|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 10:45:56   
mis.
во 4 недела мене ми кажаа дека ќе добијам и веќе во 5 недела ми потврдија бременост но немаше срцева акција.Кај мене се јави во 6 недела

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 10:48:33   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: bisence

Zdravo na site, vcera bev na dva doktori i dvajcata kazaa isto bremenost posti 5 nedeli i 5 dena, NO nema nikakva reakcija ni srceva i da mrdauser posted image , toa ne bilo normalno za plod od 5 nedeli  i 5 dena.Edniot mi reca za 1 nedela na kontrola, ako ima reakcija dobro ako ne treba da se otstrani user posted image . Dali nekoj ima vakvo iskustvo i kako zavrsilo? Drugiot mi dade dva vida na lekovi i mi rece kontrola za 2 nedeli


jas najmnogu se somnevam vo toa 5 nedeli i 5 dena.
toa go presmetuva kompjuterot po damumot na poslednata menstruacija, a mozebi plodot e pomal na pr. 4 nedeli.
zatoa i ti rekle po 2 nedeli na kontrola.
jas koga odev za mene na pregledi starosta na plodot(kompjutreski, od ehoto) se razlikuvase bas 2 nedeli od vistinskata.
zatoa ne se sekiraj plodot sigurno e pomal od 5 nedeli i 5 dena.

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 10:50:38   
Mila na mama
Имав слично искуство кое заврши со киретажа. Не сакам баш да зборувам за тоа. Чекањето е најтешко.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 12:50:14   
bisence
Fala na site user posted image , site doma se nadevame na najdobroto, ako se sluci sprotivnoto bozja volja.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 12:56:14   
bisence
inaku spored mene e maksimalno 4nedeli i 2 dena, a moze i pomalku, no poveke nema sansi.

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 13:00:50   
Adrijana

ИЗВОРНА ПОРАКА: bisence

inaku spored mene e maksimalno 4nedeli i 2 dena, a moze i pomalku, no poveke nema sansi.


Misli pozitivno, i ne se sekiraj,mislam deka starosta na plodot sto ja kazuvaat na doktor e priblizna, kaj mene nekogas ke mi recese deka plodot e postar, a na sledniot pregled plodot e pomal, taka da sekogas ima +- 1 nedela.
Cela RR e tuka za da go bodri toa malo srcence da pocne da cuka.

_____________________________



(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 19:33:01   
keti84
Имав и јас таков случај ама за жал не заврши како што треба. Во 6 недела ме пратија на киретажа
поради тоа што немаше срцева активност, па после тоа ми рекоа 6 месеци да внимавам да не
останам бремена и сега веќе една година се обидуваме и НИШТО....ќе полудам

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 19:34:21   
BILJANA_G
Keti ne gubi nadey togas koga nema da ocekuvas ke se sluci toa i ti ke si dobies bebence.Verba samo i se ke bide OK.

(Одговор на членот keti84)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Сакаме две црти
3.3.2010 19:41:54   
Весна
Ајде Кети, вака со нас рингерајките до посилна позитивна енергија и ќе успеете! user posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Сакаме две црти
4.3.2010 12:05:38   
kasapce
nema potreba da se sekiras i jas mislam deka srcevata reakcija onamu kun 8 nedeli jas vcera bev na lekar imam 6 nedeli bremenos i samiot doktor mi rece deka moze i da nema srceva reakcija i mi rece poele 3 nedeli da odam znaci 9 nedeli ke imam da vidam so e i kako i iskreno ne sakam da navlegvam vo to posto psihata na covekot najmnogu delova zato misli pozitivno i se ke e vo red ne ni pomisluvam deka nesto loso ke bide so i da e taka trebalo da e ama dotogas nema potreba da navlegvime vo losi misli zato so ne cinit zato glata gore se ke bide vo red jas taka velam i ne se sekiram zato i ti bicer. rano e da se mislis za to pozdrav do site

_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Сакаме две црти
4.3.2010 12:07:57   
arh_diz
Само позитивно нема место за паника ке има сигурно срцева реакција. Кај секој е различно

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Сакаме две црти
4.3.2010 12:11:20   
kasapce
i pozdrav do keti da ne se sekira mnogu mi e zal i mi e stvarno neubo ko ke razberam daka na sekoja treta zena to i se desava i site si vikaat zosto jas da bidam taa no srce taka bilo od gospoda mozese da e poloso nedaj boze jas vikam ako mi e pisano dete da izgubam neka go izgubam pred da go fatam vo raceve togas e potesko nedaj boze nikomu toa se teski slucaevi ama ovde sme da sirime pozitivna energija nema potreba od nervoza opusti se se srce ne misli mnogu ke dojde koga ne se nadevas i nema potreba od razocaruvanje ke dojde jas stegam palci za toa da e pobrzo i da ne izrdavis site tuka

_____________________________

Postoi edna ljubov koja nikogas nema i ne moze da izneveri: toa e majcinska ljubov

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Сакаме две црти
4.3.2010 12:19:41   
biljana_ppp
kolku sto znam srceva reakcija se vo gleda 8-9 nedela a ne 5, kaj mene togas vide doktorot deka ima srceva reakcija.

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Сакаме две црти
4.3.2010 12:29:06   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: biljana_ppp

kolku sto znam srceva reakcija se vo gleda 8-9 nedela a ne 5, kaj mene togas vide doktorot deka ima srceva reakcija.

taka bese i kaj mene,baska ne mi e jasno kako moze vo 6 nedela da pravat kiretaza posto nemalo srceva aktivnost???togas trebalo i mene da mi napravat.user posted image user posted image user posted image
fala bogu sto imam saglam doktor pa eve ja Elena denes ziva zdravauser posted image

(Одговор на членот biljana_ppp)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Сакаме две црти
4.3.2010 12:31:18   
caci20
Lele, duri posle 8ma nedela se slusa i gleda podobro. A kiretaza se pravi duri i ako se vostanovi deka gestaciskata kesa e prazna

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Сакаме две црти
4.3.2010 12:45:57   
aleksandra panevska
SAKAM DA OSTANAM BREMENA SO VTORO DETE ARNO AMA IMAM GOLEM PROBLEM SO KICMATA IMAM DISKOPATIJA I NEZNAM KAKO TOA KE SE ODRAZI TOA NA MENE . MISLAM TEZINATA  GOLEM STOMAK I SE DRUGO   AKO IMAL NEKOJ SLICEN PROBLEM KAKO MOJOT VE MOLAM KAZETE MI KAKO BI BILO 

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Сакаме две црти
5.3.2010 15:15:34   
jasmina 25
bisence nemoj da taguvas site doktori kazuvaat razlicno,i jas pominav niz istoto i kaj mene nemase srceva akcija a bev veke 8 nedeli bremena nekoi mi vikaa deka od 5ta nedela treba da ima srceva akcija a drug doktor mi vikase da cekam...kaj mene i plodot ne se razvivase i mi napravija kiretaza...znam kako se cuvstvuvas tesko e mnogu jas eve uste ne mozam da prebolam pominaa 8 meseci od togas no toa e taka gospod sakal.a ti kako sto kazuvas ima nadez na mnogu zeni srceva akcij imale vo 8 ili 9 nedela smiri se ne se nerviraj.sto i da bide gospod taka sakal.poz

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Сакаме две црти
5.3.2010 16:33:31   
Anushka
Бисенце, докторите треба да научат одново да бројат...
срцева реакција се појавува во седмата седмица на бебето. Пред тоа нема бебе, само клетки што треба да станат бебе. 

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Сакаме две црти
6.3.2010 12:33:05   
arh_diz
Kaj sekoj razlicno se pojavuva srceva reakcija . Nema mesto za panika

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Сакаме две црти
6.3.2010 13:39:52   
Палешка РР
Многу зависи и од ехото на кое гледаат. Ако е од постарите, не може да се утврди срцева акција пред 8 недели..на Миа и се слушна срцето при крајот на петтата недела, ама на 4Д. Ајде, само мисли позитивно, се ќе биде во ред! user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Сакаме две црти
7.3.2010 5:41:36   
samanta
zdravo na site kkao ste ?Sakam da prasam dali imas sansi da zabremenam pred edna nedela da dobijam:( ve molam pisete?

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Сакаме две црти
7.3.2010 9:39:22   
Палешка РР
Има, јас така забременив..овулацијата кај секоја жена и секој месец е различна.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Сакаме две црти
8.3.2010 7:22:52   
samanta
ok falati mn.pepelaska pozdravce do tebeuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Сакаме две црти
8.3.2010 21:07:08   
bisence
user posted image         ZDRAVO na site tukae mazot na bisence u muski rod................user posted image
jas pisam mesto neja a onaa...bljuu...od sreka deka deneska ni sopjtija deka se e vored ideka imame  srceva reakcija oficijalno sme trudniuser posted image user posted image user posted image  jas pisam vo nejno ime i prasuva dali imalo lek zaa......bljuane.......oti poveke pati vo denot povraka okulu    5-7 patiii   vee molam pomagajte oti teskoo MENE user posted image   oti ke dobija diploma za drzenje glava....pa mos ke me zaposli nekojaa od vas kako iskusen glavodrzac na zeniuser posted image so diplomauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ............... oglasot trae 10godini ...........


aj sega sala na srana ve molam pomagaje drugarici oti seriozna e rabotata  pozdrav na site

(Одговор на членот samanta)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Сакаме две црти
8.3.2010 21:09:56   
MamaOhrid
user posted image Баш се израдувавав. Многу ми е мило, со лес нека биде.

(Одговор на членот bisence)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?