|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Редовна посета на гинеколог
16.5.2010 19:47:48   
skorpijana
aj tie sto se od stip neka kazet nesto za mojata valentina rambabova
oti ona ke me poraga

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Редовна посета на гинеколог
17.5.2010 11:48:15   
elle
Еве бев денес и изгледа имам кандида user posted image , ми земаа брис и ќе чекам резултати...
Инаку Тања не сум од Струмица од Валандово сум и овде има само еден гинеколог, за да одам на приватно треба или во Струмица или Гевгелија, а од друга страна кај мојот гинеколог доагаат пациенти одГевгелија, Богданци, па и од Струмица имам видено. Значи таму ситуацијата е уште по лошаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Редовна посета на гинеколог
17.5.2010 11:58:25   
Bitolcanka
Не се грижи elle, не е ништо страшно. И јас ја имав истата бактерија, користев вагитории, па исчезна. Инаку со докторите-гинеколози - ужас е секаде - се' е приватизирано. Кај нас не се пишувале веќе матични гинеколози, имале голем број пациенти и морало - приватно user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Редовна посета на гинеколог
17.5.2010 12:08:03   
elle
Знам дека не е многу страшна но е досадна никако да се откачам од неаuser posted image

_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Редовна посета на гинеколог
17.5.2010 12:11:17   
Bitolcanka
Не знам дали одвреме навреме пак се појавува - консултирај се со гинеколог. И мене ме нервира. Човек раат да не е user posted image Ако се' е идеално како докторите ќе видат некоја пара user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Редовна посета на гинеколог
21.6.2010 11:17:15   
Maria
Само што се вратив од гиниколог,резултатите од пап тестот се позитивни.user posted image user posted image user posted image .Имам ХПВ.Докторот ми даде АЛБОТИЛ вагиналети,па по еден месец да продолзам со Бетадине.Дали имал некој слично искуство.Ова првпат ми се случува.Ве молам за ПОМОШ.user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Редовна посета на гинеколог
21.6.2010 17:24:59   
riba79
jas do pred 2g imav hpv i cin 1 ...odev na 4 meseci na konrola 2godini za da na kraj pocnav da pijam tableti b12 i bettakaroten ,c vitamin 1000 na den i povremeno b[comlex..samo so taa terapija od 3 meseci si go podignav imunitetot...probaj nema da zazalis....a isto taka sum slusnala i deka aloeto e mn.dobar preparat za hpv.pozdrav

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Редовна посета на гинеколог
21.6.2010 17:53:45   
Палешка РР
Мариа, КЛИКНИ ТУКА сме пишувале за инфекција со ХПВ.
Не се секирај, ќе поминеuser posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Редовна посета на гинеколог
27.7.2010 23:58:21   
jovanka
Konecno i ginekolozite na dopolnitelni obuki bidejki poleka no sigurno se sogleduva katastrofalnata sostojba vo ginekoloskite bolnici vo vnatresnosta a so toa i kadarot koj raboti seusti po principi od minatoto iako medicinata e otidena mnogu daleku.Sepak se setile deka sostobata e alarmantna pa od septemvri site na dopolnitelna edukacija.Ke gi sledime budno sostojbite da vidime site dali navistina drzavata go vklucila crvenoto kopce vo ovaa oblast.Bi sakala sekoja zena da gi ima uslovite isto kako vo privatnoto zdrastvo smetam deka go zasluzuvame toa site.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Редовна посета на гинеколог
28.7.2010 0:11:20   
nadica
ах јованка ме потикна да напишам нешто кое баш и несакам да го коментирам
во неготино имаме родилен дом со прекрасни услови но и двајцата гинеколози отидоа концесионери во приватно и одделението го затворија „привремено“
работеше некое време со др од кавадарци но соработката прекина и 6 едуцирани и образовани акушерки и неколку чистачки ги распределија во другите одделенија низ здраствениот дом додека да се врати др која беше на специјализација во ск
пред 2 месеци се врати др но одделението сеуште не работи
зошто???????????

сакав да кажам:
имаме услови, уредено, чисто, простор, ... ама не работи
таму каде немаме услови се раѓаат бебиња и некое недај боже ќе настрада и креваме ука бука

ДО КОГА ВАКА?до кога треба да трпиме се и сешто и на крајот да страдаат нејмалите невините



_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Редовна посета на гинеколог
31.7.2010 16:09:51   
dusic***
Сакам да прашам за ХПВ но овде видов за гинеколог пишите па да не отварам нова тема.Редовно посетувам гиенколог како што треба на година дена бидејки беше се во ред,сега овој пат бев на детален преглед како и по обичај и пап тест направив и во исто време и хпв тест за типизација бидејки имаше сомнителни клетки за ХПВ гинекологот ми препорача да направам типизација во исто време пошто и ми истекуваше осигурањето. Резултатот за ХПВ беше негативен а ПАП тестот покажа позитивно за ХПВ.Гинекологот ми кажа да примам витамини и по 4 до 6 месеци контрола да направиме па ако е потребно после биопсија да прајме но ми рече ако сакам и сега да направиме биопсија пошто претпоставува мојот гинеколог дека е многу малку вирусот и затоа непоказува каков тип е .Но мислам дека ако е малку вирусот некој таму епителни клетки може е подобро до на чепкаме пошто ипак е траума за ткивото да се чепка.
Ве молам кажетеми мислење дали да одам сега на биопсија или да продолжам со витамините па после да видам?-инаку сум исплашена и дали ке можам да имам деца после третирањето на вирусот....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
однапред ви благодаарам!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Редовна посета на гинеколог
31.7.2010 23:52:03   
mama26
neodam na ginekolog,od pricina da ne mi najdat nesto po greska...moze sum staromodna ama nesakam da me cepkaat.posleden pat bev pred 4 godini koga se porodiv odnosno,pregled i tolku.

(Одговор на членот dusic***)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Редовна посета на гинеколог
1.8.2010 0:04:12   
Тања РР
Дусич*** КЛИКНИ ТУКА  ќе најдеш информации и искуства на членови со истиот проблем. Се надевам дека ќе ти помогнеме. Инаку одлуката е твоја, разговарај со гинекологот и по можност побарај и второ мислење од друг гинеколог.




_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Редовна посета на гинеколог
1.8.2010 0:36:36   
Maca25
како бе мама26 не одиш на гинеколог само за да не ти најдат нешто?!?! па нели е подобро да се спречи било што во најбрз можен рок, па макар и најобична кандида, за да нема последици по твоето здравје понатаму?!?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Редовна посета на гинеколог
1.8.2010 12:40:23   
mama26
maco panicarka sum.i sve na bolka mi e pamet bezrazlika na koj lekar odam.i od strav toa e.nedajboze da ima nesto.poslednoto bese vo se vo red.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Редовна посета на гинеколог
1.8.2010 12:54:21   
Maca25
мама26 и јас сум паничарка ама мин. еднаш годишно одам на преглед. ако треба се ќе истрпам само да сум сигурна дека се е ок со мене.
немој да се плашиш, не е ништо страшно. се сеќавам прв пат кога отидов на ехо (вагинално), се препотував и ептен ми беше страв и докторов ме праша од што се плашам, и јас му викам од таа сондата за ехо. Чивеков се изнасмеа и ми вика: сондава е пострашна од пенисот на твојот партнер?!?!? од тогаш кога и да отидам на преглед на неговите зборови мислам и нема страв.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Редовна посета на гинеколог
1.8.2010 15:23:20   
mama26
hahah da.sto ne kaze za tie sto se poragat prirodno?sto e postrasno penisot ili pomislata od najmalku 3 kila nesto da izleze?user posted image user posted image sreka imav inaku u vis bolnicata.ke me zborea cela godina.a sestrami nema gajle.ima jaki zeni.jas sum plaslivka-golemaaaa

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Редовна посета на гинеколог
1.8.2010 19:50:09   
iki82
mora da se odi na ginekolog najmalku ednas godisno, nema nisto strasno od ginekolog. zosto vo denesno vreme ima tolku bakterii , virusi koj sto loso vlijaat na grlicot na matkata i ako ne se tretira nekoja infekcija ili virus na vreme moze da se stigna i do ne daj boze operacii i cuda. Zatoa site ednas god. minimum na ginekolog, bez razlika dali imate eden partner ili ne.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Редовна посета на гинеколог
1.8.2010 21:29:49   
mama26
tocno taka.i mm se luti sto neodam.inaku ednas godisno sekoj zena treba da poseti.

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Редовна посета на гинеколог
29.8.2010 23:48:12   
Тања РР
Jaс не сум пример кој треба да се следи. На гинеколог отидов дури по 8,5 месеци од породувањето.
Микробилошките тестови се во ред, сега чекам уште резултат од ПАП тестот.
Др рече дека слузницата ми е зацрвенета а бидејќи немам инфекција сега ме фаќа страв од ПАП-отuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Редовна посета на гинеколог
26.6.2011 17:51:45   
mamicki
Ne sakam da odam- ama odam. Si imam fiksirano deka sekoj mart pravam detalni ispituvanja so brisevi itn, i vo mart odam na godisen pregled (dodusa sega odam na sekoi 3 nedeli oti sum bremena). Taka, so fiksiran vo glavata mesec za pregled, nema sansi da utnam, da odlozuvam, demek, aj utre, aj drugiden, pa dve godini da pominat!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Редовна посета на гинеколог
18.8.2011 9:36:43   
penelopa
Одам редовно, минатиот месец ми земаа брис а бидејќи докторката е пријателка на свекрвами се јавувам ако имам проблем.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Редовна посета на гинеколог
18.8.2011 9:56:13   
Maca25
Пред да забременам одев на 6 месеци до 1 година и правев детални испитувања. Сега поретко одам, а знам дека треба да одам почесто. Ама се нешто ми искача, па откажувам и не презакажувам за преглед пак.
Сега мора да одам, се осеќам некако чудно, башка ми касни, може имам пак некоја циста?! не сум бремена, направив 2 теста.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Редовна посета на гинеколог
18.8.2011 10:55:24   
vida
I porano odev eptem ako mi se javi nekoj problem znaci ne odev na redovni kontroli kako sto treba ama zatoa za vreme na bremenosta odev i pocesto od sto trebase user posted image Denes tocno 5 meseci od kako se porodiv a uste ne sum bila na ginekoloski pregled...za kutek sum mm sekoj den mi vika ama...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Редовна посета на гинеколог
26.10.2011 14:36:14   
JovanaJ
Na site kontrolni pregledi odam, pa normalno i ginekoloskiot.
Ednas godisno site ispituvanja i testovi. Posle poroduvanjeto istotaka otidov na kontrolen pregled...
Redovna sum vo toj pogled....user posted image

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?