|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
13.12.2012 21:26:40   
ena3
девојки , јас покрај тоа што ретко се гледам со сопругот поради неговите обврски , во заедница живееме со свекор , свекрва и неженет девер . На сето тоа мојата свекрва е тип на жена која сака да ги контролира сите вклучувајќи ме и мене . Значи покрај , барем јас така мислам , проблемот што ретко се гледам со мм , морам да ја трпам свекрва ми која пред секое мое излегување за на работа , ме прашува кога ќе се вратам , како јас да одам на шетање . Тоа ми прави дополнителна нервоза и некогаш кога се враќам дома нозете ми се отсекуваат . Поздрав

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
13.12.2012 21:28:53   
ena3
Едвај чекам да се направи спратот горе и да се одвоиме иако колешки од работа ми велат повторно ништо нема да направам , таа пак условно , ќе ми се меша .

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
13.12.2012 23:55:41   
kapina
ena mojata i tvojata sveki da ne se sestri i mojasaka vo se da se mesa se da kontrolira sto pravam vcera se karase zosto ne sum ja izmila cinijata a jas morav nabrzina da izlezam i da se vratam skoro

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
14.12.2012 0:20:17   
Ummu_Ajna
ste go gledale filmot koga lisjata pagaat. mozam da vi kazam sigurno majkata na tahsin e bliznacka so svekrvami ama maz mi go napravi spratot se delevme sega nemam problem, inace
pred toa sto sve ne mi pravese ama sreka sto mm bese na moja strana, i uste e na moja strana zasto si videl covekot kakva majka ima. pa sea gospod i prati nevesta uste edna sto ovaa sega igra
kako saka so dvekrvami. starite dzabe ne rekle: kakva nevesta si bila takva ke ti dojde

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
14.12.2012 19:35:13   
ena3
можно е да се некои роднини . Јас велам има Господ . На девер ми му велам да ми донесе јатрва за да се откачам јас од џеврие , ама ниедна друга нема да ја трпи како што ја трпам јас . Дали ви се верува дека една година сум мажена , една година човек на гости не ми дошол заради неа . И маж ми го знае тоа . Еднаш кога свекор ми му рече дека само ние одиме на гости , а не ни доаѓаат , маж ми му одговори дека за тоа треба да ја праша жена му. Имам среќа што маж ми ме подржува во тоа . Инаку џеврие знае да ми префрла и зошто ми ѕвонел мобилниот . Што ќе ми е таков телефон итн , да не ве замарам со моите проблеми. Понекогаш и знам да го оправдам маж ми што има толку обврски само да не ја гледа мајка му , иако не е во право зашто јас морам да ја трпам и да слушам глупости . А џеврие од филмот Кога лисјата паѓаат , може вода да и носи на моја џеврие . Ваква свекрва на никедна невеста не и посакувам . Можеби и тоа има влијание врз нас двајцата што не можеме да имаме бебе сеуште . А и кога би се качила горе на спрат мислам дека ништо нема да се смени . Пак се ќе и пречи на госпоѓата , зашто тогаш многу ќе и влегуваат во двор. Па јас и маж ми сакаме понекогаш и нас гости да ни дојдат , а не само ние да одиме на гости .

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
14.12.2012 23:17:30   
niki
koga veke se naogas vo tolku napnata sostojba, mozebi e podobro da pocekate so bebeto, da si go najdes prvo mestoto pod sonceto, pa potoa se ostanato
bebeto nema da ti gi resi problemite so svekrvata, tuku uste ke gi prodlaboci, taa nema da prestane da se zamesuva, a bebe ke i bide uste edna pricina plus
moras da naucis da se distanciras od nea, da naucis da zivees a nejzinite zabeleski da ne te pogoduvaat, da naucis da si go zivees zivotot bez da i se pravdas i davas otcet za se sto pravis

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
15.12.2012 19:07:24   
ena3
ники се обидувам да ја ставам на игнор , ама таа колку и да ја одбегнувам наоѓа причина да ме закачне За поимот user posted image во моментов се откажав од тие причини . По денешната расправија меѓу мене и неа , маж ми зазема страна ( од кај мене ) и сега не и зборуваме . Знае каде и е грешката и на секој начин се обидува за да и прозбориме , иако јас можам лутина да држам подолго време . За маж ми не можам да кажам затоа што таа сепак му е мајка .

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
17.12.2012 16:40:08   
ena3
девојки имам едно прашање . Маж ми имаше сипаница преходниве две недели , а мене од вчера ми почнаа плодните денови , може ли некоја да ми одговори дали воопшто да се обидуваме или да оставиме за следниот пат , зашто ми е мака да не има некои последици од сипаницата . Поздрав и чекам одговор што поскоро .

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
17.12.2012 16:44:14   
Sandric
Pa ako treba da gi prelezuvas i ti nikako nemoj da pravis dete dodeka ne zavrsis so toa, a ako si gi prelezala mislam deka ne bi trebal;o da ima problem ama toa po nekoja moja logika

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
17.12.2012 18:56:14   
ena3
Sandric јас ги имам прележано , ама мислев да не има некакви последици на фетусот , доколку се фати , па затоа прашувам дали да работиме на случајот user posted image или не . user posted image

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
19.12.2012 12:00:08   
Goddess*
jas bi te sovetuvala da odlozish za nekoj period,sepak sipanicite se seriozna rabota koga stanuva zbor za bremenost....

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Како да го натераш сопругот најбрзо да ј...
20.12.2012 23:02:29   
ena3
Goddess фала ти на советот . Ке се обидам да заборавам во овој период . Па како ќе даде Господ така нека биде . Поздрав

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 62
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?