|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која болница се породивте?
23.1.2012 13:42:33   
miana
Luge daj pisete ako nekoja se porodila na novava GAK ,kako e ?Kakvi se uslovite?Dali se e promeneto ili samo krupniot inventar? Dali ima pak ispokinati spavaci i partalcinja za bebinjata ili se e novo i smeneto?Kakvi se kupatilata? Daj pisete da znaeeme sto sme propustile :)

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 776
   RE: Во која болница се породивте?
23.1.2012 14:39:11   
temjana
Пријателка се породи пред 2 недели во новата ГАК и рече дека било многу убаво чисто вцињата биле супер, и повеќе немало по 6-7 души во соба туку само по 2. Сите соби биле како апартмани за две жени бебињата со нив си биле, е сега кога ќе се чујам со пријателкава ќе ја распрашам подетално user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 777
   RE: Во која болница се породивте?
8.2.2012 1:44:23   
mamavm
Lele Temjana mn me izraduva so ova. user posted image Te molam pisi dali bebcinjata celo vreme bile vo soba so majkite? i ako znaes nesto okolu posetite. Pozdrav

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 778
   RE: Во која болница се породивте?
8.2.2012 8:39:16   
dostickage
bebencata i vo stara GAK bea so majkite celo vreme,do niv vo malecko krevetce osven ako ne daj boze ima indikacija da ne se zaedno.
ako e se vo red i so majkata i so bebeto togas difinitivno bebencata se so majkite.
za novata veruvam deka e taka.kje kaze nekoj sto ima iskustvo ili sto slusnal.

(Одговор на членот mamavm)
Непосредна врска до пораките: 779
   RE: Во која болница се породивте?
8.2.2012 14:32:24   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mamavm

Lele Temjana mn me izraduva so ova. user posted image Te molam pisi dali bebcinjata celo vreme bile vo soba so majkite? i ako znaes nesto okolu posetite. Pozdrav

да бебињата биле цело време со мајката, посета имало два пати во денот наутро и приквечер. Е сега најверојатно недозволуваат посетителот во соба да влегува туку во ходник но нее важно нели, сепак се само 2 денаuser posted image

(Одговор на членот mamavm)
Непосредна врска до пораките: 780
   RE: Во која болница се породивте?
8.2.2012 14:44:30   
Maca25
нормално, тие што се пораѓаат со царски остануваат по 4-5 дена, од кои првите 2 дена бебињата не се цело време со нив. Откако на родилката ќе и биде дозволено да стане и да се движи и го оставаат бебето. барем кај мене беше така.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 781
   RE: Во која болница се породивте?
8.2.2012 15:04:01   
Melanija RR
Новата ГАК последниве месец и пол ,а толку и работи ја имам посетено една 7-8 пати user posted image
Од ова што видов дневна амбуланта и дел од вториот спрат (родилки колку што сфатив се на прв кат) се е убаво и чисто.Соби со два кревета и тоа нови,солидно бели чисти постелнини и јастук,купатило со вц шоља и стоечка када со врата и во собата лавабо со огледало..Тие соби што ги видов веројатно се за пократок престој.Во тие соби каде што се првата класични операции имало и телевизор.Една замерка несмее да се стои во ходник но и нема ниту едно столче па за прием се стои по 3-4 часа на нозе.

Се ова нема врска со темата ,но сакав да ви ја доловам глетката.user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 782
   RE: Во која болница се породивте?
8.2.2012 23:04:05   
Bububebe
Јас се породив во градска болница и повеќе моја нога таму не стапнува.Персоналот арогантен,безобразен,услови никакви user posted image .Немаше приватна болница во мојот град.Жал ми е што не го послушав татко ми,да се породам во некоја приватна болница во Скопје

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 783
   RE: Во која болница се породивте?
22.2.2012 13:16:23   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: izivkovik

dali nekoj se porgal vo novata ginekologija i kako e tamu?koj doktor ili sestra bi go preporacale??


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 784
   RE: Во која болница се породивте?
22.2.2012 14:09:26   
Emanuelapp
Јас се породив во градска болница во Прилеп не поминав лошо. Единствено храната не ми се бендисуваше ама ми носеа од дома се издржува некако тие 4 дена..

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 785
   RE: Во која болница се породивте?
22.2.2012 14:46:45   
majus
a ke mi kazi nekoj kako e vo bolnicata vo bitola?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 786
   RE: Во која болница се породивте?
1.3.2012 20:43:43   
TeacherMom
Јас се породив во болницата во Битола и на породувањето поминав супер, но условите, особено во делот за родилки, се на прилично ниско ниво. Топла вода немаше, а и храната не беше добра, но особено ми пречеше тоа што дозволени беа посети во собите во секој дел од денот и за секого.

(Одговор на членот majus)
Непосредна врска до пораките: 787
   RE: Во која болница се породивте?
15.3.2012 12:25:49   
natus
Jas imam prasanje za novata GAK, imeno stom sega site sobi se so po 2 kreveta, dali toa znaci deka apartmanskite se so po 1? sto e razlikata megu soba i apartman? KOja e procedurata za dobivanje apartman, kako da zakazam koga tocna data ne znam? i ako znae nekoj cena za edna vecer?
Ajde ve molam sakam da sredam za apartman ako uspeam ama samo ako sum sama vo soba, i da ima nekoja razlika barem od obicna soba, od nekoi licni pricini mi e potrebno, da ne recam neophodno...user posted image

(Одговор на членот TeacherMom)
Непосредна врска до пораките: 788
   RE: Во која болница се породивте?
15.3.2012 13:12:29   
Velena
Навистина не знам што би сменило дали во соба се две или 5.Јас лично се породив во Чаир,во соба со уште 5 мајки и ниедна не ми посмета,секој си се гледа себе и своето бебе и имаш со кого да си правиш муабет да споделуваш искуства.Времето побрзо поминува во друштвоuser posted image

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 789
   RE: Во која болница се породивте?
15.3.2012 13:18:47   
Mihaela 2010
Навистина не знам што би сменило дали во соба се две или 5.Јас лично се породив во Чаир,во соба со уште 5 мајки и ниедна не ми посмета,секој си се гледа себе и своето бебе и имаш со кого да си правиш муабет да споделуваш искуства.Времето побрзо поминува во друштво


Jas se porodiv vo drzavna,kade bevme 6 majki....e sega bebinjata ne mi smetaa,normalno si placat kako i sekoe bebe pa i moeto,ama mislam deka poslednite dva dena (lezevme 7)mislam deka ke poludev od majkite.Prvo bea bez oset se budea vo niedno vreme vo 2,3 po polnokj pa zemaa da jadat,pa tropaa,taman bebevo moe sum go zaspala ke tropnat ke mi go streknat.A da ne zboram deka povekjeto od niv hrcea..lelee sega mi e smesno ama togas poluduvav,a koga se dve po drugo e,ama i toa zavisi kako ke ti se pogodi i taa...

(Одговор на членот Velena)
Непосредна врска до пораките: 790
   RE: Во која болница се породивте?
15.3.2012 21:51:03   
brankovic
Se porodil nekoj vo Sv. Lazar???? so soprugot se mislime tamu da odime za poroduvanje

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 791
   RE: Во која болница се породивте?
16.3.2012 10:26:50   
izivkovik
jas ke se poragam naskoro vo novata Gak I VE MOLAM KOJ SE PORAGAL TAMU da spodeli nekoe iskustvo kakvi se doktorite i sestrite.koj te poraga doktor ili sestra??

(Одговор на членот brankovic)
Непосредна врска до пораките: 792
   RE: Во која болница се породивте?
22.3.2012 17:59:39   
moni teo
јас се породив во струмица царски рез и сум презадоволна дали оти началникот на одделениено ми беше врска и сите ме гледаа како принцеза персоналот е поделен болничарките си ја гледаат својата работа те мијат секое сабајле ти помагат да станеш мед.сестри доаѓаа питуваат дали имааш болки а они што се за бебињата се прекрасни ги гледаат бебињата ти даваат совети за правилно доење и секоја вечер да бебињата им даваат глукоза за да можат мајките ноќта да спијат единствена замерка е тоа што не ги бањат user posted image user posted image

(Одговор на членот izivkovik)
Непосредна врска до пораките: 793
   RE: Во која болница се породивте?
22.3.2012 18:10:43   
Cipi Ripi
Dali nekoja se porodi vo novata klinika? Veke 3 meseci e otvorena, a nema nekoj da go podeli svoeto iskustvo tuka.user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 794
   RE: Во која болница се породивте?
23.3.2012 8:18:56   
sitalia
Jas se porodiv vo remedika, no za novata GAK slusnav deka bila super i se bilo sredeno so najnova aparatura i cisto i se potaman. E toa e delot na koj moze da se vlijae neli. Se ostanato e isto. Ako imas vrski ke pomines kako kralica, ako nemas vrski kako bednicka. Nemoze vednas i mentalitetot da se smeni i uslovite na rabota. Pa taka nekoj ke si pomine so 6.000 kralski a nekoj za posoliden tretman ke si plati 60.000.

(Одговор на членот Debora)
Непосредна врска до пораките: 795
   RE: Во која болница се породивте?
23.3.2012 14:09:53   
ketrin 77
Јас пред 3 дена се вратив од Чаир,лежев таму 4 дена поради болки и мало крварење а иначе сум 32 недела па откако примав инфузија-токолиза и инекции за зреење на плуќата на бебето ме пуштија дома,и морам да кажам дека сум презадоволна од персоналот таму и чистотата е на многу задоволително ниво,со првото се породив на ГАК пред 3 години и се беше хаос од персонал до хигиена,сега дека хигиената е сменета верувам но персоналот????Во Чаир секој ден чистеа по 3 пати сите ходници и соби и прашина бришеа ако ви се верува по 2 пати

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 796
   RE: Во која болница се породивте?
24.3.2012 0:42:32   
Ikana
Јас еднаш бев на контрола за царскиот рез во ГАК новата, и убаво беше, средено и чисто. Не ги видов собите, ама амбулантите се тип топ.
Кај и да одиш, со помин само да е.
ГАК, Систина, Ремедика...мој совет...ако веќе ви се даваат пари одете си приватно, не се зафркавајте во Државна, не можат да постигнат докториве, најсериозно. И така после ќе купувате поклони за нив, ќе частите, мене со тие пари што ги даодв за частења и поклони, исто како приватно да сум се пораѓала со плус парите за смештај во апартман.
Не знам, јас имав две искуства на ГАК (една операција пред бременоста) и пораѓајот, кои се дијаметрално спротивни. Во двата случаи, гинеколозите супер одиграа, а во вториот неонатолозиве скроз се изгубија.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 797
   RE: Во која болница се породивте?
24.3.2012 4:51:35   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: sitalia

Jas se porodiv vo remedika, no za novata GAK slusnav deka bila super i se bilo sredeno so najnova aparatura i cisto i se potaman.E toa e delot na koj moze da se vlijae neli. Se ostanato e isto. Ako imas vrski ke pomines kako kralica, ako nemas vrski kako bednicka. Nemoze vednas i mentalitetot da se smeni i uslovite na rabota. Pa taka nekoj ke si pomine so 6.000 kralski a nekoj za posoliden tretman ke si plati 60.000.


Mene da mi platis ja ne bi se poragjala na GAK...sto ako e nova koga oni se staro si prenesoa tamu...bez sterilizacija bez nishto..taka si turkaa kreveti i skafcinja...pak nema toaletni, sapun i KULTURA...pak e haos neviden...i sto e najbitni istiot nemotiviran personal...( ova ne vazhi za tie so vrski )..sekako izborot e licen

Малку е нефер да давате судови без да видите, значи за старата ГАК го знаеме мислењето на сите, ги знаеме (не) условите во кои престојуваа жените. Но за новата болница... прво ништо не е префрлено од старата туку се е комплетно ново, во секоја соба има вециња, а хигиената била на завидно ниво. Друго незнам далио сте биле на преглед таму но во моментов имаат подобра апаратура од било која приватна болница и можа да кажам дека и организациски се подобри од некои приватни ординации. Е сега персоналот е истиот тоа е точно но сепак не секој има да даде 1000 евра за два дена само заради добрите насмеани сестри. Според мене е навистина некоректно да критикуваме особено кога не сите имаат можност за избор, а и сепак темата е во која болница се породивте? што значи пишувајте си за таа каде што сте се породиле а не да шпекулирате, особено што на нас идните родилки ни требаат точни информации од болницитеuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 798
   RE: Во која болница се породивте?
24.3.2012 7:19:05   
Hunny
Се согласувам со Темјана. Јас приватно бев само на 4д во Систина и за моето искуство веќе пишував, воопшто не сум задоволна. Ги интересираше само дали ќе закажам уште еден преглед. Една недела по прегледот прокрварев, поради ниска постелка, која во Систина никој не ја забележа. После бев неколку пати во ГАК кај д-р Ливринова и за 150 денари добив супер услуга, бев третирана како човек, а не извор на пари, а апаратурата беше скрос нова. Мислам дека треба да пишуваме за нашите искуства, а не рекла казала муабети, затоа што создаваме непотребна паника кај оние, меѓу кои сум и јас, што чекаат да се породат.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 799
   RE: Во која болница се породивте?
24.3.2012 9:48:41   
srekna mama
jas se porodiv vo GAK pred 2 meseci,i sum zadovolna.Nova gradba,sobi so 2 kreveta so kupatilo vo soba,topla voda...p;ersonal OK(bev 2 nedeli tamu i gi nauciv)Negativno e sto stariot inventar od starata klinika e prefrlen na novata,zaedno so bubasvabite,ama pa ova e Makedonija-zalno,no toa e toa...

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 800
Страница:   <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  30 31 [32] 33 34   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?