|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мали манипулатори
7.12.2013 20:49:36   
Felly RR
Морав да пишам што ме насмеа денес М. Вчера јас бев излезена вечерта, а тие дома купиле некои смоки (ама не ја бендисале па и останале). Сабајлево ми вели: Мамо овие за тебе ги оставав, на татко не му давам, оти тој е неумен, ама тебе ќе ти дадам. Земи си, касни.
Ме изнасмеа, како знае да прави лице. А она што и е убаво нема шанси да даде на некој друг да касне.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Мали манипулатори
27.2.2014 0:50:56   
Defne90 RR
И ние си имаме мали манипулаторчиња дома.Големиот е навистина станат веќе експресен манипулатор и ги врти сите како си сака.Највеќе му успева со добропознатата финта плачење,трескање и викање колку што го држи гласот.И секогаш си го добива она што го сака само да не плаче.Другите посебно бабите и дедовците секогаш успева да ги изманипулира така ама мене многу ретко.Јас едноставно ќе го ставам на игнор и на крајот секогаш ќе се смири.Ама пак за мене си има друга фина,а таа е умилкувањето и галењето.Секогаш кога сака нешто само ќе дојде ќе ми седне ф скут и ќе почне прво да ми кажува колку тој многу ме сака и колку јас сум надобрата мајка на светет и ќе почне да се гушка.И така јас целата разнежнета ќе му дозволам да ме изманипулира и да си истера пак по свое.А и малото во последно време го гледам дека кога сака нешто на пример некоја играчка или сака да цица а не сака да си го јаде јадењето,ќе легне на земја и ќе пошне да плаче и да рита така по земјата и да се превртува.Ама ни нему тоа не му успева кај мене.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Мали манипулатори
20.3.2016 0:24:05   
marchi
Kolku pogolemi deca tolku pogolemi manipulacii, kako pomal koga sakase nesto a jas go stavav na ignore bese ok e sega koga jas mu zboram a nemu ne mu odgovara toj mene me stava na ignore.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Мали манипулатори
18.8.2016 23:00:33   
vezilka RR
Ех колку Никола не знае да манипулира, толку малово е експерт на темата уште сега. Никола едноставно не му оди манипулацијата. Рој веднаш ќе се налути, и ќе се скараме и нема да добие тоа што намислил. А малово однапред има смислено тактика за нешто што мисли дека нема да му дозволиме. Прво ќе праша дали може, хаха да се осигура дека не може, да не се мачи за џабе, и кока ќе му кажеме не ќе каже доблооо. И по една минута почнува, мамааа гушнам јас, бакнам, види јас умен, помагам и ред други работи. Дури ми има цвеќенце донесено за да ме одоброволи( јас уште не знам од кај тоа му текнало) Па ќе прашува, мамо лутиш, немој тмилиме, гутнеме и сл. Истото и на Никола му го прави. Мажле вика овој на пазар ќе не продаде.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 29
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?