|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Која би била причината за развод?
28.3.2013 23:02:38   
Mihaela 2010
Pa da vaka otprilika bi trebalo da izgleda eden normalen razvod ,i dokolku nekogas bi trebala da se razveduvam sigurno taka bi bilo kako sto navede. :)))
No sepak covek nikogas ne znae sto go ceka vo zivotot duri ni nasite izbranici sto sme mislele deka se ljubov na nasiot zivot odednas stanuvaat tugincii i drugi licnosti .
Jas blisku sum do moite i imam kavgi no nikogas ne pomisliv nitu izustiv da pobegnam kaj niv a i da se deselo takvo nesto moite krivicata na mene ke ja prefrluvaa bidejki me znaar deka sum jas taa povekje sto se rcka .
Mm sigurno ne bi begal od odgovornosta kako roditel vo toa sum sigurna, no za zal ima luge koi nese zamaraat so toa .konkretno so primerot na drugarka mi taa ne bese razvedena a gi trpese taa i malata tie sranja .
I koga se razvedoa toj mnogu retko ja gleda kerka si ..taa e vekje golema devojka tinejdjerka koja kako dete bese mnogu diva,arogantna, povlecena.,nervozna ...no vekje se navikna na toa deka ima tatko a sepak go nema i toa e toa ...zatoa i rekov deka so sila ubavina nema ,ako toj vo srceto ne ja cuvstvuva odgovornosta kon toa dete koe toj go stvoril djabe e se da se stori ....


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Која би била причината за развод?
29.3.2013 9:55:35   
sladjana ms

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Jas pak nikogas bivsiot maz ne bi go prisiluvala da prevzema odgovornost sprema deteto. So sila ubavina ne biva .ako toj i posle razvodot e nezainteresiran za sopstvenoto dete jas i so sila da mu gi tutkam obvrskite samo deteto ke pati i ke se maltretira.
Ako toj samiot ne cuvsttvuva odgovornost jas iskreno ne bi mu ja nametnuvala.
Od moja strana sekogas ke mu bide otvorena vratata za toa dete no ako za toa toj e ne zainteresiran ic nema da se zamaram.
Mene samo najvazna ke mi bide srekjata na deteto ,da rasre vo normalna sredina i da mu obezbedam normalni uslovi za zivot.

Apsolutno se slozuvam so ovoj tvoj stav od prvo do posledno. Poznavam mnogu luge koi se razvedeni i se grizat mnogu poveke za svoite deca odkolku nekoi sto se vo brak. Taka da sve zavisi od licnosta i sopstvenata odgovornost koja sto nikoj ne moze da ti ja nametne, no ova veke e druga tema. Devojce te ocekuvame so pozitivni vesti.Pozz

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Која би била причината за развод?
29.3.2013 10:48:00   
niki
ne mislam deka odednas stanuvaat tuginci i drugi licnosti tuku i partnerite doprinesuvaat vo otuguvanjeto
kako sto se za ljubov potrebni dvajca taka i za kavga se potrebni dvajca
prasanje e kolku nie si ja priznavame sopstvenata vina vo celiot proces

eve ja devojce primer, kriv e pa kriv e i ne mi se javuva
epa toj mozebi vo eden del e kriv za nesto i toa nesto e mozebi i pricna da se razvedat, ama dali ke se razvedat ili ne trebalo da resat dur bila tamu kaj nego i ko luge da se dogovorat za se sto treba
sega otkako si gi sobrala partalite za sto da se javuva, mu rekla si odi si dostojala do zborot si otisla, deteto i e vo stomak, ne moze toj da go izvadi i da go zeme i da se grizi za nego, ke treba da go rodi prvo, i se prasuva dali go interesira deteto, a se prasuva sebe dali ja interesirase idninata na deteto koga fati da bega, ako idninata na deteto e edinstvenoto sto ja interesira sto ne dosede tamu uste nekoj den duri da gi dogovorat podrobnostite pa da nema sega prasanja dali ke se javi ili ne, dali go interesira ili ne...
znaci kolku i napravil toj, tolku i taa nemu, ne mu ostanala dolzna
seedno sto toa ne saka da go vidi
kako i da e, so sreka sto god da se sluci


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Која би била причината за развод?
29.3.2013 23:04:33   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ne mislam deka odednas stanuvaat tuginci i drugi licnosti tuku i partnerite doprinesuvaat vo otuguvanjeto
kako sto se za ljubov potrebni dvajca taka i za kavga se potrebni dvajca
prasanje e kolku nie si ja priznavame sopstvenata vina vo celiot proces

eve ja devojce primer, kriv e pa kriv e i ne mi se javuva
epa toj mozebi vo eden del e kriv za nesto i toa nesto e mozebi i pricna da se razvedat, ama dali ke se razvedat ili ne trebalo da resat dur bila tamu kaj nego i ko luge da se dogovorat za se sto treba
sega otkako si gi sobrala partalite za sto da se javuva, mu rekla si odi si dostojala do zborot si otisla, deteto i e vo stomak, ne moze toj da go izvadi i da go zeme i da se grizi za nego, ke treba da go rodi prvo, i se prasuva dali go interesira deteto, a se prasuva sebe dali ja interesirase idninata na deteto koga fati da bega, ako idninata na deteto e edinstvenoto sto ja interesira sto ne dosede tamu uste nekoj den duri da gi dogovorat podrobnostite pa da nema sega prasanja dali ke se javi ili ne, dali go interesira ili ne...
znaci kolku i napravil toj, tolku i taa nemu, ne mu ostanala dolzna
seedno sto toa ne saka da go vidi
kako i da e, so sreka sto god da se sluci






abe niki mi citas misli??? ova e mojot stav ke bidam kratka bidejki so bebusko vo ednata rakapisuvam,kratko kazano POTPIS!!!

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Која би била причината за развод?
30.3.2013 4:16:55   
bucko mal
Jas voopsto ne sum pametna da dadam sovet na nekoj sto se naoga pred razvod.Site nie sme razlicni,imame razlicni brakovi,sekoj razvod e razlicen.Na site temi se sovetuva deka treba da se razgovara da se dogovara,mislite deka ako mozelo da se razgovara ili dogovara so toj partner deka ke dosol vo takva sostojba brakotuser posted image
Sto ke razgovaras so nekoj koj non-stop e nadvor po kafani i nema vreme da te pogledne a ne pa razgovara,i na kraj ti vika ne te sakam zemisi go i detevo i odisi.
Vaka nesto izgledase mojot razvod,iako jas toa sum go prosla voopsto ne sum srekna koga ke vidam nekoj deka se naojga vo takva situacija,posebno za nekoi banalni raspravii,gluposti sto ponataka mnogu ke se kaete vo zivotot za toa sto ste se razvele.Zivotot na edna samohrana majka voopsto ne e lesen,posebno vo MK.
Ste se skarale so soprugot pa kuferite kaj mama i tato,pa posle ke se smirite pa pak nazad i taka ekskurzii,nervozi za vas nervozi za roditelite.Drzite inaet ne se javuvam,ne se ponizuvam mislite deka cel zivot nema da iskontaktirate so tatkoto na detetouser posted image mnogu se lazete ke se javuvas ke se ponizuvas i toa kako.
Deteto odi so majkata i tatkoto nema da go gleda,ok no bidete svesni deka toa dete rasrte i za nekolku godini moze da dojde do obratna situacija.
Imame pomos od nasite roditeli,normalno,mislite deka e vo red oni da ni gi gledaat decata nasi na tie godiniuser posted image
bratot,sestreta treba da go gi zapostavat nivnite famili i da se zamaraat so nas,sto nie samite sme si krivi sto ne sme mislele na vreme so kogo se mazime.sepak dobro ke si gi platome nasite greski.
za razvod e lesno eden potpis i gotovo no sto ponatamuuser posted image zato ke ve zamola 100000 pati preispitajte sto ponatakauser posted image
posakuvam sto pomalku razvodi da ima,jas licno ni na najgolemiot dusman ne mu posakuvam..
pozdravce

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Која би била причината за развод?
30.3.2013 5:03:27   
bucko mal
Bebusot zaspa pa uste nesto da dodadam,ni se pravime gordi majki deka mozeme sami i ne ni treba pomos od tatkoto,a na nego samo mu olesnuvame on si prodolzuva so zivotot si izigrava fraer a nie siroti odvaj vrzuvame kraj so kraj i gi cedime nasite roditeli.mislime deka trofej nekoj ke ni dodeli za najdobri majki.
Sinmi nikogas ne bil blizok so negoviot tatko no i koga ke go videl nakratko on bese togas najsreken,a koga ke kazev neso lozo on mi vikase ti nesi poarna iste i dvajcata stom ste se razvele.e pa sega videte znaci tatkoto da e malku pozainteresiran za deteto i da go vikne da zivee so nego deteto ke idi,vo ocite na deteto nie sme isto dali e mama ili tato.
kako i da e decata se tie sto najmnogu stradaat i da ziveat vo kavgi stradaat,da se razvedeni stradaaat za tatkoto ili majkata,rastrgnati na site strani.
zatoa vikam balansirajte kolku sto mozete da ne dojde do golemi problemi ako dojde decata ke stradaat i taka i taka.
sega vo ovoj brak ramenicite me bolat od balansiranje ama sto da pravam ne mislam za sitnici i gluposti da se karam pa cesto si se pram deka neslusam,a drugarkami mi vika de bre zeno sto zivci ke imas.a mislite deka ako pocnam jas da se deram po doma deka masmi i togas ke e dobar so meneuser posted image ne jas si go znam mnogu dobro zatoa mi e polesno da se napram na mutava otkolku da ja pram golemata,ako casata ednas se skrst mnogu e tesko povtorno da ja zalepis kako sto bila.a nedaj boze da se nalutam da izbegam vo druga soba da spiam ili da go napustam domov neznam povtorno dali bi me primil.
kako vikaat da go imav ovoj pamet togas,eeeeeeeee ama togas nemalo da gi imam tie godini.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Која би била причината за развод?
1.4.2013 14:37:43   
*devojce*
Ајде да Ве известам, разговаравме со мм и решивме да си дадеме уште една шанса заради бебето а и заради нас.Па сега со господ напред ќе видиме дали мојава постапка вредеше или не?Јас се надевам дека навистина ќе се смени затоа што беше доста искрен и потиштен.Како и да е да ви се заблагодарам за коментарите, на некој начин ми влијаевте позитивно.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Која би била причината за развод?
1.4.2013 14:43:52   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: *devojce*

Ајде да Ве известам, разговаравме со мм и решивме да си дадеме уште една шанса заради бебето а и заради нас.Па сега со господ напред ќе видиме дали мојава постапка вредеше или не?Јас се надевам дека навистина ќе се смени затоа што беше доста искрен и потиштен.Како и да е да ви се заблагодарам за коментарите, на некој начин ми влијаевте позитивно.

user posted image user posted image Bravo devojce i so srekja i so lesno..
Pa normalno deka ke bide tazen i potistet prvo ste vo brak i cekate bebe koe bilo dolgoocekuvano...se nadevam deka nema povekje da ima pakuvanje na kuferi,a karanici i nervozi sekogas kje ima no mora da se najde sila i nacin da se prebrodi seto toa...

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Која би била причината за развод?
1.4.2013 14:59:33   
masa
user posted image user posted image user posted image за вас,баш ми е мило!Ајде сега со лесно и во мирна куќа да си го дочекате user posted image се најдобро!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Која би била причината за развод?
2.4.2013 5:49:36   
bucko mal
user posted image
bas mi e milo se nadevam nema veke na ovaa tema da ne druzis
se najubavouser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: *devojce*

Ајде да Ве известам, разговаравме со мм и решивме да си дадеме уште една шанса заради бебето а и заради нас.Па сега со господ напред ќе видиме дали мојава постапка вредеше или не?Јас се надевам дека навистина ќе се смени затоа што беше доста искрен и потиштен.Како и да е да ви се заблагодарам за коментарите, на некој начин ми влијаевте позитивно.

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Која би била причината за развод?
2.4.2013 7:12:01   
deluxe
Bravo!!!! Srekno devojce,mir neka ve prati ljubov i razum!!!!

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Која би била причината за развод?
2.4.2013 11:13:18   
zzaa
Bravo devojce,bas mi e milo sto zavrsi dobro,vi posakuvam se naj ubavo.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Која би била причината за развод?
2.4.2013 11:50:32   
anaana
ajde so sreka, pa sega gledaj da uzivate vo bremenosta zaedno a ne sama :))
pa se nadevam deka ke ostanes tuka da ne izvestuvas kako si, i ti i bebeto a i taticko
:))))

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Која би била причината за развод?
2.4.2013 12:30:06   
*devojce*
Ajde da vi kazam edna ubava vest,deneska bev na kontrola i masala bebeovo moe tezi skoro 1kg, a jas sum tek 25 ta nedela.Sve e vo red i so bebceto i so tatko mu user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Која би била причината за развод?
2.4.2013 12:42:18   
anaana
user posted image
bravoo, ajde samo taka prodolzete sakajte se, pocituvajte se i bedete srekni

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Која би била причината за развод?
3.4.2013 16:44:43   
niki
devojce sledno pakuvanje kufer neka ti bide za vo porodilno, a potoa so bebus za odmori i patuvanja so mazle se razbira
kavgi ke ima, no ne si dozvoluvaj lutinata i besot da vladeat so tebe, napraj dva tri kruga okolu kuka da se smiris pa posle razumno i smireno resavajte gi zivotinite prasanja
cuvajte se!


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Која би била причината за развод?
16.4.2013 10:57:49   
*devojce*
Zdravo devojki.Ajde da ve informiram kako tecat rabotite da ne recete ve zaboraviv user posted image .Kaj MM ima goooolema promena duri i jas samata se cudam.Da ne go podrecam a hahah.Sega e kako sto treba, ne deka sedi doma i neizleguva nigde megutoa ako otide toa e vo granici na normala saat-dva i ete go doma,poveke vreme pominuva so mene, sega pa duri mi e cudno user posted image .

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Која би била причината за развод?
16.4.2013 11:07:21   
sandriana RR
Браво *devojce*, само така терајте. И полека и себе навикнувај се и него навикнувај го на такво темпо - повеќе вие заедно, помалку самостојни прошетки негови.user posted image . А кога ќе дојде бебето, верувам дека ќе биде уште повеќе посветен на вас, и нема да му се излегува туку така, било кога user posted image . Ајде, продолжете така- со убаво, и мирно.user posted image

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Која би била причината за развод?
16.4.2013 11:07:55   
*devojce*
Zdravo devojki.Ajde da ve informiram kako tecat rabotite da ne recete ve zaboraviv.Da ne go podrecam MM am izgleda zaminuvanjevo od doma ima efekt.Sega duri i jas nemozam da go prepoznaam,jes da pominaa samo 3 nedeli, ama ako izleze se zadrzuva saat-dva,mi se javuva dodeka e izlezen kako si sto si ova ona, poveke vreme pominuva so mene ajde da go pofalam user posted image za nego.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Која би била причината за развод?
16.4.2013 11:32:56   
masa
user posted image за него и ви посакувам само убави работи во иднина user posted image
А знаеш дека малку ме подзамисли сега да соберам и јас куферите може мм повеќе ќе ме цени и помалку ќе излегува user posted image се шалам,се надевам нема да ме сватите погрешно!

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Која би била причината за развод?
16.4.2013 12:17:21   
*devojce*
Hahahahha masa me iznasmea hahahhah pa neznam probaj pa ke kazes dali ima efekt.user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

user posted image за него и ви посакувам само убави работи во иднина user posted image
А знаеш дека малку ме подзамисли сега да соберам и јас куферите може мм повеќе ќе ме цени и помалку ќе излегува user posted image се шалам,се надевам нема да ме сватите погрешно!


(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Која би била причината за развод?
16.4.2013 13:30:46   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

user posted image за него и ви посакувам само убави работи во иднина user posted image
А знаеш дека малку ме подзамисли сега да соберам и јас куферите може мм повеќе ќе ме цени и помалку ќе излегува user posted image се шалам,се надевам нема да ме сватите погрешно!


user posted image probaj ti pa izvestiuser posted image
devojce uspesna operacija i tebe ako ti uspee ke pocnam da razmisluvam kon promena na stavotuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Која би била причината за развод?
17.4.2013 8:22:46   
bucko mal
me iznasmeavteuser posted image user posted image
more zeni ne si igrajte da ne gi nalutite mazite pa da kazat''e fala bogu ti tekna da si zeminesh"
mala shala nema lutish
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki


ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

user posted image за него и ви посакувам само убави работи во иднина user posted image
А знаеш дека малку ме подзамисли сега да соберам и јас куферите може мм повеќе ќе ме цени и помалку ќе излегува user posted image се шалам,се надевам нема да ме сватите погрешно!


user posted image probaj ti pa izvestiuser posted image
devojce uspesna operacija i tebe ako ti uspee ke pocnam da razmisluvam kon promena na stavotuser posted image


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Која би била причината за развод?
18.4.2013 9:23:26   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

me iznasmeavteuser posted image user posted image
more zeni ne si igrajte da ne gi nalutite mazite pa da kazat''e fala bogu ti tekna da si zeminesh"
mala shala nema lutish




pa vo toj slucaj ke bideme postedeni od pakuvanje za da se vratimeuser posted image

always look on a bright side of life lala la lalalalauser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Која би била причината за развод?
19.4.2013 9:53:19   
mnm1986
eee da mozev jas da zaminam na nekolku dena kaj moite.... no za zal vo druga drzava sum i ke mora daa ja trpam ovaa kriza sto ja imam vo brakot. Vo brak sme godina i pol a vo vrska bevme 6 godini, imame 4 mesecno bebe.... Problemite zapocnaa koga dojde svekrva mi da '' pomaga'' okolu bebeto ,eden mesec dobro se odmori kaj nas no toa i ne e tolku bitno, bitno e sto mazot mi go promeni vekje nee e toj sto bese user posted image za se vo domot jas sum vinovna... pomos od nego isto nikakva a nesto ako ne e iscisteno ili sredeno sleduva karanje od tipot ''cel den si doma a nisto ne e sredeno''.Maloto nesaka samo da sedi i lezi i cel den mi e vo race duri nekogas nemam vreme za jadenje ama koj me pita user posted image . e sega najnovo e mazot mi i negovite si se dogovorile fino lepo ke odat na odmor vo grcija a vo toj dogovor nikade ne nema nas (jas i bebeto). poslednite nekolku dena samo razvod mi spomnuva i mi se zakanuva so toa... stvarno ne znam kako i uspea da go promeni,ne bbea voopsto bliski se slusaa ednas vo nedelata a sega sekoj den se na skajp so ''mama''. ako se razvedam ONA ke bide pricinata so deteto mi ke raste so eden roditel.user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?