|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 9:08:51   
sesilija
ti vo drzavna li vo skopje odis na endokrinologija

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 13:25:12   
sesilija
dali moze da ti prsne folikulot i pak da te bolat jajnicite pijam klomifen

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 15:17:08   
veckasr
da da vo drzavnata bolnica vo skopje odam na klinikata za endokrinologija  nemoe da ti pukne folikulot dodeka pies klomifen bidejki folikulite pukat nekade 3-4 posle toa od koga ke gi ispies klomifen sega te bolat jajnicite oti ti se stvarat poveke folikuli od klomifenot 

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 15:39:45   
Katerina81
Девојки еве јас денес бев кај Петановски на фоликулометрија.....Ендометриумот ми бил 9,7 и некои 3 линии имал , рече дека било супер мада поим неам што се тие линии
Е2 ми е 1845 ваљда е добро....имам околу 10-ина фоликули од по 17-18,8 мм и уште 10-тина од 13-16мм. Добив уште 3 пурегона, 2 днеес и 1 утре плу супрефакт па ќе подпораснат уште малку
И така во сабота во 23:30 примам прегнил и во Понеделник во 8 сабајле пукнција....Ај со господ напред
Баш за Св. Никола сум на 100 слави а не смеа да јадам по 18 ништо ради анестезијата....оффффф
Поздрав

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 16:42:17   
mareto
zdr
eve me i mene sega se vrativ i razocaruvanjeuser posted image user posted image user posted image endometriumot mi bese 6,9 i nisto pak sledniot mesec.user posted image user posted image celata sum zbuneta se iskarav i so doktorot zosto ne mi dava pojaka doza samo drugiot mesec a koga ke bidi toj mesec  toa gospod znaj.neznam so da pram.so 4mg saka da mi se zdebeli.a citam po 6mg pa i poveke pijat.neznam rr user posted image user posted image i ova godina ke ja docekam bez rados.pozzzzzuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Katerina81)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 17:50:26   
Bogdancanka
Марето мила баш ми е жалuser posted image user posted image user posted image те молам не се разочарувај ако не биднало овој месец ќе биде наредниот знам и ова колку е тешко али тоа ни е... ни останува да се бориме за да ги добиеме user posted image побара од докторот да ти објасни зашто толку мала доза на естрофем ти дава,зашто не ти ја зголемиuser posted image Што ти одговори на тоа што е проблемотuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 18:22:20   
Olivia
Mareto mila mnogu mi e zal sto se se odlozi no toa ne treba da te razocaruva...jas iskreno i se iznenadiv deka endometriumot ti se zgolemil duri na 6,9 a toa ne e voopsto loso , samo sto trebase da pocnes so estrofem vednas po dobivanjeto od prviot den i so pogolema doza, toa site dobro go znaeme, a tebe draga moja ti velam da se opustis samo uste eden mesec i pak ke bides na istiov pat , nova godina so novo bebe milicka ...site da se raduvame vo novata...poveke sreka i poveke bebinja..te guskam...

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 20:11:57   
jana81
mene denes mi se javija utre odam na ET pa posle ke si cekam da dojde vreme za test a sakav da ve prasam posle ET dali treba da se lezi sto poveke ili da si funkcioniram normalno kako i sekoj den
stanka sto bidna za koga ti zakazaa tebe ET

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 20:24:23   
Olivia
Draga Jana81 preporaclivo e da se lezi pogotovo prvite 3-4 dena samo do wc...potoa mozes da funkcionoras normalno No so vnimatelnos po skali mnogu da ne se kacuvas i bez napori..prvite dve nedeli se naj naj vazni probaj da lezis kolku sto mozes i da odmaras no nikako nervozi..ti posakuvam sreka i uspeh ...

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 22:00:31   
mareto
olivia znam deka ti e tesko da zboruvas na taa tema no dali go prasa doktorot zosto se ispusi.sto bese problemot.se samo misli mi idat i samo si user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zosto i ovaj mesec zosto.ko ke se zdebeli endometriumot ke izlezi drug problem i koga ke se izradvame koga.pozzzzzzzz

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2010 22:05:41   
Olivia
mila Mareto ne se sporeduvaj so mene , se bese vo red kaj mene samo istiot den imav edna nervoza mal stres...koj zavrsi so spontan drugi priciniteli nema zatoa jas celo vreme velam nemojte da se nervirate i da mislite premnogu se drugo ke bide vo red, ete vidis jas dva pati i uste ne ja nauciv lekcijata...ajde ke ima uspeh ke se sredi se jas koga ti velam...neka pomine uste eden mesec pa nova godina bebe da ni donese..mila Mareto ne se plasi...te guskam

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2010 11:35:13   
adabejb
Devojki nemojte da se sekirate mnogu se ke bide...ajde samo za ubavo :)
mareto mila ,izdrzi uste malku koga endometriumot ke bide dobar togas napravi transfer zatoa sto samo so dobar endometrium ke se postigne uspeh.
Katerina ti imas odlicen rezultat tie tri linii na endometriumot znacat deka e pravilen trosloen endometrium a i debelinava ti e mashalaaa:))bravo,bravo jas mislam deka ke uspees mila so vakov endometrium.
Jas cekam da vidam mesecov sto ke bide po priroden pat:)nadezta nikogas ne umira i site nie se nadevame na nekoe cudo:)

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2010 17:54:04   
malata mo
mareto,ne se sekiraj mnogu mozes da go smenis doktorot
eden mesec odma ke pomine
vo 2011 ti pozeluvam da vidis user posted image
Pozz i te guskam

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2010 17:58:03   
Olivia
Malata Mo kako si ti ne sme slusnale mnogu od tebe...sigurno uzivas pozz..

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот malata mo)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2010 17:59:10   
stanka
jas utre pravam embriotransfer denes mi javija biolozite od Bitola Iam 5 super oplodeni denes bile morula utre ke bidat blastocisti "
jana srekno denes sto napravi javi se
mareto slaba karika ti se doktorite vo sv lazar za in vitro kaj zaglavi tamu od tamu ne su slusnala deka ima bremena  imas vo skopje remedika i sistina ako ti e daleku bitola
katerince ti imas super endometrium i folikuli toa ti garantira user posted image
Siki sto te macat duso  nisto cudnoFONDOT NEMA PARI sakat da se otkazis
Aj so gospod napred utre i lesna raka na doktorot  oti ako ne uspeam ke mi bide 4 pat i pistol vo slepoocnica user posted image .Me faka trema i depresija i strav i nesonica i  voznemirenost  Pozdraaaaaaaaav  na site

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2010 17:59:46   
malata mo
jana 81 so sreka tebe  na et utre
Vo ova ladno vreme  bas ti se pogodi da si odmoris doma
Doktorot ke ti kaze dali  treba STRIKNO  da lezis .
ubavo da pominis i da ne izraduvasuser posted image

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2010 18:17:10   
Olivia
Stanka mila mnogu sreka utre i ti posakuvam da zabremenis ovoj pat i site tuka da ti se izraduvame mislam i jas redno vreme e....nemoj da se nerviras sega treba da si srekna i opustena,cela pozitivna energija ti ja pustam sega na tebe..odmaraj i uzivkaj...pozz

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот malata mo)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 0:36:11   
diti
Stanka sreknoooooo user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 8:43:37   
sesilija
stanka samo moli se na gospod i uspokoj se gospod ke ti gi islusa makite
na mene bazalnata tem koga imam ovulacija mi e 36,8 a naredniot den ako nema zacetok paga na 36,4 denes mi e uste povisoka 36,9 a yakvane mi bila nikogas ima li nadez znea li nekoj pusti nasi zelbi ponekogas premnogu se nadevame

(Одговор на членот diti)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 11:47:37   
mareto
ajde stanka gospod da ti pomozi a kaj ke odis vo bitola kaj tase?

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 13:11:20   
lilita
Hrabro samo stanka ,dr.Tase ima srekna raka nas  ne usreki,veruvaj oti ke bide taka i kaj vas.
Pozz i cekame ubavi vesti

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 13:14:09   
Bogdancanka
Станка мила среќно ти посакувам наскоро да си ги видишuser posted image и сите заедно да прославимеuser posted image user posted image user posted image само опуштено ќе биде се во ред

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 14:07:39   
stanka
Zdravo na site forumgivki Vi blagodaram za podrskata prekrasni ste
Jas denes napraviv transfer na 2 blastocisti Gi vidov na ekran kako izgledaat Zamrznav uste 3 .Sakav da mi vrata tri ili site(sansite za bremenost se pogolemi na poveke embrioni) no ne mi dozvolija  zakonot ne daval poveke od 2 No mislam deka i toa e dovolno.
Vo plodnost pravev Mareto i sum prezadovolna od site tamu dokrotot Tase biolozite i setra Sneska i Aneta Gi gledav blastocistite na ekran i si gi sporeduvam so slikite na internet kako ke bide eden gospod e Mi rekoja da napravam brz test  clear self posle 5 dena  Vo  sreda ili cetvrtok ke go pravam pa sto saka neka bide barem nema da se izmacuvam dve nedeli Bogdancanka Lilita malata Mo diti Olivija fala vi mnogu za podrskata koja mi znaci zivot Pozdrav user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 14:08:37   
stanka
Seslija ne se maci napravi brz test clearself  Pokazuval za 5 dena  bremensot normalno ako e taka

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 14:11:36   
Bogdancanka
ајде мила дај боже да не израдуваш со позитивни резултати стискаме палци user posted image user posted image user posted image значи можело да се направи тест 5 дена после трансферот?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?