|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
[Анкета]

Колку деца имате?


едно
  61% (66)
две
  30% (33)
три
  7% (8)
повеке
  0% (0)


Вкупно гласови: 107


(Последен глас : 29.6.2016 0:32:20)
(Гласањето трае до: -- )
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку деца имате?
30.4.2009 7:28:09   
Еца
Колку деца имате,а колку би сакале да имате?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 10:40:15   
mis.
Имам два сина, а би сакала да имам 4 ако се исполнат некои услови кои некако ми изгледаат невозможни.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 11:34:43   
Anushka
jas sum edinica i vecno osamena. Sega nemam veke ni roditeliuser posted image
Zatoa koga bev dete ( a uste togas bev golem decar) nemozev da se nagodam so sebe si dali sakam tri ili pet. Arno ama, Gospod me cul, pa vaka mi napra'il:
moi 2 deca

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 11:35:45   
Anushka
+ negovi dve deca
+ edno zaednicko na pat
= PET user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 11:42:00   
agnes77
немам деце али би сакала да посвојувам 2 деце user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 11:46:18   
mami
Агнес правилно е - да посвојам(идно време) а посвојувам е сегашноuser posted image и 2 деца, во македонскиот јазик нема падежи како што има српскиот па именката си останува иста иако бројката пред неа се менува...ете да знаеш за следниот пат, па побрзо да научиш правилно македонскиuser posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 11:47:04   
mami
добро Анушке како се прифатија твоите и неговите деца? сите заедно живеете?

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 11:57:16   
Anushka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  за жал, сега не. Многу би сакала, ама работите се менуваат. Големите се веќе „испилени„ и си го бираат самите своето место на живеење (студираат), моите се сега со нас.
Сепак, како што напишав и во другата тема - сите си ги носам во срцето и постојано мислам на нив. Верувај, гените немаат врска со тоа - ако го сакаш нивниот татко (мајка), ќе ги сакаш и неговите (нејзините) деца. Понекогаш (многу често) другите ми се поважни - зашто знам, нивната среќа, задоволство и спокојство е среќа за нивниот татко.
Иако, има туѓи влијанија, многу малограѓанштина, традиција и тесноградост, сепак user posted image  важна е љубовта и неограничената и огромна желба тие деца да се сакаат такви какви се, да се разберат и одобрат. А најва`на е искреноста со нив. Ни едно дете несака да го лажеш, ма колку да е болна вистината.
Треба да се биде со отворено срце и затворени предрасуди.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 11:58:59   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Агнес правилно е - да посвојам(идно време) а посвојувам е сегашноuser posted image и 2 деца, во македонскиот јазик нема падежи како што има српскиот па именката си останува иста иако бројката пред неа се менува...ете да знаеш за следниот пат, па побрзо да научиш правилно македонскиuser posted image


ok, dali je to ispravno

jas sakam da posvojam 2 deca

to sad znači, da želim posvojiti user posted image  +user posted image  zajedno, jel tako?

i puno hvala za bezplatnu leciju user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 12:09:31   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image
ете гледаш дека не е тешкоuser posted image брзо се учи...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 12:13:35   
Anushka
Агнес, си ме воодушевила!!! Браво, многу добра одлука. Да имаш децаuser posted image е испонитената работа на светот!
Ти посакувам многу среќа, затоа што знам колку е тешко да се победат сите бирократски пречки

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 13:17:21   
Katuska
И јас се сложувам со тебе, секогаш сум размислувала на тој начин, АКО ИСКРЕНО ГО САКАШ ЧОВЕКОТ ДО ТЕБЕ неможе да не ги сакашдругите околу него, па сепак тоа се луѓе кои тој ги обожава во случајот тоа се неговите деца..

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Колку деца имате?
30.4.2009 13:22:51   
Еца
Леле јас не сум пишала колку деца имамuser posted image едно направено,другото на пат,третото во план,за понатака како е Господ никој не е!Ние сме три сестри и мислам нема нисшто поубаво од тоа кога сите три со нашите малишани ке се собереме,полна кука,полни срцаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Katuska)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Колку деца имате?
31.7.2009 13:42:24   
BEBICA
Momentalno imam edno dete kerkicka no planirame uste edno se nadevame bratce.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Колку деца имате?
31.7.2009 13:45:16   
Tanjicka
edno sto e na pat, i edno sto ke go planirame za ponataka

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Колку деца имате?
31.7.2009 13:52:22   
selma
jas imam 1 since i ne planiram zasega nisto mozebi posle 10 godini drugouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

SELMA

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Колку деца имате?
31.7.2009 13:57:14   
mimicka
Za sega imam edno since a bi sakala za dve do tri godinii koga ke mi prkne Ilija i kerkicka

(Одговор на членот selma)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Колку деца имате?
6.8.2009 18:29:47   
nadica
sega za sega samo edna kerka no bi sakala ponatamu uste1 ili 2 user posted image ili poveke samo zdravje user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Колку деца имате?
6.8.2009 18:37:18   
katence
jas imam dve decinja maski i zensko i poveke ne planirame da imame.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Колку деца имате?
7.8.2009 11:21:17   
big_mama817
edno slatko malo ma najubavo user posted image  i ne planiram za ponata mu user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот katence)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Колку деца имате?
7.8.2009 11:32:44   
ripce
имам синче, кое може да очекува братче или сестричка здравје за 3-4 години кога мама ќе заврши факултет. Сакам наредното да е женско

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Колку деца имате?
7.8.2009 12:11:34   
niki
Imam edna kerkicka i bi sakala da imam i since, ama prvo da sredime nekoi raboti vo zivotov pa posle. Nekogas vikav obavezno dve decinja, sega si vikam do 35 ako rodam uste edno dobro, ako ne dovolno mi e i ova edno sto go imam. Pa ke vidime sto ke bide imam vreme.
Vcera ginekologot me prasuvase mislis ti uste edno da ragas, a ja mu vikam mlada sum ima vreme, toj pak mi vika vremeto si leta, u pravo e ama najlesno e da rodis, koj ke go cuva e rabotava.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Колку деца имате?
29.8.2009 9:48:16   
ivanaa
imam sin i kerka... user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Колку деца имате?
4.9.2009 7:11:51   
Bile
imama edno dete koe go cekav celi 7 godini sega zdravje vtoroto e na pat, koga ke se rodi togas ke si pisam poraka deka imam dve

(Одговор на членот ivanaa)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Колку деца имате?
27.10.2009 9:35:08   
Cacko
Imam edna kerkicka,a sakame so mm da imame tri decinja(polot ne mi e biten,barem na meneuser posted image )so toa sto sakam da si bidat okolu 3 god razlika,ama ke vidime,neliuser posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?