|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која болница се породивте?
15.11.2011 9:29:19   
Fiao

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao

Lugje, dajte seriozno! Ako nemate pari da ragjate vo privatna klinika ednostavno kazete vaka kako jas sto vikam sega: Sega ke se poragjam vo GAK zatoa sto nemam dovolno sredstva da odam privatno (ili ednostavno ne sakam da gi dadam i slicno).
Ve molam nemojte da barate izgovori od tipot na: Uslovite, uslugite ili tretmanot vo drzavna bolnica se podobri - ABE AJDE, STVARNO?! edinstveno za koe nema da komentiram e obucenosta na personalot i doktorite - smetam deka ima podednakvo obucen personal i tuka i tamu (edinstveno sto sestrite i vrabotenite vo privatnite kliniki od tipot na sistina imaat plus na svoeto obrazovanie zavrseno kurs po etika!)



Сега ќе ти кажам поискрено здравје.
На пари да спијам нема да се пораѓам приватно. Единствено би се породила дома. Не знам дали си читала, ама јас после пораѓај дома си идам. Не дремам 3 дена во болница па да се радувам на чисто вц, интернет или не знам што. Имам дома комодитет и луксуз што ми е потребен. Не ме интересира какво е во болницата. Докторот да е стручен да ме породи.

А најискрено ќе ти кажам, смачено ми е од принцези и принцезички, што ако си им викнал 3 дена плачат, ако им прошла бубачка вриштат, мува ако им зуе у несвест паѓаат.
И не можам да сфатам, што треба да признаеме? Дека не сме елита? user posted image
Е не сме бе. Ама ако нешто утре не дај боже, и на гинекологија, и на педијатрија, и во Козле, и кај бубашвабите.

Муабетов ти вришти. Не збори што не е за зборење, затоа што животот многу лесно може да те научи дека и да имаш да платиш, некогаш не постојат такви продавници.



Nekoj muabet ovde definitivno vristi user posted image . Izvini ali navistina nikako ne mozam ovoj odgovor da go povrzam na mojot...
A i jbg ne bi gi narekla jas princezi onie so ne sakaat da imaat bubasvabi tamu kaj sto jadat, spijat i mocaat?! Mislam deka sepak toa se opsti uslovi za higiena, ali ako dobro te razbrav, ti si odis doma posle poragjaj taka da ovoj muabet nikako ne te zasega user posted image . Pozdrav!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 751
   RE: Во која болница се породивте?
15.11.2011 9:33:15   
miana
I aj da ne pocnuvame pak so kavgi....
eve so ova se slozuvam

Мислам дека е напразно толку страни муабети. Не треба на никого изговор за ништо. Иди, раѓај, плати, или иди раѓај, пројди три дена. И да сме живи и здрави сите.
Ама по пораѓајот неможеш ни да кажеш дали некој има пари или не и дали ти можеби кредит ќе зимаш за на пораѓај да идеш.
Тоа не е ничија работа. Пиши си го искуството од порашајот, нормално што си го доживеала и ајт на друга тема



(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 752
   RE: Во која болница се породивте?
15.11.2011 9:37:22   
Fiao
P.S. Duri sega sfativ zosto odgovorot ne e nikako povrzan so ona sto jas sakav da go kazam - zosto ocigledno ne ste me razbrale. Imase tuka nekoi komentari od lugje koi bile prezadovolni od uslugite na GAK i nikogas ne bi odele privatno, mojot odgovor na toa se odnesuvase. A za ne daj boze situacii, vo koi ni pari ne bi pomognale ne stanuvase zbor...
A i uste nesto, kako toa "posle poragjaj ja doma si idam"?! A ako nekoj ima potreba od medicinska nega koja treba da trae povekje od 1 den?!

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 753
   RE: Во која болница се породивте?
15.11.2011 10:44:41   
vanessa30
Dobro zenski da ve prasam, pa za da se poragate vo GAK ne plakate???? Pa poglednete go cekot za plata sekoj mesec po kolku od platata vi zadrzuvaat za zdravstveno osiguruvanje? Znaci nema nisto za bezpari. I tie lebarki, i prljavi WC vi se plateni i toa debelo. Zosto da nemozam za moi pari da se poragam kade sakam, taka e vo sekoja normalna drzava. Tocno ne sme Lihtenstajn, nekade poblisku do Zambija sme.
Takva ni e situacijata, nemame nekoj golem izbor, zatoa da ne se prepukuvame,sekoj pravi kako sto smeta deka ke mu e najdobro, dali GAK ili privatno, bitnoto e vo tie momenti gospod da e so vas i  so les i so zivot da si pominete.

Pozz

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 754
   RE: Во која болница се породивте?
15.11.2011 11:38:50   
rina13
sekoj ima pravo so svojot zivot i svoite pari da pravi sto saka,nitu nekoja ja smetam za ligus ili princeza ili svilena ili neznam gospoza od visoka klasa sto saka da e perci demek eve jas  ke se poragjam vo privatna klinika,nitu pa nekoja sto se poragjala vo drzavna klinika deka e nesto heroj ili olimpiec.Ednostavno sekoj dlucuva za svoite prioriteti,kak i kade ke go rodi sveto dete  neka povel dakae isksvo,jas se porodiv vo privatna klinika zasto tamu imavme poznanik posle nekolku losi iskustva so ginekolozi,...Mzevme tie 2000e da gi dademe za 100 drugi raboti ama so mm sednavme i odlucivme sto kako kade...Ubavo pominav bez nikakov problem zadovolna prezadovolna i toa e toa...

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 755
   RE: Во која болница се породивте?
15.11.2011 16:27:40   
Sandric
Jas se porodiv na GAK , dva dena lezev na patoloska i sestrite si bea mnogu korekni i ok.Nemase specijalen tretman ama ne vidov deka nekoj bese loso tretiran. A za tie dva dena pominaa sigurno 10-15 zeni.
Posle na poragaj bev malku revoltirana poso mene me boli a oni nisto ama posle koga si razmisluvav sfativ deka oni bas i nema sto da ti napravat vo tie momenti. Bolkata e taa, mora da si ja istrpis i da si rodis i nikoj ne moze da ti pokogne vo toj moment osven sama da smognes sila.
Denta koga jas se poragav za tie 24 casa imase 21 poragaj.
E pa ako e taka gore dole sekoj den normalno e na sestrite da im bide rutina sekoj poragaj i oni da pijat kafe dodeka ti ofkas.
Se znae deka mora da si izofkas i toa e.
Posle poragajot lezev vo apartman i edinstvena pridobivka od toj apartman e veceto i tolku.
Tri dena se , letaat za mig i samo so gospod napred i se se zaborava.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 756
   RE: Во која болница се породивте?
15.11.2011 20:04:30   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao

P.S. Duri sega sfativ zosto odgovorot ne e nikako povrzan so ona sto jas sakav da go kazam - zosto ocigledno ne ste me razbrale. Imase tuka nekoi komentari od lugje koi bile prezadovolni od uslugite na GAK i nikogas ne bi odele privatno, mojot odgovor na toa se odnesuvase. A za ne daj boze situacii, vo koi ni pari ne bi pomognale ne stanuvase zbor...
A i uste nesto, kako toa "posle poragjaj ja doma si idam"?! A ako nekoj ima potreba od medicinska nega koja treba da trae povekje od 1 den?!


И што не е јасно? Јас дома си идев. Се пораѓам вечер, си идам сабајле. Јас немав потреба од нега а ни бебето. Не гледам зошто би лежела во болница 3 дена непотребно. Имав и дома и мир, и тишина, ни сестри, ни доктори ни бутур.

А ако има некои компликации, сигурно нема да седам у СВ Лазар. А и до скоро беше практика при компликации да се префрлаат сите во државна.


< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 15.11.2011 20:06:12 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 757
   RE: Во која болница се породивте?
16.11.2011 15:09:52   
Fiao

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Dobro zenski da ve prasam, pa za da se poragate vo GAK ne plakate???? Pa poglednete go cekot za plata sekoj mesec po kolku od platata vi zadrzuvaat za zdravstveno osiguruvanje? Znaci nema nisto za bezpari. I tie lebarki, i prljavi WC vi se plateni i toa debelo. Zosto da nemozam za moi pari da se poragam kade sakam, taka e vo sekoja normalna drzava. Tocno ne sme Lihtenstajn, nekade poblisku do Zambija sme.
Takva ni e situacijata, nemame nekoj golem izbor, zatoa da ne se prepukuvame,sekoj pravi kako sto smeta deka ke mu e najdobro, dali GAK ili privatno, bitnoto e vo tie momenti gospod da e so vas i  so les i so zivot da si pominete.

Pozz


Apsolutno se soglasuvam! I jas celo vreme istoto go zboruvam deka i drzavnoto zdravstvo e plateno - preplateno! I bas mi e zal sto ke razocaram nekoj ovde, deka voopsto ne se osekjam kao princeza koga ke recam deka ne sakam lebarki tamu kaj sto ke mi lezi novorodenceto, osobeno ne za tolku mnogu pari!

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 758
   RE: Во која болница се породивте?
16.11.2011 15:50:28   
vodickata
uste li so prepukuvanja na temava pa dobro be luge za tie sto si imaat da si dozvolat na privatno povelete ama ne im go zgrozuvajte poragajot na tie sto ke odat na drzavna i toa e toa do kaj cergiceto do tamu nodzeto sepak da ne se preteruva ako bese tolku strasno na drzavna nemase po 25 beinja zdravi pravi so zdravi mamicki vo 24 casa da se poragaat ...

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 759
   RE: Во која болница се породивте?
16.11.2011 18:19:26   
Viktori
Miana, релекс, никој не е против тебе. Додека си офтопик ќе те бришеме, дебатирај на темава за породувањата и нема. Фиао, на форум се сфаќа и погрешно баш затоа што пишуваме. Ама коментар од типот: Бегала од лебарките - за мене е коментар за на кванташки. Имаме разбирање за сите конструктивни постови безразлика колку и да се дрски, ама имам и право да одговорам јас како член, а не само како администратор.

Темава ќе биде под клуч ден два, додека модераторот не ја исчисти од сите офтопици. После се отвара пак.

< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 13.12.2011 23:59:49 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 760
   RE: Во која болница се породивте?
14.12.2011 0:00:46   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: radovanovic

Zdravo na site, jas sum vo 34 nedela i ova mi e prv post, iako odamna go sledam forumov.
Postot mi e totalno offtopic i jas se izvinuvam poradi toa.
Sakav da postavam prasanja i spodelam licni iskustva na temata: Vo koja bolnica se porodivte?, no taa e zakljucana od 16.11. na den-dva.
Bi gi zamolila administratorite da ja "iscistat" i povtorno otkljucat temata.
Pozz



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 761
   RE: Во која болница се породивте?
14.12.2011 0:08:58   
Olivia
Radovanovic dobredojde na RR, temata e povtorno aktivirana i mozes slobodno da postiras prasanja i spodeluvas mislenja!!!

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 762
   RE: Во која болница се породивте?
21.12.2011 11:46:22   
bera
pozdrav do site ja sum nova veke nekolku dena citam no resiv da pisuvam i jas pervotot dete go rodiv na ginekologija cair za olnicata ne vikam nesto se sto ostana derzavno nema ubavo oti nikoj nema gajle se porodiv carski i 3 den izlegov od bolnica ne bev zadovolna ni od lekarite ni od sestrite baska poznastvo i pokloni badijava mora covek nesto da prezive nekoj se fali nekoj se zali toa ti e ama za vtoro dete vo cair ne doaga predvit na ulica sama ke ragam ama tamu ne

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 763
   RE: Во која болница се породивте?
23.12.2011 19:55:09   
mamita83
Temava ja citav celo vreme dodeka bev bremena za da mozam da dobijam informacii za porodilistata vo skopje, i me nerviraa muabeti od tipot kade e podobro ili koj kolku ima ili nema, sakav konkretna informacija kade i kako vi bilo a ne da gubam vreme na citanje na prazni muabeti. Zatoa sega sakam da gi informiram site mamicki za moeto iskustvo vo DRZAVNA-GAK i za TRITE DENA KOI NE SAKAM DA GI ZABORAVAM TUKU SAKAM ZASEKOGAS DA MI OSTANAT VO SEKAVANJE bidejki raganjeto na moeto bebence e najubavoto iskustvo koe go doziveav. Se porodiv bezbolno spontano bukvalno za 10 minuti, imav epiduralna anestezija (anesteziologot i ginekologot mi bea vrska) sestrite i ostanatiot personal se odnesuvaa super i pokraj toa sto ne gi poznavav, odvreme na vreme ke se napravea deka ne te slusaat ako se vo brzanje zaradi mnogute poragai no na sekoi pola sat pominuvase sestra. Bev smestena vo apartman, lebarki vidov samo vo kupatiloto - toa e mala egzotika koja drzavna bolnica ja pruza user posted image no vo sobata bese ok bidejki imas frizder i nema hrana nadvor za da se pojavat. Cista nova postelnina, nesto od hranata vo bolnicata bese ok nesto ne, pa moite mi nosea. Najvazno od se e sto poragajot mi bese top, i jas i kerkickata si pominavme super.

(Одговор на членот bera)
Непосредна врска до пораките: 764
   RE: Во која болница се породивте?
23.12.2011 20:48:25   
temjana
еве денеска дознав дека новата гак ќе ја отвараат после нова година. па да се надеваме дека навистина овој пат ќе си го одржат зборотuser posted image

(Одговор на членот mamita83)
Непосредна врска до пораките: 765
   RE: Во која болница се породивте?
27.12.2011 15:52:53   
miana
Zdravo mamicki..Eve ja da si kazam kako pominav na GAK....Definitivno ova bese mojot posleden poraga TAMU...Edno im fali personal lugeno se cepat od rabota....Pred 4 godini se poragav tamu bese mnogu po necisto no barem imase personal imase koj da gi presoblece decava a sega uspat ako mu tekne na nekoj ke dojde i ke gi presoblece ( ako ste prvorodka - tesko vas ) Golema pofalba do doktorot koj me poragase DR>TRAJKOVSKI - nemam komentar....Vo ustata vecer koga jas se porodiv imase uste 20 poroduvanja i neznaea kaj im e glavata no za site se pogrizija kako sto treba..Mesto nemase pa ne smestija na urgento i bev bez moeto malecko poveke od 12 h se dodeka ne vativ vrski za da me prfrlat gore vednas stom se oslobodi mesto... Definitivno im fali personal ...Pred 4 gosini drugi raboti ne im cinea a denes sosema drugi..Lebarkite se tuka...Inaku mozete slobodno so vasa spavaka da bidete i moj sovet nosete si vasi alista za bebeto zosto nivnite se katastrofa i kebencinja vasi nosete si zosto ne gi menuvaat i kerkami celata se isflri od necistotijata... Ako morate - odete na GAK

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 766
   RE: Во која болница се породивте?
28.12.2011 8:57:49   
ketrin 77
Miana ubavo sto kaza deka skoro nisto ne se promenilo,jas se porodiv tamu pred 3 godini i osven sto go imav najdobriot doktor Stojovski odlicno pominav iako se porodiv predvreme vo 7 mi mesec beskrajno sum mu blagodarna za se sto napravi,dodeka uslovite i togas bea za nigade a lezev 20 dena i bukvalno poludev.Sega sum bremena so vtoro dete i bas se mislev dali istoto da go pominuvam ako se bide vo red i pak ne se porodam pred vreme no stom pisuvas kakvi se uslovite samo go potvrdi moeto dvoumenje t.e da ne se poragam vo GAK
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Zdravo mamicki..Eve ja da si kazam kako pominav na GAK....Definitivno ova bese mojot posleden poraga TAMU...Edno im fali personal lugeno se cepat od rabota....Pred 4 godini se poragav tamu bese mnogu po necisto no barem imase personal imase koj da gi presoblece decava a sega uspat ako mu tekne na nekoj ke dojde i ke gi presoblece ( ako ste prvorodka - tesko vas ) Golema pofalba do doktorot koj me poragase DR>TRAJKOVSKI - nemam komentar....Vo ustata vecer koga jas se porodiv imase uste 20 poroduvanja i neznaea kaj im e glavata no za site se pogrizija kako sto treba..Mesto nemase pa ne smestija na urgento i bev bez moeto malecko poveke od 12 h se dodeka ne vativ vrski za da me prfrlat gore vednas stom se oslobodi mesto... Definitivno im fali personal ...Pred 4 gosini drugi raboti ne im cinea a denes sosema drugi..Lebarkite se tuka...Inaku mozete slobodno so vasa spavaka da bidete i moj sovet nosete si vasi alista za bebeto zosto nivnite se katastrofa i kebencinja vasi nosete si zosto ne gi menuvaat i kerkami celata se isflri od necistotijata... Ako morate - odete na GAK


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 767
   RE: Во која болница се породивте?
28.12.2011 14:52:17   
miana
Jas licno samo zaradi doktorot se poragav tamu i mu rekov ako ragam treto veke ne go baram zosto vtor pat mu dosaduvam na covekot i koga rekov doktore kako li ke vi se oddolzam toj mi rece - so tretoto user posted image  No definitivno so treto koga bo ragala pak bi odela prvatno...Od GAK cel personal e izbegan i se e raspasana komanda..

(Одговор на членот ketrin 77)
Непосредна врска до пораките: 768
   RE: Во која болница се породивте?
30.12.2011 11:07:20   
Ikana
I jas se proagav na GAK...uslovi uzas, mislis horor film...posle me smestija vo apartman i malku bese podobro...lebarki sekade, toa go znaeme veke bidejki neli imav 2 hospitalizacii pred poragajot...personalot stvarno glava neznae kade im e od rabota....
Jas bev so familijarni vrski tamu, imeno bratucetka mi prva me porodi so dr. Livrinova...Srekja sto bea oni, inace ni bebeto ni jas nemase da se vratime doma...pred nekoja godina pravev operacija na GAK i ne bese vaka zimi eden Gospod...ginekoloskiot del srekja dobro pomina, i da ne bea oni tesko mene ke bese bidejki imav mnogu komplikacii sto ni privatno ne mozev da odam....za pedijatrite na GAK ne mi se zbori...znaci toa se takvi edni neotesani....(konkretno edna)...infekcii na intenzivna nega kolku sakas kaj bebinjata...rekov nema da pisuvam ama od revolt ke napisam....znaci jas rodiv zdravo pravo dete od 2600, za tri dena nikoj ne dojde da mi kaze kako mi e deteto, srekja majka mi i bratucetka mi sto se doktorki i dvete, pa odea sekoj saat i go gledaa, pa primetija deka nesto ne e vo red so nego, a inace 3 dena ne mu dale mlekce na GAK posto jas ne mozev da dojam i samo na dekstroza go ostavile a detevo zakacuenje infekcija nikoj ne mu zemal ni krvna slika so CRP da proverat a be mi se ide da gi ubijam.....posto e majka mi pedijatar na Detska klinika, edvaj go izvadija od tamu deteto i go prefrlija na intenzivna nega na Detska klinika, kade sto fala na boga se izleci...pu pu masala!!! Dr. Sofijanova mi go izvadi deteto...FALA MU NA BOGA!!! NIKOGAS POVEKE!!!

< Поракaта ја уредил Ikana -- 30.12.2011 11:12:17 >

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 769
   RE: Во која болница се породивте?
30.12.2011 11:23:27   
Sneska25
Jas so dvete deca se porodiv vo Sistina.I uste deset deca da rodam bi gi rodila tamu fala mu na boga sto ja imam taa moznost .user posted image user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 770
   RE: Во која болница се породивте?
30.12.2011 14:24:33   
Fiao
Jas se porodiv na GAK, iskreno receno voopsto ne pominav loso so ogled na toa sto ocekuvav deka ke bide (iako za vakov pomin definitivno se potrebni vrski)...
Se porodiv bezbolno so epiduralna, poragjajot traese vkupno 2 i pol minuti, blagodarenie na prekrasniot dr. Tofoski. Uslovite se takvi kakvi sto se, se nadevam deka so otvaranjeto na novata GAK barem higienskite uslovi ke bidat na dosta povisoko nivo (na pocetokot sigurno, a za ponatamu zavisi od toa kako ke gi odrzuvaat). Da bidam iskrena ust 10 deca da treba da rodam, ke gi rodam kaj ovoj doktor, sto znaci bolnicata ne mi znaci nisto, kade ke bide on - odam i jas user posted image .
Inaku jas bev smestena vo apartman, i ne bese voopsto loso, nonstop pominuvaa sestri i za mene i za bebus, ima dosta mladi koi se mnogu fini, ljubezni i postojano namseani. Imase i namkjoresti pedijatri, ama najcesto bea onie koi bea na dezurstvo, preku den se funkcionirase tokmu onaka kako sto trebase.
Jas sum zadovolna, za ona sto go dobiv, vo odnos na ona sto go ocekuvav, veruvam deka onie koi ke ja imaat onaa srekja da se poragjaat vo novata GAK ke bidat uste pozadovolni user posted image
P.S. deka imaat premnogu rabota toa e vistina i jas koga se poragjav na 15ti imase premnogu trudnici, cel den personalot bese natamu navamu, ama lugjeto navistina si ja rabotea rabotata, ne mozam da kazam deka imase nekoj od niv koj zabusaval... e sega deka im e potrebno prosiruvanje i  vo odnos na prostor i vo odnos na personal, apsolutno se soglasuvam.

(Одговор на членот Sneska25)
Непосредна врска до пораките: 771
   RE: Во која болница се породивте?
30.12.2011 16:24:31   
Andriance
Se otvori novata GAK user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 772
   RE: Во која болница се породивте?
30.12.2011 17:40:51   
vitalis
Ми се разубави денот се чуствувам поубаво со оваа вестuser posted image епа да ви кажам јас само чекам да дојде 2012 па слободно може да се пораѓамuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Se otvori novata GAK user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 773
   RE: Во која болница се породивте?
31.12.2011 11:27:57   
Ljubovce
Mnogu ubava vest,so sreka na site mamicki sto ke gi nosat na svet maleckite vo mnogu podobri uslovi :-)
Imav prilika da ja vidam vnatre i mnogu mi se dopadna.
Pozdravce

(Одговор на членот vitalis)
Непосредна врска до пораките: 774
   RE: Во која болница се породивте?
31.12.2011 12:07:55   
miana
i
ИЗВОРНА ПОРАКА: Fiao

Jas se porodiv na GAK, iskreno receno voopsto ne pominav loso so ogled na toa sto ocekuvav deka ke bide (iako za vakov pomin definitivno se potrebni vrski)...
Se porodiv bezbolno so epiduralna, poragjajot traese vkupno 2 i pol minuti, blagodarenie na prekrasniot dr. Tofoski. Uslovite se takvi kakvi sto se, se nadevam deka so otvaranjeto na novata GAK barem higienskite uslovi ke bidat na dosta povisoko nivo (na pocetokot sigurno, a za ponatamu zavisi od toa kako ke gi odrzuvaat). Da bidam iskrena ust 10 deca da treba da rodam, ke gi rodam kaj ovoj doktor, sto znaci bolnicata ne mi znaci nisto, kade ke bide on - odam i jas user posted image .
Inaku jas bev smestena vo apartman, i ne bese voopsto loso, nonstop pominuvaa sestri i za mene i za bebus, ima dosta mladi koi se mnogu fini, ljubezni i postojano namseani. Imase i namkjoresti pedijatri, ama najcesto bea onie koi bea na dezurstvo, preku den se funkcionirase tokmu onaka kako sto trebase.
Jas sum zadovolna, za ona sto go dobiv, vo odnos na ona sto go ocekuvav, veruvam deka onie koi ke ja imaat onaa srekja da se poragjaat vo novata GAK ke bidat uste pozadovolni user posted image
P.S. deka imaat premnogu rabota toa e vistina i jas koga se poragjav na 15ti imase premnogu trudnici, cel den personalot bese natamu navamu, ama lugjeto navistina si ja rabotea rabotata, ne mozam da kazam deka imase nekoj od niv koj zabusaval... e sega deka im e potrebno prosiruvanje i  vo odnos na prostor i vo odnos na personal, apsolutno se soglasuvam.


FIAO srcka kko uspea da dobies epiduralna na GAK?? Jas i so najdebelite vrski i kabli ne uspeav ..

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 775
Страница:   <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 [31] 32 33   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?