|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Грицки и Тв
5.5.2009 11:27:49   
Еца
Дали кога сте пред телевизорот грицкате нешто?user posted image

Јас обавезно сум со некој чипс,смоки,или во последно време си пукам пуканки,и маж ми ги обожава и Мартина,па кога ќе седнеме тројцата,user posted image смешкиuser posted image ,кој да ја држи чинијата?user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Грицки и Тв
5.5.2009 11:48:26   
mami
ухууу секогаш..во последно време сме на печена соја, си ја купувам од зелен пазар од кај еден чичко, и се утепуваме од јадење..а и пуканките не ни бегаат од мениuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Грицки и Тв
12.6.2009 15:39:26   
fifi
Obavezno pukanki, stavam vo mikro pukam kolku sto mozam poveke i preed tv so sinot gledame najcesto nesto sportuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Грицки и Тв
12.6.2009 15:45:06   
lide78
пред два дена прв пат пробав пуканки и се чудев како сум можела да не ги јадам.сега секоја вецер купувам по неколку кесички и како што тргна работава ке морам дома да ги правам,ама немам микро и не знам како.помош.инаку чипс,соја и замислете пак ги има старите добри kviki gric

_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот fifi)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Грицки и Тв
12.6.2009 15:59:28   
Еца
Лиде најдобар рецепт за пуканки, ќе загрееш зејтин, колку да го покрие тенџерето(не многу зејтин не се убави ако се многу мрсни)ќе сипеш пуканки исто колку да се прекрие тенџерето и стави капак.Ќе го мрдаш лево десно и по малку ке отвараш капак колку само да влегува воздухче, немој да тргнеш капак, ќе биде чудоuser posted image user posted image user posted image Кога ќе испукаат ги вадиш и солиш.Нема уткаuser posted image Јас имам микро ама не ми се тие убави, овие сам што ке си ги испукаш се многу подобри и повкусни.Пробај и чекам да пишеш како поминало пукањето првиот патuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Грицки и Тв
28.6.2010 9:50:42   
vezilka RR
Уф, обожавам грицки птре ТВ..не се може иначе. Било што, само нешто да се зоба, хи,хи..Во последно време се навлеков на сончоглед, а мажле зоба Кубети..

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Грицки и Тв
28.6.2010 9:57:14   
tereza
Јас се навлеков на сончоглед додека гледам тв,и дури седам пред компјутер. Зараза жива,колку само ѓубре правам,уффф

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Грицки и Тв
28.6.2010 10:03:47   
niki
Јас сум за грицки секогаш, независно дал сум пред тв или не. Кога ќе почнам да грицкам не знам да застанам дур не ме заболи стомак 

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Грицки и Тв
28.6.2010 10:04:03   
big_mama817
обично скоро никогаш не грицкам пред тв но затоа пред компјутер ехе само нешто грицкам user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Грицки и Тв
28.6.2010 10:57:05   
arh_diz
Ne sum mnogu po grickite. Moze da se sluci ednas vo dva meseca da zemam gricki. Poveke sum po ovosjeto

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Грицки и Тв
28.6.2010 11:02:37   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Јас сум за грицки секогаш, независно дал сум пред тв или не. Кога ќе почнам да грицкам не знам да застанам дур не ме заболи стомак 


леле и кај мене исто да не ми се пред очи инаку грицакм додека има

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Грицки и Тв
28.6.2010 15:43:09   
Bitolcanka
Јас не гледам ТВ, не помнам од кога user posted image Можеби по завршувањето на Шехерезад, но и тогаш не секој ден... Така да, не јадам грицки user posted image Зимата знаев да зачестам, пред ком. ама сега не ми текнува - поубаво е така user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Грицки и Тв
28.6.2010 16:36:27   
amelbebe
grickam,grickam i samo grickam i mm veli da ne sakas pak nekoi tableti za slabeenje da ti kupam ili nekoj cajuser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Грицки и Тв
22.8.2010 1:14:48   
Maca25
Престанав да грицкам пред ТВ . ДОма стално имаме некои грицки и во последно време ги кријам од Нина а и од себе. Приметив дека откако не грицкам навечер, полесно слабеам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Грицки и Тв
7.7.2014 13:39:12   
Defne90 RR
Јас никогаш не јадам грицки додека гледам тв.Само ќе си се стуткам и ќе си се наместам и не ми треба ништо додека гледам.Порано навистина имав навика без грицки да не седнувам ама сега полека полека се решавам од сите лоши навики.Ама мм не може без грицки пред тв.Затоа и избегнувам со него да гледам.user posted image user posted image Оти одма несвесно ќе почнам да ја подавам и јас раката.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Грицки и Тв
7.7.2014 15:43:49   
AnnaMolly RR
Јас сум семкохолик и нема шанси да седнам да гледам телевизија без семки да грицкам :) Комшиите веднаш спроти мене што живеат се семкари и нон стоп ми даваат топли тазе семки. Леле сега едвај чекам да си одам дома да грицнам малку, стварно како зависник сум :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Грицки и Тв
29.9.2014 11:56:36   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Не ги сакам многу но мажле ги обожава и одвреме навреме прави така, а стварно убаво ги прави и кога има некое филмче, обавезно спрема за грицкање...па сакала, не сакала морам да земам малце. user posted image user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Dilina

јас си ги таманам ич како ништо, само што мн ги сакам пукани во тенџере, а ме мрзи и ги пукам во микро од кесичка и не е тоа тоа хехе :D Арно ме настрвивте утре ќе си напаам :) мц мц



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Грицки и Тв
29.9.2014 14:58:00   
Mihaela 2010
Jas ne ama mm leleee navecer mora da ima nesto za grickanje, dali smoki dali kikiriki ama mora nesto da ima.i nikogas ne go mrzi vo niedno vreme da trkne do prodavnica da si kupi..ko trudna zenauser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Грицки и Тв
29.9.2014 16:50:11   
Dilina
Уф за грицкање сум прва, заборавам да јадам ако има нешто за грицкање и тв...user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Грицки и Тв
21.11.2014 7:23:10   
caciana
Kaj mene odi kombinacija :gricki I kompijuteruser posted image Od gricki obozavam soncogled ,pukanki a sekogas mozi I cips

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Грицки и Тв
21.11.2014 10:10:29   
AneLav RR
Само семки грицкам навечер пред телевизор не дебелеат и побогати се со аминокиселини и од протеините во месото. Порано јадев пуканки ама сега на семки се навлеков.user posted image

< Поракaта ја уредил AneLav RR -- 21.11.2014 10:12:38 >


_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Грицки и Тв
1.12.2014 22:36:04   
scared RR
Ретко грицкам нешто, а ако грицкам тоа се најчесто семки од тиква кои сами си ги печеме со мм или смоки user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 22
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?