|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали би простиле неверство?
15.8.2009 10:56:32   
niki
Samo nema odgovori, se devici Marii, verni i odani, blaze si im na mazite so takvi zeni, a od druga strana tesko niv posto nema so kogo da varaat vaka sigurno so mazi ke mora.
Lele majko ke ni se pretvorat u pederi.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

I aj si postaviv prasanje pa ke si odgovoram sama.

Iskreno kazano neznam dal ke sakam da mi prosti, zavisi od mnogu faktori, mozebi toa moe izneveruvanje ke bide samo za seks ili od nekoi drugi pricini bez emocii pa ke mi bide znacajno da go socuvame brakot. A mozebi ke sretnam nekoj vo koj ke se zaljubam i ke sakam so nego da go prodolzam zivotot pa nema da sakam da mi prostuva. Zivotot pisuva romani, neznaes utre sto ti nosi, a site nie si imame slabosti i vo moment na slabost moze i da zgresime, cuvaj boze od toa ako se smetame bezgresni.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали би простиле неверство?
15.8.2009 14:57:59   
Еца
Е па вака Ники, пред да одговорам на твоето прашање, јас ќе одговорма на темата.
Имам простено неверство и тоа на маж ми, 2 месеци пред да се земеме.Беше доволно храбар да ми признае, а јас доволно храбра да му простам.И не згрешив. Едноставно му протстив, бидејќи го сакав, а нешто одвнатре ми велеше дека и јас му значам штом се решил да ми признае, бидејќи според неговите зборови не сум заслужила со ништо да ми прави нешто зад грб и затоа решил да ми каже. (инаку имав и 4 годишна врска која ја раскинав поради тоа што ме изневери, значи не му простив, бидејќи не го сакав толку силно,туку тоа ми беше одлична прилика да ставам една голема точка).

Е сега, на твоето прашање, потполно се согласувам дека сите имаме моменти на слабост, но за моите години, па дури и кога бев млада и зелена, неверството за мене беше и сеуште е потценување на самиот себе си(можеби затоа што имам постари сестри сум гледала како плачат поради тоа што биле изневерени и сум го сватила тоа како нешто многу подмолно и ниско). Не може да ми се случи неверство, бидејќи и пред бракот доколку сакав да бидам со некој друг, прво расчистував со оној со кој сум, па потоа продолжував натаму да правам што сакам и како сакам.А сега кога сум во брак(во кој на почетокот поминав пекол, а не ни помислив на друг маж)не ми паѓа на памет.Проблеми секогаш ќе има, тоа е факт,далеку од тоа дека сум светица, имам и јас мнооооооооогу мани, но за ова прашање имам став кој не може ама баш никој да ми го промени.

Инаку сега да дознаам дека маж ми ве изневерува не можам да кажам што ќе направавам и дали ќе му простам, бидејќи и за тоа ќе влијаат многу работи.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали би простиле неверство?
15.8.2009 15:26:01   
Adrijana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Би простила.
Сите сме луѓе од крв и месо.




Sigurno ke mi e tesko i moze nema da e isto se kako porano, no od ljubov bi mu prostila. A sto se odnesuva do toa dali bi sakala da mi prosti toa sigurno, bi napravila se za da mi prosti. No sepak i za nego i za mene se zavisi od mnogu faktori, neverstvoto cesto poteknuva od problemi i nezadovolstvo vo vrskata i od mnoooogu drugi faktori, pa taka i prostuvanjeto bi zaviselo od istite faktori.
Ne daj boze da dojde do takvo nesto, kako so vikaat starite
"gavolot ni ora ni kopa",ne znaes so ke te snajde vo zivotot.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали би простиле неверство?
29.8.2009 20:24:49   
Лејди
Не би простила, со мене има се...
Буквално се, ако му е малку и побара нешто кај друга не му требам повеќе јас а ни тој мене.
Толку искрено и силно го сакам што не би го повредила на овој начин истото го очекувам и од негова страна.
Неверството е непочитување, а се додека меѓусебно се почитуваме врската ќе ни биде супер.
Киксне ли, крај на таа идила.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали би простиле неверство?
29.8.2009 20:27:19   
Лејди
Бидејќи сме во врска размислувам вака, бракот е веќе друга работа.
Тогаш можеби и би простила, поради многуте работи кои би не врзувале тогаш.


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали би простиле неверство?
29.8.2009 20:38:51   
Еца
ЕЕЕЕЕ Лејди гледаш, тука ни се разменуваат мислењата, јас простив во врска, но сега(недај Боже, ама баш поради многу причини навистинна не знам дали би простила)баш како што кажуваш тоа е непочитување.Но во врска не ме почитувал мене, а сега и себе и своето потомство, па ти види...user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Лејди)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали би простиле неверство?
29.8.2009 22:08:34   
milijana
Не би можела да му простам.Имам голема фантазија па кога ке почнат да ми се редат слики од сех..галење, мазење..насмевки, допири..филм ке снимам во главава..а бидејки сум лавица хороскоп..леле..ја да не бидам главна улога..некоја друга да ја има мојата ,,коска,, е богами..нема шанса да му простам..но, само доколку видат моиве очи..или ако осетам дека не е каков што бил..на приказни не верувам..само на моиве очи и моето сетило.Ако сам ми признае ке биде полошо за него..Не сакам ни да размислам..крај ке биде засекогаш.Точка на и..нема понатаму..Јас сум таков карактер..едноставно не простувам неверство во брак..а за врска, тоа е друго..не е официјално некако...мозеш да раскинеш и никому нисто.позз на сите

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали би простиле неверство?
14.11.2009 19:45:17   
mami
во ситуацијава во која сме сега, ако случајно се случи неверство мислам дека ке немам сила да го простам, од проста причина што и онака сме на тенок мраз цело време уште ова би ни фалело и да отиде се у пм...

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали би простиле неверство?
27.12.2009 21:14:23   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Би простила.
Сите сме луѓе од крв и месо.



Нема да простите ни заради детето/децата?
Јас би простила, само заради детето, заради ништо друго. Заради една авантура,да расипам брак, а пред се семејствоuser posted image Можеби партнерот изневерува во моментот и ајде чао пријатно, ќе се разделиме, знае дека погрешил, се кае, а јас од инает ли, од повреденост ли не му простувам. И... кој најмногу страда? Јас што ме изневерил или детето што останало без семејство?

Милион пати поразлично е кога сме во врска или брак без деца. Нема што да се мисли, нема ни чао пријатно, веќе не се познаваме и крај на приказната


< Поракaта ја уредил ripce -- 27.12.2009 21:15:58 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали би простиле неверство?
27.12.2009 21:29:52   
pacuvce
Uf ne znam...Sega me user posted image ...Verojatno zavisi od mnogu nesta...Od momentot,od toa vo koj del od zivotot se slucuva,kolkava e tezinata na neverstvoto...Ama znam deka bi bila navredena...Inaku sum takva po priroda...Lesno ranliva,pa mm cesto znae da kaze deka covek i prstot malku nakrivo da mi go pokaze,jas vednas znam da se navredam...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали би простиле неверство?
13.1.2010 19:12:11   
mother 29
ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce
kolkava e tezinata na neverstvoto...


ne znam kolkava e tezinata na neverstvoto?????????
zarem neverstvoto ima tezina!?po sto?po kolku pati bil so nea..po kolku pati se e...so nea vo nedelata...dali i kazuval deka ja saka?po sto?????????
kaj mene neverstvo e koga ke legne nekoja i tocka.OD CUVSTVA LI,OD POTREBA LI ,OD BES I LJUBOMORA,BIL PIJAN,DROGIRAN,SILUVAN,KAKO I DA BIL...OD BILO STOuser posted image

ke me ponizi vo koj i da e slucajuser posted image zatoa ne znam dali bi prostila!a posto se znam kakva sum ,mislam deka nema!deka zasekogas ke stavam zid megu nas i ke bide macenje i za mene i za nego i za deteto!


jas vo princip velam ..nikogas ne veli nikogas,ama vaka e moeto razmisluvanje vo momentotuser posted image

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали би простиле неверство?
13.1.2010 19:46:42   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: skorpija

Не се простува едноставно тоа, а кога еднаш некој ќе скрши вазна за џабе ќе се обидува да ја лепи па колку сака нека се менува, секојпат кога ќе погледнеш во неговите очи ќе гледаш измамник кој не те почитува онолку колку што ти го почитуваш, тоа ќе боли се додека го дишеш истиот воздух во просторијата и во моментот ипо 20 години


потпишувам

(Одговор на членот skorpija)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали би простиле неверство?
13.1.2010 20:22:03   
Bogdancanka
хм тешко прашање сигурно би била многууууууу навредена а дали би простила можебиuser posted image ,али да заборавам никогашшшшшшшшш

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 7:38:15   
mina_m
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Би простила.
Сите сме луѓе од крв и месо.



Нема да простите ни заради детето/децата?
Јас би простила, само заради детето, заради ништо друго. Заради една авантура,да расипам брак, а пред се семејствоuser posted image Можеби партнерот изневерува во моментот и ајде чао пријатно, ќе се разделиме, знае дека погрешил, се кае, а јас од инает ли, од повреденост ли не му простувам. И... кој најмногу страда? Јас што ме изневерил или детето што останало без семејство?

Милион пати поразлично е кога сме во врска или брак без деца. Нема што да се мисли, нема ни чао пријатно, веќе не се познаваме и крај на приказната



voopsto ne mi e ok da prostam neverstvo radi decata,zasto bi prostila?tie deca ko deca si rastat ,a JAS kako ke ziveam?so takov svalercina?pa toj i na mocanje da otide jas ke se posumljam,a kamoli vo ist krevet da spieme.jas li da go spasuvam brakot,a toj neka go rasipuva,neka izigrava ergen.kolku saka neka se kae i kakva saka avantura da imal od 10 min-ili nekolku meseci ili od plukni zalepi ne mi e gajle,jas si imam moi stavovi,ama nekogas ovie avanturi cinat zivotuser posted image nema da goltam nedorasnati i nedozreani gluposti za negov keif.pa podobro razvod odkolku decata doma da bi me gledale depresivna i nevroticna,a tatko im da ne go gledaat po doma.pored ziv maz ko bez maz da bidamuser posted image nema teorija

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 11:54:43   
arh_diz
Јас не би простила неверство од една еддинственам прицина. После тоа неверство бракот неможе да биде како што бил до тогаш. А и лицноста која изневерила нема да се смири ке си рече ми прости минатиот пат ке ми прости и сега. После неверство настанува мачење во мракот за партнерите

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 11:55:14   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Јас не би простила неверство од една еддинственам прицина. После тоа неверство бракот неможе да биде како што бил до тогаш. А и лицноста која изневерила нема да се смири ке си рече ми прости минатиот пат ке ми прости и сега. После неверство настанува мачење во мракот за партнерите


потпис!!!


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 12:01:08   
mami
Бракот/врската по неверството е како вазна која се скршила на најситни парчиња па некој после земал и ја составил пак, но, таму секогаш ке фали некое ситно делче. така и во бракот, никогаш повеќе нема да биде ист, и секогаш меѓу вас ке лебди она чувство на повреденост, омаловаженост, недоверба... Не, не би можела да простам неверство и тотално би разбрала кога тој мене не би ми го простил ако јас сум таа што ке изневери

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 12:13:40   
Anushka
Туѓо - никако.
Свое - секако user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 12:15:03   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Бракот/врската по неверството е како вазна која се скршила на најситни парчиња па некој после земал и ја составил пак, но, таму секогаш ке фали некое ситно делче. така и во бракот, никогаш повеќе нема да биде ист, и секогаш меѓу вас ке лебди она чувство на повреденост, омаловаженост, недоверба... Не, не би можела да простам неверство и тотално би разбрала кога тој мене не би ми го простил ако јас сум таа што ке изневери


Потпис...веке ништо не е исто после тоаuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 12:15:40   
talisman
Семејството треба да е гнездо во кое човек се чувствува сигурно и заштитено од проблемите надвор од дома, па незнам како би издржала во семејство во кое не го добивам она што ми треба, почитување, љубов, доверба и сигурност. Простувањето подразбира никогаш својот мм да не го потстетиш на понижувањто кое ти го нанел, а знаејќи се себе си мислам дека и ако се случи да останеме во брак после нешто слично, „душата би му ја вадела на памук„user posted image  Така да, џабе и да пишувам дека би му простила кога знам дека би се лажела и себе си и останатите околу мене...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 12:21:56   
Anushka
еј девојки, а бе требаше да се смеете на мојот пост!!!!
се шегував пред малку.
Од искуство: многу,многу е тешко да се прости неверство. Со сето свое рце се трудев и сакав, и се обидвав да најдам причини зото тоа било така. И долго веме верував дека сум простила. Ама,  не и заборавила. Многу боли и не престанува да боли. Понижувањето, неправдата. Чувството на немоќ.
Верувајте, да можеше, ќе дадев да ми направат лоботомија на живо. Само да бидам раат.
Од искуство: јас еднаш изневерував. И го оставив тој то го изневерував. Тој ми прости, само да останам. Ама јас себе си никогаш не си простив. А ни нему, што ме остави така ладно и бесчувствително да го изневерам, а посе ми простуваше.
Деца, ова е многу суптилна тема.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 12:28:40   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

Од искуство: многу,многу е тешко да се прости неверство.


Секогаш се поклонувам пред искуството на другите...Не рекле за бадијала-Не прашувај гаталец,прашувај паталец...user posted image user posted image user posted image за искреноста на Анушка...И оригиналноста на постот...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 12:54:02   
nutelizza
Колку убав пост!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Има многу мудрост во него и искуство, се трудам да сфатам а немам искуство но сепак нешто ми се меша колку има вистина во се тоа.

рр е пресреќна што ја има Анушка



(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 13:37:14   
zami
citam, citam i nemozam da se resam.

koga pocnav so citanje, a i prethodno bev so misla deka bi prostila, pa dobro se izduval edna vecer, pa sto ako .....,

ama kako sto citam taka pocnuva da se mislam, deka zivotot sekako ne bi bil istiot.

nie bevme vo vrska dolgo vreme pred da se zememe, potocno 13g vo vrska i sega 6 vo brak.
dodeka bevme vo vrska i dvajcata imavme napraveno neverstvo, jas dodeka toj bese vo vojska, a toj dvapati so istata devojka na odmor. i dvajcata prostivme, jas polesno, toj potesko, i trebase dolgo vreme da si veruvame celosno.

ama sega so dete, ne zaradi nego, tuku bas poradi nego, odvoeni roditeli e podobro od ljuti, depresivni roditeli.

koga ke pomislam samo kako reagira sin mi koga se karame za gluposti, a kamoli takvo nesto da stoi megu nas, mislam deka toj ke bide dovolno zrel da ni kaze ajde sekoj na svoja strana.

ama, ova se sepak pravenje muabeti, vo realna situacija, hm, neznam .....

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали би простиле неверство?
14.1.2010 13:54:02   
Bogdancanka
рр е пресреќна што ја има Анушка



potpisuvam so dve raceuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?