|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Срцева акција
5.4.2013 20:29:55   
Супер Нова
денес точно 7 недели , подранив на лекар и докторот се мислеше да не е рано и вика ај да видиме за секој случај и оп сите се изненадивме, тоа мало створче во мешето имаше срценце што брзо чука, гласно воздивнав со плач ах чудно и ново чувство... дај Боже се да е во ред понатаму!

(Одговор на членот Happy Sunshine)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Срцева акција
5.4.2013 22:07:58   
skakul
mora da bide vo red.so sreka i so lesno da ti bide.

(Одговор на членот Супер Нова)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Срцева акција
6.4.2013 17:00:54   
Happy Sunshine
Леле коооолку убавоооо user posted image user posted image user posted image user posted image Мора да биде се во ред, само мисли позитивно и уживај во бременоста! user posted image

(Одговор на членот skakul)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Срцева акција
8.4.2013 14:31:24   
Супер Нова
Happy sunshine те чекам тебе да ни пишеш, како помина го слушнавте ли срценцето!

(Одговор на членот Happy Sunshine)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Срцева акција
8.4.2013 14:59:55   
Happy Sunshine
Миличка, јас ќе си почекам за срценцето, сум била една недела поназад зошто циклусот не ми е на 28 ден .. Аххх одвај чекам да помине уште некоја недела user posted image

(Одговор на членот Супер Нова)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Срцева акција
14.4.2013 18:51:36   
elena.mak
Јас има да се ѕверосам до четврток, мисам дека го сонувам звуот на срценцето, како коњче некое! user posted image

(Одговор на членот Happy Sunshine)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Срцева акција
15.4.2013 11:23:18   
Happy Sunshine
А која недела ќе си во четврток? Јас одам во петок ах одвај чекам а по малку страв ме фаќа дали ќе биде се во ред user posted image user posted image Бидејќи немам некои посебни симтоми само си ги проверувм градите дали ме болат хаха луда работа ама вајда дека прв пат ... user posted image Ајде пиши како ќе поминеш во четврток user posted image

(Одговор на членот elena.mak)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Срцева акција
15.4.2013 13:10:04   
elena.mak
Во четврток ќе бидам 6-та недела и 4 дена, јас понеделнички си ја почнав работата!user posted image Одвај чекам, само за тоа зборувам... Уште неможам да поверувам дека ќе имам user posted image !!!

(Одговор на членот Happy Sunshine)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Срцева акција
15.4.2013 15:40:06   
Happy Sunshine
Ајде ајде почни да си веруваш user posted image Џабе зборувам кога јас најверојатно ќе почнам да верувам кога ќе го почувствувам user posted image Инаку јас денес сум 6+ 4 мислам user posted image

(Одговор на членот elena.mak)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Срцева акција
15.4.2013 18:24:11   
elena.mak
Се бркаме значи јас и ти за некој ден! user posted image Може ќе се сретнеме некаде по прегледите понатамошни, а нема да знаеме. user posted image Ајде, само да дојде и да пројде четврток и петок, па ќе дишеме на раат! Јас денес имам доста грчеви во матката и јајниците, ме плашат малку... user posted image

(Одговор на членот Happy Sunshine)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Срцева акција
16.4.2013 12:30:11   
Happy Sunshine
И јас имам на моменти само не многу јаки и ми кажа гинекологот дека не е страно user posted image Мене денес ме боли грбот, ноќеска којзнае како сум спиелаuser posted image user posted image А за сретнување сигурно ќе се сретнеме здравје Боже, може на некој преглед и заедно ќе отидеме user posted image Со среќаво четврток обавезно да не известиш како си поминала user posted image

(Одговор на членот elena.mak)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Срцева акција
19.4.2013 7:40:51   
elena.mak
Здраво мамички! Вчера бев на контрола, останата сум една недела подоцна, така да вчера не можевме да слушнеме срцева активност, премногу е малечко. Наместо шеста недела ме води петта. Закажавме нов преглед на 8-ми Мај, па ќе видиме тогаш со Господ напред да си го слушнеме срценцето. Се е во ред, ендометриумот си е дебел за машала, одлично е поставено, се си е таман. Си се фалевме цел ден по дома со сликичките од ехото, сите го зјапавме ко веќе да го гледаме бебе цело пораснато... user posted image А тоа сиромашкото едно сусамче, ама ќе порасне! user posted image

(Одговор на членот Happy Sunshine)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Срцева акција
19.4.2013 11:42:28   
debelkicka
ZDRAVO MAMICKI jas sum nova na forumov.. ve pozdravuvam site.. i jas imam edna ubava vest posle spontan VCERA doznav deka sum bremena so bliznaci i sum 6 nedela od koja nedela pocnuvaat srcevite otcukuvanja?user posted image

(Одговор на членот elena.mak)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Срцева акција
19.4.2013 12:59:28   
Happy Sunshine
debelicka со лесно нека е. Срценцето се слуша во зависност вајда од ехото. Кај некој 6,7, мислам дека крајно е 8 недела или 9та. Јас денес бев на ехо преглед арно ама на докторката ехото (од најстарите) нешто не и било како што треба (барем така ми рече) user posted image и не можев да видам срцева акција. Но ми рече дека плодот си расте, 10mm, бременоста била добра се како што треба. И покрај се јас сум user posted image зошто не го видов чукањето на срценцето. До душа ја ни бебушко не го видов на тоа ехо нејзино не знам таа кај го виде и измери. Како и да е штом плодот напредува и расте нема место за паника? elena.mak и мене нареден преглед ми е на 8 мај, среда среќно па се надевам тогаш и двете ќе се радуваме user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот debelkicka)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Срцева акција
19.4.2013 13:16:23   
Melanija RR
Ретко пред 7 недела има срцева акција ,токму затоа се закажува контрола во 7 накај 8ма недела, за да не се секираат непотребно трудниците.
Не се гледа тоа не е бебе туку зачеток фетус па потоа ембрион па бебе.
Само смирено и се биде се во ред user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Happy Sunshine)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Срцева акција
19.4.2013 13:24:07   
Happy Sunshine
Јас денес сум точно 7 недела ама штом ми закажа дури за по три недели сигурно се е во ред user posted image Фала за одговорот.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Срцева акција
19.4.2013 15:17:09   
debelkicka
Happy Sunshine
falaaa a ti ne bidi tazna za nekoja nedela ke go cues srcenceto... pozz

(Одговор на членот Супер Нова)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Срцева акција
19.4.2013 15:28:59   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Happy Sunshine

Јас денес сум точно 7 недела ама штом ми закажа дури за по три недели сигурно се е во ред user posted image Фала за одговорот.


Jas vo 8ma nedela slusnav srce. Ako ti e tolku sube odi na privatno.
Vo sustina ako lekarkava ti ima tolku staro eho kako sto vikas menuvaj ja so vreme zasto ke treba se na prvatno da odis...

(Одговор на членот Happy Sunshine)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Срцева акција
8.5.2013 10:43:09   
debelkicka
zdravo mamicki eve i jas so novata vest bev na kontrola vo remedika i ima srceva reakcija na dvata ploda ... vi posakuvam sreka

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Срцева акција
8.5.2013 10:45:54   
masa
супер debelicka браво за твоите близначиња user posted image

(Одговор на членот debelkicka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Срцева акција
8.5.2013 11:05:01   
debelkicka
fala masaa :D

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Срцева акција
16.5.2013 23:35:10   
kuklickaa
zdravo mamicki i jas sum nova na forumov ,medicinski po menzis sum 5 4+ ama doktorkata mi rece deka sum ostanata pokasno i denes bev na pregled vide edno malo zrno susamce :)) i mi rece za 10 dena da odam topgas ke ima srceva aklcija ,ama kako sto gledam po komentarive si vikam da ne bide rano da odam togas za srceva akcija pa da se razocaruvam .. :S

(Одговор на членот debelkicka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Срцева акција
16.5.2013 23:38:30   
Pepelaska *
Добредојде на форумов, не е ништо страшно тоа помалку што ти кажала др.
Уживај и се ќе биде во ред.Кај мене прв пат слушнавме во 7 или 8 неделна срцева реакција.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Срцева акција
17.5.2013 0:00:03   
kuklickaa
znaci bev denes mi rece da odam za 10 dena,se mislam da ne bide rano za da se slusne(po moe ) togas ke bidam 6 nedela otprilika...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Срцева акција
17.5.2013 0:12:57   
Melanija RR
Нормално е сите сме покасно бремени ,ретко некоја кога имала циклус да останала бремена,а најчесто 10 до 14 дена сме сите плус останати ама се брои од последен циклус и така се закажуват прегледи.
Што значи за 2 недели ќе има срцева акција user posted image
После 7 недела секогаш е најдобро


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kuklickaa)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?