|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бебиситерка
22.1.2013 21:53:48   
Mihaela 2010
Biljana bjanka jas zanata sto mi ja cuvase kerkata za 9 casa ja plakjav 7000 den.se grizese isklucivo za nea jadenje za nea uspivanje.prednost e toa sto zivee na dve min od mene pa taka tro
socite za prevoz bwa odbegnati.jas ne ja znaev oako mi e vo komsii ama sum pre zadovolna.bi ti preporacala da si pobarate neloj vo blizina kajziveete

(Одговор на членот Biljana_Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Бебиситерка
22.1.2013 22:44:28   
Biljana_Bjanka
Михаела 2010 фала ви на одговорот. Пред неколку часа имавме интервју со една жена по препорака, која не живее блиску до нас и верувале или не ни побара само за чување на детето 15.000 денари како најниска цена. Мислам дека е многу или???

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Бебиситерка
22.1.2013 23:45:21   
Bilence2
I mene mi treba zena za cuvanje dete od april/maj. Zenata sto mi go cuvase sin mi bese epten pogodena, nemav nitu edna zamerka, a deteto bese najadeno, napieno, prosetano presobleceno i celo vreme go ucese pesnicki i stihotvorbi. Sega i ona si dobi vnuce od sinot, pa nego ke go cuva a jas ne znam sto ke pravam za vtorovo since. Ako znaete nekoja okolu K4 sto gravitira i ste zadovolni da mi preporacate? Iskreno, malku mi e strav vaka sto baram zena ama, se nadevam deka iskreno bi mi preporacale zena sto moze da cuva bebce od 8 meseci pa natamu.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Biljana_Bjanka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Бебиситерка
23.1.2013 8:19:08   
Mihaela 2010
Михаела 2010 фала ви на одговорот. Пред неколку часа имавме интервју со една жена по препорака, која не живее блиску до нас и верувале или не ни побара само за чување на детето 15.000 денари како најниска цена. Мислам дека е многу или???


Biljana bjanka ne da e mnogu..izgor e ...jas neznam sto se zamisluvaa taa...pa luge za taa plata se ubivaat od rabota pa duri i za pomalku od taa suma
Kako prvo tvoeto detence e mnogu malo,znaci pretezno ke si spie,sigurno 3 pati vo denot po 3h kolku sto se sekjavam,druga rabota,sto ke si igra so nego?? ne e na vozrast sto ke treba da go animira,pa da ima nekoja aktivnost...ma daj molim te se iznervirav sega,15000 den...jas znam deka dete e golema odgovornost po gotovo tugjo dete ama ne vredi za tolku pari iskreno kazano....
Od iskustvo ti velam deka zenite gi plakjaat 7-8000 den + ako e od daleku 1500 avtobuska karta znaci nekade 10.000 preku sila....mislam realno e okolu 9-10 iljadi denari...pozdrav se nadevam deka ke najdete za brzo vreme


(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Бебиситерка
23.1.2013 21:22:47   
JanaMarija
Jas sum pisuvala na ovaa tema i prethodno, ama ako pak da vi se nadovrzam na muabetot :)))

Jas cuvav deca i germanija( za 260 evra mesecno-a pravev se) i makedonija-skopje za 10.000 so 8 casa rabotni, a cesto...mnoogu cesto i 10-12 i saboti i nedeli i stoev na dugme i od recenoto nisto ostvareno a peglav, cistev preku eden den se(prasina,pravosmukalka i parket,wc) gotvev, igrav so golemata i ja zemav od skolo i rabotev so nea domasni, a so maloto(8 meseci) bev non-stop zosto bese nauceno vo race :(((

abe masta mi izleze za 10.000 i non-stop na stand by, ama od pregolema ljubov da pomognam na edna majka izdrzav, za na kraj da ne mi dade sloboden den koga bev bolna so temperatura-a mozev da i gi prefatam decata....abe bog da cuva

i sega sum majka na 4 mesecno bebe i bi platila 1o.ooo denari, ama samo baby sitting-znaci SAMO DETE CUVANJE a ne ocajna domakinka igranje na mladi godini :)))

_____________________________

Go sakam zivotot

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Бебиситерка
11.3.2013 11:57:04   
Gwendolin
user posted image user posted image Мене вчера ми откажаа за чување на детето и сега ќе ве молам мамички ако имате да препорачате некоја женичка, девојка како и да било за чување бебе од средината на мај. Работата е што во прво време ќе одам на работа само пола работно време, ама па само попладне, а и да одам цело работно време, ќе бидам пак до 20-21 часот, па нема шанси во градинка да ја носам. Значи ми треба некој од кај 16 и 20 часот (тогаш заминувам јас) до кај 20 и 30 (тогаш се враќа мм), па ако има некоја од вас бебиситерка кој работи до кај 15-16 часот, може ќе сака уште 4 часа да чува бебе... Или позната, роднина, пријателка што би се нафатила за ова време.Не знам навистина никој, ако знаете некоја жена, девојка, ве молам пишете ми, сепак дете не се остава на секој. Инаку живееме во Ѓорче кај СП.

(Одговор на членот JanaMarija)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Бебиситерка
25.6.2013 11:38:41   
Yummy Mammy
Dali imate nekoe devojce ili pomlada zena koja raboti kako bebisiterka?
Mi treba nekoj za privremeno cuvanje na deca, po 2-3 casa porucek/vecer, 2-3 pati vo nedelata. Znaci ne polno rabotno vreme, tuku po potreba i dogovor. Bi sakala da ima barem nekakvo iskustvo i da mi e vo blizina, nie sme vo centar kaj Univerzalna. No pred se, mora da bide obrazovana i kulturna.
Ako imate nekoj da predlozite, pratete mi PP.
Fala.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Бебиситерка
27.6.2013 18:31:39   
eli07
Eve i jas da go pisam moeto iskustvo...Veke 2 meseci otkako pocnav so rabota M mi go cuva zena-bebisiterka koja ja najdov po preporaka, malku postara zena ja plakam 9000 den, zivee vo blizina taka da prevozot go resivme user posted image E sega raboti 8 casa dnevno pet dena vo nedelata.Mislam deka platata e vo red so ogled na toa deka trosoci za prevoz i hrana nema....Na pocetokot nekako ne mi se uhoda odma ali ajde si vikam treba vreme.Sega ako me prasate ke vi kazam 1000 mani ali toa e od Septemvri planiram gradinka posto finansiski ne se izdrzuva taka da go maltretiram deteto so druga zena nema sansi.Bitno koga ke dojdam od rabota e naspan,najaden,preoblecen....

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Бебиситерка
18.8.2013 10:15:55   
marijam
Baram zena za cuvanje na bebence od 9 meseci ,od septemvri so smeni ,prva smena od 7 i pol so 3 i pol edna nedela a drugata vtro smena od 12 i pol do 8 i pol .Plata po dogovor. Se naogame vo Przino posledna 16

Ako poznavate nekoja so preporaki dobro bi mi dosla .tnx

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Бебиситерка
19.8.2013 0:01:19   
denim
Yummy Mammy

Yummy Mammy, jas pred nekoe vreme barav takva zena za privremeno cuvanje na deca, po 1-2 casa porucek, 5 x vo nedelata. Znaci ne polno rabotno vreme, potocno da ja zima kerka mi od skolo (10 god.) pa zaedno so kerka mi da mi gi zemat bliznacite (3 god.) od gradinka (se e vo radius od 150m) i da me pocekaat doma 1.5saat bez nikakvi drugi obvrski... i ne najdov mi baraa "barem 7 iljadi, deneska bilo skapo se i taka"user posted image a jas nudev 3000-3500... i ne uspeav da se dogovoramuser posted image babite uletuvaat ama ne znam do koga ke mozat...

_____________________________

ПО 100 ГОДИНИ ...НЕМА ДА БИДЕ ВАЖНО КОЛКАВА БЕШЕ МОЈАТА СМЕТКА ВО БАНКА, КАКВА БЕШЕ КУЌАТА ВО КОЈАШТО ЖИВЕЕВ, ИЛИ КАКОВ АВТОМОБИЛ ВОЗЕВ. ...НО СВЕТОТ МОЖЕ ДА БИДЕ ПОИНАКОВ ЗАТОА ШТО ЈАС БЕВ БИТЕН ВО ЖИВОТОТ НА ЕДНО ДЕТЕ!

(Одговор на членот marijam)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Бебиситерка
19.8.2013 9:41:21   
Mihaela 2010
jas tolku vi ja ispofaliv mojava bebisiterka,ama pocnav da se razocaruvam,i seriozno razmisluvam da ja smenam,iako znam deka tesko ke najdam,a i kerka mi epten se navikna na nea,ja cuvstvuva kako del od semejstvoto,taka da najverojatno ke treba da ja opomenam
Znaci ja cuva 3 casa,treba vo 2 da e vo gradinka da ja zeme,i vo 10 do 5 jas doagam taka da do 5 i e rab vreme
e sega,ja zima vo 2:30,ednas se javuvam vo 2:25 da prasam neli kako pominala vo gradinka taa mi vika,ej eve bev do pazar se zamatkav sega idam nakaj gradinkauser posted image ,pa idi si porano na pazar a ne uzpat,se ponasa ko da mi pomaga,ko da ne ja plakjam,a sum ja pretplatila duri,aj ok,idam doma,ona si plete,sekoj den nosi pletivo,a i se fakja cuvanje od 2 h,namesto detevo da go zanimava,si pie nes kafe,ke si napravi cedevita,jas ne prerekuvam ama poslednoto mleko gleda uste edna casa taa si stava za nea...i sekoj den gricka soncogled,kupuva po pola kilo i samo toa pravi..
e mi pukna film posledno,i bidejki imase moj kluc od doma,posto neli porano ide doma,sega i go pobarav da go vrati,i onaka bese ko pokisnata,mislam deka sfati deka nesto ne e vo red
Sega posle odmori ke i ukazam fino lepo nekoi raboti,ako i odgovara neka doaga ako ne cao prijatno..nekoi luge za nesto povekje od tie pari na soncevo cistat pikavci,cel den rabotat a taa ne go ceni toa...uff kolku me nerviraat takvi neizraboteni zeni,edno vreme mi placese kako nemale pari,epa zaraboti gi kako sto treba ovie sto gi zimas

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Бебиситерка
21.8.2013 10:06:39   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: denim

Yummy Mammy

Yummy Mammy, jas pred nekoe vreme barav takva zena za privremeno cuvanje na deca, po 1-2 casa porucek, 5 x vo nedelata. Znaci ne polno rabotno vreme, potocno da ja zima kerka mi od skolo (10 god.) pa zaedno so kerka mi da mi gi zemat bliznacite (3 god.) od gradinka (se e vo radius od 150m) i da me pocekaat doma 1.5saat bez nikakvi drugi obvrski... i ne najdov mi baraa "barem 7 iljadi, deneska bilo skapo se i taka"user posted image a jas nudev 3000-3500... i ne uspeav da se dogovoramuser posted image babite uletuvaat ama ne znam do koga ke mozat...


Molam?! 7.000?! Pa dali se normalni?! Jas 10.000 ja plakam zenata full time, i dvete deca mi gi cuva, i gotvi, i raskreva...

Jas sega ke pocnam poaktivno da baram, realno do sega ne mi trebase, ama zimava koga najstarat kerka ke pocne so dopolnitelni aktivnosti ke mi treba nekoj ili da gi zeme drugi ve dve mali da gi cuva po 2-3 saati, ili golemata da ja raznesuva niz Skopjevo. A od slednata godina ke mi treba bas toa - zimanje edno os skolo, zimanje drugo od gradinka i bebe doma, i da me cekaat da se vratam.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Бебиситерка
21.8.2013 10:17:35   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010



A inace, ova se slucuva kaj site sto sum pravela muabet. Posle nekoe vreme tolku se opustaat zenive, mislis rodena tetka ti e pa doaga usluga da ti napravi da ti go pricuva deteto. Kaj drugarka mi zamisli ednas dodeka uste bese na porodilno i se desi da mora da ide na sudenje sabajle, i saat vreme da ja ceka zenata sto kasni, za koga dosla zenata da i rece "e dobro de, zakasniv, se uspav, pa i ti ne deka imas nekoi obvrski, kaj ke ides uste vo 8:00 sabajle..." user posted image user posted image user posted image
Kaj mene gledam deka za nisto ne se vnimava, site sadovi i casi mi se ispocukani onaka po kosinjata, site blenderi i sokovnici mi se isporasipani, ako ima NesCaffe i Gold NesCaffe, redovno se pie Gold, ako ima svezo ovosje vo frizider i stoeno na masa, redovno toa od frizider se jade (da se razbereme, jas znam kolku kolicinski mozat moite deca da izedat), ako si ostavime meso vo frizider, redovno go snemuva, a gledam deka decata jadele mandjicka... ama jas za ova nikogas nisto ne sum rekla zasto za hrana i voda ne sakam nikomu da uskratuvam. Ete doma mozda nema, pa neka i go...
Ama od vreme na vreme treba da im se promrci za da se vratat vo normala i da se potsetat koj e gazdata, a koj vraboteniot. A i koga se dobri, se razbira da se pofalat, ubaviot zbor sekogas e pocenet, neli.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Бебиситерка
21.8.2013 10:44:02   
Mihaela 2010
Ne da e opustena???ko sto vikas bozem rodnina mi e,pa majka mi koga doagja se ustrucava okolu nekoi raboti demek neka ima za deteto..i jas ne prerekuvam ama da vidam deka deteto mi e spastreno kako sto treba,na pocetokot i crtaa,i boeja,si igraa,ucea pesnicki sega bre brate nisto,samo so kafinjata soncogledot i pletivoto,ama ne ce moci ..
zdravje od septemvri ke i kazam fino lepo ,sega detevo mi e porasnato,taa znae i sama da se zaigra,bukvalno zenava e tuka cisto da ima nekoj so nea,nit ja teram da gotvi nit da cisti samo vnimanie so malava,ama do tolku ignoriranje???
a okolu plakjanjeto,mm bese na odmor 10 tina dena i ona ne doagase pa ni den ne i skrativ,ja plativ ko da doagala,a ednas nema kazano ako ima potreba povekje da ja pricuva a gleda ja maltretiram majka mi da doaga,ama koj te gleda be denes.a i nie koi si nemame drug izbor ..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Бебиситерка
14.11.2013 20:05:28   
Pcelicka86
Luge da ve predupredam sto se moze bebisiterka da napravi.Ne ziveam vo mk ama sepak ke vi kazam za iskustvo od moite sosedi.Lugeto sto ziveat pod mene imaat dve decinja sega se pogolemki ama ova sto se slucilo mi go kazuva komsikata do mene. koga ednoto detence bilo bebe ja videla zenata na balkon kako go stava na cicka da cica i bebeto nesakalo ovaa tolku silno go udrila deteto pocnalo da visti ama sega zenata si mislila roditel mu e sto ima jas da se mesam.Posle nekoe vreme ja srekava istata zena vo park so deteto i pocnuvat da zborivat i ovaa vika jas ne sum mu majka bebisiterka sum.Ovaa se sokirana neznaela so da pravi dali da kaze ili ne.Lugeto doma sigurno imaat kamera zatoa ovaa bolnata otisla na balkon.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Бебиситерка
3.2.2014 14:47:41   
Yummy Mammy
Majki, zenata sto rabotese kaj mene 4 god (i vise) ke si odi i bara nova familija. Ako ima nekoj sto mu treba zena za cuvanje na dete, jas rado mu ja preporacuvam. Mene mi gi iscuva prvite dve, sekogas mi bile i najadeni, i naspani, isprosetani, izigrani, cisti.... Znaci za toa ne mozam eden los zbor da kazam, i po decata se gleda, ja obozavaat. E sega, kako tabiet dali ke vi se dopaga toa e veke prasanje na izbor, za toa odlucuvate sami. Jas samo garantiram deka e postena, cista, poslusna, deka decata gi gleda ko svoi. Ako ima nekoj zainteresiran neka mi prati pp, ama samo za seriozni familii i po moznost za podolgorocen dogovor.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Pcelicka86)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Бебиситерка
3.2.2014 14:52:48   
miana
A zosto si odi od kaj vas? Si barate nova ili...? Kade zivee?

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Бебиситерка
3.2.2014 15:00:49   
Yummy Mammy
Pa iskreno ne mi treba veke, jas ne se vrakam na rabota i ke baram devojce zaa po 2-3 saati dnevno, mozebi 2-3 pati vo nedelata, a na zenava i treba redovna rabota i plata

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Бебиситерка
4.3.2014 11:16:58   
cleo

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Pa iskreno ne mi treba veke, jas ne se vrakam na rabota i ke baram devojce zaa po 2-3 saati dnevno, mozebi 2-3 pati vo nedelata, a na zenava i treba redovna rabota i plata



Yummy Mammy, ti pisav privatna poraka vo vrska so ova, te molam ako mozes odgovori mi! Falaaaaa

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Бебиситерка
4.3.2014 22:56:12   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: cleo


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Pa iskreno ne mi treba veke, jas ne se vrakam na rabota i ke baram devojce zaa po 2-3 saati dnevno, mozebi 2-3 pati vo nedelata, a na zenava i treba redovna rabota i plata



Yummy Mammy, ti pisav privatna poraka vo vrska so ova, te molam ako mozes odgovori mi! Falaaaaa


Cleo, ti odgovoriv uste na 27.02 ;)

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Бебиситерка
4.3.2014 23:45:25   
cleo
user posted image user posted image user posted image Ti odgovoriv na privatnata poraka! Fala

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Бебиситерка
28.3.2014 12:19:52   
SSandra
Zdravo mamicki!

Dolgo vreme ve sledam i konecno aktivno da se vklucam.
Pishav i na druga tema, no ajde i ovde user posted image

Preporaka za zena ili devojce stho bi mozela da ja angaziram 2 casa vo denot od okolina na Karposh 4 ili Taftalidze 2. Mi treba da ja zeme malata od gradinka okolu 16 casot i da ja cuva do 17.30/18.00 max.
Isto i mislenje kolku pari bi trebalo za ova da se plati?

Blagodaram!

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Бебиситерка
8.4.2014 10:58:44   
Yummy Mammy
SSandra, ti pisav pp.
user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: SSandra

Zdravo mamicki!

Dolgo vreme ve sledam i konecno aktivno da se vklucam.
Pishav i na druga tema, no ajde i ovde user posted image

Preporaka za zena ili devojce stho bi mozela da ja angaziram 2 casa vo denot od okolina na Karposh 4 ili Taftalidze 2. Mi treba da ja zeme malata od gradinka okolu 16 casot i da ja cuva do 17.30/18.00 max.
Isto i mislenje kolku pari bi trebalo za ova da se plati?

Blagodaram!


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот SSandra)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Бебиситерка
24.4.2014 13:03:48   
Njam
Zdravo na site,
Da ne znaete da preporacate babysitters ZA cuvanje na bliznacinja stari 1,5 god vo naselba aerodrom?
Vi blagodaram mnogu

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Бебиситерка
4.7.2014 13:39:14   
Starsss
Zdravo na site,
Baram bebisiterka za 6 mesecno devojce vo okolinata na Kisela Voda. Baram zena sto e nepusac, i da ima prethodno iskustvo. Ako imate preporaka ve molam pisete mi, pozdrav

(Одговор на членот Njam)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?