|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стручни совети од лабораториската дијагно...
19.2.2012 17:04:01   
eni
Margo i mene mi bea namaleni linfocitite pri dvete komtroli na krv. Bas me interesira dali e normalno vo bremenosta. Doktorkata mi kaza deka toa e najcesto znak za virusna infekcija. Ama gi nema od adria lab odamna da pisat.

(Одговор на членот margos)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Стручни совети од лабораториската дијагно...
2.9.2012 23:36:24   
MERUSHKA
Татко ми пред 5 години е опериран и му е извадена простатата.Сега го гледаа на ехо,и му кажаа дека има остаток од простатата,значи не е целосно извадена.И дека на тоа мало делче можно е да има бактерија.Дали може да испитате за каква бакерија се работи??

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот eni)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Стручни совети од лабораториската дијагно...
13.9.2012 3:18:31   
crvce
moze i ne sum na prava tema,no sakam da prasam nesto.
Se porodiv pred godina i pol a deteto mi se rodi so vrodena srceva mana,go operiraa vo Bugarija i sega si e se vo red,odev duri i premnogu na kontroli,pravev skrininzi no nikoj ne mi otkri deka deteto ima srceva mama,Me interesira dali postoi nacin da se ispitame jas i maz mi dali sme nositeli na nekoi geni koi go ovozmozile toa ili e nastanato vo tekot na bremenosta .i dali postoi so sigurnost pregled zdravje za dr bremenost na koj ke uvidat dali se e vo red so plodot,Vi blagodaram

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Стручни совети од лабораториската дијагно...
13.9.2012 4:11:50   
ivana89
moeto dete na 13 mesecna vozrast ima problem so bubrezite oteceni mu se . leviot bubreg ima deimenziii 10 x 10.3 mm ...bevme na ispituvanja so radioaktivna tecnost i kazaa deka nema zapusuvanje i deka tecnosta ja isfrla za za potrebnotyo vreme...i sega ni kazaa da sledime samo na eho dali se namaleni...spored vas dali treba da ostavime na vremeto ili treba da prevzememe nesto drugo i ako treba sto? inaku bubrezite mu rabotat 50.4% i 49.6%


(Одговор на членот crvce)
Непосредна врска до пораките: 54
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?