|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Покани за роденден
27.4.2012 15:49:47   
Natuska85
Ама затоа друго си направиuser posted image ,псссссс изненадување,да ставиш сликичка после роденденотuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Покани за роденден
28.4.2012 23:39:22   
Andriance
Eve gi nashite pokani za krstevkata....Najgolemo blagodaram za mama Natuska koja i pokraj milionite obavezi najde vreme da mi ja skocka mnogu user posted image user posted image i sekako user posted image

user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Покани за роденден
28.4.2012 23:53:54   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Ама затоа друго си направиuser posted image ,псссссс изненадување,да ставиш сликичка после роденденотuser posted image


C c c c de spodeli i so mene...kje ti kazam i jas edna tajna user posted image .....mislam na Beatris user posted image

< Поракaта ја уредил Andriance -- 28.4.2012 23:57:10 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Покани за роденден
4.5.2012 15:28:17   
penelopa
За крштевката на син ми, мажуле сакаше нешто оригинално па затоа му направи мало филмче во кое има слики, текст ко да зборува user posted image  и музика од цртанот Мики Маус. Многу убаво испадна- сите што видоа рекоа дека ептен е оригинално направено. Тоа е кога имаш маж програмерuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Покани за роденден
9.1.2013 1:19:43   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka_26

Знае некој некоја друга страна за правење покани (како оваа caption.it што е),кај што има повеке детски мотиви?


Линкот е отстранет

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 9.1.2013 8:59:44 >


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Покани за роденден
13.1.2013 22:39:26   
mamicka_26
Znaete li nekoj interesen tekst za na pokana.Pravevme pokani za rodenden,ke polnime 3 godini pa ne mi teknuva nesto interesno i kreativno da napisam.Aj pomagajte

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Покани за роденден
13.1.2013 23:23:50   
zzaa
eve eden od mene (NE GO IZMISLIV JAS)user posted image za site sum srce,za site sum zlato,na mojot treti rodenden ve kanime jas,mama i tato...

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Покани за роденден
13.1.2013 23:28:47   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

За крштевката на син ми, мажуле сакаше нешто оригинално па затоа му направи мало филмче во кое има слики, текст ко да зборува user posted image  и музика од цртанот Мики Маус.

И јас правев вакво филмче за роденденот само во позадина немаше музика туку се снимав јас како го читам текстот. Филмчето се вика Приказната на Јована и почнува од првиот ден во мешето па се до првиот роденден. Многу интересно и оригинално навистина. Ќе и го чувам во кутијата со спомени. А покани не правевме, едноставно им се јавив на сите што требаше да ги поканам и завршивме работа. Кај имав време да шетам по куќи и да разнесувам покани.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Покани за роденден
25.1.2013 23:51:09   
moni teo
user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Покани за роденден
1.12.2014 15:06:31   
Mila mamicka
Мене лично не ми се допаѓаат поканите што може да се купат или пак тие што ги нудат фото студијата. Некако ми немаат личен белег. И за двата родендена на син ми, си одбрав слика од интернет со темата на која што ни беше целиот роденден и си најдов текстови, кои ги вметнав на сликата заедно со сликичка од син ми. Поканите беа преубави. Не знам како да ги закачам да ги видите, ама ќе ви го напишам текстот, може ќе им се најди на некои идни мамички.
За првиот роденден беше вака: 26 април е прекрасен ден, затоа што мене ми е роденден. Дојдете да ја споделиме среќата и заедно да ја дувнеме свеќата.
За вториот беше вака: На торта со шарени бои, моето име КИРИЛ ќе стои. И на неа голема роденденска свеќа, ќе ја дуваме за радост и среќа.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Покани за роденден
30.10.2015 12:56:05   
MamaKiki
покани за роденденот 1 му зедов од jumbo шаренки беа имаше место да напишам за кого е , каде и кога е роденденот и име на славеникот беа комплет со иста шара кесички најлонски во нив за децата ставив бомбони , грицки и слично ио на нив имаше место да напишам за кого е кесата ме коштаа околу 50тина денари мислам дека беа 10 или 15 парчиња за комплет...
а за крштевката направив убави покани со малово на слика му монтиравме морнарско капче и имаше црвена сатенска панделка и морска ѕвезда залепена над панделката, исто вакави покани му направив лани за честитки во форма на буфче крилата се отвараа и внатре имаше слика од малово сликано голо со капче плетено со лик од буфче , ептен беа штосни ама и скапички еден примерок го платив по околу 80 денари годинава пак Боже здравје ке правам уникатни честитки user posted image а за покана за роденден не би дала толку пари...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Покани за роденден
30.10.2015 18:37:10   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bububebe

Текстот на нашата покана за роденден беше ваков:
6 ми Октомври е прекрасен ден,затоа што мене ми е роденден! Дојдете кај мене да ја споделиме среќата и заедно да ја дувнеме свеќата!!!
Миана се надевам ти помогнав user posted image

Kaj nas vaka glasese pokanata za prviot rodenden. I samo togas imavme pokani. Za vtoriot rodenden telefonski gi pokanivme gostite, za tretiot rodenden sakam da go pravam vo igroteka a tamu si davaat hartieni pokani, samo treba sam da si gi napises.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 37
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?