|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Големи градници за трудници или доилки
12.6.2013 9:09:35   
Fiao
Здраво жени, пишувам тука зошто верувам дека има доста од вас кој си го имаат мојот проблем, па чисто ме интересира они кои имате големи гради, особено во бременост или за време на доење, од каде купувате убави градници кои ги држат и обликуваат градите? Јас имам едни за доење, ама не успеваат убаво да држат... Кратко време откако ќе ги облечам градите ми виснуваат, многу лошо изгледа... помош?
user posted image
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Големи градници за трудници или доилки
12.6.2013 10:19:02   
topce
до 95C можеш да најдеш во лиска со фишбан и со корша,па некогаш дури и чопка. додека за корпа D и нагоре има со фишбан ама без корпа а моделите се многу убави свила со чипка.е сега цените се од 1900 денари па нагоре

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Големи градници за трудници или доилки
12.6.2013 10:59:17   
meU87
Јас за време на бременост земав од пазар со корпи, само поголем број, одлично ми се погоди, а за доење исто од пазар, но од оние за доење што се, и ми беше многу практичен.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Големи градници за трудници или доилки
14.6.2013 0:24:08   
Fiao
За Лиска знам дека се најверојатно единствениот избор во градот кој може да додржи голема града, но дефинитивно имам проблем со нивниот дизајн... За пазарските - имам еден куп и навистина имаат голем броеви, но ниту еден од нив не ми се погодил, изгледам крајно смешно у нив user posted image . Најмногу мразам кога ќе облечам градник (кој има финкција да ми ги ДРЖИ градите) коа ќе ми висне и коа задниот дел каде се закопчува прслукот ќе ми се качи малтене до врат! Е тоа ми се слчува со секој еден пазарски па дури и со оние кои се од фирми кои дефинитивно не се наменети за големи гради - како Intimissimmi...

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Големи градници за трудници или доилки
14.6.2013 10:39:01   
dostickage
Fiao, iskreni cestitki za bremenosta user posted image
Za gradnici moja preporaka se od Penti. Jas se macam so golemi gradi i za nekoja sredna cena najdov vo Penti na ulica Makedonija. Imas tamu i pazarski i na Penti. Ovoj jas sto go zedov e na Penti i cinese pomalku od 600 denari. Pamucen e i ima sosem malku cipka gore. Nema zici i korpi no ima cvrsti i siroku preramki i drzi kako sto treba a pri toa ne gushi i ne se kacuva pozadi na vrat user posted image
Druga preporaka e od Angroteks , na firma Komet ili Beti Metlika. I tie imaat pamucni bez zici i korpi sto dobro drzat. Koleskata ja pomina bremenosta sp niv i ona imase 95 D.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Големи градници за трудници или доилки
14.6.2013 15:26:45   
masa
Дефинитивно лиска,можеби се поскапи,ама вредат за сите пари.Едно што даваат добра форма и убаво ги држат градите,а друго траат доолго,ќе заборавиш колку време ги имаш.Со првото дете купив набрзина еден за доење од 500 ден,ама изгедав како баба со раб на среде града,а и отоворот беше мал па не ми беше ни практичен,после купив на лиска 80Д и го носев цела година нон стоп,само кога го перев го облекував оној првиот,и пред некој ден го извадив и сега ќе можам да го носам,само може за од почеток ќе ми треба едно бројче поголем зошто сега ми е ептен точен,а кога ќе надојде млекото сигурно ќе треба поголемо бројче.А баш ќе ѕирнам и во пенти секако и купаќи морам да купувам,не е тема,ама мислам може да помине каде да најдам купаќи голем број за гради 80д ама без корпи или за тридници ама по пристапни цени зошто ќе ми требаат за 10 дена само user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Големи градници за трудници или доилки
17.6.2013 18:05:15   
Fiao
Јас во суштина никогаш и не престанав со млекото user posted image . Доев до моментот кога разбрав дека сум бремена, а и бидејќи ми беше во план да се одбиваме, ја одбив ама еве млеко уште имам можеби 4-5 дена како не цица. Така што и сега да си одберам прслук кога ќе најдојде следната тура млеко таман ќе си биде user posted image . Инаку фала на прелозите, баш ќе проверам и во Пенти, а и во лиска ќе пробам онаков за доење. Инаку моментално сме на одмор и од тука ви пишувам и проблмот околу купачите едвај го решив, го свртев целото градче тука и соседното и само во едно продавниче имаше мој број user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: masa

Дефинитивно лиска,можеби се поскапи,ама вредат за сите пари.Едно што даваат добра форма и убаво ги држат градите,а друго траат доолго,ќе заборавиш колку време ги имаш.Со првото дете купив набрзина еден за доење од 500 ден,ама изгедав како баба со раб на среде града,а и отоворот беше мал па не ми беше ни практичен,после купив на лиска 80Д и го носев цела година нон стоп,само кога го перев го облекував оној првиот,и пред некој ден го извадив и сега ќе можам да го носам,само може за од почеток ќе ми треба едно бројче поголем зошто сега ми е ептен точен,а кога ќе надојде млекото сигурно ќе треба поголемо бројче.А баш ќе ѕирнам и во пенти секако и купаќи морам да купувам,не е тема,ама мислам може да помине каде да најдам купаќи голем број за гради 80д ама без корпи или за тридници ама по пристапни цени зошто ќе ми требаат за 10 дена само user posted image


(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Големи градници за трудници или доилки
20.6.2013 10:24:44   
masa
Да се пофалам си купив купаќи од Пенти има голем изборе,е сега ако не ти се многу големи градите има поголем user posted image ,од еден модел имаше и 44,но не ми се допаѓаше бојата,а и влегов во 42 и се бендисав како ми стои во градите,за жал тие што ми се допаѓаа повеќе беа поплитки па ме сечеа и ми излегуваа градите.Им се вадеа потполнките на скоро сите модели,така да сега ќе ги носам без,па здравје може догодина со потполнки,ако дојам,а планирам пак ќе ми бидат поголеми градите user posted image допни земав поли и тоа два пара зошто имаат акција за два производа еден гратис.Сакав два горни,ама не ми се комбинираа добро а и подобро вака долните потешко се сушат па да не седам доле влажна ќе ги менувам user posted image Градници немаа големи и без корпи па си земав од лиска 85Д има избор,не е памучен,не ми се допаѓаа моделите,но многу е пријатен,целосен без рабови,а имаат и Е корпи за уште поголеми гради.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 8
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?