|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пушење
4.10.2010 18:52:05   
mama26
nema vrska geni.do karakter e ,ima luge od strasnipusaci gi otkazale.znam samo koga se otkazuvaat se otkazuvaat naednas,a ne denes ke pusam 10 utre 5 pa 3....sum probala taka i ne uspealo.moze cekam nekoj rak da me fati pa da gi otkazam.a tolku mi se grozi veke od niv user posted image sto ne e cudno nabrzo da skratam skros...ama za toa treba inat da sum...

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Пушење
22.12.2010 15:01:15   
Џесика
Да ви кажам, од средбата на 12.12. пушам по 1 цигара дневно и супер ми беше, ама еве сега после 10 дена почнаа јаки кризи да ме фаќаат user posted image денес отсабајле сум без цигара, и мислам дека рацеве ќе си ги изедам... по цел ден јадам нешто user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Пушење
22.12.2010 15:10:10   
Maci3
Elektonska cigara :) Dobra rabota,ako ne se moze da se odvikne od pusene

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Пушење
22.12.2010 15:22:21   
Maca25
јас сум пушач ама не дека нешто претерувам со цигари, една до две дневно. кога одам на гости увек немам цигари, не сакам да пушам пред нина и не ни носам. супер е што не се пуши по кафичи, да можеш и со дете да излезеш а да не го отруеш. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Maci3)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Пушење
19.1.2011 16:06:27   
AnnaMolly RR
Ми се пуши бе, луѓе!
Од 6 ноември 2009 година не сум запалила цигара, ама деновиве ептен ми се пуши. А мм не ми дава да запалам.
Мислам дека секој ден по 200 гр семки грицкам само за да не запалам цигара, си викам ај ќе ми помине...


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Пушење
19.1.2011 16:23:42   
mila mama
Земи си елекронска AnnaMolly user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Пушење
19.1.2011 16:36:02   
AnnaMolly RR
Море каква електронска. user posted image
Сакам вистинска. А до вчера викав дека нема шанси пак да пропушам. Ќути си, трај си! Сега ако запалам сите ќе викаат А, нели викаше дека нема да пропушиш? user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Пушење
21.1.2011 12:09:41   
mama26
jas planiram eektronska da si zemam..nesakam veke da pusamuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Пушење
21.1.2011 12:12:39   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Ми се пуши бе, луѓе!
Од 6 ноември 2009 година не сум запалила цигара, ама деновиве ептен ми се пуши. А мм не ми дава да запалам.
Мислам дека секој ден по 200 гр семки грицкам само за да не запалам цигара, си викам ај ќе ми помине...



Јас сончоглед грицкав и на крај си запалив. Не пушев цела бременост и додека доев. После почнав пак, но пушам 3-4 цигари дневно, а кога имам многу обврски ниту една.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Пушење
21.1.2011 12:22:43   
*miki mami*
Леле исто и кај мене го дојам уште сега му се спремам да го одбијам ме гриза еве веке 3месеца трпам и преку ден несака ни да цица ке се најаде и се бориме за да го легнам да цица само навречер пред спиење може да се рече дека цица не е зависен вопште,а не да ми доага да запалам цигара незнам што ми е дали сум пренервозна денеовиве а ако запалам готбо знам толку еuser posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Пушење
21.1.2011 12:24:44   
Maca25
Мики мами заборави на пушењето, гледај таму да цица бебето. Јас ден денес се каам што не бев поупорна кога се одбиваше ќерка ми сама. нервозата глеј да ја убиеш со нешто друго, не со цигари. Мој совет.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Пушење
25.1.2011 16:42:49   
deluxe
Pomos !!
sakam da prestanam so pusenjeto.denes uspeav cel den ama mnogu mi e strav od zdebeluvanje,postojano sakam da grickam!sto da pravam pomognetemi teski se krizive!!!

(Одговор на членот sakibukic)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Пушење
25.1.2011 16:50:42   
deluxe
poomooosss!!!!ima li nekoj vakvo iskustvo?/kako uspeal da gi pobedi cigarite a da ne se zdebeli??

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Пушење
25.1.2011 17:09:36   
mila mama
Ima ubava kniga za toa na Alen Kar -  "lesen nacin da go ostavite pusenjeto". Vo srbija ja ima a moze i kaj nas.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Пушење
25.1.2011 17:22:12   
Annet
јас порано палев по некој цигар..ми сметаше ама ете за друштво и ми стана навика.но кога се запознав со мм тогаш дечко,ги оставив.од тогаш поминаа 6 години,не дека тој ми викаше да не пушам но му пречеше и така бидна.
не се поправив ,се хранев здраво и до ден денес е така,благо помалку и грицки.....и многу шетање..
јас мислам дека ако имаме воља ќе ги оставиме,јас не осеќам никаква потреба од нив,баш ми е убаво на душичката, а сега во бременоста неможам да смислам,и се чудам како некои трудници пушат..но тоа е,секој има право на избор.....

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Пушење
25.1.2011 17:45:10   
deluxe
si vikam ke izdrzam duri da pomine kriznoto vreme kolku e toa nekade 1 nedela,pa da se nadevame deka ce bidam ok so kilogramite.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Пушење
25.1.2011 17:56:26   
nadica
ако не можаш пробај со електрична цигара или незапалена обична user posted image
и јас сум бивш пушач и за во кризни моменти имам ел.цигара, а пак ако не ја носам а сум во друштво на пушачи зимам една незапалена и влечам user posted image user posted image user posted image
само јака волја и мирисни колку лошо мириса облека кога си во просторија во која се пуши и ќе ти помине желбата user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Пушење
28.1.2011 0:04:02   
Maca25
3 дена немам запалено цигара. кашлам многу и ич не ми се пуши. може и ќе ги оставам вака. user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Пушење
28.1.2011 0:32:21   
veckasr
ne  go podnesuvam voopsto dimot od cigarite gi mrazam cigarite

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Пушење
28.1.2011 0:45:04   
Џесика
И ја ги мрзам цигарите, затоа ги пушам, за да ги уништам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Пушење
28.1.2011 0:49:57   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

И ја ги мрзам цигарите, затоа ги пушам, за да ги уништам user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Пушење
28.1.2011 1:01:22   
humana
I jas bev pusac so godini,ama gi ostaviv pred 1god,ne pocnaa da mi smetaat ednostavno rekov deka vise nema da pusam,i plus na den po 70den,nekogas i duplo pola plata za cigari.Sega mesto cigari po nekoja milka i plus nekoe kilouser posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Пушење
28.1.2011 19:32:55   
kikicka
Jas pushev cigari se do momentotkoga otidov na gginekolog i vidov deka vo mene ima nov zivot.Znaci ako prethodnata den pushev po kutija ipol narednata niedna cigaraaa imashe krizi ali NE E NE!!! jaas rekov edinstveno nesto za sto moze da gi otkazam eako ostanam trudna a toa se sluci vednash po stapuvanje na sila na zakonot za zabraneto pushenje vo obkjekti sto mi dojde kako dobredojde :D:D:D od togas nemav zapaleno edna godina i ete za Novata Godina si se pocastiv so dve tri cigari :DDD i od togas nemam zapaleno.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Пушење
28.1.2011 21:44:56   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

И ја ги мрзам цигарите, затоа ги пушам, за да ги уништам user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image   i jas isto...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Пушење
28.1.2011 23:31:08   
Twins
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика

И ја ги мрзам цигарите, затоа ги пушам, за да ги уништам user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image   i jas isto...



user posted image и јас user posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?