|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лажен брак!
13.10.2012 20:49:00   
Pepelaska *
Темата е Лажен брак женски!

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Лажен брак!
14.10.2012 8:18:21   
niki
da lazen brak malce zalutavme

jas kazav veke deka toa ne bi go pravela i mislev nema potreba od objasnuvanje zosto no kako sto gledam podolu na site ne im e bas jasno pa ke obrazlozam

da vlezes vo takov brak ne e plukni zalepi

treba da najdes nekoj koj ke se soglasi a za da se soglasi treba da ima pricina za takvo nesto

fakt e deka vo Grcija na primer da go doneses partnerot od treta zemja (vo ovaa grupa spaga MK) treba da pomines niz podolga procedura koja trae so meseci (so site trckanja po institucii moze i godina da pomine)

fakt e deka potoa na sekoi dve godini se obnovuvaat dokumentite a partnerot povtorno treba da prilozi dokumenti koi dokazuvaat deka brakot ne e fiktiven ( dvajcata treba da bidat prijaveni na ista adresa, zaedno treba da prijavuvaat danok a primanjata na onoj koj e od EU treba da zadovoluvaat nekoi kriteriumi za da moze da garantira za uste edna vozrasna licnost)

potoa treba da pominat 5 godini na postojano ziveenje vo GR i da se ispolnat odreden broj rabotni denovi za da moze onoj od treta zemja nezavisno od sopruznikot da napravi dokumenti za prestoj

sto znaci zivotot treba da si go stavis na pauza 6 godini minimum duri da se osamostalis i razvedes i da se oslobodis od situacijata vo koja si istoto vazi i za toj sto te zeni/mazi

vo 6 godini zivot moze sesto na pamet da padne sekomu, pa malverzacii razni da se napravat, a garancija deka toj nekoj ke si dostoi na zborot, deka nema da ve natera vo dolgovi, paaaaa prakticno nema

i ubavo gi krstila ikana lazni, dogovor za ovakvi raboti ne postoi, nikako legalno ne moze da se skluci, se dava zbor i se veruva na zbor na nekoja nepoznata licnost bogznae kakva

taka da mene ne mi se rizikuva, ne mi se rizikuvalo nikogas, i vo idnina ma kakvi maki da me snajdat pak ne bi rizikuvala

na lugeto koi pravat vakvi raboti gledam so sozaluvanje bidejki ne se svesni vo sto se vpletkale, ne smetam deka bilo kako gi narusuvaat vistinskite brakovi kako sto rece Ikana, procedura postoi i mora da postoi, onoj koj e istraen, komu mu e bitno da bide so partnerot ke ja istera, no smetam deka si gi narusuvaat sopstvenite zivoti, se stavaat sebe si vo race na drug covek kako robovi i koga ke vlezes vo takva igra ili ke igras kako ti svirat do kraj ili vo nekoj moment ke se otkazes i ke izgubis se sto si vlozil


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Лажен брак!
29.1.2013 11:05:40   
Ikana

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Goddess*


ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Е се изнапишав, и се ми отиде во неповрат user posted image


Последниве неколку години добивам еден генерален впечаток дека на нашиве девојки и жени им се допаѓаат небалкански мажи, и мислам дека е тоа поради пасошот user posted image посебно ако е од некоја западноевропска земја, САД, Австралија... многу девојки мислат дека во странство е се подобро, па и мажите, но не би се сложила. Никогаш не знаеш на каков примерок ќе наидеш, било да е балкански маж или не.



So ovoj stav sega zvucish kako starite iselenicki od dijasporata potocno SVEKRVITE user posted image ,koga ke si gi ozenat sinovite za snaii od Makedonijauser posted image ...pa potoa eden kup muabeti u stil ..a be go najde ovoj mojov samo za da dojde tuka "TAA" za viza/drzavjanstvouser posted image ...mnogu sarkasticno...


Vo potpolnost ja podrzuvam Calypso.Imam takvi primeri da redam mnogu , toa vo druga tema


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Лажен брак!
22.4.2014 13:15:33   
Mila mamicka
Поради никакви причини не би стапила во таков лажен (договорен) брак. Постојат многу начини да се замине на работа во странство (доколку тоа е целта), а лажниот брак, според мене, не е една од нив. Никогаш не би направила такво нешто.  

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 29
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?