|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 10:26:56   
Eli2010
Isto taka,vo Plodnost i mene mi rekoa da izbegnuvam topli kupki i tusiranje so  mnogu topla voda.Verojatno zasto toplinata gi siri krvnite sadovi i gi olabavuva muskulite.Znaci za onie sto veke napravile ET ili se bremeni ,vazi i ne sedenje na pecka.Srekno na siteuser posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 10:28:26   
Eli2010
Jana 81 i stanka,vo ocekuvanje na vasite user posted image user posted image ,vi prakam mnooooogu pozitivni vibraciiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 10:50:10   
Olivia
Auu sega vo misla me stavivte za vodava...ccc.. moze doktorot mi kazal ama jas ne sum razbrala....a si se banjkav so vruka voda...a majka mi nesto mi zborese za vodata ama ne ja slusav, sea pocnav da mislam da ne sum si napravila jas belja...

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Eli2010)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 10:53:34   
Olivia
Bozin mila bravo , cestitki mi go napravi denot vesel...ti sigurno nosis bliznacinja so tolku visok bHCG.....bravo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ....
neka na site im dade gospod vakva sreka na site sto si sakaat bebence najiskreno od dnoto na dusata vi posakuvam...solzi mi idat od radost...kolku ubavi vesti.....


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Eli2010)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 11:12:54   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: bozin

Dragi rr, beta HCG 1200 i konecno user posted image , za dve nedeli na eho i edvaj cekam! Na site vi posakuvam da vidite user posted image  ili user posted image  i mnogu, mnogu user posted image user posted image user posted image  vo Novata 2011.

p.s. I mene duri na 5 den od ET mi dozvolija tushiranje.


Прекрасна вест божин, уживај во бременоста!user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 11:23:05   
arh_diz
Cestitki bozin uzivaj vo bremenosta user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 11:43:07   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia

Auu sega vo misla me stavivte za vodava...ccc.. moze doktorot mi kazal ama jas ne sum razbrala....a si se banjkav so vruka voda...a majka mi nesto mi zborese za vodata ama ne ja slusav, sea pocnav da mislam da ne sum si napravila jas belja...

мајка ми од прв ден откако и кажав дека сум бремена ми зборуваше да водата, да не се туширам со многу топла (како по обичај) туку да биде помлака. Ама јас не пазев нешто многу на тоа, освен во последните месеци кога ми сметаше топлото.
Немој ич да се мислиш!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 11:50:48   
Olivia
Abe kako da ne mislam ..ama sega i taka kasno e, se mi pominuva niz glavata, pazenje treba mnogu pogotovo vo slucaevi kako nasite so IVF,mnogu e komplicirano!!!user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 11:53:40   
adabejb
Cestito za Bozinuser posted image nema poubavo nesto od ova:))))posakuvam site za Nova Godina pred ili posle da imame dve crti ili visoka betaaaaaaa!
Bravo Bozin,mnogu ubava vest:)

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 11:57:13   
Bogdancanka
отварам рр и читам прекрасна вест честитки мила Божинuser posted image user posted image user posted image нема поубава вест од оваа ти посакувам лесна бременост...уште еднаш честитки милаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 11:57:53   
adabejb
Olivija mila ne se sekiraj za vodata ,nemora da znaci nisto,jas dva pati posle ET pazev se tusirav so naj mlaka voda,cekav 4 dena da se tusiram i lezev 2 nedeli od krevet ne stanav pa nisto -negativen rezultat ,ne e nisto merilo samo ne se sekiraj ostavi Gospod da si go napravo svoeto mila:))
Te guskam,znam sega kako ti e:)

(Одговор на членот adabejb)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 12:00:57   
Bogdancanka
оваа за водата и мене ме зачуди не ми текнува дека докторот ми напоменал такво нешто а јас цело време се бањав со врела вода тоа не беше бањање тоа беше попарување и напротив гледав колку може пожешка за да не измрзнамuser posted image демек се пазев а тоа било штетно...ништо што е тоа е помина за нареден пат ќе си знам и ќе пазам

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 12:17:00   
bozin
Vi blagodaram na ubavite zborovi, edno embrionce mi vratija i ete se fatilo...na siteeeeee vi posakuvam ne po user posted image  tuku po user posted image user posted image user posted image .

Denta koga mi pravea ET sestrata me predupredi za tusiranjeto, ne pred 5 den od ET, no za vrela/topla voda ne mi spomna, a istoto vazi i za termo-nikako sedenje vrz topla termopecka.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 12:29:42   
Olivia
Bozin sega ti uzivaj mila i prodolzi so odmaranjeto....a nie so poveke ke se pazime naredniot pat i se nadevam posleden..

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 12:33:25   
arh_diz
Jas isto znam deka  netreba bremeni da se tusiraat so mnog topla voda.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 12:54:45   
biljana16
Mene od prviot pregled koga ostanav bremena mi naglasija vodata da bide mlaka koga ke se banjam.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 13:08:01   
mareto
cestitki bozin lesna bremenost mila
i jas za ova so vodata ne znaev no eve sega ke znam.i jas so vrela voda se tusiram duri ne se napram cela crvena zar  ne izleguvam od kupatilo i si mislev toa e pravilno da se stoplam ama izgleda stetno vlijaelo kaj nas so inf no za sega pamet zatoa sme nie tuka site rr da si pomogneme i da se posovetuvame za da se izraduvame so user posted image .
stanka ajde sreka drzam za pozitiven rezultat.pozzzzzzzzzzzzzzzzzzz

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 13:52:35   
Olivia
Se iznacudiv ova so toplata voda , maka me fati se rastaziv pak!!! ama ni preostanuva da se nadevame deka ke ni se nasmevne srekata i na nas...

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот mareto)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 14:27:38   
Bogdancanka

оливиа мила не се растажувајuser posted image user posted image user posted image што е тоа е за нареден пат ќе си знаеме...дај боже на сите да ни се насмевне среќата...


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 17:10:53   
cika
bozin mila bas se izraduvav user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image so sreka mila i se najubavo vo bremenosta bravos  bas se izraduvav ,a dali mozi da mi kazes dali piese dhea apcinja i kolku ti bea hormonite pred ivf ti blagodaram  mila i uzivaj vo tvojatauser posted image pozz do site i  daj boze da si vidime i nieuser posted image user posted image

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 17:42:41   
jana81
user posted image user posted image user posted image bozin prekrasna vest spodeli so nas imaj lesna bremenost mila daj boze site da se raduvame

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 17:47:59   
jana81
eve pominaa 4 dena od ET jas uste osekam bolki vo kicmata i vo stomakot ( bolkite pocnaa so vtorata punkcija)se plasam da ne e los znak ama najiskreno ovoj pat ne se preopteretuvam tolku si velam kako e Gospod nikoj ne e ako e pisano ke bide i planiram da pocnam da funkcioniram normalno barem taka mi kazaa vo sistina dovolno e lezenje 3-4 dena user posted image user posted image user posted image i vi blagodaram na site za podrzkata koja mi ja davate srcki ste

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 18:18:50   
dezdemona
cestitki bozin
ova se prekrasni vesti za tebe a i za nas deka ima nadez ifv eden den ke bide i kaj nas. So lesno da e i da si go vidis bepceto na ultrazvuk.
Me izraduva ovaa vest.
Ako ne ti e maka kazi ni nekoj sovet sto pravese sto jadese, dali samo lezese ili se podvizuvase ..... isto ke ti tekne drugo.
Pozdravce

isto i za Jana ajde uste malku i ti da kazis ubavi vesti

(Одговор на членот bozin)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 18:22:15   
dezdemona
Olivija
Ovie raboti so vodata kakva da e, te teraat da se mislis i da se preispituvas ama ima mnogu faktori ako mislime stvarno nervoza faka. Ama taka trebalo da bide. Ima sleden pat pa zdravje ke bide i kaj nas. Ne misli opusti se.
pozdravce

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Вештачко оплодување - II дел
20.12.2010 20:30:40   
stanka
Cestito Bozin lele kako me izraduvauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
za zeskata vod a  mi kazaja biolozite i na upatstvoto sto go davaat pisuva izbegnuvajte tusiranje so zeska voda Verojatno ima nekoi teorii za toa
ne e vistina deka  koga ke se vratat embruionite pozitiven e testot odma testot e pozitiven samo za vreme na bremenost Site konvencionalni testovi pokazuvaat  bremenost posle 10 dena od  embriotransverot a ovaj brziot posle 5 dena i zatoa e nov i zatoa na internet ima kup reklami Inaku Siki si bila bremena so dve crtki bil testot toa e biohemiska koja za zal se pokazala vo krvta no ne vo matkata

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?