|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бебиситерка
1.2.2012 15:56:27   
Melanija RR
Хахаха ако биде слободна user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Бебиситерка
14.3.2012 13:59:24   
Mihaela 2010
Pred da dojde segasnava zena sto ja cuva M imav dve zeni,ama od ovaa sum naj zadovolna.Zenava ima nakaj 58-59 godini ama kako devojcica e,epten cool,sovremena.Mnogu se grizi okolku M,ubavo i gotvi,ja setka nadvor koga ima sonce,pravi raboti po nejzina inicijativa,sto mi se dopagja toa,a i godi na kerka mi..Koga se vrakjame od rabota se po red mi kazuva kako si pominale (za razlika od prvata zena nie na vrata taa niz vrata).Denes im se javiv da vidam sto pravat,mi vika imas vo frizider spanakj sakas da vi napravam rucek za da ne ti ostane pa ke go frlis...mislam stvarno nemam zborovi,nea nikoj ne ja tera da mi pravi ruceci tuku da se grizi za M.nekolku pati ima napraveno od doma rucek pa mi ima doneseno.A i M je zasaka,sto e najvazno

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Бебиситерка
14.3.2012 22:57:06   
katemarkov
Zdravo Na site mamicki

Jas sum nova na forumot, i cestopati se soocuvam so nekoi problemi koi vie veke ste gi imale, i vasite soveti ponekogas mi imaat pomognato, pa poradi toa, sakav da se zaclenam i da pobaram pomos od vas i ovoj pat. Imam detence 8 meseci i za eden mesec trgnuvam na rabota. Potrebno mi e zana za da mi go cuva no nekako tesko mi odi so baranjeto. na nekolku im se javiv i pod 10.000 denari ne prifakjaat. Sakam da ve zamolam dokolku nekoj od vas znae zena koja sto vi go cuvala vaseto detence i dobro se grizela za nego, a sega nema potreba od nejze da mi preporacate.

Vi blagodaram odnapred i se nadevam na vasata pomos.


(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Бебиситерка
15.3.2012 8:44:10   
Mihaela 2010
Zdravo Na site mamicki

Jas sum nova na forumot, i cestopati se soocuvam so nekoi problemi koi vie veke ste gi imale, i vasite soveti ponekogas mi imaat pomognato, pa poradi toa, sakav da se zaclenam i da pobaram pomos od vas i ovoj pat. Imam detence 8 meseci i za eden mesec trgnuvam na rabota. Potrebno mi e zana za da mi go cuva no nekako tesko mi odi so baranjeto. na nekolku im se javiv i pod 10.000 denari ne prifakjaat. Sakam da ve zamolam dokolku nekoj od vas znae zena koja sto vi go cuvala vaseto detence i dobro se grizela za nego, a sega nema potreba od nejze da mi preporacate.

Vi blagodaram odnapred i se nadevam na vasata pomos.



katemarkov vo koj del od skopje zivees??Prvata zenicka sto ja cuvase kerka mi mozebi e slobodna,od Butel 1 e,jas bidejki mi bese edna ulicka podolu i ponudiv 7000 den i prifati,taka da se zavisi kade zivees,obicno baraat po 1.500 do 2000 za slobodna karta,pa taka najubavo bi ti bilo da najdes nekoja od tvoja blizina za da gi izbegnes tie trosoci...

(Одговор на членот katemarkov)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Бебиситерка
15.3.2012 11:35:33   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: katemarkov

Zdravo Na site mamicki

Jas sum nova na forumot, i cestopati se soocuvam so nekoi problemi koi vie veke ste gi imale, i vasite soveti ponekogas mi imaat pomognato, pa poradi toa, sakav da se zaclenam i da pobaram pomos od vas i ovoj pat. Imam detence 8 meseci i za eden mesec trgnuvam na rabota. Potrebno mi e zana za da mi go cuva no nekako tesko mi odi so baranjeto. na nekolku im se javiv i pod 10.000 denari ne prifakjaat. Sakam da ve zamolam dokolku nekoj od vas znae zena koja sto vi go cuvala vaseto detence i dobro se grizela za nego, a sega nema potreba od nejze da mi preporacate.

Vi blagodaram odnapred i se nadevam na vasata pomos.




Dogovorot so zenata ke si go napravis kako sto ti odgovara tebe. Cenata zavisi od toa so sto vsusnost sakas da ti pomaga taa. Ako e samo cuvanje na dete i apsolutno nisto drugo, mislam deka mozes da najdes za 8.000-10.000 no, pobaraj nekoja zena vo tvoeto maalo, samo taka ke i se isplati i nea. A ako sakas da ti prizavrsi nekoja lesna domakinka rabota, kako sadovi ili pruzanje alista i sl, togas ne se nadevaj na pod 10.000 den. Mene na intervju mi bea nekolku i site pobaraa 10.000 + prevoz samo za deteto. Duri imase edna sto pobara 13.000 i koga ja prasav dali ke i preci ponekogas da podraskrene igracki ili sadovi ako ostanale (imam cistacka za poveke) ona mnogu kulturno mi objasni deka ne mozelo istiot covek i da vi go cuva deteto i da vi cisti, ako sme sakale posvetenost na deteto ona ne mozela drugo da raboti. (Samo ne znam kolku e posvetena na deteto vo tie 2-3 saati koga spie?!?!)
Kako i da e, odluci si sto ti e bitno i ponudi i na zenata, ke vidis dali ke se najdete na sredina.


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот katemarkov)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Бебиситерка
15.3.2012 14:39:21   
katemarkov
Ви благодарам за советите, знам дека ке ми биде подобро ако е од населбата во која што живеам, но тешко се наоѓа. Јас живеам во Ѓорче Петров, а свесна сум и колку повеке обврски ке има жената толку повеке и пари ке бара. Ама мене ми е битно само обврските околу детето за другото јас ке си средувам. Ако знаете и имате некоја да ми препорацате ве молам пишете ми. Ме фаќа паника.

Поздрав

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Бебиситерка
15.3.2012 14:47:08   
Mihaela 2010
Znaci se zavisi i do osobata sto ke go cuva deteto...Jas znaci od mojava ne baram ni da mi cisti ni da mi sreduva,nitu pak da mi gotvi.Najbitno mi e deteto da mi e spastreno i najadeno...Ama mojava zenicka iskreno mislam deka ne e do tolku stradna za pari kolku sto i e dosadno po doma,maz i raboti kerkite golemi koja na rabota koja na fakultet,taka da epten e vedra i srekjna okolu kerka mi,i stvarno nemam zborovi.Vcera i rucek mi napravila,dodeka spiela M,a sekoj den koga se vrakjam od rabota dnevnata e sredena site igracki gi stavile na svoe mesto...

(Одговор на членот katemarkov)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Бебиситерка
15.3.2012 14:59:14   
vesna1
Katemarkov, moj sovet ti e ubavo gledaj kogo pustas vo kuka i ostavas sam so dete.
Baraj preporaki isklucivo, i za sve dogovorise odnapred, sto ke raboti,dali ke jade eden obrok ili dva i kazi si gi svoite baranja vo vrska so deteto. I ne popustaj baraat po 10000 den. za 8 casa od koi deteto spie 2-3 casa a za toa vreme i tie spijat, ne zamivaat ni caska i uste i ciniite ona sto jadela ke ti gi ostavi da gi mies ti. Mene taka koga mi doagaa na intervju sum rabotela vamu, tamu baram 12000 den. i i vikam daj mi tel. od kade si rabotela da se javam,ama znaes pocna pa ne se tuka se iselija,i posle ispadna deka cuvala samo edno dete i toa 5 god. i baba a vamu laze deka ima iskustvo.
I nemoj da kutis ako gledas deka iskoristuva. Mene prvata mi setase celo vreme vo 7 mesecno bebe izlagase nadvor vo 9 casot a se pribirase vo 16 casot vo juli i avgust koga e najtoplo,i pravese jadenje so vageta iako strogo i naglasiv deka ne smee i nakraj da ne komentiram povtorno. Vtorata nemozev da ja donajadam i si nosese hrana doma. Ama moeto pomina, sega ideme vo gradinka i ni e najubavo.
Ajde se nadevam ke ti se pogodi nekoja od prva.user posted image

(Одговор на членот katemarkov)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Бебиситерка
15.3.2012 15:54:43   
katemarkov
Михаела многу ме радува што имаш таква вредна жена, и јас би сакала да најдам таква, ама тешко ми оди, немам многу пријатели кој што се соочувале со ваков проблем како мојот за да ми дадат препораки за жени па поради тро жоа пишав на форумот.Се надевам дека ќе имам среќа во изборот на жената која што ќе се грижи за моето малечко.
Поздрав

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Бебиситерка
15.3.2012 16:14:54   
Yummy Mammy
Katemarkov, ne znam za tocno koj period ti treba, no jas mozam da ti preporacam mnogu fina zena od Vlae, vo momentov raboti kaj mojata kumasinka (isto vo Vlae) i zima 8.000 den. Drugarka mi e mnogu zadovolna od nea, i postena, i vredna, i se po doma i pravi, i normalno ne saka da ja pusti, no najverojatno ke mora. Devojceto porasna, ke odi vo gradinka, i posle toa zenava ke bide slobodna. E sega dali ke bide toa za mesec, za dva, pomalku ili poveke, ne znam da ti kazam.
Vednas stom ke mi kazat deka ja otkazuvaat zenata jas ke ti pisam tuka.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот katemarkov)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Бебиситерка
21.3.2012 9:35:27   
katemarkov
Ti blagodaram Yummy Mammy, mene mi e potrebna zena od mesec april, no majkami ke mi go pricuva nekolku meseci pa potoa ke raszislam sto ke pravam, ili zena ke baram ili pak vo gradinka. no vo sekoj slucaj koga ke bide slobodna zenata sto mi ja preporacuvas te molam pisi mi ovde.

Pozdrav

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Бебиситерка
21.3.2012 10:37:03   
Yummy Mammy
Ok, np. user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот katemarkov)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Бебиситерка
23.3.2012 10:57:53   
Yummy Mammy
Katemarkov, izgleda imas sreka, zenata za koja sto ti zboruvav se osloboduva od 1vi April. Ke ti pisam sega pp so nejzin broj, pa javi i se.
Pozdrav

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Бебиситерка
18.4.2012 21:49:15   
Силвер
Здраво, јас сум нова на рингераја, но следам доста од темиве и ми е од голема корист и помош! Се надевам и јас ќе придонесам некому и за нешто user posted image .

Yummy Mommy и katemarkov што се случи со жената од Влае дали ја ангажирана веќе?

Мене ми треба жена на работа ќе се враќам при крај на август, но би ја зела и од мај или јуни да доаѓа и да се запознаваме полека, можеби прво за 4 саати додека да тргнам на работа. Живеам спроти Алумина. Ако не е ангажирана ве молам пратете ми број во пп, Или ако знаете некоја друга асална жена ве молам препорачајте. Многу ми е страв дали ќе најдам соодветна жена.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Бебиситерка
18.4.2012 21:55:16   
Viktori
Силвер, јас познавам жена што чува деца. Од денес е слободна, е сега до кога ќе биде не знам.
Има препораки, супер е со деца, колку што зна и по дома помага околу 45-50 години има. Има работено кај странци има и препораки од нив, додуша тука се уште луѓето па сигурно и на тел. можеш да потпрашаш за неа.

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 18.4.2012 21:57:20 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Силвер)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Бебиситерка
18.4.2012 22:38:05   
Силвер
Одлично, дали можеш да ми пратиш број на жената на пп?

Пред се ми е важно да е добар човек, и да умее со деца.

Дали знаеш отприлика колку пари би побарала месечно? Прашувам бидејќи викаш дека чувала кај странци, а тие имаат поголеми можности да платат и повеќе. Инаку не знам како одат платите и има ли некои објективни правила според кои се одредува платата?


(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Бебиситерка
18.4.2012 22:47:46   
Viktori
Може ли јас утре да ја известам дека планирам да дадам на некого нејзино бројче, па ти во текот на денот логирај се и ќе имаш пораче.

Значи зависи колку саати на ден ти треба и за што точно. Знам дека обично за деца само чување 8-9 саати обично нашите плаќаат до околу 10 000, а за работа + по дома уште некоја илјадарка повеќе имаше јами мами пишано назад на темава.

Ама пак, се си е договор.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Силвер)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Бебиситерка
18.4.2012 23:02:21   
Силвер
Важи секако извести ја , а јас ќе чекам порака. Ти благодарам многу user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Бебиситерка
19.4.2012 9:16:32   
@Mila@
Od septemvri treba da trgnam na rabota a uste od sega se grizam kako i na kogo ke go ostavam bebusot.ziveeme vo n.lisice znam deka moze e rano,no ako imate kontakt od nekoja zena vo blizina pred se baram da e vedra pozitiv
ma i da e posvetena na deteto.blagodaram odnapred

(Одговор на членот Силвер)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Бебиситерка
19.4.2012 9:33:46   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: Силвер

Здраво, јас сум нова на рингераја, но следам доста од темиве и ми е од голема корист и помош! Се надевам и јас ќе придонесам некому и за нешто user posted image .

Yummy Mommy и katemarkov што се случи со жената од Влае дали ја ангажирана веќе?

Мене ми треба жена на работа ќе се враќам при крај на август, но би ја зела и од мај или јуни да доаѓа и да се запознаваме полека, можеби прво за 4 саати додека да тргнам на работа. Живеам спроти Алумина. Ако не е ангажирана ве молам пратете ми број во пп, Или ако знаете некоја друга асална жена ве молам препорачајте. Многу ми е страв дали ќе најдам соодветна жена.


Silver, ti prativ pp so broj od zenata. Se uste e slobodna, a katemarkov voopsto i ne ja iskontaktirala (kolku sto mene me informiraa). Slobodno pobaraj ja.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Силвер)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Бебиситерка
27.4.2012 0:05:51   
Силвер
Се видов со жената и ми остави позитивен впечаток, отворена, скромна, вредна и изнаработена жена. И сумата што ја побара беше реална, а добив и многу добра препорака од жената каде што чува дете сега. Ќе размислиме со маж ми и ќе ја контактираме пак. Сепак има една работа што ме мачи ,а тоа е што жената е сепак во години, а детето е мало и непроодено, допрва треба да се трча по него и да се прати неговиот темперамент. Тука не знам да не ја утнеме работата

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Бебиситерка
27.4.2012 8:02:42   
kikicka
Се зависи од жената. Внук ми го чуваше жена во години ,ама жената свака и част,цело време одење,без количка,шетање точно на време спиење, исто не прооден беше и малиот.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Силвер)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Бебиситерка
10.5.2012 12:38:39   
Cher
Здраво мамички! Колку е голема радоста кога ќе чуете дека сте бремени, па после следи страв од породувањето. Потоа следи неизбежното, па сте го добиле најубавиот поклон на светот - вашето бебе, па следи страв да го оставите, затоа што мама мора да се врати на работа, а без работа нема пари. user posted image Е сега сум во таа дилема. Од први октомври треба да се вратам на работа, па драги мамички, ја барам вашата помош околу препорака за жена која би го чувала во период од 8 до 4, во центар, кај универзална сала, бебето - срцето на мама тогаш ќе има полни девет месеци. Препорачајте ми некого, можеби е рано, ама деновите ќе летнат, најверојатно би требало да почне месец дена порано за да се запознаат... help user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Бебиситерка
10.5.2012 12:44:28   
Cher
Од осмиот месец им започнува "лепенка" фазата на бебињата, леле како ќе се одвоиме user posted image

(Одговор на членот Cher)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Бебиситерка
10.5.2012 13:10:41   
Yummy Mammy
Cher, jas ziveam bas tamu, kaj Univerzalna, i ke ja prasam mojava zena dali poznava nekoja sto bi bila slobodna od esen. Kaj nas na ulica ima mnogu deca i zenive sto gi zuvaat site se znaat megju sebe i zaedno gi setaat, gi druzat epten. Se razbira ako sakas takva varijanta, zasto ima roditeli sto ne sakaat zenata da im se mesa so drugi luge i so drugi deca.
Inace i jas planiram negde okolu septemvri da se vratam na rabota, togas moevo ke ima 11 meseci. Ke ti pisam pp koga ke imam informacii.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Cher)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?