|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Предвреме родени деца
21.11.2012 17:26:46   
Ikana
Struzanka, a da se rasprasas da si go prefrlite bebeto na Detska Klinika? Baraj ja Dr. Sofijanova na Detska Klinika vo Skopje, ke vi pomogne sigurno. Ke treba da potpises izjava deka go prefrlate po svoja volja na Detska Klinika i ke dojdat so inkubator da go zemat, i ponatamu ke vi objasnat sto i kako , ke bide smesteno na intenzivna nega. Rasprasaj se ubavo okolu toa, najdete i nekoj doktor na Detska. Nie sme isto predvremeno rodeni i se prefrlivme na Detska klinika po 3 dena lezenje na GAK, i za 17 dena ne pustija doma, no nie se rodivme 2600 vo 35 nedela. Ti ja pustam cela srekja i sila!!!!

< Поракaта ја уредил Ikana -- 21.11.2012 17:28:54 >

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Предвреме родени деца
21.11.2012 18:37:10   
struzanka
Ikana i jas se mislev za dolu vo pedijatrija, ali mi rekoa deka isto e i nema nekoja razlika. Vo dvete kliniki se strucnjaci i se grizaat dovolno za bebusite. Neznam so da pram

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Предвреме родени деца
21.11.2012 18:42:14   
Ikana
Ne znam vie treba da odlucite, ja samo od moe iskustvo kazuvam. Sepak ti rasprasaj se za na Detska Klinika, najtoplo vi ja preporacuvam Doktorkata Sofijanova.

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Предвреме родени деца
21.11.2012 18:50:32   
rina13
moj sovet e ubavo da si se raspasas,da fatis vrski,od sopstveno iskustvo znam deka ako si so vrski em povekje ke se grizat za deteto,em povekje kje te informiraat.Ne mi e svatlivo ova slushanje preku tel,pa neli postoi moznost majkite da bidat so svoite bebinja,da im davaat svoe majcino mleko,da gi galat(naucno e dokazano deka majciniot dopir pomaga)neznam shto e problemot vo ovaa drzava ne e lesno taka da ostvis bebe I da cekas da dojde 2 saat da ti se trese dusa da sedis vo neizvesnost,neli moze da se formira nekoj neonatoloski centar?

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Предвреме родени деца
22.11.2012 1:02:47   
Nardi
A bez vrska nisto!!Ako nemash vrska megu doktorite tamu,pa i sestrite,nema ni dovolno da te informiraat za sostojbata na sopstvenoto dete.
A ona za pristapot na majkata e totalno ubistveno......Navodno zaradi toa sto kaj inkubatorite se bilo sterilno.....Prviot pat koga otidov da si go vidam sin mi,znaci dodeka uste lezev na bolnica(otkako ke te ispustat nemash pristap),do inkubator me odnese sestra koja krevashe na miris od cigari...i so svoi oci vidov deka istite sestri od tamu izleguvaat na pauza nadvor.E koja e logikata togash majkata da nema pristap?????
Struzanka tamu kade sto ti e bebeto,inkubatorite se sosema novi i kompletni,toa e pozitivnata strana...Za timot koj raboti tamu ako ja isklucime bezdushnosta i otsecnosta,od profesionalna strana se dobri .....No Sofijanova velat deka e cudo od doktor.
Edno e sigurno deka ovie deca i tvojot sin se vistinski shampioni i ti ke si go docekash tvojot shampion!!!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Предвреме родени деца
25.11.2012 14:30:27   
elieli
veruvaj deka e tocno toa deka tvoeto angelce zema sila od tebe. i deka tocno znae i cuvstvuva koga si tamu.i jas go imam pocuvstvuvano toa.koga nie bevme tamu edna vecer edna od sestrata uspea da me "prosvercuva " user posted image kaj bebinjata togas jana bese vo krevetce i sedev skoro cel cas kaj nea ja galev i zboruvav i veruvaj ako bese samo 5 dena prosto znaese deka e majka i so nea a ne nekoja od sestrite.koga si kaj nego zboruvaj mu toa e dobro za nego.a za zemanjeto ke ti kazam bidi podgotvena vo sekoj moment zatoa sto tie od tamu se javuvaat vo 5 do 12. nas ne pustija vo sreda koga bese den za poseta nie samo sto trgnuvavme na poseta koga ni se javija se vrativme od pat za da gi zememe potrebnite raboti za nea za da si ja zememe.pozz i ja imate celata poddrska od nas. stiskame palci za vas i se molime se da izleze kako sto treba..

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Предвреме родени деца
25.11.2012 14:41:54   
struzanka
Draga EliEli

lele mene tolku daleku mi izgleda toj den koga ke mi se javaat za da go zemam... uste ne e na stabilna sostojba i uste e na kilazata so se porodi ako so skoro cel mesec pomina user posted image user posted image user posted image ... Grvce malo tolku se izmacuva

a za toa deka me oseka znam i toa mnogu ubo... petokot bev posto bese na kriticna sostojba velgov do kaj nego mu rekov mamicke otvorigi ocite da vidis deka ne te ostavam nikogas deka sum do tebe deka te gledam so ljubov i veruvas ili ne gi otvori ocite tie malecki oci me gledase nekoe kratko vreme i posle pak zaspa...

tolku go sakam i tolku mi nedostiga... boli mnogu a najmnogu boli neizvesnosta... koga mi rekoa deka e na kriticna sostojba pomisliv deka srceto ke mi zastani, deka gotovo veke ne ke mozam da disam... ali morav da se priberam za sinceto moe... morav da sum jaka za i toj da zema sila i da napreduva...


(Одговор на членот elieli)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Предвреме родени деца
28.11.2012 23:34:39   
Nardi
Struzanka kako e maliot?
Poleka pocnavte so kacuvanje na tezina.
Znam kolku ti znacat sega gramovite!
Se ke bide dobro,samo drsi se!

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Предвреме родени деца
29.11.2012 16:34:38   
struzanka
vo tolku neubav period sme so nitu ne prasuvam za tezinata Nardi... maliot imal kriza i sega e na aparat za disenje. se mu se iznasobra neznam kako keizdrzit

(Одговор на членот Nardi)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Предвреме родени деца
29.11.2012 16:41:13   
Beatris
Стружанка, не ја губи позитивната енергија, во моментов таа му е најпотребна на твојот син. Ќе се избори, ќе видиш, ќе дојде денот кога ќе напишеш колку е прекрасно чувството да се гушкате. Не се предавај user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Предвреме родени деца
29.11.2012 18:37:18   
struzanka
Beatris veruvaj se obiduvam, da sum pozitivna i koga dusata mi krvarit. Ali majcinstvoto natre vo mene placit...user posted image

se mu se iskomplicira na bebusot moj od ko mu prokrvare zeludnikot... sekoj den slusam nesto novo te ova go maci te ona i veruvajtemi toa sekoj den mi odzema poedna godina od mojot zivot...

tesko e na vakva situacija da se bide pozitivno ali se obiduvam do posleden stepen, samo za angelceto moe mallecko...
i ako vistina Gospod dozvoluva sinceto da go guskam silno i da go nosam doma zdrav i prav veruvajtemi toj den i jas ponovo ke se rodam

Falavi na podrskata devojki toa i molitvite mi se najpotrebni vo ovoj tezok period


(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Предвреме родени деца
30.11.2012 15:29:12   
struzanka
Devojki moletese za moeto malo angelce... vo kriticna sostojba e duri i doktorite benadezno mi zboruvaat... dali nekoj ima broj na doktor Sofijanova iloi nesto drugo da mi preporacate...

mnogu sum bezpomosnauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Предвреме родени деца
30.11.2012 15:51:46   
Cvekelencule
Struzanaka Gospod da vie napos da se nskrenete, i da so odite domicka zaedno izdrzi mamicka Gospod nikoj ne ostavil da bidi sam vo teski momenti i tebe nema da te ostavi pozdrav i se najubavo

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Предвреме родени деца
30.11.2012 16:07:24   
Beatris

ИЗВОРНА ПОРАКА: struzanka

Devojki moletese za moeto malo angelce... vo kriticna sostojba e duri i doktorite benadezno mi zboruvaat... dali nekoj ima broj na doktor Sofijanova iloi nesto drugo da mi preporacate...

mnogu sum bezpomosnauser posted image user posted image user posted image


Стружанка, ќе ти испратиме број од Софијанова по ПП. Не очајувај, сите се молиме за твоето мало сонце user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Предвреме родени деца
30.11.2012 16:46:59   
struzanka
Devojki vi blagodaram za se, se javiv kaj doktorkata ali bese na sostanok i mi rece za 1 sat da i se javam povtorno...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Предвреме родени деца
30.11.2012 16:51:42   
Beatris
Супер, ете се ќе биде добро. Направи како што ти напишала Икана и само со добра мисла... Се ќе се среди. Тука сме за се што треба

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Предвреме родени деца
30.11.2012 17:00:16   
struzanka
Ke vi pisam ko ke razgovaram... vi blagodaram mnogu za se

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Предвреме родени деца
30.11.2012 19:07:15   
deluxe
ajde ne gubi verba vo Bog toj sekogas vnimava na nasite najmili moli se i nie sme so tebe pozzzzuser posted image user posted image pisuvaj ni kako e user posted image

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Предвреме родени деца
30.11.2012 19:49:39   
Maca25
стружанка, исконтактира со Софијанова? Што ти кажа?
знам дека ти е многу тешко во овие моменти, но да знаеш дека сите ние сме тука за тебе!! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Предвреме родени деца
30.11.2012 20:20:03   
struzanka
da devojki utre me ceka doktorkata

falavi na site za podrskata i posebno na ikana koja urgirase za mene

ke ve izvestam obavezno, se nadevam deka ke gi pominime ovie teski denovi...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Предвреме родени деца
1.12.2012 22:29:09   
struzanka
eve edna neuspesna prikazna od mene...
prekriticna sostojba... doktorite otkazaa da mu veruvaat na moeto bebce... i mi rekoa sekoj moment da pocekam telefon so neubav vest od nim...

a jas.... kako ke se pomiram so seto ova user posted image

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 8:46:27   
Ikana
Struzanka a se prefrlivte li na Detska? Sto rekoa tamu? So tebe sme, nemoj da ocajuvas, bidi jaka, mozebi ima uste nadez!!! Te gushkame!!!

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 10:18:59   
struzanka
Ikana, naprajv se kako sto mi rece ali Dr. sofijanova mi obeca deka se do ponedelnik ke uspee da si go prefrli, bev i na vtori sprat da se sretnam so ... ali ne bese tuka , site bea nadvor na strajk

i posle toa koga ojdov na GAK da go vidam bebceto go preziveav najteskoto
mi rekoa deka bebusot mi e vo sok i deka sila sila dva dena ke prezivee...

kazetemi jas sega kako ke najdam uteha a i pricina za da go preziveam seto ovauser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 11:13:11   
kikicka
Злато убаво, ке се молам за вас, нема сомнеж дека ти е најтешко, биди храбра!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот struzanka)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Предвреме родени деца
2.12.2012 11:28:57   
sladjana ms
Dusicke mila nadezta posledna umira! Nemam uteha za tebe znam najtesko ti e no Gospod e golem i ke ti dade sila za ponataka.Golema podrska od mene za tebe i tvoeto milo!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?