(Одговор на членот Nelle)
Непосредна врска до пораките: 1519
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.11.2015 23:06:58   
Melanija RR
angelce moe има тема Детали од УЗВ преглед =ТУКА таму ќе го префрлам постот. Навистина знаа едни мерки ,посебно за тежина, да се разликуват од тие на скрининзите

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 1520
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
28.11.2015 17:15:13   
angelce moe
Da od ko ja postirav ja najdov temata. Toa mi se desavase i vo drugata bremenost, znam ama eto od panika ne razmisluvav user posted image user posted image user posted image ti blagodaram user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1521
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
28.11.2015 22:37:28   
Melanija RR
user posted image никаков проблем тука сме за се user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 1522
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
29.11.2015 22:23:03   
TeaM
Devojki, onie sto ste 35 i povekje, dali vi sovetuvaa da pravite amniocinteza samo zaradi godinite? I sto odlucivte?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 1523
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
30.11.2015 8:44:36   
milica1984
мамички 20 недела сме user posted image сакав да прашам за мислење за ехо скринингот за аномалии што се прави до 22н каде да го направам? Од Гак ми ја препорачаа др.Ана Данева секако ќе одам кај неа, а за второ мислење планирам да одам кај Парталовски мои пријателки што ги води ми кажаа дека има 4д ехо и дека е стручен човекот, сакав да одам кај Димчев во Систина ама многу пари се 3900 user posted image . Ваљда не е само он стручњак во државава за аномалии??? user posted image
ве гушкам user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 1524
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
30.11.2015 9:16:35   
ivoni4ka

ИЗВОРНА ПОРАКА: milica1984

мамички 20 недела сме user posted image сакав да прашам за мислење за ехо скринингот за аномалии што се прави до 22н каде да го направам? Од Гак ми ја препорачаа др.Ана Данева секако ќе одам кај неа, а за второ мислење планирам да одам кај Парталовски мои пријателки што ги води ми кажаа дека има 4д ехо и дека е стручен човекот, сакав да одам кај Димчев во Систина ама многу пари се 3900 user posted image . Ваљда не е само он стручњак во државава за аномалии??? user posted image
ве гушкам user posted image user posted image user posted image .

milica 1984 зошто да одиш во Систина на 2 мислење, моја препорака ти е оди во ГАК и ептен недај боже тогаш оди во Систина на 2 мислење, оти колку повеќе мислења толку повеќе различни разговори.

поздрав

(Одговор на членот milica1984)
Непосредна врска до пораките: 1525
Страница:   <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  59 60 [61] 62 63   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?