|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку сте зависни од благо?
16.11.2009 13:34:10   
profesorica
се зазнав и не си понесов благо денес за на работа, па ми падна шеќерот и не моам да издржам, значи многу сум зависник од благо.лелее 100 кила ќе се направам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку сте зависни од благо?
16.11.2009 13:37:33   
mother 29
тебе свервати да е слаткарка ,како мојата има сите торти и слатки да и ги фалиш хихиихихиuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку сте зависни од благо?
16.11.2009 13:39:01   
profesorica
море јас не сум само по благото, се јадам јас!!!

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку сте зависни од благо?
16.11.2009 13:39:56   
mami
да е жива и здрава Европа, на 5 чекора од зграда  ми е..секојдневен гостин сум им тамуuser posted image user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку сте зависни од благо?
16.11.2009 13:40:19   
BILJANA_G
Mmmmm blago.Mnogu sum strvna a posebno na blagicko.Doma sum i eve sega ke odam da pobaram nekoja recepta da napravam nesto.Bi mozelo toa da bidat palacinki so eurokrem,bamani i slag.Povelete.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку сте зависни од благо?
16.11.2009 13:42:15   
mami
аааа Билјанче, вакви работи не..некој треба на работа да остане овде..а ти таму палачинки со крем..пази да не ти дојде цела војска на десертuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку сте зависни од благо?
16.11.2009 13:42:56   
big_mama817
многу денес кога одев на раб од тинекс си купив целакутија атлантис чоколатциња и верувајте сите си ги изедов user posted image  добро со исклучок на неколку user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку сте зависни од благо?
16.11.2009 14:58:02   
vezilka RR
..без благо нема живот..:))))))))))))))))))))))))))

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку сте зависни од благо?
16.11.2009 15:06:46   
karla
Ufffff... kaj ja najdovte temavauser posted image Pa zarem ima nekoj sto ne e zavisnik od blago?! Mene na pr. za vreme na bremenosta blago v usta ne mi se stavase i mi bese mnogu cudno oti po priroda sum si strvla, ama zatoa sega otkako se porodiv, se slucuva nokje da stanam i kako nekoj kradec da prevrtuvam se vo kujna dodeka ne najdam nesto slatkouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 8:20:45   
arh_diz
Porano bev zavisnik od blago piev kafe serbet. Sega mozam bez blago mnogu retko jadam ako jadam cokolado edna kocka max.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 8:25:22   
mami
како за добро утро си мснав една Милка..сега мирна ми душа барем два часаuser posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 8:27:30   
ripce
Има денови кога не ми текнува за благо... ама има и денови кога можам да изедам цела фабрика за чоколади user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 8:27:49   
srekna mama
леле мами,што направи сега...па и мене ми се јаде,ама нема кој да ми купи ..

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 8:29:11   
mami
да ти пуштам по следниот воз?user posted image user posted image user posted image user posted image морав што да правам, во последно време само чоколади јадамuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 8:31:13   
profesorica
вчера се зезнав без благо на работа ама за денес си се обезбедив купив цела кутија од 500 грама наполитанки user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 8:34:59   
srekna mama
ако,ако,нека Ви е наздравје!

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 10:47:36   
jovanka
Golemmm zavisnik na blago no praktikuvam mesto cokoladi da izedam edna lazica med ili domasni marmaladi i kompoti.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 11:01:04   
mami
леле, и те задоволува тоа? мене кога ми се јаде благо, ми се јаде благо- значи чоколадоuser posted image user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 11:06:08   
Bibi_S
да, кога ми се јаде благо помислувам само на чоколадо. друго не можам да јадам. благо = чоколадо. најубаво ми е црното чоколадо на Нестле со рендана кора од портокал ммммм

_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 18:53:33   
Bogdancanka
Е пострвен од мене нема тууууу само што прочитав благо ми се пријаде а сега моментално дома ништо немамuser posted image кој ке трчи у дукан пффф

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 19:00:47   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

Е пострвен од мене нема тууууу само што прочитав благо ми се пријаде а сега моментално дома ништо немамuser posted image кој ке трчи у дукан пффф


user posted image user posted image user posted image во иста ситуација сме, само што јас нема на кој да ги оставам децата да тркнам до продавницаuser posted image а да си правам палачинкиuser posted image бре која од која сме...


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 19:04:31   
Bogdancanka
не ти е лоша идејата Еца али јас пред пола час влегов дома и сега не ми се мрда а кој да иде до дукан а за палачинки јас немам сила да правам ептен сум капната али ке тркнам мора немој да почнам и насон да барам благоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Колку сте зависни од благо?
17.11.2009 20:42:00   
ananikol
Hronicen zavisnik sum od blago,mnogu seriozen slucaj sum,od stalno nee toa sega nisto novo.E,ama porano si ja imav linijata i si nemav gajle e ama koga pocnav malku po malku da se popolnuvam e togas posto si ja imav muvata na kapata pocnav na mmda mu velam;mene Mico mi padna pritisoko daj nesto blago..pa mi padna sekerot i taka...Sega ako pojdi da pazarva nesto nema sansi da se vrati bez blago,so za deteto,so za doma i za mene se razbirauser posted image .
Ako sme izlezeni v grad prvo odam do nekoja prodavnica i se kupuva cokolado so oriz ili lesnici a za promena macmalo i nekoe sokce.Mazot mi veli imam poglemi pobaruvanja od sin mi...user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Колку сте зависни од благо?
18.11.2009 9:43:24   
profesorica
сега мснав 3 бајадери-норамлно дека сум зависникuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Колку сте зависни од благо?
18.11.2009 10:25:50   
HristinAntonio
od koga se porodiv nema kontrola ...celo vreme mislam sto da si kasnam blago:))))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?