|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Постапка која никогаш нема да му ја простите ...
23.6.2012 23:29:05   
nadica
Дали некогаш се случило вашиот партнер да стори нешто кое нема да му го заборавите и простите?Нешто што ќе му го памтите цел живот и со сета сила ќе се воздржувате да не му го кажувате секој ден колку ве повредил и колку ве боли, и дека сакате да му вратите со иста мера?

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
24.6.2012 11:46:27   
mila mama
Да ти кажам Надица откако сме во брак се случило и тоа на неколку пати. Ама ај да не пишувам, да не се подесетувам, фајде нема, само ќе се нервирам user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
24.6.2012 17:05:54   
Martins mom
Да, да...се случило. Кога во една расправија ми рече „Не знам на кој да му верувам“?! Се работеше за мене и дотичните...Поголема навреда не сум добила и за среќа се случи само еднаш. Како бре не знае кому да му веруваuser posted image user posted image Ауууу, збесната бевuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
25.6.2012 11:40:53   
Yummy Mammy
Bese toa prvata godina od brakot koga se raspravavme so mm zatoa sto e mnogu rasturen, kako se soblakal taka ostavil, gakite na sred dnevna, maicata na fotelja, kosulata vo kujna, corapite vo razlicni kosinja, kako jadel leb taka se setal niz cela kuka bez cinija, sekade troski od leb i kaskaval, kako grickal semki taka dole tepih od luspi ostavil, kako vezbal tegovite na sred hodnik gi ostavil, kako baral nekoj alat taka celo skafce go isturil i go ostavil na zemja... itn itn... i jas mu vikam:
- Jas ne dojdov vo ovaa kuka tebe sluginka da ti bidam i po cel den po tebe da odam da raskrevam...
a on mrtov laden lezi na trosed so nozete u vis i mi vika:
- E pa znaes sto, ako ne ti se sviga odi si, vo ovaa kuka stalno ke ima nekoja zena sto ke odi po mene user posted image user posted image user posted image (mislejki na majka mu, sestra mu, zena mu, svalerkata, cistackata, dadiljata, whatever!)

Uf nikogas nema da mu go zaboravam toa, se uste mi odzvonuvaat zborovite vo usi. A najmnogu me boli toa sto na glas ja slusnav vistinata, pominaa 5 godini i apsolutno nisto ne se promenilo.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
25.6.2012 12:41:52   
Mihaela 2010
Do sega se nema sluceno da me navredi direktno,so pogrdi zborovi da se dere,da napagja,ama indirektno da,i nikogas nema da mu zaboravam,iako i do den denes taka se ponasa,da sestrickata negova e na prvo mesto za nekoi raboti od mene i moeto dete.On misli deka ne sum vo pravo koga ke pocnam da go napagam,ama mislam deka ne e svesen za negovite postapki..porano mn se nervirav sega ama bas me zabole iskreno...
Ednas taka,uste nemavme dete,on si se ispodogovara so nea da se vidime,trebase negde da se odi bez prethodno so mene da se konsultira dali ke mozeme,da ne imam jas nesto vo plan i sl.Toa mn me navredi sto duri se zatvoriv vo soba i pocnav da placam kako nezdrava,sto vo princip treba mnooogu za da se rasplacam,ama ete mi se nasobra,pa dojde u soba da me tesi da se izvinuva deka vekje nemalo taka da bide i deka zaedno ke sme odlucuvale....se popravi sega malku , ama znae pak da zabega..

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
26.6.2012 0:07:03   
miana
Se slucile mnogu raboti koi sto me zabolele od strana na mm no edno nesto sto najmnogu me zabole i nema nikogas da mu go prostam e slednovo..Jas stotuku porodena,mu se javuvam da mi kupi caj za doilki i toa poznavajki go kolku e zaboraven go potsetuvam 5 pati...Toj doaga doma- bez cajot..Jas pocnuvam da vikam( kako toa samo mene me zaborava a tatence da mu se javi odma ke go usluzi ili nekoj drug ) -a toj se naluti ,tresna vrata i otide vo apteka..Se vraka od apteka i mi go frla cajot velejki mi mene, negovata zena,majka doilka sto mu go doi stotuku rodenoto bebe - NA OTRUJ SE !!! E ova NIKOGAS nema da mu go zaboravam.Uste postrasno e toa sto posle dva tri dena namesto da se izvini,se pravese deka ne mi go rekol ova...Ete duri i sega mi se prevrtuvaat crevata koga ke mi tekne i mi se ide da go zadavam..user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
26.6.2012 22:26:40   
niki
Na maz mi se mu imam prosteno.
Koga ke me povredi, mu kazuvam sto i kako me povredilo i si zemam vreme da mu se lutam, da mu zboruvam samo sluzbeno dodeka ne se fatime da go resavame problemot, i fizicki da se ottrgnam od nego vo smisol da spijam odvoeno onolku dolgo kolku ke mi treba da se pomiram so sebe i so ona sto sum doziveala od nego. Nikogas nemam zelba da mu vratam milo za drago bidejki znam deka i jas so moeto odnesuvanje vo nekoi situacii go povreduvam.
I koga ke pomine nekoe vreme koga ke mi se oladi glavata posle dolgotrajni razgovori do najpodrobni detali sto i kako se slucilo i zosto, mu prostuvam, se pomiruvame i tuka stavam kraj. Ne zaboravam no i ne go upotrebuvam toa kako argument vo sekoja naredna kavga.
I mislam deka koga ke napravi nesto za koe nema da mozam da smognam sili da mu prostam togas ednostavno ke se spakuvam i ke si zaminam. Ne bi mozela da ziveam so tovarot na neprostliva postapka vo brakot.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
29.6.2012 11:20:15   
Pepelaska *
Исто и јас, сум простила се ама баш се.
Дури некогаш сум била прва која побарала извинување ( и да не сум крива).
Вчера многу се скаравме.Една работа најмногу ме боли, а на секое карање почна да ја спомнува.Се прашувам дали ќе можам и преку тоа да поминам, денес ми е така тешко, му остави ведно пиисмо и си заминав кај моите, ќе си појдам дома попладне секако.Ама нека види како е кога нема никој дома да го пречека ,user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
29.6.2012 12:45:33   
vezilka RR
Пепелашка те гушкаме user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
29.6.2012 13:21:33   
nadica
pepelaska mila user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
29.6.2012 19:14:48   
Viktori
Јас мислам дека се имам простено, за заборавено баш не знам, ама мислам дека имам и заборавено, во спротивно до сега ќе играа секирите user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
16.7.2012 12:28:27   
nina miki
i jas prostuvam i preminuvam preku se sto da se pravi taka e vo brakot i toj trpi nekoe loso odnesuvanje od mene no za zal jas sekogas poveke popustam...vcera bas se iskaravme trebase da izleguvame i se oblekov i koga me vide mi vika kaj odis taka oblecena?nosev pantoloni tricetvrti sekako uz telo no ne pukaa na mene i bliza siroka...pocna posle da navrzuva komu sakas da mu privleces vnimanie ke pocnes da se svalerisuvas a be trista gluposti slusnav no najmnogu me povredi koga mu rekov da si zemese nekoja turcinka za zena i togas toj mi odgovori TREBASE POARNA KE BESE OD TEBE...porano mnogu se nervirav od ovie gluposti no sega ne ne velam deka mi e seedno tesko mi e od tie zborovi no nema sto da se pravi vazme mene da mi e cista sovesta si go ledam deteto kukata a i nego pa toj ako me ostavi poradi toa sto sakam da se oblecam ubavo togas toj e lud i ne vredi da go gubam vremeto so nego i ne go zalam...

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
16.7.2012 12:35:41   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: nina miki

i jas prostuvam i preminuvam preku se sto da se pravi taka e vo brakot i toj trpi nekoe loso odnesuvanje od mene no za zal jas sekogas poveke popustam...vcera bas se iskaravme trebase da izleguvame i se oblekov i koga me vide mi vika kaj odis taka oblecena?nosev pantoloni tricetvrti sekako uz telo no ne pukaa na mene i bliza siroka...pocna posle da navrzuva komu sakas da mu privleces vnimanie ke pocnes da se svalerisuvas a be trista gluposti slusnav no najmnogu me povredi koga mu rekov da si zemese nekoja turcinka za zena i togas toj mi odgovori TREBASE POARNA KE BESE OD TEBE...porano mnogu se nervirav od ovie gluposti no sega ne ne velam deka mi e seedno tesko mi e od tie zborovi no nema sto da se pravi vazme mene da mi e cista sovesta si go ledam deteto kukata a i nego pa toj ako me ostavi poradi toa sto sakam da se oblecam ubavo togas toj e lud i ne vredi da go gubam vremeto so nego i ne go zalam...


ц ц ц аман бре уште ли има мужи што вака размислуваат?


< Поракaта ја уредил Andriance -- 16.7.2012 12:36:25 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот nina miki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
16.7.2012 16:36:49   
nina miki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: nina miki

i jas prostuvam i preminuvam preku se sto da se pravi taka e vo brakot i toj trpi nekoe loso odnesuvanje od mene no za zal jas sekogas poveke popustam...vcera bas se iskaravme trebase da izleguvame i se oblekov i koga me vide mi vika kaj odis taka oblecena?nosev pantoloni tricetvrti sekako uz telo no ne pukaa na mene i bliza siroka...pocna posle da navrzuva komu sakas da mu privleces vnimanie ke pocnes da se svalerisuvas a be trista gluposti slusnav no najmnogu me povredi koga mu rekov da si zemese nekoja turcinka za zena i togas toj mi odgovori TREBASE POARNA KE BESE OD TEBE...porano mnogu se nervirav od ovie gluposti no sega ne ne velam deka mi e seedno tesko mi e od tie zborovi no nema sto da se pravi vazme mene da mi e cista sovesta si go ledam deteto kukata a i nego pa toj ako me ostavi poradi toa sto sakam da se oblecam ubavo togas toj e lud i ne vredi da go gubam vremeto so nego i ne go zalam...


ц ц ц аман бре уште ли има мужи што вака размислуваат?



e ima ima adrijance no nase e dali ke im dozvolime da ne navreduvaat ili ne...jas postojano mu vikam i feredze da nosam ako sakam da napravam nesto pak ke napravam...kako sto pisav pogore bitno mene sovesta da mi e cista...user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
1.9.2012 2:39:54   
babyblue
kako i site mazi ni mojot ne e cveke za mirisanje, do sega napravil edna rabota koja nema da ja zaboravam ni prostam, ama toa bese dodeka bevme vo vrska 2007 godina, a se zemavme vo 2011. ne deka mu naogam izgovor no ako toa sto mi go napravi togas go napravi sega vo brak ke si go zemam user posted image i ke si odam pa sto saka neka pravi, zatoa sto nema da se pocituvam sebesi ako dozvolam da pomine takvo nesto nekazneto PAK.

(Одговор на членот nina miki)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
2.9.2012 17:18:32   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: babyblue

kako i site mazi ni mojot ne e cveke za mirisanje, do sega napravil edna rabota koja nema da ja zaboravam ni prostam, ama toa bese dodeka bevme vo vrska 2007 godina, a se zemavme vo 2011. ne deka mu naogam izgovor no ako toa sto mi go napravi togas go napravi sega vo brak ke si go zemam user posted image i ke si odam pa sto saka neka pravi, zatoa sto nema da se pocituvam sebesi ako dozvolam da pomine takvo nesto nekazneto PAK.

љубопитна сум што направил и дали е за простување или не е??? user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
13.9.2012 1:09:13   
babyblue
pa mene mi rekoa deka toa sto go napravil maz mi go pravele site mazi. kako sto rekov go napravi ednas i jas pominav preku toa znaci ne go prostiv i ne go zaboraviv samo pominav preku toa, ama ako se sluci pak e togas ke bide kraj. ne sakav da go napisam postov zatoa sto ne sakam nikoj da me sozaluva ni pa da mi se smee. se sluci toa sto se sluci i prodolzivme so zivotot, za ponatamu ke vidime.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
13.9.2012 8:17:41   
miana
Se nadevam deka i nego toa mu bilo pouka i deka nema da se povtori.Nekoi se opametuvaat,no nekoi ne. Velat kuce stom ke grizne ednas,moze vtor pat - nema,no ako grizne vtor pat - e togas so garancija ke grizne i tret pat.

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
13.9.2012 9:00:02   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Se nadevam deka i nego toa mu bilo pouka i deka nema da se povtori.Nekoi se opametuvaat,no nekoi ne. Velat kuce stom ke grizne ednas,moze vtor pat - nema,no ako grizne vtor pat - e togas so garancija ke grizne i tret pat.



ova mene mi vazi za ekstremni postapki, neverstvo, nasilstvo, alhoholiziranje, kocka i sl.

ako povredata sto ja nanel e postapka koja proizleguva od karakterna osobina, od nesto sto mu vsadile preku vospituvanje, nekoj stav koj go ima, treba da bideme i svesni deka moze i da se povtori i tuka treba i nie da deluvame za da ne se povtori a ne samo da cekame vo zaseda koga ke dojde vtor pat da se spakuvame i da si odime ili da prostuvame

jas bi se cuvstvuvala mnogu istroseno vo zivotot ako postojano moram da slusam kako sum se oblekla i da se nategam so toa deka ako sakam da izneveruvam mozam ne mi treba specijalna obleka. bi smenila nacin na razgovor tuka, bi se potrudila da razberam koi motivi go naveduvaat mm da mi komentira nekoe moe odnesuvanje, mozebi stvarno nesto jas pravam pogresno sto go naveduva da kazuva raboti koi me povreduvaat
zivotot ne se sostoi samo od prostuvanje i zaminuvanje
za sekoe nesto sto pravime i ni pravat postoi nekoj motiv, pred da prostis najdi go motivot i vidi dali moze da se smeni, pa posle prostuvaj


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
13.9.2012 9:16:12   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: babyblue

pa mene mi rekoa deka toa sto go napravil maz mi go pravele site mazi. kako sto rekov go napravi ednas i jas pominav preku toa znaci ne go prostiv i ne go zaboraviv samo pominav preku toa, ama ako se sluci pak e togas ke bide kraj. ne sakav da go napisam postov zatoa sto ne sakam nikoj da me sozaluva ni pa da mi se smee. se sluci toa sto se sluci i prodolzivme so zivotot, za ponatamu ke vidime.


Mislam deka nitu edna zena nema da te sozaluva niti da ti se smee. Sekoja od nas od vreme na vreme se prasuva dali dokolku bide potrebno bi preminala preku nekoi raboti i preku koi - sto e dostojno za proska, a sto ne e. Nie zenite ja imame taa sposobnost da kreneme glava i da go kazeme toa sto ti go vikas: ok, bilo sto bilo, odime ponatamu, ako se sluci povtorno togas ke mislam kolku mi preci! Ottuka doaga goleminata na zenata. Bravo za hrabrosta! Ne sekoj moze da pomine preku postapka koja ja povredila.  

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
29.10.2012 13:53:05   
Lara2224
eeeeeh kolku ima... ne znam od kaj da pocnam. Problemot e sto stom se omaziv za nego i imame dete ili sum mazohist ili se sum prostila. No prosteno li e ako ne e i zaboraveno? nesto ne mi dozvoluva se da zaboravam, a najloso od se e sto sekoja karanica zavrsuva so site raboti od poblisko ili podalecno minato koi se navodno prosteni... Ne mozam a da ne gi kazam, koga sekoja naredna karanica e za ista ili slicna rabota kako prethodnata, istiot problem vo poblaga verzija.
Nema da mu prostam nikogas sto ne znae da izvlece pouka od niedna raspravija, tuku istoto go pravi na drug nacin i misli deka se popravil......

_____________________________

* you are my hearthbeat *

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
29.10.2012 14:22:00   
sandriana RR
Lara2224, ако постојано се случува истата работа, тогаш веројатно тоа му е дел од карактерот на маж ти, и затоа не се менува/или не се менува лесно. Често размислував за ова уште пред да се земеме со мм, дека дел од работите за кои се караме, не се менуваат, или само се ублажуваат...и сфатив дека тоа е всушност ТОЈ, таков си е, и размислив дали можам да прифатам да живеам со таков карактер. Го сакам со сите доблести, но и маани, сум го прифатила таков, и не се замарам со тие работи, за кои сама си реков дека ги прифаќам, и не ги пререкувам....затоа и не се лутам, па да има да простувам....

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
29.10.2012 14:28:43   
Mihaela 2010
Lara2224, ако постојано се случува истата работа, тогаш веројатно тоа му е дел од карактерот на маж ти, и затоа не се менува/или не се менува лесно. Често размислував за ова уште пред да се земеме со мм, дека дел од работите за кои се караме, не се менуваат, или само се ублажуваат...и сфатив дека тоа е всушност ТОЈ, таков си е, и размислив дали можам да прифатам да живеам со таков карактер. Го сакам со сите доблести, но и маани, сум го прифатила таков, и не се замарам со тие работи, за кои сама си реков дека ги прифаќам, и не ги пререкувам....затоа и не се лутам, па да има да простувам....


Apsolutno se slozuvam....od koga se rodi M sfativ ustvari kolku sme za nekoi raboti razlicni so mm,nekogas mn se nerviram,ama brzo mi pominuva bidejki toa e toa,takov si e toj ,nema menjavanje i kraj....sigurno ima i raboti sto i nego go vadat od koza vo vrska so mene,ama pa ne moze se da bide idealno....bidejki si go znam mnogu dobro,i da kaze nesto i da tresne,od edno uvo vleguva od drugo izleguva,a za navredi,ne e takov covek koj bi me navredil verbalno so pogrdi zborovi,zborovi koi nikogas ne bi mu gi prostila...

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
6.6.2016 23:57:44   
Anonimen
Eve i do tuka stignavme,faza sto pominuva ili pocetok na nesto pogolemo ,ke vidime,vremeto ke pokaze.
Ednash mi rece deka od mene nemal nikakva podrska(misli na biznis aktivnosti) i a j toa bese odamna,moze 10 godini,mu odbiv na mladosta i neiskustvoto.Ama denes,na negovi 37 godini i 15 godini brak pozadi nas go povtori istoto i pritoa koga mu kazav deka ne e fer vo muabetot mi vika ne znam zasto toa te navreduva,vistina e!?!
Epa dragi moj za sopstvenite neuspesi obvini si se sam sebe user posted image .Ako sopruga koja gi kreira svoite smeni na rabota za da te oslobodi tebe od obvrski okolu dete i dom,ne ti e podrska imash problem.Ako nepojavuvanjeto doma od jutra do sutra bez nitu eden prigovor ne ti e podrshka,pronajdi ja na drugo mesto!!! Ako nepojavuvanjeto zaedno na nitu eden nastan i toa sto te pokrivam deka premnogu si zafaten,ne ti e podrshka,aj te molam najdi si pogolema podrshka.Tuka i vo dobro i zlo,sama so milion opravduvanja pred najbliskite za tebe,ti odrzuvam dom i semejstvo ,a za vozvrat dobiv vakvi zborovi,malce ja preteravme.
Zelbite se razlicni,interesite i nacinot za vodenje zaednicki zivot,uste porazlicni.Ne bolat zborovite od tipot kravo,kozo i mifko(iako ne sum gi doziveala),bolat teski zborovi na potcenuvanje,boli koga dadenata zrtva i zapostavuvanjeto sama sebe si za negoviot uspeh,zavrshuvaat zgazeni pod noze i pluknati.Boli koga se sto sme mislele deka e zaednicko,se srushilo,nikogash ne postoelo ili se smenilo,a NIE sme ostanale pozadi.Boli koga znaes deka promenite se neophodni,bilo kakvi,na dobro ili loso,a nemash hrabrost da gi napravis.
E toa ne se prostuva,a Boga mi ni zaborava!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
  Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Постапка која никогаш нема да му ја прост...
7.6.2016 11:06:00   
Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Eve i do tuka stignavme,faza sto pominuva ili pocetok na nesto pogolemo ,ke vidime,vremeto ke pokaze.
Ednash mi rece deka od mene nemal nikakva podrska(misli na biznis aktivnosti) i a j toa bese odamna,moze 10 godini,mu odbiv na mladosta i neiskustvoto.Ama denes,na negovi 37 godini i 15 godini brak pozadi nas go povtori istoto i pritoa koga mu kazav deka ne e fer vo muabetot mi vika ne znam zasto toa te navreduva,vistina e!?!
Epa dragi moj za sopstvenite neuspesi obvini si se sam sebe user posted image .Ako sopruga koja gi kreira svoite smeni na rabota za da te oslobodi tebe od obvrski okolu dete i dom,ne ti e podrska imash problem.Ako nepojavuvanjeto doma od jutra do sutra bez nitu eden prigovor ne ti e podrshka,pronajdi ja na drugo mesto!!! Ako nepojavuvanjeto zaedno na nitu eden nastan i toa sto te pokrivam deka premnogu si zafaten,ne ti e podrshka,aj te molam najdi si pogolema podrshka.Tuka i vo dobro i zlo,sama so milion opravduvanja pred najbliskite za tebe,ti odrzuvam dom i semejstvo ,a za vozvrat dobiv vakvi zborovi,malce ja preteravme.
Zelbite se razlicni,interesite i nacinot za vodenje zaednicki zivot,uste porazlicni.Ne bolat zborovite od tipot kravo,kozo i mifko(iako ne sum gi doziveala),bolat teski zborovi na potcenuvanje,boli koga dadenata zrtva i zapostavuvanjeto sama sebe si za negoviot uspeh,zavrshuvaat zgazeni pod noze i pluknati.Boli koga se sto sme mislele deka e zaednicko,se srushilo,nikogash ne postoelo ili se smenilo,a NIE sme ostanale pozadi.Boli koga znaes deka promenite se neophodni,bilo kakvi,na dobro ili loso,a nemash hrabrost da gi napravis.
E toa ne se prostuva,a Boga mi ni zaborava!!!

kojznae sto misli toj po toa NEMA PODDRSKA OD TEBE. mislam realno mazive kako zamisluvaat toa poddrska? i posle zenite se krivi koga bi nasle zivot nadvor od brakot.pa lugje vie sami gi brkate zenite od vas,normalno deka ke si zaminat (poslednovo go kazav opsto ne za situacijava na anonimna). uste edna golema steta e sto mazite ne znaat kolku bolat zborovite,koga bi osetile bi podrazmislile za svoite postapki

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?