|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Помош за Јован и поддршка за неговите родители!
25.11.2010 19:22:18   
Julie1
Благодарение на нашата misticia, која е дел од Рингераја заедницата на родители од Македонија, дознавме за малиот Јован, неговата болест и потребата да му се помогне. Набргу стапивме во контакт и со родителите на малиот Јован кои со болка во душата и надеж за оздравување на својот син ни ја раскажаа тажната приказна за разболувањето на малиот Јован. На профилот на мама Мирјана на Facebook стои нејзината единствена желба: нејзиниот син Јован да оздрави и повторно да бидат среќни, потоа вели: не барам многу нели?

Рингераја ќе ги поддржува родителите на Јован, како преку енергијата испратена од сите Рингераја родители да издржат и истраат во борбата за оздравување на Јован, така и во поддршка на акциите и донациите кои ќе се реализираат за храбриот Јован.
Ги повикуваме сите кои можат на некој начин да помогнат да се соберат средтва за Јован да ни пишат на filantropija@ringeraja.mk. Исто така испраќаме повик и до сите хумани луѓе во Македонија да ја искористат можноста и да донираат парични средства за оздравување на Јован на следниот телефонски број:070143115.
Понекогаш покрај паричните средства кои се неопходни за оздравувањето на Јован, важна е и прегратката од толку многу родители, моралната поддршка да се издржи во тешки моменти, желбите за здравје на толку многу мајки, подготвеноста на заедницата да ги утеши и поддржи родителите кои поминуваат непроспани ноќи над болното дете.

Текстот за Јован може да го прочитате тука КЛИК

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
25.11.2010 23:20:15   
Julie1
За потребите на донирање на парични средства преку телефонски повик отворен е бројот за донации на Т-мобиле: 070 143 115
Парични сретства може да донирате и на сметката на таткото на Јован - Господин Димитрија Колоски:Бр. сметка: 200001366009767 , Стопанска Банкасо назнака: „ За здравје и долг живот на Јован“*За девизно плаќање од странство:  SWIFT: STOB MK2X ; IBAN: MK 07200001877047186    зa    EUR            MK 07200001959628815    зa    AUS           MK 07200001977704959    зa    USD  

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
25.11.2010 23:28:48   
Pepelaska *
Gospod da mu pomogne na ova angelce, jas stotuku donirav na telefonot, ke doniram pak, neka ozdravi i neka si zivee veselo i srekno

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
25.11.2010 23:48:45   
Viktori
Бројче од вип мислам дека не видов....

Ќе се соберат јас мислам!! МОже и од зоо- акцијата да се повтори, а може и остатокот од парите да го дадат на Јован!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
26.11.2010 11:36:36   
mama26
 ne e kojznae sto,ama donirav i jas.srce odd zdravo pravo dete se iznaplakav vcera 

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
30.11.2010 12:08:48   
misticia
уффф...................

идејата ми беше да се обидиме како во Словенија да направиме акции за собирање на капачиња од шишиња па да ги продадеме за лекови

за собирање би се потпрела на децата и на училиштата сите знаеме колку големо срце имаат нашите малечки, за организација тука е јулие и јас и можда уште неколку мајки од рингераја

ама за пласман имаме проблем
не можеме да најдеме пласман кога би собрале голема количина пластика каде ќе ја продадеме?

јулие најде но само за цели шишиња имале машини а таква акција потешко да се оствари :(

што мислите? некоја корисна идеја за помош?


(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
30.11.2010 13:06:37   
misticia
пак јас
ќе се вртам во активни теми од 30ти до 29ти ноември

само да ве прашам: гледам по дома стари телефони кодирани на друга мрежа или расипани ... едно 5 имаше до пред некое време ги раздадов ги исфрлив расипаните

имате сите или само ние сме?

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
30.11.2010 15:15:19   
anedespo
Se iznaplakav. Donirav ama nekako da se soberat poveke pari. Kako ide postapkata da se predlozi pak Zooloskata da pomogne ili ako ima nekoj vrski o Stopanska komora pa taa da urgira po firmive. Ne mi teknuva drugo.

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
30.11.2010 15:31:18   
misticia
:) sekoe javuvanje e dobredojdeno, koga ke pomislam kolku lesno vrtat lugevo na golemiot brat ili neznam kakvi misii kvizovi a za ova e tesko da se odvoi :(

Jovan bil podobro - roditelite ni kazaa, no ne smee da se zapre lekuvanjeto mora da se najde nacin za da se zavrsi terapijata do kraj

http://tvslo.si/#ava2.60914958
na pocetokot od ova video odi eden prilog za Jovan


(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
30.11.2010 15:37:38   
Julie1
Од ВИП оператор ќе имаме информации за бројче од понеделник.  Ако некој знае како може да дојдеме до бројче и од ОНЕ оператор помогнете ни.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
1.12.2010 13:12:33   
misticia
Пред подолго време една моја драга личност што си ја ценев и почитував претпостави што мислам и како размислувам и врз основа на тие нејзини претпоставки жолчно се испокара со мене - беа далеку од вистината

Од тогаш се плашам да им влегувам на луѓето во глава и да претпоставувам што мислат. Не сакам да претпоставувам што некој мисли и чувствува, сепак оваа тема ме натера да не спијам и да мислам што е во главата на луѓето?

па така претпоставив за тебе (ти што читаш) што си мислиш

Си мислиш тешко луѓево недај Боже некој да се разболи не можеш за основни работи да оставиш фонд... потоа мислиш ова не е моја работа - државата не треба да остави деца да молат за здравје, доволно ги мачи болеста уште и за пари да му ја мислат :( .... е после малку си плачеш. Чувствуваш некоја немоќ некоја беспомошност, гледаш слушаш читаш а не си во состојба да помогнеш. Кажи какво бедно чувство е тоа. Се си во право. Ако можеш донираш, и со тешко срце кликаш подалеку од оваа страница. Го бараш дневникот на Анушка да те расположи малку, бараш кај се родило бебе да честиташ и да мислиш на убави нешта....
Ти ме читаш сега и се мислиш не сме ние како Германци, Словенци, Англичани. Не можеме ние тоа. Кај ќе организираш било што кај нас?
Тука не си во право. Македонците страдаат од некој општ комплекс на пониска вредност. Си мислиме не можеме, не знаеме, не бе немаме ние институции, немаме сила немаме пари = се ни фали.
Да видиш само колку брзо се организираме за криминал, па какви развиени умови имаме, па на тоа поле и меѓуетничките односи цветаат дури и на зима.

Затоа размисли и кажи - можам да правам што сакам- и германиките имаат деца
па кажи - знам јас како да помогнам без разлика што не е моја работа - и ние имаме образование
и кажи - имам време да се вмешам во било што - во цел свет жените одат на работа и имаат кујни и пак имаат време
и кажи и запамти - чест и гордост е да си Македонец а уште повеќе да си Македонка
ние можеме многу - само сме изгубиле самодоверба


(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
1.12.2010 13:24:38   
Viktori
морав да ти одговорам user posted image те сакам мистиција!

Не е до комплекс, до себичност е. Онаква животинска, во тоа не претвори ова време. Во животни што се борат за опстанок, секој за себе.
Не читам приказни, шминкани, бајати, од вчера. Не ми се допаѓаат, животот не е филм или бајка. Животот е денес.

И ако ние не смениме нешто, никој нема!

< Поракaта ја уредил виктори -- 1.12.2010 13:26:25 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
1.12.2010 18:37:44   
misticia
фала - за чудо едно и јас почнав да ги сакам луѓето

инаку не сум наивна и не верувам во бајки
туку порано не многу одамна верував дека луѓето се вошки на планетава, дека сме паразити и повеќе сакав мачка да чувам него со луѓе да се дружам

мислев дека во луѓето има некоја злоба и себичност, ама пак истото не го мислев за брат ми - мислев знаев дека е тој она човек во вистинска смисла
истото не го мислев за моите блиски - имам голема фамилија и куп луѓе што ми се пријатели ама мал број од првите и од вторите ми се навистина блиски
за нив мислев дека се добри луѓе со срце што знаат да помогнат во неволја - и 99% се докажаа како такви

уште кога родив бебе првиот пат најмногу сакав и уште сакам да ги воспитам да им зададам вистински вредности во животот да ги препознаваат и кон нив да се стремат - значи да бидат луѓе способни, самостојни, сакани од другите и силни личности

сега знам дека такви луѓе има, секој го мисли тоа за себе, секој го мисли тоа за своите блиски - никој не мисли дека е кукавица, дека е зол или како во шпанските филмови ретки се оние што кројат зли планови

многу се поретки оние кои навистина се радуваат на злото

за жал најчести се оние кои злото го игнорираат
и покрај тоа бројчињата од т-мобиле вип и оне функционираат, некој успева да собере пари преку нив, значи некој врти - значи ги има добрите и човечни луѓе кај нас

user posted image сите грешиме ама одбивам да верувам дека сите сме за во пеколот, мора да има и некој што е ок

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
5.12.2010 20:39:29   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Од ВИП оператор ќе имаме информации за бројче од понеделник.  Ако некој знае како може да дојдеме до бројче и од ОНЕ оператор помогнете ни.


има нешто од ова?

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
5.12.2010 20:42:09   
Julie1
ИЗВОРНА ПОРАКА: misticia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Од ВИП оператор ќе имаме информации за бројче од понеделник.  Ако некој знае како може да дојдеме до бројче и од ОНЕ оператор помогнете ни.


има нешто од ова?



misticia од понеделник ќе знаеме, одговорната е на пат.


_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
19.2.2011 12:33:17   
misticia
Читам на фб и гледав слики - на Јован му е подобро
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
19.2.2011 17:11:40   
annie
i jas sega gledavuser posted image kolku se izraduvav kolku mu e podobrouser posted image user posted image user posted image
dusa mala!!!!
bravos i za roditelite posto toa e najgolemata bolka na eden roditel da si go gledas cedoto kako tone a da ne znae kako da pomogne i se samo cekas nekoe cudo da se sluciuser posted image .

slicna bolka imavme i nie i zatoa tocno znam kako im e koga go gledaat kako se maci i so kakva radost go gledaat deka sekoj den mu e se podobro i podobro!!!!!

im posakuvam sekoe dobro i uste mnogu mnogu zdravje i gospod da im dade sila da prodolzat ponatamu..............

srcevo mi place od radost koga ke vidam deka posle tolku teska borba so bolest nekoj se raduva.
pozz do hradroto semejstvo Koloski!!!!!!!!!!!!

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
14.4.2011 19:32:47   
Julie1
Корисници на ВИП оператор и Вие може да донирате до 17. Април е отворен бројот за донации и на ВИП:

  • на Т-мобиле: 070 143 115
  • на Вип Оператор: ‎077 143 314



_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
15.4.2011 12:42:44   
oliva
stotuku donirav za jovan,pobgu da ozdravi i da bide najsrekno i veselo dete

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
18.4.2011 23:45:21   
Pepelaska *
вчера вртевме со мм на бројот од Т мобиле секретарката се уклучи дека е затворен бројот поради што ги собрале средствата ,
Собрани ли се?



_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот oliva)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Помош за Јован и поддршка за неговите род...
19.4.2011 8:17:30   
podarok
Таа порака е уште од пред три дена, навистина тоа значи дека се собраа средствата? Ако е така супер, многу   среќа за малото ангелчеuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 21
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?