|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 11:56:55   
BEBICA
 
ИЗВОРНА ПОРАКА: big_mama817

мм ми  вика дека слободно мозам да си ја земам машината во соба со мене па сега вие виидете колку перамuser posted image user posted image user posted image user posted image



E ne da me iznasmea big_mamauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 11:58:44   
nadica
па во просек секој ден user posted image user posted image user posted image некогаш и 2-3 машини ама па наредниот ден не перам туку пеглам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 12:52:45   
Mila na mama
Јас перам 1 неделно на Мила облека. Еднаш неделно бели и еднаш шарени, еднаш на 2 недели постелнина и еднаш неделно на рака нешто ако треба. Генерално имаме доволно облека да не морам да перам често и речиси никогаш не пуштам полупразна машина иако собира многу. Мила се пресоблекува најмалку 3 пати дневно што од кеиф. Јас и мм фармерки, панталони и здолништа носиме и по неколку пати ама маици блузи кошули по еднаш и идат на перење ама сепак не перам пречесто.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 17:09:06   
MamaOhrid
Од син ми перам на 2 дена, а наши уклучувам 2 машини неделно. На рака не перам ништо и сега за сега ич не пеглам. Од син ми ништо не пеглам, а бидејќи јас сега не сум на работа и мое нема ништо за пеглање. Ама затоа пак штом почнам на работа знам дека ќе се убивам од пеглање мои алишта.  user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 18:32:25   
baby mama
Јас само за викенд еден куп алишта перам и пегламuser posted image user posted image user posted image . И тоа само навечерuser posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Колку често перете?
14.4.2010 23:23:03   
Snowhite RR
Па јас ви се чудам, мислам јас да не перам премалку, ние сме тројца дома и јас во просек пуштам 2 до 3 машини неделно, не знам можеби затоа што јас не одам на работа, претежно дома седам, па не валкам многу, од бебушот се собираат повеќе, ама тие се малецки за да наполант една машина, па чекам да се извалкаат повеќе негови алишта и постелнина еднаш на две недели перам

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Колку често перете?
5.5.2010 10:08:38   
Viktori
порано пуштав машина секој ден, ама ми се смачи. Сега пуштам 1 неделно бели, Х2 шарени и постелнина кога ќе ми дојде, најчесто на две недели. Ама со белите ги перам и навлаките од перниците.
Пешкирите ги собирам и ги перам кога ќе останам со уште еден, два чисти.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Колку често перете?
5.5.2010 10:15:34   
elle
2 пати за user posted image
2 пати бели
2 пати шарени
и еден ден не се переuser posted image -ама се пеглаuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Колку често перете?
5.5.2010 10:29:10   
Maca25
Пуштав секој ден машина, макар и за 3 работки. Сега се опаметив! Пушам сабота недела, чекам да ни се собере полна машина за мене и мм, а исто и за нина. Цел викенд полна треаса со алишта што се сушат!! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Колку често перете?
5.5.2010 10:31:50   
Палешка РР
Секој ден по неколку машини..Ми се смачи од пеглање user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Колку често перете?
15.5.2010 13:40:36   
suzeto
sekoj den po nekolku masini pa toa e mnogu kolku dusi ste paleska ...jas posebno peram od deteto posebno rabotnickite od mm gi delam na 4 grupi posebno svetli pa beli itn.ali nemam za sekoj den nie sme trojca stom se soberat i togas moze da se desi edna nedela da nema nisto pa potoa nekolku masini edno po drugo

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Колку често перете?
15.5.2010 14:12:00   
Палешка РР
Една машина дневно од Миа, еднаш на два дена бели од нас, секој ден шарени, некогаш фротирки и кебиња (зависи што ќе поврати) user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Колку често перете?
15.5.2010 14:47:44   
Rossana
Jas peram skoj Cetvrtok i Sabota.
Vo Cetvrtok peram po edna masina beli, po edna masina postelnina+peskiri, i edna masina farmerki
Vo Sabota peram po tri masini sareni i edna masina na Sara i dvata prekrivaci na krevetite sto mi se bile ovaa nedela.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Колку често перете?
15.5.2010 15:15:12   
amelbebe
SEKOJ DEN I PAK NEMOZAM DA SE DOPERAM

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Колку често перете?
15.5.2010 20:08:16   
Sandric
Де бе што праите со секој ден по неколку машиниuser posted image
Јас пуштам 3 машини неделно, додуше само двајца сме сеуште, не знам како ќе биде кога че сме тројца ама ба неколку машини е премногуuser posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Колку често перете?
15.5.2010 22:25:59   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Една машина дневно од Миа, еднаш на два дена бели од нас, секој ден шарени, некогаш фротирки и кебиња (зависи што ќе поврати) user posted image


Колку пати ја преслекуваш Миа во денот па што пушташ секој ден машина само за нејзината облека? Мислам колку пати и да ја преслекуваш не може да се наполни машина со толку мали алишта. Еве јас овој пат решив да не пуштам машина се додека не се извалкаат сите комплети, шпикозни, боди и буквално се од Михаил и да ви кажам две недели немам пуштено машина со негови работи и еве вечерва ги ставив за утре сабајле да ја пуштам и се уште е полупразна, па ќе ставам утре уште нешто, макар и чисто да се наполни. Навистина не ми е јасно што перите по толку машини во еден ден или празни ги пуштате машините, не знам што да речам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Колку често перете?
15.5.2010 22:59:33   
Палешка РР
Ја пуштам и за две алиштенца - буквално. Перев и на рака но добив алергија и сега маки мачам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Колку често перете?
15.5.2010 23:13:11   
Snowhite RR
Е добро сега ми е јасно, се почуствував како само јас да одам неперенаuser posted image user posted image user posted image , ама јас додека не се наполни машината не ја пуштам, ако треба некогаш како што реков нешто малку валкано или скроз чисто ќе ставам и мислам дека не е убаво да врти празна машината

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Колку често перете?
15.5.2010 23:19:50   
Еличка
Не можам да кажам точно 2 или 3 пати неделно, ниту имам одредени денови за тоа, едноставно ко ќе се наполнат корпите тогаш. Нормално, посебно бели од шарени. Кога беше помала ќерка ми уклучувавав скоро секој ден, бидејќи многу се валкаше, ама сега веќе не толку и нејзините алишта ги перам заедно со нашите. Порано и ги перев посебно.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Колку често перете?
16.5.2010 16:44:53   
niki
Ауууу, аман ма Палешка за 2 парталчиња ја вртиш машината, зошто?
На керка ми уште посебно ги перам и ги собирам цела недела, притоа не ми се полни машината со алишта па ја перам секоја недела и постелината нејзина, кебенцето, и пешкирите нејзини заедно и некоја плишана играчка ако се извалкала, облеките од куклите, па така ја полнам. Јас ако не ја накрцам до даска не уклучувам машина. Само црвени алишта имам многу малку и нив ги собирам пола машина и ги пуштам на краток програм од 30 минути на 50 степени. Се друго собирам да ми се наполни машина.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Еличка)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Колку често перете?
19.7.2010 22:29:21   
suzeto
od malecko dete za dva dena ne mozis da napolnis masina i od golem ne mozis za dva dena da napolnis masina makar i da gi mesas sareni beli mali golemi i ne mozis

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Колку често перете?
19.7.2010 22:32:04   
Палешка РР
Може сузето. Јас имам малечко и гооолемо дете. Син ми двапати во денот да излезе цела кофа со алишта ми полни. Ама ај си велам во пубертет е нека се пресоблекува user posted image
А бебето повраќа стручно и на мене и на неа. Три пати во ден да поврати, ете ти пола машина user posted image
Ми се смачи user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Колку често перете?
25.10.2010 22:43:19   
anebebe
kaj nas svekrva mi ,,strogo ni zabrani,,user posted image da perema na raka ,zatoa sto kako sto veli taa masinata ne e po bitna od nas pa taka ja ulkucuvam sekoj den  osven petok a vo nedela i do 3-4 pati .Masinata ima mnogu opcii peri mn ubavo pa i toa sto e po nezno i za na raka go perime vo nea.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Колку често перете?
25.10.2010 22:52:27   
AnnaMolly RR
Еднаш неделно за Филип, во недела кога има евтина струја user posted image
Имам преполн плакар со бебешки облеки и таман собирам за една машина неделно. А наши две неделно, бели и шарени.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Колку често перете?
25.10.2010 22:57:58   
Viktori
Се поретко user posted image
Само во сабота или недела.
Смачено ми е да перам и да пружам алишта... ми иде коа ќе ја видам полна корпата сите у контејнер право да ги однесам и после да се правам мутава кога ќе ми ги бараат...

user posted image user posted image user posted image

и сум се повторила на темава бе... не ни видов, сори


< Поракaта ја уредил виктори -- 25.10.2010 22:59:34 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?