|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Опрема за новороденче
27.11.2010 21:50:14   
antonie
greskaaa 450den 10 tetra peleni

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Опрема за новороденче
27.11.2010 21:56:48   
Maca25
може сум згрешила, одамна беше user posted image .

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Опрема за новороденче
8.12.2010 12:20:13   
happy
moze li poiskusnite mamicki da mi kazat koj broj kupuvate spihozni, bodi i sl za novorodence? me sovetuvaa nikako da ne kupuvam br.50,tuku od 56 nagore? znam deka se si zavisi od bebeto kolkavo ke se rodi,ama zarem ni edna 50 nema da mi treba za odma koga ke se rodi?

(Одговор на членот Megi4ka)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Опрема за новороденче
8.12.2010 13:36:19   
Pepelaska *
Сега ги видов првите шпикозни на син ми едните се 56 другите 62  па ги носеше негде околу 2 месеци.а досега воопшто не ми текнало да гледам броеви а боди земи си не многу големо ама не ни мало, јас не гледам броеви туку од прилика му купувам, а малите многу брзо ќе ги одрасти.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот happy)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Опрема за новороденче
8.12.2010 13:49:22   
Maca25
Јас имав неколку 56-ки, 2-3 бодија, 2-3 шпихозни, а повеќето ми беа 62-ки. 56-ките многу брзо и се смалија, посебно во должина, user posted image . без да забележам дека и се смалиле и облеков едни пантолончиња онакви со ноџиња, и гледам нозете на бебево цело време му се свиткани. После видов дека не можела да ги исправи, кратки и биле.user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Опрема за новороденче
8.12.2010 15:27:33   
Snowhite RR
И моите беа 56ки и јас мислам дека тие се најмали, првпат слушам за 50 број, 2-3 доста ти се 56ки, после 62ки земи си

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Опрема за новороденче
8.12.2010 15:33:05   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

И моите беа 56ки и јас мислам дека тие се најмали, првпат слушам за 50 број, 2-3 доста ти се 56ки, после 62ки земи си
[/quote

I jas mislam isto...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Опрема за новороденче
10.12.2010 18:39:49   
parel
Дали би одбрале монтазно или дрвено креветче?

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Опрема за новороденче
10.12.2010 19:18:00   
tnade
jas preferiram drveno

(Одговор на членот parel)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Опрема за новороденче
10.12.2010 19:26:59   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: parel

Дали би одбрале монтазно или дрвено креветче?


imam montazno i ne sum zadovolna,isto i jas preporacvam drveno...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот parel)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Опрема за новороденче
10.12.2010 20:00:08   
danced
ИЗВОРНА ПОРАКА: tnade

jas preferiram drveno


user posted image

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Опрема за новороденче
3.1.2011 0:50:20   
Nadezna
Совет ипол- бебто ке пишти кога ке му облекувате боди преку глава, земете си на раскопчување.
Не брзајте со количка, ако е зима нема шетање.
Креветче е најбитна работа.
Шпикозни да,ама дводелните комплечиња се позгодни за соблекување, во секој случај

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Опрема за новороденче
3.1.2011 13:07:01   
Isabella
ИЗВОРНА ПОРАКА: Nadezna

Не брзајте со количка, ако е зима нема шетање.

Ne se slozuvam deka vo zima ne treba da se seta nadvor! Nie ziveeme vo Avstrija (i sigurno e poladno do Mk) i doktorite preporacuvaat sekojdnevno iskacanje na svez vozduh po nekolku min. na pocetok, pa postepeno podolgo do eden cas vo zima. Se razbira, ako nadvor ne e minus stepeni i dobro obleceno i zastiteno od studot. Ne e neophodna kolicka uste od odma, ama moze da se iznesuva bebeto i vo maxi cosi ili na pocetokot dobro obleceno i zavitkano vo race na terasa ili vo dvor.

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Опрема за новороденче
3.1.2011 13:15:33   
Isabella
ИЗВОРНА ПОРАКА: parel

Дали би одбрале монтазно или дрвено креветче?



Drveno krevetce e moj izbor! Pravo bebesko krevetce mi e drveno, montaznoto samo e mnogu izreklamirano deka e poprakticno, deka moze da se nosi sekade...( Ne mi se lutete onie koi imate montazno krevetce user posted image , ova e moeto mislenje) Nie imame i drveno (vo koe spie), a i montazno (vo nego si igra Isabella preku den) i mozam da kazam deka razlikata e ogromna, vo korist na drvenoto krevetce.

(Одговор на членот parel)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Опрема за новороденче
8.1.2011 21:36:14   
omorfo89
Женски сакам да прашам дали некоја од вас ја користела количката Rush VIP Selection? Ја видов на мегасторе сајтот и ми се допадна , па ме интересира каде се наоѓаат овие мегастор? Дали мое количката да се види и од блиску и да се купи , не само преку нет да се порача? 

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Опрема за новороденче
8.1.2011 21:46:34   
Maca25
Од Мегастор се купува исклучиво преку интернет. Вршат испорака до дома, но нема каде претходно да ја видиш количката освен на нивниот сајт.

количката изгледа преубаво. Јас кога би купувала би ја зела зелената. Лесна е, 4.4 кг е навистина лесна количка. И цената е супер.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Опрема за новороденче
8.1.2011 21:51:02   
omorfo89
Ептен ми се допаѓа и на мене user posted image Барам количка со поголеми тркала а и како што гледам и цената е ок. 

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Опрема за новороденче
12.1.2011 18:29:51   
antonie
aj kazeti mi sto e razlikata izmegu relaksator i do koga se koristi, i transporter? sakam da kupam pa sto e po prakticno, a bebceto eden mesec?

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Опрема за новороденче
12.1.2011 18:51:31   
Maca25
релаксаторот го користевме може од 1 месец до 10 месеци. Ја седнував во него и ја ранев, и пуштав цртани, седеше и си играше... Транспортерт само 3 - 4 месеци го користевме, за во кола и за на количка. Според мене релаксаторот е попрактичен. Во транспортерот не може да седи и да си игра откако ќе почне самостојно да седи. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Опрема за новороденче
12.1.2011 19:14:30   
antonie
a relaksatorite odat posebno taka? a sediste za vo kola se pravi i transorter?

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Опрема за новороденче
12.1.2011 20:04:42   
Luci
Antonie relaksatorot odi posebno, a transporterot odi so 70-80% od kolickite sto gi prodavaat, taka da ako kupuvas kolicka kupi si so transporter a ne posebno zosto kolku sto gledavcenite im se okolu 4-5.000 pa i poskapi

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Опрема за новороденче
12.1.2011 21:45:35   
Natuska85
Женски знам дека тука можем да си прашам без да ми се смее никој(може и ќе се смеете ама не ве гледам гајле ми еuser posted image user posted image user posted image ).
Кажете  ми тој широк повој што го викате со тетра или шветските  пелените  се правиuser posted image .Ако е така ако не му ставам широк повој тоа значи дека не ми требаат такви пелени или за друго би ги користела???Дај појаснте миuser posted image

Инаку преска бев во Анжи продавницата позади пазарчето Буњаковец прекрсни работи имаат и пристапни цени


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Опрема за новороденче
13.1.2011 1:10:17   
mami2
Широк повој се прави од тетри и шведски пелени.
Јас не ставав воопшто, така што шведските не ги искористив, а тетрите сеуште ги употребувам секојдневно. Превиткани на пола ги ставам под глава на бебето, демек како перница, ама ако бљуцне, веднаш ја заменувам со нова, да не менувам постелнина нон-стоп, плус на моево и се менуваше косата па сите влекненца остануваа на пелената
Натушка, за Анжи си во право, јас од таму купував доста работи, пристојни се цените, а боди-шведска надоле таму наоѓав. Мене ваквите боди ми беа практични во првите месеци, лесни за облекување како боди-бенкица, а не се израснуваат за две неделиuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Опрема за новороденче
13.1.2011 10:09:38   
Maca25
Натушке има и едни фани гакички, замена за широкиот повој. Прочитај овде

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Опрема за новороденче
13.1.2011 10:24:46   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Женски знам дека тука можем да си прашам без да ми се смее никој(може и ќе се смеете ама не ве гледам гајле ми еuser posted image user posted image user posted image ).
Кажете  ми тој широк повој што го викате со тетра или шветските  пелените  се правиuser posted image .Ако е така ако не му ставам широк повој тоа значи дека не ми требаат такви пелени или за друго би ги користела???Дај појаснте миuser posted image

Инаку преска бев во Анжи продавницата позади пазарчето Буњаковец прекрсни работи имаат и пристапни цени



Натушке каде е таа продавница поточно? Јас на големо почнав да купувам полека полека по списокот, прво од алиштенца, па на крај ќе оставам креветче и количка, и претежно бенкици и такви памучни шпихозни земав од стружанка, ако знаеш и некоја друга продавничка со нормални цени (со оглед дека ќе ги порасне за 1 месец сите) кажувај user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?