|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 11:44:42   
deluxe
dusicke bidi hrabra,zivotot nosi se,Bog taka sakal,toa e ,samo toj ja ima silata,bidi silna i pozitivna Bog ke te izraduva souser posted image .te sakameeeeuser posted image user posted image

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 701
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 11:51:25   
Mihaela 2010
of struzanka bidi silna mila,navistina mnogu mi e zal.user posted image user posted image user posted image .ama veruvaj ima Gospod ke te izraduva uste ednas...bidi silna i izdrzi go ovoj tezok period

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 702
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 12:04:07   
arh_diz
Struzanka bidi silna user posted image , bog taka sakal.Naskoro sigurno ke si rodis zivo i zdravo bebence

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 703
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 12:14:11   
Beatris
Мила Стружанка, душата ме боли, не постојат зборови што ќе те утешат. user posted image user posted image Биди силна како што беше и до сега. Секое лошо е за некое добро, а од ова полошо нема. Ќе го пребродиш овој период иако утеха нема, малото ангелче секогаш ќе биде дел од тебе... Наскоро, кога ќе бидеш спремна ќе дојде и денот кога ќе се радуваш на друго бебенце... Секогаш сме тука за тебе user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 704
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 12:23:08   
struzanka
Devojki mnogu me bolit... nemozam bolkata da v i ja opisam so zborovi
ziva me drzit samo verbata vo Gospod...
mojata e edna od retkite prikazni i nesakam mnogu da pisuvam za da ne gi obezhrabruvam drugite majki

ve sakam ma site, golema nadez mi dadoa vasite zborovi vo tie teski denovi ali eto od pisanoto ne se bega

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 705
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 12:29:28   
Beatris
Стружанка, секогаш кога ти е тешко пиши, тука сме за тебе! Ако успееме и барем 1% да ја споделиме и да ти ја намалиме тагата јас ќе бидам пресреќна! user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 706
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 13:01:14   
AnnaMolly RR
Стружанка, од прееска читам и не можам да најдам зборови кои барем малку ќе те утешат. Не можам ни да замислам како се чувствуваш, но се надевам дека ќе најдеш сила да го поминеш овој ужасен период. Убаво рече Беатрис, секое лошо за добро е. Ќе си дочекате и вие здраво и право бебенце кое ќе ви ја донесе најголемата радост во животот, само бидете силни ти и сите околу тебе. Плачи, тажи и справи си се со болката, тој период мора да помине. user posted image
Само да знаеш дека ние сме секогаш и во секое време тука да си дадеме поддршка, пријателките не се само за добро, туку и за лошо.
Ти ја испраќам цела моја сила и надеж, те молам ако ти треба некој да си ја искажеш болката и да си најдеш утеха, обрати ни се тука на нас.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 707
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 13:22:14   
tonci
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image lele se natopiv vo solzi...
bidi hrabra druzise izleguvaj i komuniciraj.Gospod taka sakal slavamu NEMU, sekako deka ke ti dade moznost da si drzis zdravo detence vo racete pozz i user posted image user posted image od tvoja sogradjanka

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 708
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 13:59:35   
sandriana RR
Во моментов зборови се излишни, но знај дека сочувствуваме со тебеuser posted image Биди храбра и истрајна - се' се случува со причина, и да - секое лошо за добро е. Држи се...

(Одговор на членот tonci)
Непосредна врска до пораките: 709
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 14:08:11   
Malecka23
sekoj zbor bi bil izlisen user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image do tebe kako sto e Gospod nikoj ne e,sekoe loso za dobro e

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 710
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 14:11:52   
Ikana
Nemam zborovi Struzanka...mnogu mi e zal, MNOGU!!!! Te gushkam najsilno, i ti ja prakam cela sila da go prebrodish ova. Imaj verba, ostani silna, nie site sme tuka za tebe....drzi se najmila dushichke!!!!! user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 711
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 14:14:49   
Ring
user posted image user posted image user posted image Стружанка , нема поголема болка од твојата ...user posted image
Биди храбра и моли се на Господ , така требало да биде....Дај боже што побрзо да се радуваш на здраво и живо бебенце !
Животот продолжува понатаму ....ти посакувам што побрзо да се соземеш ....
Оваа болка никогаш нема да исчезне... Да, ќе се намали , но ке биде во твоето срце...Верувам дека еден ден едно мало бебенце ќе ти го исполни срцето до последниот атом со бескрајна љубов
Нема утешни зборови...РР е тука за тебе

(Одговор на членот tonci)
Непосредна врска до пораките: 712
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 14:16:28   
kikicka
user posted image Ахх Стружанкаа, милаа сочуствоо! Премногу ми е жал , верувај со душа чекав да ни пишеш нешто ама ете , немам зборови премногу ми е жал, Господ нека те даруваа и да ти ја исполни оваа празнина што ја имаш и чуствуваш во тебе! Биди силна, мора овој период да се помине ... user posted image Тука сме за тебе мила!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 713
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 14:19:11   
belabela
Struzanka ne znaes kolku se rastaziv user posted image nema zborovi so koi ke te utesam samo sakam da ti kazam deka sekoe zasto ima svoe zatoa bidi silna hrabra istrajna veruvaj vo bog negovata sila e golema ke ti pomogne da go prebrodis ovoj mnogu tezok period i ke te izraduva so zdravo pravo bebence user posted image

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 714
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 14:32:24   
Luci
Тажно....многу тажно е ова што ти се случи Стружанкаuser posted image Нема утеха за губитокот на сопственото чедо што си го носела 9 месеци под срце но биди истрајна милаuser posted image Не постојат зборови кои би те утешиле во моментовuser posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 715
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 15:46:52   
Nardi
Bog da e so tebe i da ti dade sila da izlezesh ushte posilna od ovoj nastan...
MILA STRUZANKA,so celo srce i dusha ti posakuvam sto poskoro da stanesh MAJKA....Bog da ti pomogne da imash najlesna 9 mesecna bremenost i SE ova da e zad tebe.
Ne si sama i nikogash nema da bidesh vo ova tvoja tazna prikazna,mnogu majki pominale i NADMINALE i ti ke nadminesh so tvoja nova RADOST...Za voshit e tvojata recenica kade sto velish deka nesakash da go raskazesh krajot,za da ne obeshrabrish nekoj.
Te gushkam najsilno...
Cao idna mamicke**

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 716
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 19:37:43   
Octavia
Стружанка, мила... user posted image Нема утеха сега за тебе, но ете, сега си мамичка на едно мало анѓелче на небото user posted image . Тажно, претажно е, ама мајките се најсилните суштества на земјава... user posted image И мора да најдеш сила во себе и заради малото анѓелче и заради себе и заради оние бебуши чија мама ќе станеш во иднина. Ништо друго не можам да ти кажам освен-биди силна... user posted image

(Одговор на членот Nardi)
Непосредна врска до пораките: 717
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 21:29:05   
elenak
Denovive najprvo koga go otvarav forumov proveruvav dali ima nekakva novost od vas no zarem tokmu ova morase da bideuser posted image Ne mozam da zamislam no i ne sakam da znam kolkava e tvojata bolka Struzanka.Zar edna majka zasluzuva vakva taga?Zar edna nevina I najcista na svet dusa zasluzuva kraj na samiot pocetok?Nepravedno do beskraj...

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 718
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 21:32:02   
Pepelaska *
Прими сочувство мила, немам други зборовиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 719
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 22:54:05   
marina111
бог да го прости малото ангече
на мама да и даде сила и трпение да си ја оствари желбата за едно здраво и силно бебенце
стружанка тоа што било поминало знам тешко е но мораш да станеш и повторно да се исправиш знаеш дека вака е подоброи за него и за вас нели?

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 720
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 23:04:41   
kapina
primi socustvo mila dusicke zal mi e mnogu za tvojata zaguba boli mnogu no toa e sto veruvaj ke ti dade gospod sila da go prebrodis seto toa

(Одговор на членот marina111)
Непосредна врска до пораките: 721
   RE: Предвреме родени деца
8.12.2012 11:24:52   
Bethany
Јас само што прочитав што се случило user posted image user posted image user posted image
Многу ми е жал... Господ нека те благослови со уште многу други дечиња, да ја замени оваа тага со многу , премногу радости. Верувам дека ќе биде така... Знам дека сега е тешко, период на тага, ама ќе дојде време кога ќе се сеќаваш на твоето ангелче со полно срце user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 722
   RE: Предвреме родени деца
9.12.2012 21:32:28   
Hunny
Стружанка, сакав да пишам нешто, но зборовите не излегуваат од мене... Биди силна и верувај...user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 723
   RE: Предвреме родени деца
10.12.2012 17:28:20   
struzanka
Zdravo Prijatelki...
otvaram sekoj den ringeraja i citam vasi komenti... ubo se cuvstvuam koga gledam deka ima mnogu majki koi mi pisuvaat ...
nesakam mnogu da pisuvam za mojata bolka zatoa sto znam kako se cuvstvuvav koga prv pat vlegov vo forumot i citav uspesni prikazni i sobirav sila i nadez deka istoto ke e i kaj mene ... a sega nesakam sprotivnoto da go prezivee nekoja druga...

pomina edna teska nedela... neznaev deka ke mozam da izdrzam vakov tezok period ali eto covek bil pojak i od kamen...

sega imam edno prasanje za vas, iskusnite majki koi se porodile carski...

kolku vreme cekavte za povtorno zabremenuvanje posle carski... mislam deka vtoroto bebence ke mi ja ublazi ranata

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 724
   RE: Предвреме родени деца
10.12.2012 21:08:13   
elenak
Стружанка јас се породив со царски (по прв пат) пред една година. Последниот пат кога бев на преглед баш го прашав докторот колку време треба да се чувам после царски и ми рече дека една година е сосем доволно. Јас сеуште не размислувам за второ дете и подетално не го прашував ама за секој случај сакав да знам. Најдобро посоветувај се со твојот гинеколог. Ти посакувам што поскоро да си видиш user posted image  user posted image кои ќе те исполнат со живот повторно. Те user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 725
Страница:   <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  27 28 [29] 30 31   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?