|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 20:56:40   
cacisk
Jas na 20 god i posle 1 i pol godisna vrska, a sega mi e soprug. Jas samo so nego sum imala odnosi. Zaedno sme 8 god skoro.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 21:20:59   
Malecka23

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Луѓе најискрено, ама мене ми е многу чудно некој кога ќе каже дека само со еден имал односи и после се зел со него/неа. А уште почудно па дека прв пат им било на прва брачна ноќ.



Epa src ako si bil covek ko mene u tinejdzerski dani kao vrti se okolu tebe demek site da te gledaat a nikoj da ne te pipne-a i jas ne sum sakala posto nikoj ne me privlekol tolku se mi bese zaebancija i koga go zapoznav mm bukvalno ljubov na prv pogled i posle nepoln mesec op sexuser posted image user posted image ahh sega se potsekam lele kolku sum bila luda

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 21:29:47   
Ummu_Ajna
eve jas ke vi kazam mojata jatrva izgubi nevinost na 36 godini 5 meseci nevesta nie drugata jatrva
izgubi na 28 sto ne idele dolgo po mesec dena, drugata jatrva idese
so devermi 6 godini izgubi nevinost na 20 gosini ovie tri moj jatrvi izgubija nevinost vo pr bracna nok. jas izgubiv nevinost na 19 godini 6 meseci vrska i 7 godini brak sega. ah uste edna jatrva imam sto izgubi nevinot na 24 godini prva nok bracna.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 21:46:46   
Ring
E zosto ti e cudno...pa eve jas, izgubiv nevinost na 21 so mazot mi, togas ne mislev deka ke se mazam so nego, ama ete si se pogodivme i se zaodivme celi 8 godini...ako se sklopat kockite kako sto treba , nema nisto cudno
e sega e malce podrugo , mislam deka uste polesno se odlucuvaat mladite za seks od moe vreme (od pred 10 godini ) i zatoa e poretko da najdes nekoja koja imala samo eden partner...na mnogu pomladi godini imaat seks , koga ljubopitnosta im e pogolema od ljubovta kon nekoj

Aaauuu so se sum pisala , kako da imam 50 godini ....a ne 31 user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Луѓе најискрено, ама мене ми е многу чудно некој кога ќе каже дека само со еден имал односи и после се зел со него/неа. А уште почудно па дека прв пат им било на прва брачна ноќ.



(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 22:05:26   
Ummu_Ajna
na nikoj neka ne mu e cudno sto nekoj gubi nevinost mnogu rano ili kasno. sudbina taka bilo pisano, i nema
stram ako nekoja imala poveke od eden partner bitno e da ne se izneveri covekot so kogo sme se omazile za drugo ne e bitno i na kraj kraeva 21 vek sme.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 22:28:41   
Cipi Ripi
Девојки, да се разбереме, мене не ми е чудно кој на колку години ја изгубил невиноста, дали на 15 или на 30, една од трите мои најдобри другарки ја изгуби својата невиност летово на свои 27 години. Туку мене ми е чудно да изгубиш невиност со некој и да си се земеш после.
Јас се воодушевувам на тие луѓе, бидејќи јас пред мм имав врска 5 години и пукна, сега сум среќно мажена со мм и ми е мило дека не мие прв од причина што сега точно знам што сакам и ми одговара. Додека од друга страна, нема жена што ќе рече дека не помислила како би било...кога би било...со некој друг...освен со тој еден што сега и е сопруг.

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 22:46:04   
Ikana
Ципи Рипи Рипи Ципи ме изнасмеа user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 21.12.2012 22:47:08 >

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 22:57:22   
niki
mene pak gubenjeto nevinost na 15 godini mi e edna krajnost, a na 30 godini druga krajnost
sekogas se prasuvam sto gi nateralo tolku rano da pocnat, i sto gi sprecilo pa tolku dolgo cekale
i polesno naogam pricini za premladive vo ludosta, naivnosta i neznaenjeto i mozebi i problematicno rastenje, a povozrasnive mi se totalna misterija, nekako nemozam da zamislam kako se odvivaat nivnite vrski i kolku dolgo moze da traat a da ne se posaka seksualno zblizuvanje, ne mi e prirodno da se zaljubis, da sakas, da baknuvas i guskas nekogo i nisto poveke na 30 godini ili voopsto do togas nemaat deckovci i dolgi vrski?
inaku brojot na partneri pred brak posle brak ne go smetam problematicen, ne retko se slucuva onie koi se stedele vo mladosta podocna da si nadoknadat
i smetam deka znaenjeto sto sakas lezi vo zapoznavanje na sopstvenata licnost, a ne vo menuvanje na partneri

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 23:00:35   
ivoni4ka
na 16 godini vo edna glupa lazna vrska na eftin trik me fati jas budala uste se kaam sto toj tip mi e prv ama nema vrakanje nazad a koga ke mi tekne i na mestot havarija user posted image ama bidnalo toa potoa mav dolga vrska od 7 godini koja zavrs so fatalen kraj i na kraj so mm ( inaku deckoto go znevervav so sega mm) i toj posle otkako stanavme samo nie dvajca( bez pijanicata od decko sto go imav) posle samo 2 meseci na sv Valentin me pobara za sopruga oficjalno a iponudata za brak padna na denesen den vo 4 casot nautro na fb igrajki poker ke padnev od stolot koga procitav user posted image

_____________________________



(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 23:02:38   
ivoni4ka

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

mene pak gubenjeto nevinost na 15 godini mi e edna krajnost, a na 30 godini druga krajnost
sekogas se prasuvam sto gi nateralo tolku rano da pocnat, i sto gi sprecilo pa tolku dolgo cekale
i polesno naogam pricini za premladive vo ludosta, naivnosta i neznaenjeto i mozebi i problematicno rastenje, a povozrasnive mi se totalna misterija, nekako nemozam da zamislam kako se odvivaat nivnite vrski i kolku dolgo moze da traat a da ne se posaka seksualno zblizuvanje, ne mi e prirodno da se zaljubis, da sakas, da baknuvas i guskas nekogo i nisto poveke na 30 godini ili voopsto do togas nemaat deckovci i dolgi vrski?
inaku brojot na partneri pred brak posle brak ne go smetam problematicen, ne retko se slucuva onie koi se stedele vo mladosta podocna da si nadoknadat
i smetam deka znaenjeto sto sakas lezi vo zapoznavanje na sopstvenata licnost, a ne vo menuvanje na partneri

jas mislam deka ovie postarive ili lazat deka ne se imale sex ili pak nemale decko voopsto abe koj normalen bi zdrzam pod dejstvo na hormoni i apstinencija

_____________________________



(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 23:04:25   
Ring

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Јас се воодушевувам на тие луѓе, бидејќи јас пред мм имав врска 5 години и пукна, сега сум среќно мажена со мм и ми е мило дека не мие прв од причина што сега точно знам што сакам и ми одговара.

A da ne puknela vrskata moze i ke ste bile vo brak, taka ? Pa ke ti bil samo toj ....znaci nema nisto cudno...

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

i smetam deka znaenjeto sto sakas lezi vo zapoznavanje na sopstvenata licnost, a ne vo menuvanje na partneri


Potpisuvam !!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 23:37:36   
niki
pa i nemanjeto decko voopsto do 30 godini za mene e krajnost
polovina zivot pominuva dotogas, nikoj da ne te pogledne, nikogo da ne poglednes
uste koga ke kazat nikoj ne gi privlekol, kolkavi im se kriteriumite, dali e vistina toa ili samo opravduvanje pred sebe si za nesto drugo skrieno
bas me navede na filozofiranje cipi ripiuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 23:43:43   
Cipi Ripi
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

i smetam deka znaenjeto sto sakas lezi vo zapoznavanje na sopstvenata licnost, a ne vo menuvanje na partneri

Не се согласувам воопшто, пак ќе кажам: нема жена што ќе рече дека не помислила како би било...кога би било...со некој друг...освен со тој еден што сега и е сопруг.

А ззошто не се решаваат некој девојки на таков чекор во подоцната младост ќе ви ја кажам причината на другарка ми. Значи таа е свесна дека касни и тоа многу, но постои одреден дел од животот кога се очекува да се направи тоа, на пример најдоцна до 22 години, ако девојката не ја изгуби својата невиност до тогаш потоа е многу потешко, таа самата си вика после:па јас до сега се чував, сигурно нема со овој што сака само за една ноќ, јас до сега за принцот се чував, ќе го чекам принцот итн. Најстрашното следи сега, неколку месеци одкога ја изгуби невиноста на свои 27 и пол години, сега се кае зошто не го направила тоа порано, си вика можеби со тој што некогаш сакаше за една ноќ со неа ќе си се заљубеа и ќе си беа сега среќно земени. Жалосно.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 23:48:10   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Јас се воодушевувам на тие луѓе, бидејќи јас пред мм имав врска 5 години и пукна, сега сум среќно мажена со мм и ми е мило дека не мие прв од причина што сега точно знам што сакам и ми одговара.

A da ne puknela vrskata moze i ke ste bile vo brak, taka ? Pa ke ti bil samo toj ....znaci nema nisto cudno...

[quot]

Така де!! Реков се воодушевувам. Ама пукна, и не жалам туку се чувствувам привилегирана што сум имала и друг покрај мм.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 23:52:18   
Cipi Ripi
Јас искрено не знам за некоја 30 годишна да немала дечко, другарка ми имала сто, само немала секс со нив, ја кажав причината погоре, и кога ќе дојдело до тоа, бидејќи не им давала раскинувале. Во денешно време на никој не му се чека.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
21.12.2012 23:55:25   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ципи Рипи Рипи Ципи ме изнасмеа user posted image user posted image user posted image


Мила таа, да ми го бациш Маринчето.

Отидов на спиење жени, ама утре радо би муабетела на оваа тема.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
22.12.2012 0:01:13   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

i smetam deka znaenjeto sto sakas lezi vo zapoznavanje na sopstvenata licnost, a ne vo menuvanje na partneri

Не се согласувам воопшто, пак ќе кажам: нема жена што ќе рече дека не помислила како би било...кога би било...со некој друг...освен со тој еден што сега и е сопруг.




pa site se prasuvaat, no toa nema vrska dali bil eden ili poveke

mene mm ne mi e prv, ne mi e ni vtor, jas vo brak vlegov so 10 godisno seksualno iskustvo i sega na 34 koga ke vidam nekoj mlad, ubav, zgoden, privlecen, uste ako e i duhovit, zabaven, pameten si se prasuvam sebe si sto bi bilo koga bi bilo i toa pak nema vrska so kolku dobri bile prethodnite niti kolku dobar e mm i kolku znam ili ne znam sto sakam, verna sum mu i nema da se zatrcam po nekoj drug bez dobra pricina, no na ubavina ( ne samo fizicka) odlepuvam i sesto mi paga na pamet




_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
22.12.2012 0:10:51   
KALA84
Na 18 godini, po edna godina vo vrska, so dechkoto koj sega mi e mm. Ostanavme vo vrska ushte 7 godini i se zedovme. Voopshto ne se kaam sto mi beshe prv i posleden. Imame prekrasen brak, ogromna pochit i razbiranje od negova strana i eden presladok user posted image

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
22.12.2012 10:15:42   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki


ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

i smetam deka znaenjeto sto sakas lezi vo zapoznavanje na sopstvenata licnost, a ne vo menuvanje na partneri

Не се согласувам воопшто, пак ќе кажам: нема жена што ќе рече дека не помислила како би било...кога би било...со некој друг...освен со тој еден што сега и е сопруг.




pa site se prasuvaat, no toa nema vrska dali bil eden ili poveke

mene mm ne mi e prv, ne mi e ni vtor, jas vo brak vlegov so 10 godisno seksualno iskustvo i sega na 34 koga ke vidam nekoj mlad, ubav, zgoden, privlecen, uste ako e i duhovit, zabaven, pameten si se prasuvam sebe si sto bi bilo koga bi bilo i toa pak nema vrska so kolku dobri bile prethodnite niti kolku dobar e mm i kolku znam ili ne znam sto sakam, verna sum mu i nema da se zatrcam po nekoj drug bez dobra pricina, no na ubavina ( ne samo fizicka) odlepuvam i sesto mi paga na pamet





Никогаш, ама баш никогаш не сум била со некој затоа што бил убав, привлечен, згоден...и сл. Баш обратното, сум одбивала дечковци згодни и убави само затоа што не ме привлекувале духовно. Не одлепувам на згодни ама ич, и најискрено ама ич не се прашувам што би било со некој....овој оној, сега или порано, и сметам дека е тоа затоа што влегов во брак со минато од една долга врска и подоцна уште неколку сменете партнери. И сега најискрено си мислам дека сите се глупаци и многу тешко сега некој мене да ме шармира.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
23.12.2012 0:00:17   
zzaa
na 18 godini

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
23.12.2012 1:39:17   
mosa
Jas nevinosta ja izgubiv na 16 godini so mojot togas decko,a segasen maz.I veruvale ili ne toj mi e prv i edinstven.Bevme deca,toj imase 20 god.no voopsto ne se kaam sto se sluci togas i so nego.Posle toa sledese vrska od 5 godini.Posle 5 godini ostanav bremena.I sega imame prekrasno since plod na nasataljubov.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
23.12.2012 18:38:48   
Simona_k
Pa da prv i posleden...se nadevam!!!user posted image
Mozebi rano ja izgubiv nevinosta na 15 goduser posted image ama ete ostanavme zaedno,se sakame imame since dobar brak i toa e toa ispadna se kako sto teba

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
23.12.2012 20:42:21   
Melanija RR
Моја генерација 30 и 30 плус малку речиси никоја не се земала со првиот а живеевме во малку построго време се е до сфаќањето и карактерот.
Моето мислење потикнува друга тема но овде ќе го презентирам.

Невиност изгубив на 16 години.Мм ми е трет и тоа ми е таман и супер.Не го сметав тоа за важно имав прилично возрасни сваќања уште од 14 години за многу работи.Секогаш мислев дека губењето невиност за девојки/жените е чиста глупост и ограниченост и обележеност.А кај мажи се знае што повеќе толку подобро.
Не го направив тоа зошто ми сметаше туку да речеме бев заљубена и го измачив додека му дадов user posted image не се каам ни за тоа ниту зошто мм не ми е прв.

Секогаш бев против од врски од 15 години кои траат до 20 и нешто,траат премногу и завршуваат со брак дел од љубов дел од ,,па заедно сме 10 години,, .
Тинејџерството зачи забава и дружење а не одење кај дечковци дома и носење дома пред родители.
Мм е прв кој што сум го донела дома.

Се над 25 год. за многу девојки е тоа веќе свесно иако веќе не чекаат да дојде вистинскиот и тоа веќе им е сериозен прихички проблем.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Simona_k)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
23.12.2012 23:46:03   
Andriance
Се подразмислив на темава user posted image ..имав 18 години ахаххаха, со дечкото бевме 2 години..убаво ми било, сум верувала а фактот што и ден денес сме во (послаб) контакт кажува дека сум имала право..едноставно се почитуваме..тој е ѓенет си има дете кое се дружи чат пат со моето user posted image а и најверојатно ќе ми го средува новиот стан user posted image user posted image user posted image

после тоа имав една ооооодвртана врска од цели 8 години...додека дојде мм..јас пак сметам дека тоа што сум имата повеќе од 1 партнер ме прави многу повеќе свесна за работите шти ги сакам очекувам на тоа поле.

јас сепак би сакала да можам да си направам споредба user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: На колку години ја изгубивте невиноста?
24.12.2012 0:27:04   
lilicka
Хммм.....на 18г. се случи тоа со тогашниот ми дечко кој што бев заљубена до уши-прва љубов user posted image се влечкавме со години и години и на крај секој по свој пат!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 4 [5] 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?