|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 13:48:14   
maki1
Dusice malo,ajde site prakame pozitivna energija za maloto angelce da se izboriuser posted image user posted image user posted image ,mamicke bidi hrabra ,moze se ke izleze dobro.

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 676
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 13:50:05   
Ikana
Nema zbor za uteha, znam struzanka, lekarive site bea na strajk, toa e najlosoto vo celava situacija, sepak i da go prefrlat, kazano e i ke se pogrizat za nego veruvaj....bidi jaka, site se molime za vas!!!!

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 677
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 15:22:59   
elieli
STRUZANKA!!!!! gospod e golem cuda se slucuvaat... nadezta posledna umira ne otkazuvajse..bidi silna i bori se i ti kako tvoeto malo angelce so seta sila na svetot... golemi guski i pozz od mene i mojata jana....se molime za vas i cekame ubavi vesti...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 678
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 15:24:09   
Nardi
znam deka si umorena,znam deka si istoshtena....no mila bidi pojaka od sekogash...Vo medicinata kako sto ti spomnav nema 2 i 2....,postojat cuda.Gospod da e so vas

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 679
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 15:46:35   
zlatcetomoe
Struzanka I jas kako majka na predvremeno rodeno dete znam niz sto pominuvas i mu isprakjam pozitivna energija na maloto dusice za da izdrzi, golem e Gospod, toj kje ti dade sila i ueha vo ovie momenti

(Одговор на членот Nardi)
Непосредна врска до пораките: 680
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 16:09:23   
Beatris
Стружанка, сите се молиме за твоето сонце! Нека помине денов, издржете, а утре правец на детска клиника, се ќе биде во ред, издржи, те молам бори се и не се предавај! Пиши ни нека ти олесни, сите сме тука за тебе

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот zlatcetomoe)
Непосредна врска до пораките: 681
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 16:34:35   
struzanka
od edna strana nesakam da se nadevam zatoa sto potoa losata vistina poveke me boli a od drugata strana vikam ako ne se nadevam jas toa znaci deka ne mu veruvam na bebceto moe i deka krenav race od nego....

ali situacijata e preteska... nesakam da pisuvam mnogu zatoa sto utre zadutre koga ke vleguvaat majki na prematurni bebcinja i baraat kapka nadez, kako sto jas so vlegov na ovoj sajt , nesakam da citaat losi raboti - tazni prikazni...

se poretki se slucai sto zavrsuvaat so los kraj no eto kaj mene toa se blizuva kako so mi rece doktorkata bez oset vcera...


(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 682
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 16:40:17   
elieli
bori se ne otkazuvaj se ....nadesta e se

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 683
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 16:47:04   
struzanka
EliEli
veruvaj se boram ali srceto mi otkazuva

trcam po lekari po bolnici, na sajtovi baram sovet od stranski doktori, so eden duri i razgovarav za da go prefrlam vo turska bolnica ako sto ke me kosta mnogu no doktorot mi rece ako e vo tolku kriticna sostojba vo momentot ne e pametna rabota toa da se pravi

se molam denje noke od Gospod baram ccudo da pravi...

sto drugo mozam da pravam veruvajte se bi napravila vo momentot

jas ne se otkazuvam - ali srceto me boli, toa se otkazuva od nadevanje user posted image

(Одговор на членот elieli)
Непосредна врска до пораките: 684
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 16:48:54   
temjana
ах миличка толку си јака немој сега да се одкажуваш. Не постојат зборови кои можат да утешат мајка која си го гледа беспомошно своето чедо, но верувај многу молитви и позитивна енергија во моментов се упатени кон вас. Се молиме сите и со вас ќе бидеме цело време. Ве гушкаме силно силно

(Одговор на членот elieli)
Непосредна врска до пораките: 685
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 16:57:33   
struzanka
vi blagodaram mnogu na site za podrskata

ako prezivee cedoto moe znam deka od molitvi ke prezivee

Gospod neka vi gi vardi na site decinjata i familijata...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 686
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 17:02:16   
marina111
struzanka i mene pred operacijata na sinot tezok 1600 grama me ubeduvaa deka nema nadez i da se spremam za najloso ali ne .
ispadna pobednik od taa operacija na rbetot od3.5 casa a imase decina po 3 kg sto ne izdraa znaci deka nema pravila i nekogas i doktorite neznaat sto i kako samo verba nisto drugoo inaku nie vo 33 se rodivme so 1900 gr a posle 3 nedeli imase1600gr

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 687
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 17:43:43   
arh_diz
struzanka so gospod napret se ke bide dobro

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот marina111)
Непосредна врска до пораките: 688
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 18:52:38   
Cipi Ripi
Се молиме за твоето бебе стружанка. Господ нека му даде сила. Биди храбра и ти! user posted image user posted image user posted image до тебе!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 689
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 20:15:50   
Maca25
Стружанка, се молиме сите за твоето бебе!!! Иако се тие толку мали човечиња, многу се јаки и здржливи!!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 690
   RE: Предвреме родени деца
3.12.2012 0:01:53   
amateuress
стружанка, ако можеш некако да издејствуваш обиди се да те остават до малото (знам дека е против приниципите на работа кај нас, ама направи се што можеш - се разбира ако не загрозуваш други прематурчиња)

ми се чини дека полесно ќе се опорави ако знае дека мама е до него...

не сум верник, ама ти ја испраќам сета моја позитивна енергија и добра мисла за да се избори малиот да си ја гушне мама

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 691
   RE: Предвреме родени деца
3.12.2012 1:06:53   
Ummu_Ajna
zdravo do site. pred se sakam da kazam naslonete se na gospod. sve sto se slucuva e po negova volja. nemojte mnogu da veruvate co doktori makar se rabotelo da e deteto na smrna
postela sto se vika. nikoj ne ja znae sudbinata na edno bebe osven bog. moze mene ke mi rece doktorot deteto ke ti umre i jas da
mu veruvam? a sto ako gospod mu go produzi zivotot i bide sve vo red, znaci naj golema verba treba da se
ima vo gospod i vo nikoj drug. sega ke
vi raskazam nesto za mojot maz, sto mi kazuvase mojata svekrva. mojot maz se rodil 800 grama, bil mesec dena pod aparati, i doktorot i rekol na svekrva mi zemi si go dedevo doma, nema da ti prezivee ke ti umre. svekrvami rekla neka
umre tuka ako treba da umre, doma ne go nosam. zamislete gospod kolku e milostliv i moken. maz
mi e za mashala 180cm covek lepota. zatoa sakam da vi kazam na site deka bog koga nekoj covek go saka mu dava nekako iskusenije. ete ja sum iskusena od bozja
strana. nemam 7 godini deca a
mlada sum 26godini. ama ne mozam nisto protiv toa bog sakal taka da bide.

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 692
   RE: Предвреме родени деца
3.12.2012 9:48:28   
Ikana
Struzanka kako ste denes, ima li nesto novo? Se molam za vas!!!

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 693
   RE: Предвреме родени деца
3.12.2012 10:18:03   
deluxe
ummu_anja ne gubi verba vo Bog,veruvaj ke te iznenadi koga najmalku ocekuvas,bebceto ke stasa,samo verba !!! ima mnoogu takvi slucai sto gi poznavam zatoa ne se otkazuvaj od bebusko VERBA,NADEZ I LJUBOV user posted image
Struzanka cekame ubavi vesti od tebe,i maliot borec se molime za nego user posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 694
   RE: Предвреме родени деца
3.12.2012 10:28:55   
Ummu_Ajna
nikogas nema da se otkazam nitu gubam nadez. za sreka sum golem vernik i sekogas za sto bilo se obrakam na gospod. zasto samo toj moze da podari potomstvo. jas dadov primer kako bog moze da gi iskusava lugeto na razlicni nacini.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 695
   RE: Предвреме родени деца
3.12.2012 10:37:16   
deluxe
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 696
   RE: Предвреме родени деца
3.12.2012 14:18:05   
Beatris
Стружанка те мислиме, пиши ни нешто, се преместивте ли на детска? Како е бебушко денес?

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 697
   RE: Предвреме родени деца
3.12.2012 14:42:13   
kikicka
Стружанка мила како сте? Срцето ми се кинее за вас, пиши ни те молам! user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 698
   RE: Предвреме родени деца
3.12.2012 23:39:16   
elieli
Struzanka edvaj cekav dojdam od rabota da vidam dali ima novosti od vas,ama nema nisto.ne drzi ne vo neizvesnost,pisi kako ste.se molime za vas.pregratki i baknezi do vas

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 699
   RE: Предвреме родени деца
7.12.2012 11:30:30   
struzanka
za zal devojki mojata prikazna zavrsi vo Nedela vo 18:00 h koga mi se javija od GAK i mi ja dadoa najzalnata vest od mojot zivot...

Devojki vi lagodaram za se bevte bura od nadez za mene...

(Одговор на членот elieli)
Непосредна врска до пораките: 700
Страница:   <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  26 27 [28] 29 30   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?