|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Примолут Нор и бременост
8.1.2013 23:34:27   
ladyvi
jas go imam veke 4 dena i toa samo koga mokram sega osekam nekoi bodezi vo jajnicite ne znam dali mi e od toa,i sega menstruacijata da ja ocekuvam na pocetokot od februari kao sto mi bese ovoj mesec isto na pocetokot

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.1.2013 23:50:59 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Примолут Нор и бременост
8.1.2013 23:40:56   
ladyvi
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

A zosto si piela Primolut nor da odlozis menstruacija ....ako menzis si trebala da imas na 23 dekemvri, bas za NG ti se fakale plodni denovi , spored nekoja matematika (neli 10-15 den )....stvarno ne mi e jasno ili jas sum zbunka user posted image user posted image ili ne znam sto ke da e ???
Ne ja gledam logikata na Primolut nor za odlozuvanje na menzis ??? Aj neka me prosvetli nekoj , please user posted image


znaci ima sansi da se ostane bremena vo vreme na menstruacija,no mene redosledot na menstruacijata mi bese nepravilen so koristenjeto na primolut nor po pravilo jas trebav da dobijam na 23 dekemvri a togas ja odloziv 10 dena (so apcinjava i na 2 januari dobiv a imavme nezastiten seks zosto sakavme toa da se sluci :))) nema potreba od apce den potoa :)) daj boze sve da bide kako sto posakuvam DA IMAM BEBE :))))



Iskreno za tie plodni denovi sekoj razlicno kazuva ne znam koj da veruvam,spored medecinata mislam deka e taka kako sto ti kaza nekoj mi ima kazano jas za vreme na menz. zabremeniv citam po nekoi forumi sosem treto i taka ostanav ???? a zemav primolut nor za odolzuvanje radi toa sto bev na zimuvanje nadvor od mk i sakav da se custvuvam udobno i prijatno za vreme na zimuvanjeto

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.1.2013 23:50:44 >

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Примолут Нор и бременост
8.1.2013 23:50:31   
kikicka
Абе девојче, ти и да си добила на 23 Декември до 31 ке ти завршила, Што се маткаш со апчињава кај и онака не ти е редовна , па уште сакаш и да ускладиш со зимување и со дечкото ??? Стварно не ми е јасно. И јас имав таков дечко , кој сега ми е маж user posted image што се гледавме еднаш на трите месеци и баш тогаш имав менструација ама сепак односи немавме. И тоа што читаш по форуми е прича секој за себе исто како и ти сега, кај секој е различно. Така да мој совет, терај си нормално менструација, како што е редот, на смарт фоните имаш апликација за следење на менструацијата секој месец и така ке си водиш евиденција кога ти доаѓа, кога си била интимна, колку ти касни и ког а си плодна. А вака само се маткаш. А ако веќе сте решиле бебе тогаш правете си најнормално, било кога и да имаш односи. И на крај краева ако си веќе трудна сега за тест е рано, почекај уште 5 дена барем па после направи тест или директ кај гинеколог. Не си играј мајтап со здравјето.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.1.2013 23:50:27 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ladyvi)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Примолут Нор и бременост
8.1.2013 23:56:09   
ladyvi
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Абе девојче, ти и да си добила на 23 Декември до 31 ке ти завршила, Што се маткаш со апчињава кај и онака не ти е редовна , па уште сакаш и да ускладиш со зимување и со дечкото ??? Стварно не ми е јасно. И јас имав таков дечко , кој сега ми е маж user posted image што се гледавме еднаш на трите месеци и баш тогаш имав менструација ама сепак односи немавме. И тоа што читаш по форуми е прича секој за себе исто како и ти сега, кај секој е различно. Така да мој совет, терај си нормално менструација, како што е редот, на смарт фоните имаш апликација за следење на менструацијата секој месец и така ке си водиш евиденција кога ти доаѓа, кога си била интимна, колку ти касни и ког а си плодна. А вака само се маткаш. А ако веќе сте решиле бебе тогаш правете си најнормално, било кога и да имаш односи. И на крај краева ако си веќе трудна сега за тест е рано, почекај уште 5 дена барем па после направи тест или директ кај гинеколог. Не си играј мајтап со здравјето.
Da bevme site isti nemase da postojat forumite i red drugi raboti :) toa e toa delumno si vo pravo ama enigmata i cekanjeto e toa sto momentalno me ubiva


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.1.2013 12:11:14 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Примолут Нор и бременост
9.1.2013 0:00:26   
kikicka
Форум како форум различен е со мислење. Но не значи дека форумот е лекар. Издржи уште малку, сега може и негативен да ти испадне, барем една недела да помине !

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.1.2013 12:10:59 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ladyvi)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Примолут Нор и бременост
9.1.2013 0:06:27   
ladyvi
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Форум како форум различен е со мислење. Но не значи дека форумот е лекар. Издржи уште малку, сега може и негативен да ти испадне, барем една недела да помине !

Da,a kao sto razbrav i simptomite na bremenost kaj sekoja zena se razlicni,Koi se pocetnite simptomi vo globala i koga najrano od bremenosta mozes da gi oset_is?

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.1.2013 12:08:49 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Примолут Нор и бременост
9.1.2013 0:09:50   
kikicka
Види вака и да ги знаеш, и ја знаеш ситуацијата дека свршил во тебе па и да не си нели трудна психички ке си умислуваш дека тоа е роа нели?
Е сега за симптомите имаме пишувано во соодветна тема, каде што Икана те посочи можеш да отвориш и да прочиташ, има доста различни патови околу тоа.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.1.2013 12:08:32 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ladyvi)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Примолут Нор и бременост
9.1.2013 13:21:37   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: ladyvi
znaci ima sansi da se ostane bremena vo vreme na menstruacija,no mene redosledot na menstruacijata mi bese nepravilen so koristenjeto na primolut nor po pravilo jas trebav da dobijam na 23 dekemvri a togas ja odloziv 10 dena (so apcinjava i na 2 januari dobiv a imavme nezastiten seks zosto sakavme toa da se sluci :))) nema potreba od apce den potoa :)) daj boze sve da bide kako sto posakuvam DA IMAM BEBE :))))


A zosto si piela Primolut nor da odlozis menstruacija ....ako menzis si trebala da imas na 23 dekemvri, bas za NG ti se fakale plodni denovi , spored nekoja matematika (neli 10-15 den )....stvarno ne mi e jasno ili jas sum zbunka user posted image user posted image ili ne znam sto ke da e ???
Ne ja gledam logikata na Primolut nor za odlozuvanje na menzis ??? Aj neka me prosvetli nekoj , please user posted image



Мислам дека примолут нор пиела зашто требала да добие баш кога дечко и требало да дојде...а истиот не е препорачливо да се пие повеќе од 10 дена...user posted image

е сега вака ја од мое лично искиство да ти кажам...

требаше да добијам на 31.12.2010..е сега ја госпожа....нејќев да имам добиено баш на НГ, нели со дечко тазе user posted image па уште и дома сама за НГ...и си земав 3 дена пред да добијам приколут нор да пијам... одма после НГ прекинав и чекав да добијам...
и се разболев, ми дадоа амоксиклав 1000...и си чекав да си добијам...и ја така на 10.01..си правам крвна слика која кажува дека сум user posted image абе да си пукнеш...
не дека немаше беља....имаше...ама мене ми беше 7-ми ден од добиено ( кога веќе и ништо немаш надворешно нели, бидејчи мене и ми траеше 4-5 дена, ама внатешно сепак има)...

и така ја со еден тон алкохол у мене од предновогодишни забави, со приломут нор за неодбивање со амоксиклав,,си останав user posted image

ретко е, и мали се шансите ама не и исклучени!

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Примолут Нор и бременост
9.1.2013 14:41:15   
ladyvi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: ladyvi
znaci ima sansi da se ostane bremena vo vreme na menstruacija,no mene redosledot na menstruacijata mi bese nepravilen so koristenjeto na primolut nor po pravilo jas trebav da dobijam na 23 dekemvri a togas ja odloziv 10 dena (so apcinjava i na 2 januari dobiv a imavme nezastiten seks zosto sakavme toa da se sluci :))) nema potreba od apce den potoa :)) daj boze sve da bide kako sto posakuvam DA IMAM BEBE :))))


A zosto si piela Primolut nor da odlozis menstruacija ....ako menzis si trebala da imas na 23 dekemvri, bas za NG ti se fakale plodni denovi , spored nekoja matematika (neli 10-15 den )....stvarno ne mi e jasno ili jas sum zbunka user posted image user posted image ili ne znam sto ke da e ???
Ne ja gledam logikata na Primolut nor za odlozuvanje na menzis ??? Aj neka me prosvetli nekoj , please user posted image



Мислам дека примолут нор пиела зашто требала да добие баш кога дечко и требало да дојде...а истиот не е препорачливо да се пие повеќе од 10 дена...user posted image

е сега вака ја од мое лично искиство да ти кажам...

требаше да добијам на 31.12.2010..е сега ја госпожа....нејќев да имам добиено баш на НГ, нели со дечко тазе user posted image па уште и дома сама за НГ...и си земав 3 дена пред да добијам приколут нор да пијам... одма после НГ прекинав и чекав да добијам...
и се разболев, ми дадоа амоксиклав 1000...и си чекав да си добијам...и ја така на 10.01..си правам крвна слика која кажува дека сум user posted image абе да си пукнеш...
не дека немаше беља....имаше...ама мене ми беше 7-ми ден од добиено ( кога веќе и ништо немаш надворешно нели, бидејчи мене и ми траеше 4-5 дена, ама внатешно сепак има)...

и така ја со еден тон алкохол у мене од предновогодишни забави, со приломут нор за неодбивање со амоксиклав,,си останав user posted image

ретко е, и мали се шансите ама не и исклучени!

Andriance RR Jas apcinjava gi piev 10 dena dodeka gi piev znaci nemase belja haha posle 2-ot den odkako prestanav so primolut nor jas dobiv menz. mi traese 4 dena arno ama na 1 den i 3 den jas imav odnosi i toj svrsi vo mene.ete kako sto te razbrav kaj tebe se zacnalo koga si gi piela apcinjava :) jas togas nemav nisto zatoa i dobiv

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Примолут Нор и бременост
9.1.2013 14:48:50   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: ladyvi


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: ladyvi
znaci ima sansi da se ostane bremena vo vreme na menstruacija,no mene redosledot na menstruacijata mi bese nepravilen so koristenjeto na primolut nor po pravilo jas trebav da dobijam na 23 dekemvri a togas ja odloziv 10 dena (so apcinjava i na 2 januari dobiv a imavme nezastiten seks zosto sakavme toa da se sluci :))) nema potreba od apce den potoa :)) daj boze sve da bide kako sto posakuvam DA IMAM BEBE :))))


A zosto si piela Primolut nor da odlozis menstruacija ....ako menzis si trebala da imas na 23 dekemvri, bas za NG ti se fakale plodni denovi , spored nekoja matematika (neli 10-15 den )....stvarno ne mi e jasno ili jas sum zbunka user posted image user posted image ili ne znam sto ke da e ???
Ne ja gledam logikata na Primolut nor za odlozuvanje na menzis ??? Aj neka me prosvetli nekoj , please user posted image



Мислам дека примолут нор пиела зашто требала да добие баш кога дечко и требало да дојде...а истиот не е препорачливо да се пие повеќе од 10 дена...user posted image

е сега вака ја од мое лично искиство да ти кажам...

требаше да добијам на 31.12.2010..е сега ја госпожа....нејќев да имам добиено баш на НГ, нели со дечко тазе user posted image па уште и дома сама за НГ...и си земав 3 дена пред да добијам приколут нор да пијам... одма после НГ прекинав и чекав да добијам...
и се разболев, ми дадоа амоксиклав 1000...и си чекав да си добијам...и ја така на 10.01..си правам крвна слика која кажува дека сум user posted image абе да си пукнеш...
не дека немаше беља....имаше...ама мене ми беше 7-ми ден од добиено ( кога веќе и ништо немаш надворешно нели, бидејчи мене и ми траеше 4-5 дена, ама внатешно сепак има)...

и така ја со еден тон алкохол у мене од предновогодишни забави, со приломут нор за неодбивање со амоксиклав,,си останав user posted image

ретко е, и мали се шансите ама не и исклучени!

Andriance RR Jas apcinjava gi piev 10 dena dodeka gi piev znaci nemase belja haha posle 2-ot den odkako prestanav so primolut nor jas dobiv menz. mi traese 4 dena arno ama na 1 den i 3 den jas imav odnosi i toj svrsi vo mene.ete kako sto te razbrav kaj tebe se zacnalo koga si gi piela apcinjava :) jas togas nemav nisto zatoa i dobiv


Не мила, поентата ми беше да ти кажам дека останав трудна на 7-ми ден добиено ( иако многу слабо)...тоа беше 12.12.2010...а јаа примолут нор ги пиев кога требаше да добијам на 31.12...а јас уствари веќе и сум била бремена..

< Поракaта ја уредил Andriance RR -- 9.1.2013 14:49:41 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот ladyvi)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Примолут Нор и бременост
9.1.2013 14:57:14   
ladyvi
:)) razbrav a posle ne imase nekoi komplikacii posto citav deka e stetno da se pijat primolut nor za vreme na bremenost

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Примолут Нор и бременост
9.1.2013 15:18:29   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: ladyvi

:)) razbrav a posle ne imase nekoi komplikacii posto citav deka e stetno da se pijat primolut nor za vreme na bremenost


Па да чукнеме во дрво не...одма си имаше срцева рекација...еве го денес душата ми ја вади

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот ladyvi)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Примолут Нор и бременост
9.1.2013 15:22:34   
ladyvi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: ladyvi

:)) razbrav a posle ne imase nekoi komplikacii posto citav deka e stetno da se pijat primolut nor za vreme na bremenost


Па да чукнеме во дрво не...одма си имаше срцева рекација...еве го денес душата ми ја вади
da e zivo i zdravo :))

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Примолут Нор и бременост
10.1.2013 23:46:40   
kikamika
А што не си одиш на гинеколог, а башка од двапати глеање у годината не се останува така лесно трудна па уште и за време на мензис. Чудо ќе биде ако си, Среќно.

(Одговор на членот ladyvi)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Примолут Нор и бременост
11.1.2013 20:22:03   
ladyvi
Uste e rano za ginikolog ima 10 dena pominato od togas prvo ke napravam test pa potoa tie raboti

(Одговор на членот kikamika)
Непосредна врска до пораките: 40
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?