|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 14:14:32   
Olivia
user posted image user posted image user posted image user posted image Stanka Srekno sega samo miruvanje i neka bide veselo...te cekame so pozitiven rezultat...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 226
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 18:37:22   
jana81
user posted image user posted image stanka so sreka neka e ke cekame da ne izraduvas so user posted image jas pravev vcera ET mene pak mi vratija 3 embrioni rekoa deka za tret pat zakonot dozvoluval 3 da se vratat pa ke vidime dovolno e i samo edno da se fati.
sega si odmaram veke dva dena lezam vo krevet zdrvena sum sum celata i me boli polovinata se nadevam od lezenjeto e no ke se izdrzi pozd do site user posted image user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 227
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 18:39:11   
jana81
stanka a dali ti rekoa da jades nesto posebno mene mi rekoa mn belkovini supi telesko meso i teraijata sto mi ja dadoa

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 228
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 18:43:55   
cleo
Jana , ti kaj kj doktor si mila? Ako dobro te razbrav tebe ti e tret pat neli? Ajde daj Boze da e i posleden i naskoro da si se raduvas na edno malo user posted image ili user posted image user posted image ili user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 229
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 18:47:43   
Bogdancanka
jana od srce ti posakuvam da se izraduvas nauser posted image

Kika gledam tuka si kako si ti mila?user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 230
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 18:50:46   
jana81
cleo da ova mi e treto IVF kaj dr. popovic vo sistina se nadevam i posledno no ke vidime za nekolku dena

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 231
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 18:52:48   
Olivia
Jana 81 , najiskreno ti posakuvam uspeh i na tebe...da ne izraduvas i nie cekame so tebe dve nedeli pozz

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 232
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 19:00:28   
kik@
Tuka sum bogdancanka mila ve citam pa malku odmor i taka.
Zdravo na site user posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 233
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 19:01:29   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image за тебе мила мило ми е што те гледам на рр

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 234
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 19:05:32   
kik@
Najnapred na site novi rr im posakuvam prijatna druzba na forumov i sto poveke da ne raduvaat so user posted image .Diti mila bas mi e zal ama nema otkazuvanje zivotot prodolzuva ponatamu i se ke bide samo mora da sme hrabri da ni pominat i ovie premrezja.
mare bas mi e zal i za tebe ajde naredniot mesec ke bide imaj verba i bez nervozi.
Stanka i jana so sreka i ajde da ne izraduvate i vie so user posted image
cece ajde i tebe ti posakuvam mnogu sreka vo postapkata.

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 235
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 19:08:36   
kik@
i mene mi e milo sto se druzam so vas user posted image user posted image user posted image
Cekam da dojde ponedelnik pa da si gi vidam moiteuser posted image .Eve veke 4 nedela sum a dosega ne gi imam videno na eho pa sum malku vozbudena i mnogu srekna user posted image .Na site vi posakuvam vakva sreka.user posted image

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 236
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 19:29:26   
wannna baby
Stanka i Jana81 vi posakuvam naskoro da se izraduvate na user posted image user posted image Kik@ se raduvam za tebe i ti posakuvam se najdobro i lesna user posted image Mene ne mi uspea 5-ta inseminacija i sega pocnav seriozno da razmisluvam za ivf. Bev na testovi za hormonite vo ponedelnik rezultati, pa ke prodolzam da si gi sobiram drugite dokumenti t.e. da gi napravam potrebnite ispituvanja. I ponatamu ke se druzime sto mnogu me raduva, znam deka ovde ke najdam golema podrska i sekako razbiranje, uteha i bodrenje da prodolzam ponatamu. Koga dobiv pred 4 dena mi bese kako sok, najmnogu poradi toa sto 5 dena mi docnese, a toca mi e kako svajcarski saat, i se ponadevav malku, a uste poveke zatoa sto srce ne me drzese i napraviv test i toa 3. Neznam sto mi trebase prviot go napraviv 2 den od docnenje i mi se pojavi 2 crtka ama mnogu bleda, naredniot den napraviv uste eden i ne se pojavi 2 crtka, posle 2 dena uste nemav dobieno pa napraviv uste eden test i pak se pojavi 2 crtka ama mnogu bleda i posle nekolku casa mi dojdeuser posted image user posted image bev vo sok i si vetiv ako drug pat mi docni nikako nema da pravam testovi. Prodolzuvam ponatamu i ne se otkazuvame dodeka ne dojdeme do user posted image

_____________________________

Don''''''''t look back in anger.

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 237
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2010 19:43:52   
Bogdancanka
taka e wanna baby nema odkazuvanje odime ponatamu zo pozitivni misli i malku sreka ke bide se vo red ke si gi docekame i nie user posted image samo opusteno i bez nervozi....

kik@ mila ajde cekame da ne izvestis kako si pominala na eho i da ja spodelis radosta so nas za tvoiteuser posted image uzivaj mila


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 238
   RE: Вештачко оплодување - II дел
19.12.2010 10:58:31   
stanka
Eve lezam dva dena mi rekoja odmor nisto posebno od ishrana osven da ne se tusiram so zeska voda ke napravam brz test posle 4 dena i ne cekam
Kiki ajde da si vidis na eho dvojki
Bogdancanka wana Olivija mareto i site ostanatai  samo trpenie spasenie nema otkazuvanje Pozdrav ve Guskam site

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 239
   RE: Вештачко оплодување - II дел
19.12.2010 12:07:02   
sesilija
ako pies klomifen mesecot mozes li posle da napravis brz test i kolku pari e

(Одговор на членот stanka)
Непосредна врска до пораките: 240
   RE: Вештачко оплодување - II дел
19.12.2010 16:58:35   
cece81
Stanka , jana81. milicki da dade Bog da se fatat vasite embrioni da se raduvate so po user posted image user posted image  i ova da bide najubav novogodisen poklon za vas . Uzivajte i miruvajte pozdrav ve cekame so ubavi vesti da ne raduvate user posted image user posted image  ....

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 241
   RE: Вештачко оплодување - II дел
19.12.2010 17:48:22   
Olivia
Stanka mila sto e ova so tusiranjevo jas pojma nemam deka ne treba da se tusirame so vruka voda dodeka sme vo procedura, prv pat slusam od tebe....a jas si imam takva losa navika pustam voda dodeka trpi koza najtopla sto moze...auuu

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот cece81)
Непосредна врска до пораките: 242
   RE: Вештачко оплодување - II дел
19.12.2010 18:51:59   
Bogdancanka
иста сум и јас Оливиа се попарувам зо жешка вода оваа за водата прв пат слушам ама штом така и кажале на Станка сигурно е така....за нареден пат ќе си знаеме...Станка мила уште еднаш од срце да ти посакам многууууу среќа и дај боже набрзо да не израдуваш со user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 243
   RE: Вештачко оплодување - II дел
19.12.2010 20:01:56   
iki82
da i jas znam za toa so zeskava voda. sekogas mi vikale deka koga me maci duri dobijam da drzis tus so topla voda okolu jajnicite , matkata ili sise so topla voda i ke dobies pobrzo. taka da koga se obiduvas za bebe podobro da se izbegnuva zeska voda da se drzi okolu stomakot i genitaliite, posto valjda moze da prokrvaris od toa pobrzo.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 244
   RE: Вештачко оплодување - II дел
19.12.2010 23:04:12   
adabejb
Jas znam deka posle transfer ne treba da se tusiras 4 dena a isto tocno e toa i za zeskata voda,jas vnimavav i na dveve raboti i negativno..
.Ama nikogas ne se znae:)

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 245
   RE: Вештачко оплодување - II дел
19.12.2010 23:52:06   
siki1
STANKA I JANA i na dvete golemi cestitki i se nadevame deka ke ne izraduvate i dvete.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a sto se odnesuva za brzite testovi mislam deka e greska zatoa sto ke vi izlezat dve crti sto i normalno vie ste trudni od momentot na ET znaci rabotata e da pomine toa vreme od dve nedeli pa duri i pinatamu pa duri togas ke se znae deka ke bide ok.ova vi go kazuvam od iskustvo da ne vi bide mnogu potesko.ostavete kako ke ja naredi rabitata gospot i nisto drugo poz user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот adabejb)
Непосредна врска до пораките: 246
   RE: Вештачко оплодување - II дел
19.12.2010 23:57:03   
siki1
wana babi i tebe ke ti kazam istoto mi se slucuvalo sosega na site isiminacii i ivf na site testovi mi izleguvale dve crti koga jasni koga nejasni od toa sto sekogas bef nestrpliva.no ova vas vi go kazuvam a za naredna prilika koga ke pravam mislam oti pak istata greska ke ja napravam zatoa sto sme so zenski pamet i nemozime da idrzime ni malu pa makar i po svoja steta,toa mi e najgolemata slabost do sega i se plasam samo od toa za nareden pat.no toa e.pozi strekni uspesi za ponatamu bes nervozi zatoa sme nie tukauser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот siki1)
Непосредна врска до пораките: 247
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 9:02:27   
bozin
Dragi rr, beta HCG 1200 i konecno user posted image , za dve nedeli na eho i edvaj cekam! Na site vi posakuvam da vidite user posted image  ili user posted image  i mnogu, mnogu user posted image user posted image user posted image  vo Novata 2011.

p.s. I mene duri na 5 den od ET mi dozvolija tushiranje.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 248
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 9:14:32   
biljana16
Prekrasna vest. Ne izraduva odsabajle. Imaj lesna bremenost.

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 249
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 10:21:48   
Eli2010
Bravos mila bozin.Preubav pocetok na pretpraznicna nedela .Cestitki od meneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 250
Страница:   <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  8 9 [10] 11 12   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?