|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Linea negra
18.8.2009 10:53:54   
Еца
Дали додека бевте бремени ви се појави темната линија на стомакот, позната како linea negra? Кога ви се повлече?

Јас се уште ја имамuser posted image  

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Linea negra
18.8.2009 10:56:20   
mami
јас само слушав за неа, срека не ми се појави..ми се појавија некои потемни флеки и еве уште ги имам и тоа кога треба да добијам се поизразени

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Linea negra
18.8.2009 10:58:04   
profesorica
mene mi se pojavi od pupakot nadole i mnogu loso koga se porodiv deka stomakot se izoblici i nekako bese kriva ama posle se izgubi.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Linea negra
18.8.2009 12:51:30   
Bile
mene vo prvata bremnost mi se pojavi od papokot nadolu a sega voopsto ja nema a od utre vleguvam vo 9 mesec

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Linea negra
18.8.2009 15:16:48   
karla
jas ja imam i od papokot nadolu i od papokot nagoreuser posted image samo se tesham so toa sto e mnogu bleda i se nadevam deka ke se povelece.
P.S. Imam slusnato deka kaj nekoi zeni ostanuvala za sekogas. Mozno li e takvo nesto?!user posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Linea negra
18.8.2009 15:20:01   
Еца
Колку јас сум информирана се губи по породувањето, само кога, не знам.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Linea negra
18.8.2009 15:23:35   
Natasha5
Mene ne mi se pojavi voopsot.No na bratucedka mi i se pojavi i so tekot na vremeto posle poogajot i se izgubi.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Linea negra
18.8.2009 15:25:04   
BEBICA
I mene ne mi se pojavi linea negra.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Linea negra
21.8.2009 15:02:23   
mami
Тоа е темна ввертикална линија која се појавува долж стомакот, обично во второто тромесечје. Настанува како ппоследица на пигментација на кожата на местата каде се шират абдоменалните мускили. Оваа линија обично избледува неколку недели по породувањето. Препорачливо е со крема нежно да се месира тоа место за да се нахрани сувата кожа

Ова е она што најдов за оваа линеа негра...

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Linea negra
21.8.2009 15:16:01   
mimicka
Јас ја имав од пупакот надоле ми се појави во средината на тртиот триместар и не беше многу темна. Сега веке ми се изгуби не приметив баш кога ама ја имав до скоро. Што значи во мојот случај се изгуби за едно 2.5 месеци по породувањето. 

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Linea negra
21.8.2009 15:18:17   
mis.
Ја имав и за двете бремености.За првата ми се изгуби многу брзо а за втората бременост иако поминаа 9 месеци сеуште ја има иако е доста бледа.
Викаат дека ако носиш машко бебе  се појавува а доколку ја немаш значи дека е женско.Оваа го научив додека чекав да се породам во болницата на патолошка.Има ли нешто вистина во тоа?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Linea negra
21.8.2009 15:19:33   
mami
мене не ми се појави, а го имам Лука..мислам дека и тоа е една од оние бабини деветини

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Linea negra
24.9.2009 20:20:50   
mis.
јас и после 10 иполмесеци сеуште ја имамuser posted image не е толку изразена но сепак се познава па се прашувам дали некогаш ќе исчезне.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Linea negra
24.9.2009 23:48:43   
Викторија
Јас воопшто неја имав

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Linea negra
25.9.2009 7:31:34   
Палешка РР
Ми се појави во средината на петтиот месец. Ја имав и за Марио, ја имам и сега.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Викторија)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Linea negra
25.9.2009 11:07:49   
Весна
А мене еве дури сега ми се појави нешто налик на неа, мнооогу бледа линиичка од папокот надоле, па не сум ни сигурна дали е само сенка од влакненцата или е линеата. Мало галје, само човечуљчето внатре да е добричко и беличко user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Linea negra
29.3.2010 14:36:39   
Rossana
Ah taa crta kolku ja mrazam... samo neznaev kako se vika... jas ja imam uste user posted image user posted image user posted image user posted image kolku vreme posle poroduvanjeto e potrebno za da icezne?

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Linea negra
29.3.2010 14:40:39   
arh_diz
Jas uste ja nemam , moze uste rano e. A si mislam zosto ja nemam edna koleska mi vika i se pojavila vo 16 nedela si vikam nesto ne e vo red so mene

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Linea negra
29.3.2010 14:41:00   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

Ah taa crta kolku ja mrazam... samo neznaev kako se vika... jas ja imam uste user posted image user posted image user posted image user posted image kolku vreme posle poroduvanjeto e potrebno za da icezne?


мене ми се изгуби по неколку месеци.не очајувај. не и обрнував многу внимание на линијата ама знам дека на годинката од Дамјан веќе ја немав


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Linea negra
29.3.2010 14:42:11   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Jas uste ja nemam , moze uste rano e. A si mislam zosto ja nemam edna koleska mi vika i se pojavila vo 16 nedela si vikam nesto ne e vo red so mene


мене ми се појави при крај.кога почна ептен да ми с епознава мешето.а до 7ти месец имав малку стомаче ептен.мислам дека дури крај на 7ми/ или почеток на 8ми месец ми се појави


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Linea negra
29.3.2010 14:54:04   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

Ah taa crta kolku ja mrazam... samo neznaev kako se vika... jas ja imam uste user posted image user posted image user posted image user posted image kolku vreme posle poroduvanjeto e potrebno za da icezne?


мене ми се изгуби по неколку месеци.не очајувај. не и обрнував многу внимание на линијата ама знам дека на годинката од Дамјан веќе ја немав



Fala profesorice user posted image
Aj ako ne ovaa leto barem slednoto da ja nema za da mozam da oblecam bikini. I taka sega Sara e mala za na odmor user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Linea negra
29.3.2010 15:02:29   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

Ah taa crta kolku ja mrazam... samo neznaev kako se vika... jas ja imam uste user posted image user posted image user posted image user posted image kolku vreme posle poroduvanjeto e potrebno za da icezne?


мене ми се изгуби по неколку месеци.не очајувај. не и обрнував многу внимание на линијата ама знам дека на годинката од Дамјан веќе ја немав



Fala profesorice user posted image
Aj ako ne ovaa leto barem slednoto da ja nema za da mozam da oblecam bikini. I taka sega Sara e mala za na odmor user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



па ако ништо друго имаш и едноделни купачи.како за млада мамица топ сеuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Linea negra
29.3.2010 16:30:30   
Палешка РР
Мене сеуште ми стои и абер нема да обледи user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Linea negra
29.3.2010 16:38:58   
Slagjana
Мене ми се појави темната линија и под и над  и на папокот во второто тромесечие од бременоста. Еве и по 6 недели е иста, а папокот ми стана голема темна дупка user posted image . Се надевам да се подобри состојбата до лето user posted image .

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Linea negra
29.3.2010 16:56:56   
elle
слагана и мене ми се случи истото по 3-4 месеци се ми е нормализирано во врска со изгледот на стомакот

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?