|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Добра книга
16.11.2009 12:25:49   
Mila na mama
Оооо да Леонида, прекрасен избор.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Добра книга
18.11.2009 13:12:06   
Mila na mama
Синоќа ја дочитав затоа што те љубам на Гијом Мисо. Признавам ме расплака.
За сите што ја сакаат комплексноста на човековата психа, за мистеријата страдањето љубовта и одмаздата во реалниот свет. Апсолутно ја препорачувам.


_____________________________

love u all

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Добра книга
26.11.2009 15:56:16   
zami
Lubov vo vreme na kolera od Markes.
Odlicna kniga.

Sega ja citam Mojot tatko Volt dizni od Dajana Dizni.
Loso e napisana, ama sodrzinata mi e privlecna.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Добра книга
26.11.2009 17:23:34   
@Mila@
Prekrasna kniga ima ushte edna od toj avtor se vika "I ponatamu..." ja kupiv ama ne stignav da ja procitam.
Jas bi vi ja preporacala "Trojca v krevet"-prekrasna kniga vo koja se zboruva za zivotot na edna zena koja ima top kariera i eden stav kon zivotot se dodeka ne dobie dete ,procesot na bremenost & kariera,zivotot posle poroduvanjeto i procesot na vrakanje na povtorno na rabota.
Prekrasna kniga iako go nemam doziveano majcinstvoto bash go osetiv preku knigata sto se deteto moze da predzivika kaj edna zena.
Toplo ja preporacuvam na site onie majki koi treba povtorno da trgnat na rabota i da se odelat od nivnite srcinja.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Добра книга
26.11.2009 19:31:17   
lanicka
Dobra kniga , za site koi se vo brak i onie koi ke stapat vo idnina,Sacuvaj ljubav u braku.Eve i link kade moze da se najde vo elektronska  verzij: http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Geri_Cepmen_Sacuvaj_ljubav_u_braku/ .isto ja ima i knigata Pet jezika ljubavi koja ja imase nekoj preporacano prethodno : http://www.baneprevoz.com/e-knjige/Geri_Cepmen_Pet_jezika_ljubavi/ . Procitajte navistina vredat. I uste mnogu ,mnoogu knigi za koi ne treba da davate pari user posted image user posted image user posted image : http://www.baneprevoz.com/bane/bok/index6.php

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Добра книга
12.4.2010 10:51:19   
pacuvce
user posted image

Ја читал ли некој?На ниет сум да ја купам сега на саемот и читам само добри критики,ама слушам дека имало и филм според неа...Некој го гледал ли?Препораки????

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот lanicka)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Добра книга
12.4.2010 15:34:25   
topce
не го гледај филмот читај ја книгата добра е.

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Добра книга
12.4.2010 18:23:53   
sandrin
knigi koi navistina me voodusevuvaat se ANATOM od Federiko Andahazi (volsebna prikazna od periodot na sredniot vek) i sekako PIREJ koja cenam e vrv na mak tvorestvo

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Добра книга
12.4.2010 18:38:51   
viksa

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Синоќа ја дочитав затоа што те љубам на Гијом Мисо. Признавам ме расплака.
За сите што ја сакаат комплексноста на човековата психа, за мистеријата страдањето љубовта и одмаздата во реалниот свет. Апсолутно ја препорачувам.



се согласувам. Убава книга, едноставно неможеш да престанеш со читање

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Добра книга
9.5.2010 2:36:06   
Viktori
Кревет покрај прозорецот- Скот Пек
Луѓе на лагата- Скот Пек

Втората ми помогна да разберам зошто некои луѓе, некогаш изненадуваат со нагли злобни постапки, па ништо и не ме изненадува... кога ќе ми текне на книгата.
Се состои од сеанси со психијатар, на многу нормални луѓе.... наизглед... фамилија, деца, работа и срце и душо муабети, мили и драги. И многу злоба што извира одвнатре...

< Поракaта ја уредил виктори -- 9.5.2010 2:37:06 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Добра книга
14.5.2010 1:49:14   
Bitolcanka
Денес ја зедов "Тајне о мушкарцима које свака жена треба да зна" од Барбара де Анџелис. Другарка ми имала читано 1 книга од оваа писателка - многу и' се допаднала, па денес двете зедовме по 1. Сигурна сум дека ќе ја прочитам во 1 здив user posted image Одамна не сум прочитала нешто, ми фалеше ова.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Добра книга
25.11.2015 14:40:09   
marchi
bi sakala i jas da procitam nekoja kniga odamna ne sum procitala pa ke se potrudam da najdam malku vreme.kolku vie imate vreme za knigi? i koja e vasata najomilena procitana kniga?

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 37
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?