|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Linea negra
18.4.2010 17:03:26   
Snowhite RR
По 2 и пол месеци откако се породив се уште ја имам и абер нема да избледи, а камоли да исчезни. И мене ме интересира до когаа???

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Linea negra
18.4.2010 17:45:44   
acka p
ja imav i jas istata linija od pupakot nagore ama posle izvesno vreme se povlece  a mi kazuvaa deka ako nosis masko dete togas se pojavuvala od pupak nagore a za zensko od pupak nadole neznam dali e vistina ili babini devetini jas inace rodiv masko

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Linea negra
18.4.2010 23:05:33   
Nikolina
точно седум месеци од кога се породив и усте ми стои таа линијата бледа но усте ја има а ми се појави на крајот на осми месец 

(Одговор на членот acka p)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Linea negra
5.5.2010 23:08:10   
Medo
Јас носев женско па ја имав и над и под папокот. Еве 4 и пол месеци се поминати од породувањето и се уште ја имам, ама во многу бледа варијанта. Темната пигментација се суши и се лупи (паѓа). Се надевам ќе ја снема за некое време.

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Linea negra
5.5.2010 23:17:31   
ripce
Јас ако не прочитав на рр нема да знаев што е ова чудо.user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Linea negra
5.5.2010 23:24:38   
melody
Isto i jas ne znaev sto e toauser posted image
Kaj mene e izblednata, no seuste od papokot pa nadole se gleda,a eve veke za nekoj den 10 meseciuser posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Linea negra
6.5.2010 10:53:20   
Maca25
И јас ја имав долго време после породувањето и не забележав кога исчезна. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Linea negra
6.5.2010 12:44:55   
srnicka
Jas ja imam i nad i pod pupakot, eve uste malku 6 meseci kako e Milena i ne e celosno povlecena ama bledee

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Linea negra
6.5.2010 15:47:39   
Zlatka
ми се појави накај 5-ти месец до пола сега сум 8-ми и сега е цела user posted image  и ќе ја имам уште долго а не ми е баш симпатична user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Linea negra
23.10.2010 12:49:19   
arh_diz
Koga vlegov devieti mesec mi se pojavi lele kakva e grozna uste ja imam . Neznam koga planira da iscezne

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Zlatka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Linea negra
24.10.2010 10:26:50   
darfil
za prvoto dete ja imav od papokot nadolu i posle poroduvanjeto za kratko vreme kako da mi se izlupi,a sega imam i nagore i nadolu od papokot,pominaa 2 meseci i pojma nema barem malku da pobledi

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Linea negra
24.10.2010 11:00:21   
AnnaMolly RR
Додека бев бремена немав, ми се појави по пораѓањето. Беше ептен бледа и ми се изгуби за неколку недели.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот darfil)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Linea negra
25.10.2010 13:15:17   
vezilka RR
Ја имам и под и над папокот..голема и не баш симпатична..хи,хи. Ја пак мислев исчезнува веднаш по породувањето, ама читам овде не било така..user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Linea negra
25.10.2010 15:30:36   
Martins mom
Ми се појави во 7-8 месец од бременоста, а ми исчезна 2-3 недели по породувањето

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Linea negra
21.2.2011 0:08:49   
mamamoni
и јас ја имам сеуште 4 месеци после породување, абер нема да исчезне, кажете мамички што сте порано породени што се случи со неа?

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Linea negra
21.2.2011 0:13:37   
Maca25
и мене ми стоеше подолго време после породување, може 6 месеци?!?!, дури и не приметив кога исчезна. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Linea negra
21.2.2011 12:34:05   
penelopa
Мене не ми се појавило ова чудо ни пред ни по породување- немам ништо user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Linea negra
21.3.2011 17:37:21   
ole2004
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

Мене не ми се појавило ова чудо ни пред ни по породување- немам ништо user posted image
Istouser posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Linea negra
30.3.2011 22:25:37   
Natuska85
Мене ми се појави 7ми месец во бледа варијанта некоја  и случајно кога ја видов, како искусна Рингерајка, знаев за што станува збор user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Јака беше реакцијата на мм кога му ја покажав, се преплаши човекотuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Linea negra
30.3.2011 22:42:57   
Pepelaska *
Мене конечно ми исчезна , иам скроз мало бледо ама и тоа ќе замине , значи по скоро 7 месеци од породување а ми се појави негде во 7 8 месец

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Linea negra
27.4.2011 16:00:02   
Simonne
I mene seuste mi stoi a pomina eden mesec ili mozebi seuste e rano :(

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Linea negra
27.4.2011 16:07:42   
mamamoni
јас ја имам уште , 6 месеци по пораѓај user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Simonne)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Linea negra
28.4.2011 22:14:22   
*miki mami*
mi se pojavi nakaj 7mesec ja imav do skoro znaci moze cela godina mi stoese po poroduvanjeto i bas mi fali me potsekase na bremenostauser posted image

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Linea negra
26.8.2011 10:55:15   
@Mila@
Koga se pojavuva ovaa linija i dali moze voopshto da ne se pojavi i dali postepeno se pojavuva ili odednash??Jas sum 26 nedela i se ushte nema nishto...dali ima vrska so sto se mackash za da ne se pojavi.
Mene ne mi e bash simpaticna i ne bi sakala da ja imam....no ako izleze sto da i pravam ke si ja nosam user posted image

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Linea negra
26.8.2011 11:04:22   
*mika*
haah Mila i jas ko tebe, sekoe sabajle si se gledam u ogledalo da ne mi  izlegla user posted image  seuste si se raduvam deka ja nema.. ama spored prethodnite postovi, cesto izleguva duri vo 7mi 8mi mesec.. taka da ne se raduvame premnogu pred vreme user posted image

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?