|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
10.1.2012 22:30:13   
ivoni4ka
zenski kako ste mi eve jas se spremv so se
za blagata pocetna infekcija so kadidata i sekretot d-r mi prepsa clotrmazol od 500 mg samo edna vagnaleta za ovaa vecer a denes si zemav i mkroklizma torbicata m e spremna is um nestrpliva lele nokeska ne mozev da spisjam od vozbuda a pak utre kako ke izdrzam cel den vrska nemam osekam nekoi blagi kontrakcii od vcera ama nemozam da gi stavam vo kontrakcii nitu deka traat pravilno nt nisto mslam deka organizmot se podgotvva bidejki pred 2 dena mi padna cepot zenski nekoj sovet!!!!!!!!!!


_____________________________



(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
10.1.2012 23:34:34   
Ikana
srcka vaginaletkata se vika prostin, i e od prostaglandini, da go omekne grloto od matkata...ti ja stavaat vnatre nali user posted image
pa posle 4 saati ne smees da mrdas od krevet, treba da lezis...
ej najiskreno mnogu sum srekjna za tebe!!! Ajde uste malce....ke vidis kolku ke ti olesni!!! Za kandidata, nisto strasno, ke i davaat nystatin kapki oralno i gotovo!!! (na bebufkata)
So lesno srce, i sto pobrzo da ja vidis dushichkata shto raste vo tebe...ne si svesna kolku ke bides srekjna...neznaes kolku e ubavo!!!

< Поракaта ја уредил Ikana -- 10.1.2012 23:35:08 >

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
11.1.2012 16:15:29   
ivoni4ka
fala srcka
kako ste mi zenski nema ve nikade :)))))))))))))))
eve jas da ne mislam na utre sto kako zedov da cistam lele kolku pat samo mebelot go prebrisav nemate pojma vie kako ste mi ajde budete se poz kisce


_____________________________



(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
11.1.2012 20:14:03   
mamicka6
Здраво на сите!!! Се извинувам што можеби ќе се одалечам од темава но би сакала некој да ми каже каде можам да си најдам пантолони за трудници? Ви благодарам

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
11.1.2012 20:46:32   
humana
Zenicki samo da vi kazam deka se porodiv,imam since Aleksej,moze ne e za tuka vesta ama neznam kade da pisam.pozz do site sto gi brojat denovite so lesno da si pominata na porakaj

(Одговор на членот mamicka6)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
11.1.2012 21:19:25   
lindicka
Хумана, честито. Нека ти е живо и здраво синчето! И покрај болеста и спонантаниот (се извинувам што ги спомнувам-знам од форумот за спонтан), сепак успеа да си родиш синче. Вака кога прочитав се развеселив, затоа и јас пред неколку месеци имав спонтан и сега се трудам да останам пак трудна, и се да биде во ред. Нека ти еживо и здраво,и секогаш радост да ти носи, и набрзо една ќеркичка. (најверојатно сум офтопик)

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
11.1.2012 21:37:26   
Luci
Честито синче Хумана, имаме отворено тема со честитки за твојот син http://www.ringeraja.mk/forum/m_214967/mpage_1/key_/tm.htm
ИЗВОРНА ПОРАКА: humana

Zenicki samo da vi kazam deka se porodiv,imam since Aleksej,moze ne e za tuka vesta ama neznam kade da pisam.pozz do site sto gi brojat denovite so lesno da si pominata na porakaj


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
12.1.2012 10:40:46   
Cooper
dobro utro rr kako ste mi deneska?jas se custvuvam super..35+4 vcera bevme na ginekolog..bebco e 2900 gr..za sega se e super za edna nedela ima kaceno 300 gr..ke odam i narednata sreda i posle ke zakazeme konecno data za carski..odvaj cekam

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
12.1.2012 16:21:31   
fetusce
Eh ne se brzaj tolku zosto pak so carskijas sakam da se porodam prirodno iako sum uste 37 nedela od bremenost. Prirodno e najubavo brzo se zazdravuva.  Cekame  da ni pises .

(Одговор на членот Cooper)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
12.1.2012 17:31:14   
miana
Zdravi mili trudnicki..Nemate pretstava kolku mi nedostasuva ovaa tema user posted image  Eden po eden se povlekuvame od nea ... Bidete smireni i uzivaje vo bremenosta i vo kratkoto vreme sto vi ostanuva bremeni..Mnogu e ubavo cuvstvoto koga ke go gusnete bebeto no i ona cuvstvo koga bilo vo vas ke vi nedostasuva ( barem na mene ) sega se guskame i uzivame i na vas vi posakuvam istoto... ne se sekirajte za nisto samo opustete se i molete se se da pomine lesno i brzo i vo najdobar red...Ivonicke ajde uste malce izdrzi srcka user posted image

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
12.1.2012 23:25:24   
Cooper

ИЗВОРНА ПОРАКА: fetusce

Eh ne se brzaj tolku zosto pak so carskijas sakam da se porodam prirodno iako sum uste 37 nedela od bremenost. Prirodno e najubavo brzo se zazdravuva.  Cekame  da ni pises .

fetusce bidejki sum so IVF i mora da e so carski...ne ziveam vo mk i tuka e zakonot takov..za zal..
i jas bi sakala prirodno ama mi kazaa deka treba da idam na psiholog prvo...i da potpisam eden kup dokumenti kade sto ako stane nesto so mene ili bebeto da ne mozam da go sudam ginekologot..
bidejki nema smisla da me boli glava od takvi komplikacii...ke pravam kako sto pravat site so IVF..user posted image

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
13.1.2012 12:28:50   
marinka80
eve samo sto se vrativ od lekar 35+4 denabebeto e dobro okolu 2800gr e 49 cm jas dobro se custvuvam za dve nedeli mi zakaza da odam na ctg inace krvnata slika da proveram uste denovive brisevite gi zemav site se negativni pa zdravje boze posle 10 fevruari ke se dogovorimr koga ke me porodi

(Одговор на членот Cooper)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
13.1.2012 12:49:08   
te sakam
eee =marinka 80 зашто после 10 февруари да се породиш, нели тоа мноуги сега си скоро 36

(Одговор на членот marinka80)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
13.1.2012 13:59:39   
Cooper
mrinka80 i mene mi izgleda mn 10 febr.jas sum 35+5 pa 10 febr. mi e kraen termin...1 den imame razlika...
kako i da e ..ne se sekiraj ke si pokaze toa koga mu e vremeto...se sprema li?bidi gotovauser posted image pa posle sto sakaat neka vikaat doktorite

< Поракaта ја уредил Cooper -- 13.1.2012 14:00:43 >

(Одговор на членот te sakam)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
13.1.2012 21:51:49   
zagrizenaa
pozdrav do site.vi se pridruzvam konecno i jas vleguvam vo 29 nedela user posted image vo stomakot imam zemjotres. vi posakuvam lesen poragjaj na tie sto se na red.a tie sto veke se porodeni neka vi se zdravi i zivi bebencata zaedno so vas.user posted image

(Одговор на членот Cooper)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
14.1.2012 0:19:13   
cece81
RR-ki denes ivoni4ka ne pisa sigurno se porodila , cestitki samo so les da si pominala.user posted image . Ivoni4ka pisini kako si pomina !

inaku jas sim 33 nedela bebeto mi e tesko 2200 se e vo red so nego si go vidov srcence malo. Dr mi rece za 3 nedeli da odam na pregled i deka togas ke pravime vaginalen pregled, lele ama mi e strav . Ovoj mesec sum kacila 3 kg , vkupno zasega 11 kg sum popravena .

(Одговор на членот zagrizenaa)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
14.1.2012 0:34:07   
ss80
Здраво рр-ки, еве ме и мене, во 35+6, уште малце останува:) Јас се измачувам со чешање, ме нервира многу, не е само стомакот, всушност стомакот најмалку ме чеша, имам полиморфна ерупција, тоа се појавувало само за време на бременост... Нервозно е, се вцрвенувам особено ме чеша деколтето, градите не толку многу, ама и ореолите на градите ме чешаат... Породувањето не ме замислува многу (се плашам што не се плашам ако ме разбирате:)), најмногу му ја мислам дали ќе имам млеко, дали бебето ќе го прифати доењето, дали брадавиците ми се ок итн... Прво дете ми е, не знам како е, се надевам дека ќе бидам добра мајка:) Поздрав на сите и честитки на сите кои се породиле!!!:)

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
14.1.2012 4:07:12   
jana33
zdravo zenski! eve me i mene polni 38 nedeli + 4 dena mi se blizi krajotuser posted image  denes si bev na pregled vo cair ctg uredno eho-to isto taka ima dovolno plodova voda za da cekame uste edna nedela.. vo vtornik povtorno na pregled i ako e se vo red na 21 doktorov e dezuren i ke me porodi carski.. me fati panika sega pred kraj user posted image  ne od samiot poragaj tuku kako sto ste pisale prethodno od toa kako i sto ke bide posle poragaj.. prvo dete mi e dali ke bidam dobra majka, kako ke se naviknam na obvrski uff vo haos sum se nadevam deka ke se sredam denovive..pozz do site i so lesno da si pominete..

(Одговор на членот ss80)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
14.1.2012 14:49:06   
fetusce
Izvini kuper samo so lesno neka bide. Nie doma stasavme do imeto na deteto . Zamislete sakam moeto bebe da se vika ѕвездан. НЕЛИ Е УБАВО НО МОИТЕ МЕ ПРЕДОМИСЛУВААТ НЕ ИМ СЕ СВИГАЛО, ТОА шТО КЕ СУМ НАПРАВИЛА ТОА КЕ СУМ СРКАЛА, ЗА ЕДНО ИМЕ КРЕВААТ ЏЕВА. Леле што да ви кажувам Ѕвездан не им се бендисувало никогаш не сретнале такво име. Стасавме до името на детето и ете пак проблем. Што беше тоа. Место свекорот и свекрвата проблем да прават што не ги ставаме нивните имиња, моите креваат џева. Не ги разбирам зошто не им се бендисува името Ѕвездан.  На вас Ви се бендисува ли?

< Поракaта ја уредил fetusce -- 14.1.2012 14:52:08 >

(Одговор на членот Cooper)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
15.1.2012 8:23:22   
marinka80
zdravo zenski kako ste mi eve me mene rano po sabajle vcera cel den setav so sin mi i nokeska ic ne mozev da spijam. inace zosto posle 10 februaru ne znam stvarno sto mu e na doktorov ali mu veruvam cim on vika taka dobro ke si cekam sto mi e rabota se spremam ne sum sprema ustvari poveketo raboti gi imam od prvoto a i ova e masko taka da se ke iskoristam dokupiv uste nesto uste da isperam i ispeglam i da kupam za mene nekoi raboti inace so prvoto se porodiv so polni 40 nedeli i na tolku cekanje i provokaciii pak zavrsiv so carski so ova sakam normalno ama ke vidime zdravje kako i da samo so lesno neka e i da e dobrouser posted image  pa nie se ke izdrzime

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
15.1.2012 8:25:06   
marinka80
inace zaboraviv zvezdan e mnogu ubavo ime mi se dopaga i ne dozvoluvaj nikoj da te predomisluva pa sepak e tvoe dete kako ke resite ti i soprugot taka

(Одговор на членот marinka80)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
15.1.2012 11:30:12   
debelka08
Здраво мамичкии!!!!Како сте ми јас еве стигнав до 36+1 бебуско сега за сега е супер тези 3000гр и така полека се приблизуваме до крајот....Инаку фетусче Ѕвездан е мн убаво име  и на крај тоа е твое дете името е само твој избор и на твојот сопруг....Позззз user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот marinka80)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
15.1.2012 19:42:29   
bebe bisera
zdravo na site eve me i mene sega sum 34 nedela i se e dobro so moeto bebce no inaku ke odam slednata nedela na 4d vo skopje zosto kaj nas go nema .FETUCE ne se zamaraj za imeto zosto koga ke se rodi bebeto sekoe ime ke ti bide milo a bebeto najmilo.jas mnogu sakav prvoto da mi e bisera a toa se rodi masko i sega sakam bisera i pak e masko i za toa nemam zalba no znam deka bebeto ke mi najubavo i imeto za nego.

(Одговор на членот debelka08)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
16.1.2012 9:13:20   
Debora
Dragi ringerajki, eve i jas od denes vlagam vo 27ma nedela , pa ke ve druzam na ovaa tema. pozz do site

(Одговор на членот bebe bisera)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Трудници во третото тромесечје IV- од 27....
16.1.2012 10:06:46   
mama_06
Јас сум 37+3, засега е ок, со оглед на тоа дека бев со покачен притисок ама го контролирам со таблети. А и со јадење лук, непријатно е ама сега сум веќе на породилно па додека дојде сопругот од работа се губи мирисот хехехехе. Да одговорам на fetusce, името Ѕвездан е прекрасно и не се замарај што ке ви кажат другите затоа што секогаш ке има некој кој мисли дека одредено име не е убаво или што знам... Само да е здраво, право и среќно, другото е споредно.

(Одговор на членот Debora)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?