|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Во која градинка?
6.12.2010 23:19:50   
jovanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: baby mama

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Препорачајте ми некоја добра градинка во Центар. Јас знам само една што е зад зградите кај Градска болница.

Vo Centar gradinka so jasli ima 13 Noemvri kaj skoloto Prestaloci inaku odlicna gradinka tamu ima i edna grupa sto ja sledat nastavata na francuski toa e po  zelba isto ima i kaj Beko potoa ednata kaj Gradska bolnica taa e so jasli a preku bulevarot do socijalno ima samo od mala grupa do golema se vika Korcagin.





< Поракaта ја уредил jovanka -- 6.12.2010 23:23:04 >


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Во која градинка?
6.12.2010 23:33:18   
jovanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

А, да, и ми рекоа дека треба уште сега да го запишам, има 6 месеци, за да почне кога ќе има година и пол?
Вистина по толку се чека?


Dokolku sakate da zapisete dete vo gradinka za na prolet treba uste od sega(noemvri-dekemvri) da podnesete molba bidejki nekoi od decata sto se primeni od bilo koi pricini se otpisani znaci ima slobodni mesta.A za vo septemvri treba uste vo april ili maj da se podnese molba do gradinkata i togas sigurno ke si obezbedite mesto.
Dodeka za privatnite ako imaat slobodni mesta moze preku celata godina.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Во која градинка?
7.12.2010 8:31:48   
vesna1
AnnaMolly jas ziveam vo reonski centar Aerodrom, vo novite zgradi. Vo taa vo Novo Lisice ne mi ja primija imalo guzva, vo Aerodromskite gradinki mi rekoa deka prvo primaat deca od Aerodrom pa ako ostane mesto i morav tamu. Ne mi e daleku i gradinkata ne mi se vide losa. Dobar vpecatok mi ostavi i rakovoditelkata Vesna pa ke vidime. Ako ima nekoj iskustvo neka pise.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Во која градинка?
21.12.2010 18:35:00   
AnnaMolly RR
Вчера бевме во 13 ноември и го запишавме Филип. Ептен ни се бендиса, чисто е, убаво, љубезен персонал. Само се мислиме дали од април или мај да почне. Ми рекоа дека било поубаво во април за да има време да се привикне на персоналот пред да дошле годишни одмори, зашто тогаш ќе се менувале и ќе имало различни негувателки. Ќе видиме. Важно таму ќе оди.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Во која градинка?
21.12.2010 18:53:25   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Вчера бевме во 13 ноември и го запишавме Филип. Ептен ни се бендиса, чисто е, убаво, љубезен персонал. Само се мислиме дали од април или мај да почне. Ми рекоа дека било поубаво во април за да има време да се привикне на персоналот пред да дошле годишни одмори, зашто тогаш ќе се менувале и ќе имало различни негувателки. Ќе видиме. Важно таму ќе оди.


Нина оди во оваа градинка. По многу деца во група се.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Во која градинка?
21.12.2010 19:01:24   
Viktori
Маца сега сите градинки се преполни. Во овие во Карпошов нема група со под 30 деца. Ај по 25 ама затоа што рачунаат на тоа секогаш да се неколку болни user posted image user posted image
Откако ги направија директорите-менаџери, тие јадни да менаџираат мислат значи што повеќе деца да имаат...

< Поракaта ја уредил виктори -- 21.12.2010 19:02:00 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Во која градинка?
21.12.2010 22:39:56   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Вчера бевме во 13 ноември и го запишавме Филип. Ептен ни се бендиса, чисто е, убаво, љубезен персонал. Само се мислиме дали од април или мај да почне. Ми рекоа дека било поубаво во април за да има време да се привикне на персоналот пред да дошле годишни одмори, зашто тогаш ќе се менувале и ќе имало различни негувателки. Ќе видиме. Важно таму ќе оди.


Нина оди во оваа градинка. По многу деца во група се.




Нас ни рекоа дека се до 20 деца во јасли. И на 20 деца 3 негувателки.
Јас не очекував дека се 3, мислев 2 дека се.
И точно вика Виктори. Особено тие во поголемите населби. Ама тоа е тоа, оваа ни е најблиску. А каква им е храната, Мацо?


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Во која градинка?
22.2.2011 13:41:56   
baby mama
Ja zapisavme vo Korcagin kerka mi, do penzisko sto e.Mala e grupata ima okolu 7 decinja.Zasega nemam sto da kazam bidejki odi samo 2 denauser posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот TRANSTAR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Во која градинка?
22.2.2011 13:57:25   
ben10
najdobra gradinka KORCAGIN objekt PEPELASKA od licno iskustvo so sin miuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Во која градинка?
22.2.2011 14:08:08   
vesna1
Ben10 dali objekt Pepelaska e taa sto e kaj Gradska bolnica pozadi kulite, ili taa kaj Socijalno vo kukata. Znam deka ima tri klona Korcagin, edna do gradska bolnica, edna kaj socijalno a edna vo trgovski centar.user posted image

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Во која градинка?
22.2.2011 14:11:19   
ben10
kaj socijalno vo zgrada ili kuka user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Во која градинка?
22.2.2011 14:13:13   
ben10
socijalno -pepelaska
gradska bol -pinokio
i gtc mislam deka bese -mozaik

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Во која градинка?
22.2.2011 14:14:03   
vesna1
Ok, fala mnogu milo mi e koga ke slusnam pozitivni iskustva. I jas ja zapisav tamu od septemvri ama vo maj treba da idam da vidam dali e primena, ako ne ke brkam vrski.
Taman ke imame 2 god. vo septemvri.

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Во која градинка?
22.2.2011 15:46:56   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly

Вчера бевме во 13 ноември и го запишавме Филип. Ептен ни се бендиса, чисто е, убаво, љубезен персонал. Само се мислиме дали од април или мај да почне. Ми рекоа дека било поубаво во април за да има време да се привикне на персоналот пред да дошле годишни одмори, зашто тогаш ќе се менувале и ќе имало различни негувателки. Ќе видиме. Важно таму ќе оди.


Нина оди во оваа градинка. По многу деца во група се.




Нас ни рекоа дека се до 20 деца во јасли. И на 20 деца 3 негувателки.
Јас не очекував дека се 3, мислев 2 дека се.
И точно вика Виктори. Особено тие во поголемите населби. Ама тоа е тоа, оваа ни е најблиску. А каква им е храната, Мацо?



Во групата каде што ќе биде ФИлип се две негователки. Исто и на мене ми рекоа дека ќе бидат 3, кога ја запишав Нина ама никогаш не беа 3. Кога има помалце деца, за време на распуст или кога има повеќе болни, ги спојуваат 2 во 1, односно јасли и прва јасли (каде што е Нина), само за спиење си оди секој во своја занимална.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Во која градинка?
22.2.2011 18:55:09   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: ben10

najdobra gradinka KORCAGIN objekt PEPELASKA od licno iskustvo so sin miuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




Da,vo PEPELASKA odi i kerka mi user posted image


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Во која градинка?
17.4.2011 23:07:38   
bebe82
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Јас Нина ја пријавив во градинката кај школото Пестлаоци во центар. Сакав во козле кај моите затоа што градинката е прекрасна, а и јас таму имам одено ама не може затоа што се оди по општини, не може каде ние сакаме. Значи ако живеете во центер, детето ќе треба да го запишете во градинката најблиску до вашето место на живеење. Една моја пријателка која живее кај универзална сакаше да ја запише ќерка и во истата градника во која ќе оди нина, но и рекоа дека во не може затоа што кај универзална имало др градинка која им е поблиску.
Градинката кај беко е исто  така многу убава, но не знам дали уште имаат јасли. Ми рекоа дека ги укинале или префрлиле во градинката во гтц.



Јас сакам да ја запишам ќерка ми таа градинка кај Универзална, клон на Кочо Рацин - Н.Н. Борче.
Те молам прашај ја другарка ти (ако нели е таа градинка кај што си го носи девојчето) дали е задоволна, дали и во таа градинка има листи на чекање и сл.

Фала многу однапред user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Во која градинка?
18.4.2011 1:00:03   
mamicka_26
Прочитав погоре дека во приватните градинки можело да се запише преку целата година.Може некој да ми појасни доколку знае кои се тие приватни градинки колку чинат,зашто првпат слушам а и немам искуство а сакам детевво да го дадам во градинка,го запишав кај нас во населба во градинката ама дури за од септемви.Ај ве молам ако некој знае нешто повеке нека пише.

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Во која градинка?
18.4.2011 8:05:59   
Octavia
Мамичка_26, приватни градинки има едно чудо, цената им е од 100 евра па нагоре, до накај 500 евра месечно од дете (зависи која). Од она што сум се изначитала по форуми, голем дел од нив не се регистрирани како градинки, туку како игротеки. Ако бараш приватна градинка убаво распрашај се и за програмата, храната и условите за спиење на дечињата, сум читала дека има проблеми и околу тоа (во некои градинки родителите сами си носат јадење за детето, во некои нема спиење, во некои нема програма за работа т.е. активности итн). Просечната цена им е некаде 12 000 месечно.

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Во која градинка?
18.4.2011 9:25:24   
anedespo
Од приватните градинки највеќе ми се допаѓа Изворче-Монтесито. Мислам дека го погодив името.  Да имав можности, моите ќе ги пратев таму. Месечно чување изнесува 180 Евра. Имаат и специјални програми. А децата секој ден имаат по 2 саати индивидуална работа со учителка. 

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Во која градинка?
18.4.2011 9:39:56   
Yummy Mammy
Dali nekoj ima licno iskustvo so gradinkata pozadi Univerzalna sala, mislam deka e klon na Koco Racin, a se vika N.N. Borce...
Vaka odnadvor mi izgleda mnogu neuredno, nemaat nikakov dvor, po prozorite se stari igracki, po dzidovite im se gleda kade protekuva objektot...
Mozebi od vnatre e poinaku?! Mozebi ljubeznosta na vospituvackite ke me predomisli?! Mozebi se pomalku deca vo grupa?!
Dali imate iskustvo so ovaa gradinka?

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Во која градинка?
18.4.2011 11:04:46   
bebe82
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj ima licno iskustvo so gradinkata pozadi Univerzalna sala, mislam deka e klon na Koco Racin, a se vika N.N. Borce...
Vaka odnadvor mi izgleda mnogu neuredno, nemaat nikakov dvor, po prozorite se stari igracki, po dzidovite im se gleda kade protekuva objektot...
Mozebi od vnatre e poinaku?! Mozebi ljubeznosta na vospituvackite ke me predomisli?! Mozebi se pomalku deca vo grupa?!
Dali imate iskustvo so ovaa gradinka?


Баш и јас прашував за оваа градинка user posted image Види во погорниот пост.user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Во која градинка?
18.4.2011 11:34:50   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: bebe82

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj ima licno iskustvo so gradinkata pozadi Univerzalna sala, mislam deka e klon na Koco Racin, a se vika N.N. Borce...
Vaka odnadvor mi izgleda mnogu neuredno, nemaat nikakov dvor, po prozorite se stari igracki, po dzidovite im se gleda kade protekuva objektot...
Mozebi od vnatre e poinaku?! Mozebi ljubeznosta na vospituvackite ke me predomisli?! Mozebi se pomalku deca vo grupa?!
Dali imate iskustvo so ovaa gradinka?


Баш и јас прашував за оваа градинка user posted image Види во погорниот пост.user posted image



Da, da, znam, samo sakav da go potenciram prasanjeto, moze nekoj i ke ni odgovori user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Во која градинка?
18.4.2011 12:06:00   
bebe82
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebe82

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj ima licno iskustvo so gradinkata pozadi Univerzalna sala, mislam deka e klon na Koco Racin, a se vika N.N. Borce...
Vaka odnadvor mi izgleda mnogu neuredno, nemaat nikakov dvor, po prozorite se stari igracki, po dzidovite im se gleda kade protekuva objektot...
Mozebi od vnatre e poinaku?! Mozebi ljubeznosta na vospituvackite ke me predomisli?! Mozebi se pomalku deca vo grupa?!
Dali imate iskustvo so ovaa gradinka?


Баш и јас прашував за оваа градинка user posted image Види во погорниот пост.user posted image



Da, da, znam, samo sakav da go potenciram prasanjeto, moze nekoj i ke ni odgovori user posted image user posted image user posted image

Може нашите дечиња ќе бидат во иста група user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Во која градинка?
18.4.2011 12:29:11   
Yummy Mammy
[[/quote]
Може нашите дечиња ќе бидат во иста група user posted image

[/quote]

Moze, moze... mojava e 2,5 god, planiram na esen da pocne ama se nekako mi se cini deka vo 13 Noemvri ke odi, ovaa nasava gradinka nekako mnogu pusta i neuredna mi se cini. Vie kolkavi ste? Kade ziveete potocno? (Da ne sme na ista ulica posto kaj nas eden kup novi mladi majki ima i novi deca, a ne se poznavame user posted image )

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Во која градинка?
18.4.2011 13:08:59   
bebe82
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

[

Може нашите дечиња ќе бидат во иста група user posted image



Moze, moze... mojava e 2,5 god, planiram na esen da pocne ama se nekako mi se cini deka vo 13 Noemvri ke odi, ovaa nasava gradinka nekako mnogu pusta i neuredna mi se cini. Vie kolkavi ste? Kade ziveete potocno? (Da ne sme na ista ulica posto kaj nas eden kup novi mladi majki ima i novi deca, a ne se poznavame user posted image )


Ние сме помали 5 месеци, ама сепак се мислам каде да ја пуштам. Градинкава (Н.Н. Борче) ми личи дека е добра, е сега стара е, ама гледам ја реновирале, има нови прозори. Дворот е мал, ама пак 13 Ноември ми е далеку а и на интернет прочитав нешто дека воспитувачката малтретирала некое дете. Е сега тоа ме вознемири малку.
Ние сме кај Златен клас user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?