|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Депилирање во бременоста
12.3.2013 8:23:43   
*devojce*
Jas sum 22ra nedela i do sega si se depiliram isto kako i pred bremenosta,vosocna(topla) depilacija.

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Депилирање во бременоста
12.3.2013 20:21:42   
slavicav
Jas nikako da si najdam salon za depiliranje,tamo kade shto odev mnogu odamna pochnav povtorno no ne mi se dopaga,nitu vosokot nitu kako raboti zenata.Se mislam so ladna depilacija da pochnam ili so shekerna pasta user posted image ima nekoj iskustvo?

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Депилирање во бременоста
16.3.2013 11:33:11   
*devojce*

ИЗВОРНА ПОРАКА: slavicav

Jas nikako da si najdam salon za depiliranje,tamo kade shto odev mnogu odamna pochnav povtorno no ne mi se dopaga,nitu vosokot nitu kako raboti zenata.Se mislam so ladna depilacija da pochnam ili so shekerna pasta user posted image ima nekoj iskustvo?


Jas mozam da ti ja preporacam mojata depilatorka,neznam kade zivees da ne ti e daleku mnogu,mozebi e poskapa so cenite za 50-100 denari vo prosek megutoa za higienata i nacinot na rabota nema zbor.Se naoga vo gorce petrov karsi SP marken na kruzniot tek.Ako sakas ke ti dadam tel.

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Депилирање во бременоста
16.3.2013 13:16:17   
slavicav
Lele ja znam i odev nekoe vreme ama odamna beshe,mi ja preporacha prijatelka stvarno e super samo mnogu mi e daleku.Jas sum vo aerodrom a tuka nikako da najdam nekoja saglam.Se mislam kaj katolichka da otidam vo aleksandrija,depiliraat so shekerna pasta i vaka go falat ama pak ne e reshenie daleku mi e.Fala ti mnogu vo sekoj sluchajuser posted image

(Одговор на членот *devojce*)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Депилирање во бременоста
11.6.2013 16:15:18   
Novicka
Mojata kozmeticarka e vo Aerodrom i so zadovolstvo ti ja preporacuvam. Kaj nea jas odam veke 10 godini i raboti isklucivo so laden vosok taka da apsolutno mozes da bides sigurna deka higienata i e br.1. Ako si zaineteresirana ke ti pisam broj

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Депилирање во бременоста
15.6.2013 13:02:41   
energy_m
decki, jas deneska bozem ke se depilirav.. 28gn sum, no kozmeticarkata ne mi dade, mi vika "ti luda li si na ova toplo vreme uste topol vosok na tvojata koza, da si odis doma i da si se izbricis" i da vi kazam taka i planiram da napravam, pa koj go vrti doktorot ako ne sum mu najdobro izdepilirana, pardon izbricena user posted image

(Одговор на членот Novicka)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Депилирање во бременоста
25.6.2013 10:54:45   
Melanija RR
Јас имам чуствителна кожа на депилации и сл., па се чудам што ќе правам и како ќе се средам за пред пораѓај user posted image
Совети,искуства?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот energy_m)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Депилирање во бременоста
25.6.2013 11:14:56   
sandriana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Јас имам чуствителна кожа на депилации и сл., па се чудам што ќе правам и како ќе се средам за пред пораѓај user posted image
Совети,искуства?

Ако мислиш на интимна зона, брич- друго решение нема, штом си чувствителна за депилација. Кога мене ми дојде ред за породување, до интимна зона си направив депилација со топол восок, а интимата со бикче.

< Поракaта ја уредил sandriana RR -- 25.6.2013 11:19:31 >


_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Депилирање во бременоста
25.6.2013 11:17:43   
Yummy Mammy
Ah, nikogas ne se naviknav na taa depilacija, ni vo bremenost ni vo nebremenost (za intima zboram). Sega moram da se sredam za na odmor, i posle pak me ceka uste ednas pred poroduvanje user posted image
A kozmeticarkata mi vika: "da be, mi kukate site tuka, mi pagate u nesvest, i pak za 2 meseci doagate, sakam cela, sakam cela...." user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Депилирање во бременоста
25.6.2013 11:18:16   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Јас имам чуствителна кожа на депилации и сл., па се чудам што ќе правам и како ќе се средам за пред пораѓај user posted image
Совети,искуства?

Ако мислиш на интимна зона, брич- друго решение нема, штом си чувствителна за депилација. Кога мене би дојде ред за породување, до интимна зона си направив депилација со топол восок, а интимата со бикче.

и со огледалце нели user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Депилирање во бременоста
25.6.2013 11:21:14   
Melanija RR
Брич + огледало+ маж ми = user posted image user posted image user posted image

Yummy Mammy како како цела цела викаат а user posted image јас и тоа со брич оф женски муки user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Депилирање во бременоста
25.6.2013 11:24:39   
Yummy Mammy
Auuuu, ne mozam jas toa so bric, posle me cesa, se ubivam od drapanje, mislam deka e uste poloso. Jas idam na se ili nisto user posted image ednas ke istrpam muki, ako ne se porodam tamu u salon, pak se vrakam za 2-3 meseci user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Депилирање во бременоста
25.6.2013 12:46:56   
energy_m
Mislam deka ne treba da si igrame so depilacija, osobeno onie koi uste ne ja imaat pominato sigurnosnata zona.. bidejki vremeto e toplo, uste topol vosok fali i ne daj boze da se desi nesto nesakano, nikogas nema da si oprostam.. barem jas taka razmisluvam, a sepak sekoj si znae najdobro za sebe. Jas inaku odam redovno na depilacija, no otkako fatija zestinite preminav na bric i planiram taka i da ostanam do kraj :) pozz

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Депилирање во бременоста
25.6.2013 13:32:21   
Lacrymosa
Пред бременоста постојано се депилирав, но на почетокот докторката ми забрани и еве сега во 23 недела некако ми е страв да одам за да не си направам белја пош и прво сум голема плачка, второ не поднесувам болка и се стегам и такви ствари па да не експериментирам. За некој што сега периодов прв пат почнал да се бричи на интима бричењето ми е мн стресно пош во никој случај не е мазно како депилирањето. Секое бричење ми предизвикува нервоза и стрес што поради стомакот па неможам саглам да се избричам што поради тоа што резултатот не ми се свиѓа баш баш... Во послено време почнав да користам машка машинка за бричење па некако ми е полесно

(Одговор на членот energy_m)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Депилирање во бременоста
25.6.2013 14:26:36   
masa
А од која причина ти забрани депилација?Мене депилацијата ми изгелда како најсоодветно решение за средување,особено на интима,секако во проверен салон и со восок за една употреба.Од почеток навистина боли,но се издржува и отприлика за година ќе се изретчат влакната и ослабува коренот,па оди полесно.Јас се депилирам со години и мака немам,дури незнам што би правела ако не се депилирам,нема шанси некогаш да се избричам доле.Дури имам пријателка на која гинеколог и забрани да се бричи зошто имаше иритација од острите влакненца.Плус сега во бременоста раат терам,не ми растат толку брзо претходната депилација на интима ми беше скоро на два месеци од што немав влакна,а на нозете на месец.И во првата бременост исто,само тогаш зима беше и не видов многу аир,а сега лето мераци,барем за тоа не се замарам.

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Депилирање во бременоста
25.6.2013 15:07:49   
Yummy Mammy
Da, i mene me interesira kakva vrska ima zestinata nadvor so topliot vosok?! user posted image
Bas naprotiv, koga sum cela izdepilirana niti se potam, polesno mi disi kozata, ne mi rastat onakvi grubi ostri vlakna koi cesaat i iritiraat... Momentot na bolka e moment, i nikoj ne te brza, mozes i da si se opustis i da pobaras 10 min pauza pa da prodolzis. Baska so spatulata tebe ne ti brcaat vnatre, se e toa nadvoresno i povrsinski. I ako e cist salonot i vosokot e za edna upotreba, ne bi trebalo da imas bilo kakvi problemi.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 91
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?