|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
24.12.2012 8:40:19   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR

Се подразмислив на темава user posted image ..имав 18 години ахаххаха, со дечкото бевме 2 години..убаво ми било, сум верувала а фактот што и ден денес сме во (послаб) контакт кажува дека сум имала право..едноставно се почитуваме..тој е ѓенет си има дете кое се дружи чат пат со моето user posted image а и најверојатно ќе ми го средува новиот стан user posted image user posted image user posted image

после тоа имав една ооооодвртана врска од цели 8 години...додека дојде мм..јас пак сметам дека тоа што сум имата повеќе од 1 партнер ме прави многу повеќе свесна за работите шти ги сакам очекувам на тоа поле.

јас сепак би сакала да можам да си направам споредба user posted image

Da vi kazam pravo kako sto gi citav prethodnive postovi se podzamisliv..Site se ispomazile so prviot user posted image
Ne gledam nisto loso vo toa ama nekako ne mi se veruva vo denesno vremeuser posted image Ako e taka user posted image za vas devojki ...
Jas na kraj na 17 tata godina. I znaete sto ? Ne se omaziv za nego i mnogu sum srekna poradi toa user posted image ...

Da se omazev za nego nemase da go sretnam mojot NAJSAKAN !!!!
Te sakam mazle moe - backi user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
24.12.2012 8:46:01   
Mihaela 2010
Nema sto da te cudi miana...jas nevinosta ja izgubiv dva meseci pred 18 god...so istiot decko idev skoro 3 ipol godini,ako prodolzevme sigurno ke se zemevme,ama ete ne bilo pisano i iskreno sum presrekjna poradi toa...i normalno koga od 18 ke bides seksualno aktivna,normalno e i da si isprobas povekje deckovci,t.e da ides so povekje..na 25 se zapoznav so mm,idevme okolu 3.5 god i se zemavme...do togas imav vrski ,ne tolku dolgi ama super mi bese

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
2.1.2013 22:45:57   
kikicka
Незнам дали сум пишала, ама прв ми беше мм и секогаш ни било различно во кревет, така да не жалам што не сум пробала повеќе партнери, бидејќи мм вреди за сите пари.user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 4.1.2013 16:49:23 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
2.1.2013 23:15:17   
Fiao
Ајде ја да разбијам монотонија со полнолетството, јас невиноста ја загубив на 15 години кога бев во долга врска, потоа имав уште една долга врска и уште еден партнер додека да дојде мм. За ништо од тоа ниту се каам, ниту пак би рекла дека било залудно потрошено време. Се си беше одлично искуство, менувајќи различни карактери, јас се запознав себе си и точно знаев со што навистина сакам да си го поминам животот. На само 3 дена од нашата врска со сопругот јас веќе зборував наоколу (на најблиските другарки) дека тоа е човекот со кој јас дефинитивно ќе се мажам, само не знам точно кога. user posted image Не поминаа ни 8 месеци од нашата врска (пред која не се познававме) ние се веривме и уште веднаш почнавме да работиме на тема дете (без трунка размислување, бидејќи точно знаев дека сакам да имам дете со него/ иако имав само 21 година).
За мојот убав и среќен брак им благодарам на моите претходни искуства! user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
2.1.2013 23:28:47   
Bilence2
Na 19 god. So deckoto odevme 3 godini. Posle.nego imav kratki vrski, poveke za zabava no samo so eden imav sex. Na 26 trgnav so mm i si.go izbrav nego za dozivoten partner. Seuste sum.zaljubena vo nego ludo i ne go krijam toa od nego, cesto mu kazuvam i mi kazuva. Mm znae za drugite dvajca i ne se luti, nitu pak mu e vazno. Ne zalam za drugite.dvajca partneri, naprotiv se raduvam sto nieden od niv dvajca.ne mi e denes maz.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
22.1.2013 14:26:29   
Anonimen
Na 21 godina...so decko mi sega maz mi odevme samo meseci resivme da se zemime bese resen da meceka koga ke bidam jas spremna a seto toa se sluci otkako se zedovme i bas mi e milo so sum se cuvala bas za vakov covek nezen mil i poln so ljubov .....se ezam od samat a pomisla na taa preubava vecer ^_^

(Одговор на членот Bilence2)
  Непосредна врска до пораките: 131
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
15.2.2013 3:53:40   
katalina1
Na 21 godina so mojot segasen maz,toj mi bese voedno i prv.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
22.3.2013 15:36:40   
srculko
Na 19 god i 2meseci po dve godisna vreka so togasniot decko a segasen maz.si go sakam najmnogu na svet

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
4.7.2013 13:48:22   
Душичка
ајде и јас да ви се придружам еве ја мојата приказна за невиноста можеби некој нема да веруваат но тоа е вистината а во меѓувреме писетеми дали и некој друг е бил во ваква ситуација .Јас со мојот прв дечко сега сопруг бевме во врска 6 години јас си имав во мојата глава зацртано дека доколку имам односи со него тој ќе ме остави и додека траесе врската ние се гледавме само еднач месечно и тоа само два три часа ама со друштво.Кога бев последна година на факултет тој нормално инсистираше да се гледаме почесто и да ја зацврстиме врската да напоменам до тогаш немавме односи.Почнавме почесто да се гледаме и решивме да имаме односи тој имаше 23 и јас исто така но пред да имаме односи на почетокот тој сврши врз мене и слушнете што се случи после еден месец дознавам дека сум бремена ме фати шок како е можно тоа објаснувањето на лекарот беше дека сум имала еластичен химен и дека дел од спермата е навлегол внатре исто така тој ми објасни еден пример од некое девојче кое исто така останало бремено но се самоубило плодот и бил отстранет и се наогал во тегла во институтот по медицина во Скопје мислам дека беше таму за да послужи како пример дека без односи и без губење невиност може да се остане бремена.До ден денес не ми се верува како е можно тоа постојано истражувам и никако да најдам одговор сега веќе имам ќерка која многу си ја сакам но кога и да ја погледнам ме поцеќа постојано на тоа како е можно дали тоа е било вродена манаа?Ве молам доколку има некој слушнато за вакво нешто и доколку се е наоќѓал во ваква ситуација пишете ми?

(Одговор на членот srculko)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
4.7.2013 14:12:08   
deluxe
Имам читано за вакви ситуации како на Душичка и стварно е чудна работаuser posted image
инаку мм кај мене е алфа & омега(разбирате што сакам да кажамuser posted image )инаку беше тоа....на 20годuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Душичка)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
5.7.2013 16:40:47   
masa
Ау душичка за ова прв пат слушам дека е возможно user posted image И јас имам ќерка и сега се мислам кога ќе порасне што да ја советувам user posted image Да и речам ќерко подобро изгуби невиност отколку да останеш бремена невина при петингuser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
5.7.2013 17:38:05   
mommy_angels RR
Aј и јас да си кажам, 3 месеци пред да наполнам 19 год.Тоа беше после неполн месец откако бевме заедно и поминаа 3 години потоа,дури стапивме во брак.И да и јас сум од оние што не пробале друг user posted image , ама тоа сосема случајно user posted image .Туку бидејќи ми е досадно и исчитав бааги постови назад и често го среќавам моментот "се чував" или "најубаво ми беше првиот пат" user posted image user posted image user posted image , абе што најубаво,се знае најубавото доаѓа после кога ќе стекнеш некое искуство и ќе се опуштиш максимално,а тоа бога ми првиот пат па и не е изводливо user posted image
пред да имаме односи на почетокот тој сврши врз мене и слушнете што се случи после еден месец дознавам дека сум бремена ме фати шок како е можно тоа

ах Душичка ,мила,јас би се радувала,да се фаќаа вака лесно user posted image кај мене ,сега најверојатно ќе си земав пензија за трето дете

< Поракaта ја уредил mommy_angels -- 5.7.2013 17:43:32 >

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
3.4.2014 2:06:34   
Defne90 RR
Јас невиноста ја изгубив на 17 ипол години,со дечко ми тогашен со кој бевме во врска две години.И после една година се испокаравме и маж ми ми дојде ете како рамо за плачење во тие моменти па прерасна пријателството во тоа што прерасна.Инаку не се каам вопшто за тоа што било пред маж ми и што со него не сум ја изгубила невиноста,а додуше ни тој не се замара ич со тоа.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
30.11.2014 21:22:59   
scared RR
На 20 ипол user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
30.11.2014 21:24:50   
mamicki
16 i malku nesto.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
30.11.2014 22:46:51   
nataly86
17 и некој месец...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 141
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 5 [6]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?