|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Како да го натераш сопругот најбрзо да ја за...
14.8.2012 19:09:21   
ena3
Јас веќе навистина незнам што да направам ? Секс имаме еднаш во две недели и некако набрзина ама како да не е заинтересиран ( барем мене така ми се чини ) , а кога ќе му спомнам дека е време да се обидеме да направиме едно user posted image , тој мене ми вели , па еве се обидуваме . Во брак сме веќе 8 месеци . Ве молам за помош
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
14.8.2012 22:49:11   
Melanija RR
ena3 dobre dojde na RR user posted image user posted image

Мој совет е да разговарате отворено на таа тема.Доста мажи незнаат како тоа оди,т.е. незнаат како се ,,прави бебе,,. Информирај го за некои работи како плодни денови и сл.

Ако имаш и ти некое прашање слободно пиши user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
15.8.2012 7:58:11   
ena3
Благодарам многу Меланија.
Благодарам за советот иако веќе изгубив надеж знаејќи каков ќе биде одговорот .Сепак ќе се обидам , па може и ќе ме изненади ( дај Боже )

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
15.8.2012 8:15:52   
arh_diz
Ena3 Dobredojde na RR
Mozebi prvo treba da razgovarate da vidis dali tvojot soprug e podgotven za bebe.Kazuvas deka e oladen kon tebe .Dokolku se pojavi bebe moze ke se napravat pogolemi problemi, ne e samo da se napravi bebe treba i da se izraste ponataka vo zdrava okolina .Bebeto e plod na ljubov a ne pomos za zblizuvanje.

< Поракaта ја уредил arh_diz RR -- 15.8.2012 8:18:32 >


_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
15.8.2012 9:39:24   
niki
Ne vidov vo koj podforum se naoga temava, pa na prva pomisliv uste edna tema za mrzlivi mazi i domasni obvskiuser posted image pa citam seks 1 vo 2 nedeliuser posted image si velam ah zar i seksot nekoj go smeta za obvrskauser posted image koja treba uste i najbrzo da se zavrsiuser posted image tek koga procitav bebe mi tekna da go proveram podforumot i da svatam deka totalno sum flipnala user posted image
No ubavo se ismejav so sebe si user posted image fala

aj sega seriozno
Imate nezastiteni odnosi ili ne? ednas vo dve nedeli praktikuvavte i porano ili toa e nesto novo?
Smetam deka nitu eden od sopruznicite ne treba da se tera da se sozdade bebe ako ne e podgotven. Toa e nesto sto treba da se saka i koga veke ste vo brak da dojde kako obostrana zelba, a ne prinuda. Razgovarajte da vidis sto misli toj. Ok ti veli deka veke go pravite, no treba da go prasas zosto ne saka pocesto da se trudite i dali navistina e nezainteresiran ili samo tebe ti se cini. Mozebi toj smeta deka negoviot apetit za sex e dovolen i deka bebe ke se sluci koga ke se sluci bez posebno opteretuvanje, sto sekako e mozno no treba da se ima trpenie i najvazno da se razgovara megusebno za da gi usoglasite zelbite so moznostite.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
16.8.2012 13:43:49   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Ena3 Dobredojde na RR
Mozebi prvo treba da razgovarate da vidis dali tvojot soprug e podgotven za bebe.Kazuvas deka e oladen kon tebe .Dokolku se pojavi bebe moze ke se napravat pogolemi problemi, ne e samo da se napravi bebe treba i da se izraste ponataka vo zdrava okolina .Bebeto e plod na ljubov a ne pomos za zblizuvanje.

Potpis!!!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
16.8.2012 14:21:16   
ena3
Јас не реков дека е оладен , мислев на тоа дека причина за тоа е работната обврска која ја имаме двајцата . Па скоро и да се гледаме само доколку некој се најави за гости ( било тоа да одиме ние или да ни дојдат . ) . Инаку сигурна сум дека и тој потајно го посакува тоа . Сум помислила и да му предложам да појде на лекар , но , незнам како ќе ме разбере . Инаку кај мене е се во ред . Еве денес го испив последното апче Тифол . user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
16.8.2012 14:31:12   
Melanija RR
Ена само отворен разговор меѓу вас ќе ги реши работите,а не вака да се измачуваш.Се си испитала и се е во ред кај тебе?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
16.8.2012 17:02:28   
Hunny
Мое мислење е дека не треба да се оптеретуваш со мислата што побрзо да забремениш. Со тоа можеш да направиш само психички притисок и врз себе и врз мт, а психата е најчестиот проблем поради кој многу жени не можат да забременат. Вие сте премногу кратко во брак за да мислиш дека нешто не е во ред со еден од вас. Забременувањето е индивидуална работа, некои остануваат бремени при првиот обид, а на некои им треба повеќе време. Повеќе фактори се во игра. Само позитивно и ќе останеш user posted image Уживајте во бракот додека сте сами, зашто после доаѓаат обврски, непроспани ноќи, какани пелениuser posted image Се расприкажавuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
16.8.2012 17:10:12   
Annet
ena ne se opteretuvaj ,ostavi go izvesen period,ne mu zboruvaj za toa,ne nudi sex.ednostavno pravi se nezainteresirana.
a oblekuvaj se taka ne napadno seksi, ama taka so potesno,sminkaj se,izleguvaj so drugarki,NIKAKO ne mislam da zaveduvas drug skraja da e,ama ednostavno,ostavi go da vidi deka ne patis,demek ne ti e do bebe..drn drn,jas ova go pisuvam sega momentalno mi dojde nekoja takva fantazija,STO BI NAPRAVILA JAS VO TAKVA SITUACIJA.
Ok????
ete i drugite Rr-ki ti kazaa ,koga ke treba ke bide,pij si tifol,i jadi b vitamini,morkovi poveke,ama ednostavno pravi se na TOSo so bi se reklo.neznam dali me svati.ama posle brak,mislam deka seksot treba da e sekojdnevie,a ne retkost,e odkoga ke imas detence,e retkost hahaha,navisina.Deteto e plod na ljubov nikako ne smee da se iskoristi deteto ili idejata da se ima dete za da se doblizite.
lele prijatelki se iznapisuvav ama mi dojde krivo zosto da i e tesko na nasata prijatelka,uff ova zenskiov mozok ili mi se izduval ili mi nadosol poise hahahaha
pozzdrav mila,pa da se pofalis

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
16.8.2012 18:35:56   
ena3
Ви благодарам на поддршката на сите . Annet ти благодарам за советот и ќе се обидам да го применувам често .

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
16.8.2012 23:14:14   
Cipi Ripi
Annet Bravo! Vaka dobar komentar odamna ne sum procitala na rr. Poddrzuvam se sto si napisala, i ja bi igrala taka da go imam toj problem.
Pozdrav ena, ne se nerviraj i uzivkaj si so drigarkite. Se ke si dojde!

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
17.8.2012 14:10:22   
Dreamline
Ena... od tvojot post zakluciv deka vie mnogu retko se gledate, znaci dvajcata imate mnogu rabotni obvrski, a kako sto znaeme stresot i sekojdnevnite obvrski se ubijci na strasta vo brakot. Jas mislam, bez navreda za drugite, deka gabe ke se doteruvas ako vie voopsto ne se gledate.
Tuku, namalete gi obvrskite i olabavete malce, odvojte vreme za sebe. Napravete nesto zaedno, odete na kino, vecera, gledajte film, i sl.Olabavete se. Iskreno jas mislam deka nikogas privatniot zivot nema da go stavam da mi bide zaloznik na profesionalniot, po nikoja cena. Rabotata e prolazna rabota a semesjtvoto ostanuva. I uste nesto, ova e samo period, sto ne znaci deka vecno ke trae- vase e da go promenite. user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
18.8.2012 9:01:56   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: ena3

Јас не реков дека е оладен , мислев на тоа дека причина за тоа е работната обврска која ја имаме двајцата . Па скоро и да се гледаме само доколку некој се најави за гости ( било тоа да одиме ние или да ни дојдат . ) . Инаку сигурна сум дека и тој потајно го посакува тоа . Сум помислила и да му предложам да појде на лекар , но , незнам како ќе ме разбере . Инаку кај мене е се во ред . Еве денес го испив последното апче Тифол . user posted image


A zosto bi odel na lekar?
Prvo treba pocesto da ste sami i poodmoreni, toa lekar nemoze da vi go obezbedi, vie sami treba da se izorganizirate.
Pa da probate pocesto i poopusteno da imate seksualni odnosi pa tek togas ako ne uspeete podolgo da ostanete trudni ke odite na lekar.
Nemoj sama da si sozdavas problemi, opusti se i gledaj kako pocesto da se naogate vo spalna.





_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
18.8.2012 9:24:41   
Maca25
Не е работава плукни залепи, еднаш што се вика во месец секс и одма бебе. Кај некои успева тоа и од еднаш, ама некои треба повеќе да се потрудат. Убаво пишала Аннет, и јас така би направила user posted image Или пак седни го и кажи му дека сакаш секс и бебе бре!! user posted image user posted image user posted image Нема тука срамење!user posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 18.8.2012 9:31:19 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
18.8.2012 9:30:35   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Не е работава плукни залепи, еднаш што се вика во месец секс и одма бебе. Кај некои успева тоа и од еднаш, ама некои треба повеќе да се потрудат. Убаво пишала Аннет, и јас така би направила user posted image Или пак седни го и кажи му дека сакаш секс и бебе бре!! user posted image user posted image user posted image Не а тука срамење!user posted image

баш така user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image и јас би направила така,па нема тука срам маж ти еuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
4.9.2012 22:16:35   
mosa
ИЗВОРНА ПОРАКА: ena3

Јас веќе навистина незнам што да направам ? Секс имаме еднаш во две недели и некако набрзина ама како да не е заинтересиран ( барем мене така ми се чини ) , а кога ќе му спомнам дека е време да се обидеме да направиме едно user posted image , тој мене ми вели , па еве се обидуваме . Во брак сме веќе 8 месеци . Ве молам за помош

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki
A zosto bi odel na lekar?
Prvo treba pocesto da ste sami i poodmoreni, toa lekar nemoze da vi go obezbedi, vie sami treba da se izorganizirate.
Pa da probate pocesto i poopusteno da imate seksualni odnosi pa tek togas ako ne uspeete podolgo da ostanete trudni ke odite na lekar.
Nemoj sama da si sozdavas problemi, opusti se i gledaj kako pocesto da se naogate vo spalna.


potpis, draga potpolno se slozuvam so ova kaj nekoj uspeva od ednasuser posted image ,a kaj nekoj poveke pati vsunost pa vie nemate vreme eden za dryg>posvetet te se malku na vas i se ke si dojde samo po sebe

Ena... od tvojot post zakluciv deka vie mnogu retko se gledate, znaci dvajcata imate mnogu rabotni obvrski, a kako sto znaeme stresot i sekojdnevnite obvrski se ubijci na strasta vo brakot. Jas mislam, bez navreda za drugite, deka gabe ke se doteruvas ako vie voopsto ne se gledate.
Tuku, namalete gi obvrskite i olabavete malce, odvojte vreme za sebe. Napravete nesto zaedno, odete na kino, vecera, gledajte film, i sl.Olabavete se. Iskreno jas mislam deka nikogas privatniot zivot nema da go stavam da mi bide zaloznik na profesionalniot, po nikoja cena. Rabotata e prolazna rabota a semesjtvoto ostanuva. I uste nesto, ova e samo period, sto ne znaci deka vecno ke trae- vase e da go promenite

potpis,
vistina mozete i ova da probate mse nadvam ke uspeete




< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 25.11.2012 13:21:48 >


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
5.9.2012 19:08:49   
mama26
kaj nas bese isto taka jas bev za bebe [i maz mi ,ama poveke za pari prvo ,edina razlika e sto nespievme celi noki pa nemase kaj da begauser posted image i ete sega kad tad imame ,ama sega e po hot user posted image za sexot mislam

< Поракaта ја уредил mama26 -- 5.9.2012 19:09:28 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
9.9.2012 7:46:33   
ena3
Пријателки , Ви благодарам за советите . Дел од нив применувам и имаме напредок иако јас сум свесна дека оваа работа не е плукни - залепи . Сепак стрплива сум и ќе чекам до кога е потребно . Поздрав до сите .user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
24.11.2012 20:36:07   
mila 1
Neznam dali tocno vletav vo potforumov, ali nebitno,ja citav ema i me zaskokotka i mene pa se zacleniv.Dobro venajdov site .I moite odnosi se "retki "so to a sto koga pravime muabet za bremenost mojot soprug ne moze da ima odnosi , i se slucuva plodnite denovi da gi skoknime nekolku meseci:(. Inaku kaj mene ginikoloski se e vo red, negoviot spermogram e ureden,i sakam da prasam na prirodna baza so da se koristi negde procitav za peruanska maka, ama od kade da se nabavi akozne nekoj pisete.Jas se trudam da ne mu bidam dosadna i psihicki da ne go pteretuvam,posto nivnata prihologija site znaeme kakva e , ama vremevo si leta

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
24.11.2012 20:58:53   
Bogdancanka
мила1 добредојде на ррuser posted image еве тука имаме дускутирано за ПЕРУАНСКА МАКА

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mila 1)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
24.11.2012 21:21:23   
mosa
Neznam dali tocno vletav vo potforumov, ali nebitno,ja citav ema i me zaskokotka i mene pa se zacleniv.Dobro venajdov site .I moite odnosi se "retki "so to a sto koga pravime muabet za bremenost mojot soprug ne moze da ima odnosi , i se slucuva plodnite denovi da gi skoknime nekolku meseci:(. Inaku kaj mene ginikoloski se e vo red, negoviot spermogram e ureden,i sakam da prasam na prirodna baza so da se koristi negde procitav za peruanska maka, ama od kade da se nabavi akozne nekoj pisete.Jas se trudam da ne mu bidam dosadna i psihicki da ne go pteretuvam,posto nivnata prihologija site znaeme kakva e , ama vremevo si leta



mila 1 najprvo dobredojde ti posakuvam prijatna druzba so site nas

Edna rabota ne mi e jana od tvojot post izvini sto te potprasuvam zosto tvojot soprug nemoze da ima odnosi koga zborite za bremenost?
Znaci ako kaj dvajcata e se vo red opustete se i sto rece nekoj pogore pocesto srekavajte se vo spalnata soba.Bebe ne doaga koga sakame nie,a baska i samata kazuvas deka gi propustet plodnite denovi.Znaci samo opusteno i bez forsiraneje i najvazno da uzivate vo sexsot,zatoa sto kako stoopisa Hunny dodeka ne potporasne user posted image nema da imate tolku vreme da si se opustate. Pozdarv i se nadevam na dobri rezulati ke ni pises

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mila 1)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
25.11.2012 0:23:13   
mila 1
e pa vo toa ei problemot , psihicka blokada e , zatoa i gi propustame plodnite denovi

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
25.11.2012 11:32:15   
niki
verojatno ne e uste spremen da stane tatko, se plasi od odgovornost, ste razgovarale li na taa tema?
mozebi ne e loso pravenjeto bebe da go ostavite za podocna prvo da se adaptirate eden so drug, da razresite nekoi problemi koi ve pritiskaat, da bidete ubedeni deka potoa so bebeto ke znaete da se spravite vo sekoj pogled...
znaes ako mazot ne e podgotven za tolkava promena kako sto e bebe, koga ke se porodis tebe moze da ti bide mnogu potesko, bidejki iako ke bides spremna ke ocekuvas pomos i poddrska od nego a ako ne e sposoben da ti ja dade ke se raspadnes i ke se razocaras mnogu i ti i takov rascekor mnogu lesno ke ve dovede do jaz i problemi koi ne sakas da gi imas
vidi prvo sto go voznemiruva okolu bremenosta pred da go pritiskas sega i odma da napravite bebe
kolku godini imas pa velis vremeto si leta?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mila 1)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
25.11.2012 12:32:57   
anaana

ИЗВОРНА ПОРАКА: ena3

Јас не реков дека е оладен , мислев на тоа дека причина за тоа е работната обврска која ја имаме двајцата . Па скоро и да се гледаме само доколку некој се најави за гости ( било тоа да одиме ние или да ни дојдат . ) . Инаку сигурна сум дека и тој потајно го посакува тоа . Сум помислила и да му предложам да појде на лекар , но , незнам како ќе ме разбере . Инаку кај мене е се во ред . Еве денес го испив последното апче Тифол . user posted image


Ena moe mislenje e deka ako vie tolku mnogu retko se gledate kako ke imate vreme za bebeto? toa bara vnimanie bara prisutnost na dvajcata roditeli. ako odite i dvajcata na rabota i ste po cel den zafateni sto otkako ke ti pomina tebe porodilnoto? kako ke go gledas deteto?
i jas eve sega ke pocnam na rabota i zena ke ja cuva malata ama jas sum do 16 30 na rabota eve i da zaglavam neka e do 18h
soprugot mi e do 17h i toj da zaglavi do 19h najkasno. ama vikendi edno drugo sme slobodni.
jas razbiram deka denes e se podinamicni i site imame poveke obvrski ama ako sakame decinja nesto mora da se zrtvuva.
ako vie se gledate tolku retko da nemate vreme za sex ili ste sekogas tolku umorni, kako ke se snaogjate so bebce..
te molam nemoj da me svatis pogresno ili deka ti se mesam vo privatniot zivot ama gledam deka ti sakas bebence, ama imaj na um deka toa bebence otkoga ke go napravite ke ve saka vas i vasata blizina :)
pozdravce i se nadevam za brzo ke se pofalish

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?